Головна/Що таке відповідальність лікаря?
11.04.2024

Що таке відповідальність лікаря?

Розповідає головний лікар «Українського Центру Томотерапії»,

кандидат медичних наук, доцент кафедри променевої терапії,

променевої діагностики та онкології ВНМУ ім М.І.Пирогова Одарченко Сергій Петрович

Вибираючи професію лікаря, ми свідомо усвідомлюємо і приймаємо відповідальність за здоров’я, життя і долі наших пацієнтів. Можливості та досягнення сучасних медичних технологій – це неоціненна допомога в мінімізації і усунення неточностей та помилок при постановці діагнозу, від якого безпосередньо залежить успішність і результативність лікування. Маючи на руках всі необхідні «інструменти» лікування, важливо пам’ятати про людський фактор, який відіграє значну роль в прийнятті рішень.

При лікуванні онкологічних хворих виникає актуальне питання «що для нас важливіше: боротьба за життя пацієнта або власна репутація». Ризик є завжди, але не потрібно боятися невдач, адже головне, крім кінцевого результату лікування, це бути чесним перед самим собою і впевненим, що зробив все можливе і навіть більше.

Один випадок з моєї практики ще раз підтвердив впевненість в тому, що я вибрав правильну професію.

Після надходження однієї з пацієнток до нас в клініку, ми констатували дуже важкий стан, обумовлене пухлиною головного мозку, яка прогресувала і не піддавалася лікуванню хіміопрепаратами. Це була основна причина відмови від цієї пацієнтки всіх клінік, в які раніше зверталися її рідні. Крім того, пацієнтка перебувала в комі, були пошкоджені центри головного мозку, що відповідають за пам’ять і інтелект, тому стан здоров’я не дозволяв проводити повторні курси.

За моїми прогнозами ймовірність успіху лікування становила 10%, але при цьому у мене в розпорядженні знаходилося все необхідне і найкраще обладнання. Залишалося прийняти нелегке рішення: відмовити в лікуванні або ризикнути, усвідомлюючи, що шанс допомогти цій пацієнтці є, оскільки пухлина чутлива до променевої терапії. При цьому, я прекрасно розумів, що з огляду на її стані, ми можемо програти хвороби. За тижневої передпроменевої підготовкою послідувало лікування на TomoTherapy®HD. Не буду приховувати, що після перших двох сеансів ми констатували погіршення стану, але ризикуючи, ми продовжили, оскільки, хоч і незначний, але шанс на успіх був.

Станом на сьогоднішній день результати лікування вражають, ми практично поставили людину на ноги. При цьому пам’ять до пацієнтки повертається паралельно зі стабільним поліпшенням стану, так буде і далі. Важливо також те, що за результатами МРТ пухлина не визначається. Це один з випадків того, як за допомогою професіоналізму, сучасних медичних технологій, внутрішньої сили і надії пацієнтки і її рідних, ми спільними зусиллями впоралися з «безнадійним онкологічним захворюванням», продовживши людську життя не на 7-10 днів, а на 7-10 років, хоча, можливо навіть і більше. Цей приклад ще раз доводить нам, що не потрібно боятися боротися за життя!

 Дякуємо, що дочитали до кінця
Дякуємо, що дочитали до кінця Будемо раді, якщо скопіюєте посилання клікнувши на “Поширити матеріал” та розкажите про цю статтю вашим друзям.

Інші новини

Усі новини
Рак шкіри: Як захистити себе від ультрафіолетового випромінювання? Лікування
22.07.2024

Рак шкіри: Як захистити себе від ультрафіолетового випромінювання?

Рак шкіри є однією з найпоширеніших форм онкології у світі. Він виникає, коли клітини шкіри починають неконтрольовано рости. Це зазвичай трапляється через пошкодження ДНК в клітинах шкіри, яке часто викликане впливом ультрафіолетового (УФ) випромінювання від сонця або штучних джерел, таких як солярії. Існують різні типи раку шкіри, включаючи базальноклітинну карциному, плоскоклітинну карциному та меланому, причому […]

СЕРЬОГІНА
Наталія Серьогіна
Імунна система і рак: Як підвищити захист організму? Лікування
20.07.2024

Імунна система і рак: Як підвищити захист організму?

Імунна система – наш особистий охоронець, який стоїть на варті нашого здоров’я 24/7. Вона безперервно захищає нас від мікробів, вірусів і навіть ракових клітин. Але чи знаєте ви, що можна підвищити її ефективність і зменшити ризик розвитку онкологічних захворювань? Сьогодні ми розкриємо таємниці, які допоможуть вам зміцнити імунну систему та збільшити її здатність боротися з […]

Імунна система і рак: Як підвищити захист організму?
Степан Крулько
Здоров’я молочної залози Лікування
12.07.2024

Здоров’я молочної залози

Здоров’я молочної залози – тема, яка хвилює багатьох жінок і вимагає особливої уваги. Чи знали ви, що вчасне виявлення та профілактика можуть врятувати ваше життя? Як лікар, я бачив безліч випадків, коли знання і своєчасні дії робили справжні дива. У цій статті я поділюся з вами найважливішими аспектами здоров’я молочних залоз, які повинна знати кожна […]

караськов
Дмитро Караськов
Рак і генетика: як спадковість впливає на ризик захворювання? Лікування
10.07.2024

Рак і генетика: як спадковість впливає на ризик захворювання?

З кожним роком вивчення генетики набирає все більшої популярності, відкриваючи нові горизонти в розумінні складних процесів, які відбуваються в нашому організмі. Одним з таких процесів є розвиток раку. Існує багато факторів, які можуть вплинути на виникнення цього захворювання, і одним із них є спадковість. Генетичні зміни, або мутації, які можуть бути передані від батьків до […]

гречанюк
Вікторія Гречанюк
Доверху