Головна/Що таке «передпроменева підготовка» і чому вона так важлива
11.04.2024

Що таке «передпроменева підготовка» і чому вона так важлива

Як домогтися точності променевої терапії ще до її проведення? Кожному пацієнту важливо знати і бути впевненим в одному: опромінювати будуть саме пухлину і метастази, тоді як здорові органи і тканини залишаться в безпеці. Саме для цього і проводиться передпроменева підготовка, що включає кілька важливих етапів.

Отримання даних за допомогою КТ, топометрія і розмітка

Комп’ютерна томографія допомагає встановити розміри, форму, локалізацію ракової пухлини і метастазів. Враховується і їх взаємне розташування до прилеглих органів, що допомагає лікареві окреслити контури мішені і прилеглих тканин/органів, які важливо не зачепити.

Така спеціалізована комп’ютерна томографія в TomoClinic проводиться для тих пацієнтів, на яких очікують сеанси променевої терапії. Вона відрізняється від звичайної тим, що в ході її фахівці відтворюють умови, які потім будуть застосовуватися під час лікування.

Похибок в лікуванні раку допускати не можна

Знімки КТ стають «дорожньою картою»: фахівці встановлюють по ним чіткі мітки — опорні точки, за якими в подальшому будуть укладати пацієнта на терапевтичний стіл. Для правильної розмітки в TomoClinic використовують спеціальні стійки: завдяки їм при променевої терапії пацієнт буде перебувати в тому ж положенні, в якому був відсканований раніше. Також важливі і фіксуючі засоби з термопластика, що закріплюються на пацієнті і діагностичному столі, а потім і на лікувальному столі.

Так можна уникнути випадкових рухів пацієнта під час лікування, домогтися ідентичною укладання та відповідності плану лікування. Іноді процедуру повторюють, тому що «мішень» опромінення змінює форму і розміри, а план лікування коректується.

«Топометрія — це обов’язкова процедура до старту променевої терапії, — каже медичний фізик Олексій Зінвалюк. — Тому і КТ проводиться в певних умовах і в певній позиції пацієнта, щоб застосувати результати обстеження для наших майбутніх розрахунків і подальшого лікування. Всі фіксуючі засоби і стіл проіндексовані (кожен елемент відзначений конкретною цифрою), що ми обов’язково відображаємо в схемах».

топометрия

Комфорт заради точності

«Кожен пацієнт повинен розташуватися на діагностичному столі з максимальним комфортом. Сеанс променевої терапії може тривати 15-20 хвилин, і за цей період часу у людини не має виникати бажання повернутися або розім’ятися, — говорить Олексій Зінвалюк. — Тому хоч позиція пацієнта і вибирається відповідно до наших вимог, для його комфорту ми використовуємо підставки і вакуумні матраци. Чим менше буде рухатися людина, тим менше буде помилок, а значить менше шкоди для здорових тканин і органів».

Фіксуючі маски виготовляються в TomoClinic індивідуально для кожного пацієнта. У рідкісних випадках без них можна обійтися, але при лікуванні пухлин голови та шиї така маска обов’язкова, як і для пацієнтів з підвищеною масою тіла.

Планування лікування після введення даних в систему

Після взяття даних за допомогою топометріі отримані зображення КТ використовують для планування лікування. Лікар контурує мішень, яку в майбутньому будуть опромінювати на апараті. При цьому важливо точно окреслити не тільки пухлину і метастази, але і тонкий прилеглий шар тканин з можливими вкрапленнями злоякісних клітин, які не піддаються візуалізації. Їх важливо опромінити, щоб уникнути майбутнього рецедиву хвороби.

З іншого боку важливо і мінімально впливати на критично важливі органи поблизу новоутворення. Лікар підбирає сумарну дозу опромінення і режим фракціонування, а медичні фізики працюють з напрямками пучка опромінення, розподілом доз і зниженням променевого навантаження на здорові структури.

Моделювання сеансу променевої терапії на спеціальному фантомі

«У нашій клініці є обов’язковий крок — попередня перевірка кожного плану променевої терапії. Це нагадує «генеральну репетицію», коли важливо переконатися, що обраний план лікування буде реалізований повністю і максимально точно. Для цього в TomoClinic використовують спеціальний дозиметричний фантом з датчиками, який допомагає імітувати процес опромінення до його реального початку. Це дозволить зіставити складений медичними фізиками терапевтичний план з ходом лікування і при необхідності підкоригувати його для поліпшення ефективності», — підсумував інженер-радіолог Олексій Зінвалюк.

Максимальна точність на передпроменевій підготовці — запорука правильної променевої терапії в подальшому. Звертайтеся в TomoClinic для лікування злоякісних новоутворень з максимальною точністю за телефонами, вказаними на нашому сайті www.tomocenter.com.ua

 Дякуємо, що дочитали до кінця
Дякуємо, що дочитали до кінця Будемо раді, якщо скопіюєте посилання клікнувши на “Поширити матеріал” та розкажите про цю статтю вашим друзям.

Інші новини

Усі новини
Безоплатне видалення новоутворень шкіри Лікування
21.05.2024

Безоплатне видалення новоутворень шкіри

Були часи, коли родимку вважали ознакою привабливості й домальовували мушки на обличчі. На даний час вже відомо, – чим більше родимок, то більша ймовірність, що якась із них почне перероджуватися у небезпечну меланому. Родимка – пігментне новоутворення коричневого або темно- коричневого кольору, що містить у своїй основі клітини-меланоцити і меланін. І кожна родимка має свій […]

Рак є одним з найбільш поширених та небезпечних хвороб у світі. Лікування
18.05.2024

Рак є одним з найбільш поширених та небезпечних хвороб у світі.

На щастя, сьогодні існує багато ефективних методів боротьби з онкологічними захворюваннями. ЛІКУВАННЯ ОНКОЛОГІЇ Лікування онкології залежить від стадії захворювання, локалізації та типу раку, а також від загального стану пацієнта. Серед основних методів лікування онкології можна виділити: – Хірургічне лікування: виконується з метою видалення пухлини та збереження здорових тканин. Застосовується при ранніх стадіях раку та при […]

Рак завжди повертається!? Лікування
16.05.2024

Рак завжди повертається!?

На щастя, це твердження абсолютно не відповідає дійсності. Методи лікування онкозахворювань постійно вдосконалюються, що дозволяє повністю знищити ракові клітини. Однак, навіть одна життєздатна клітина пухлини може дати початок новому новоутворенню, що обумовить рецидив онкологічної хвороби. Це дуже ускладнює розуміння пацієнтами того, коли вони дійсно можуть бути вилікувані, а коли все ще мають підвищений ризик рецидиву […]

Чому обирають нас? Життя Клініки
8.05.2024

Чому обирають нас?

𝐓𝐨𝐦𝐨𝐂𝐥𝐢𝐧𝐢𝐜 – це передова клініка, яка спеціалізується на діагностиці та лікуванні онкологічних захворювань. Наша місія – обʼєднати передові технології та експертний підхід, щоб забезпечити нашим пацієнтам найкращу можливу медичну допомогу та підтримку. Чому ж пацієнти обирають 𝐓𝐨𝐦𝐨𝐂𝐥𝐢𝐧𝐢𝐜: ми надаємо повний цикл діагностики та лікування онкологічних захворювань в одному місці; ми зібрали найкращу команду майстрів лікарської […]

СКУРЕНКО
Оксана Скуренко
Доверху