Головна/Чи буває рак спадковим?
Оксана Скуренко
Оксана Скуренко
23.03.2024

Чи буває рак спадковим?

Чи буває рак спадковим?

У вашій родині зустрічалися випадки захворювання на рак?

Хороша новина – пухлина не передається від батьків до дітей.

Погана новина – з покоління в покоління може передаватися генетична мутація, що збільшує ризик розвитку раку.

До 10% клінічних випадків онкозахворювань спричинені саме спадковими генетичними мутаціями. Це означає, що ризик для людини з генетичними помилками може бути вищим, ніж для інших.

Нариклад, мутація в генах BRCA1 або BRCA2 передається в наступне покоління з імовірністю 50%. Ця генетична помилка значно збільшує ризик розвитку раку молочної залози, раку яєчників та деяких інших злоякісних пухлин.

У багатьох випадках рак спричиняється поєднанням генетичних та зовнішніх факторів, таких як куріння, неправильне харчування, вплив шкідливих речовин тощо. Ці фактори можуть взаємодіяти з генетичними умовами та сприяти розвитку раку.

Зараз кожен українець може пройти обстеження, які виявляють наявність мутацій, що спричиняють розвиток раку.

Якщо у вашій родині були випадки онкологічних захворювань, радимо проконсультуватись із клінічним онкологом TomoClinic.

З урахуванням сімейної історії хвороб, вашого особистого анамнезу, віку та інших факторів ризику, лікар порадить індивідуальну тактику спостереження. Це дасть змогу запобігти появі онкологічних захворювань або дозволить виявити їх на ранній стадії, коли лікування менш агресивне і більш ефективне.

Для запобігання раку важливо приділяти увагу своєму здоров’ю, проводити регулярні медичні обстеження, дотримуватися здорового способу життя та уникати шкідливих звичок. Рання діагностика та своєчасне лікування допомагають покращити прогноз у лікуванні раку.

Необхідно пам’ятати, що індивідуальний підхід до профілактики та лікування раку важливий, тому консультація з лікарем-онкологом може надати додаткову інформацію та план дій для кожної конкретної ситуації. Збереження здоров’я та своєчасне реагування на можливі загрози – це ключові аспекти у боротьбі з раком.

Запрошуємо вас до 𝗧𝗼𝗺𝗼𝗖𝗹𝗶𝗻𝗶𝗰 на безкоштовну консультацію онколога:  𝟎𝟖𝟎𝟎𝟑𝟎𝟏𝟓𝟎𝟑

📍м. Кропивницький, вул. Ялтинська 1
📍м. Київ, вул. Здановської 33/43

 Дякуємо, що дочитали до кінця
Дякуємо, що дочитали до кінця Будемо раді, якщо скопіюєте посилання клікнувши на “Поширити матеріал” та розкажите про цю статтю вашим друзям.

Інші новини

Усі новини
Хто ми такі Життя Клініки
15.04.2024

Хто ми такі

Експертна, сучасна, приватна клініка 𝐓𝐨𝐦𝐨𝐂𝐥𝐢𝐧𝐢𝐜 є лідером в Україні з надання повного циклу медичної допомоги при онкології. Наша місія – створення ідеальних умов для комфортного та якісного лікування пацієнтів, об’єднавши найкращі технології, професійну команду та комплексний підхід. 𝐓𝐨𝐦𝐨𝐂𝐥𝐢𝐧𝐢𝐜 надає повний цикл обслуговування: ви можете отримати будь-яку послугу – від однієї консультації до комплексного обстеження та […]

СКУРЕНКО
Оксана Скуренко
Онкопсихолог TomoClinic: як, з ким і заради яких результатів працює? Онкопсихологія
12.04.2024

Онкопсихолог TomoClinic: як, з ким і заради яких результатів працює?

Прийнято вважати, що першим, хто стукає по допомогу до онкопсихолога, буде саме пацієнт. Проте практика показує: на прийом часто записуються і родичі пацієнта. Тому психолог вирішує складнощі та працює з тими, хто до нього звернувся. Перше завдання — заспокоїти людину, особливо якщо вона емоційно нестабільна, розгублена, плаче. Зрозуміти та показати, що тут можна зустріти комфорт, розуміння, підтримку […]

Психолог Антон Покалюхін: що таке майндфулнес і чим він може бути корисний онкопацієнтам Онкопсихологія
12.04.2024

Психолог Антон Покалюхін: що таке майндфулнес і чим він може бути корисний онкопацієнтам

Хоч про трендовий майндфулнес зараз говорять на кожному розі, до практики справа доходить не у всіх. Однозначного перекладу цей термін не має, але найчастіше його розуміють як «усвідомленість». Отже, майндфулнес — це одночасно і процес зосередження на теперішньому моменті, і назва практики, що розвиває цей процес. Чому це важливо? Тому що ми живемо в часи […]

Психолог TomoClinic Яніна Петренко: Світ дає варіанти вибору — тим і прекрасний Онкопсихологія
12.04.2024

Психолог TomoClinic Яніна Петренко: Світ дає варіанти вибору — тим і прекрасний

Тривожність, непереносимість невизначеності, апатія, усі думки крутяться навколо центральної негативної думки і повторюються («замкнене коло думок», тобто румінація). Все це — знайомі стани для багатьох людей світу під час пандемії, у тому числі і для тих, хто проходить онкологічне лікування. Як долати складнощі без втрати якості життя, пояснила психолог TomoClinic Яніна Петренко. «Щодня у своєму кабінеті […]

Доверху