Головна/Діагноз «рак»: що робити, як зміниться життя? Короткі рекомендації
11.04.2024

Діагноз «рак»: що робити, як зміниться життя? Короткі рекомендації

Діагноз рак завжди виявляється страшним і несподіваним. Після того, як у вас був виявлений рак, вам потрібно буде підготуватися до лікування та зберегти в собі сили боротися із захворюванням.

Більшість видів раку успішно піддаються лікуванню променевою або хіміотерапією, і є конкретні кроки, які ви можете зробити при підготовці до будь-яких видів лікування. Захворювання може бути гнітючим з фізичної та емоційної точки зору, але не потрібно витрачати свої сили на зневіру і депресію, вони дуже знадобляться на боротьбу і одужання.

Складання плану лікування раку

Це повинен бути ваш перший крок після діагностування раку. Важливо звернутися не до хірурга-онколога, променевого терапевта або хіміотерапевта, а саме до клінічного онколога. Це фахівець, який володіє знаннями про всі існуючі методики лікування раку і зможе скласти план лікування найбільш результативний і щадний саме у вашому випадку. Як правило клінічний онколог збирає консіліум спеціалістів і разом з пацієнтом обговорюється його план лікування. Під час такого консиліуму пацієнт може задати хвилюючі питання кожному з фахівців.

Дуже важливо знайти хорошого клінічного онколога якомога швидше, так як рак може бути агресивним. Обов’язково запитайте про альтернативні методи лікування або чому обрана стратегія буде для вас найбільш ефективною. Якщо ви маєте сумніви з приводу свого плану лікування, можна отримати референс незалежного фахівця, пам’ятайте – наслідки неправильно розпочатого лікування раку незворотні.

Screenshot_12.png

Емоційне здоров’я

Діагноз і новина про ваше майбутнє лікуванні можуть шокувати і призводять до плутанини і тривоги. Ви повинні навчитися справлятися зі своїми емоціями, почуттями і переживаннями. Завдання лікаря пояснити з чим ви маєте справу і що належить попереду, тому потрібно вибирати фахівця, який не пошкодує часу, щоб у вас не залишилося ніяких питань. Для більш продуктивного спілкування з лікарем, заведіть блокнотик, куди будете записувати всі виникаючі питання і переживання, в подальшому ви зможете всі їх обговорити з фахівцем і нічого не забути. При онкологічних клініках також працюють психологи, які допоможуть врегулювати емоційний стан і впоратися з не рідко виникаючою депресією.

Думки і страх перед захворюванням

Не відганяйте думки про наслідки лікування, як це буде, що буде після лікування, які фізичні зміни можуть вас очікувати від лікування і т. д. Чи випаде волосся при хіміотерапії? Що буде з вагою? Обговоріть все це з вашим лікарем. Поставте питання про те, чи впевнений він, що обрана стратегія лікування найбільш ефективна. Сучасне лікування раку передбачає не тільки боротьбу із захворюванням, але і вибір поєднання методик лікування, які не призведуть до інвалідизації, а збережуть якість життя людини.

Screenshot_10.png

Дізнайтеся, які найкращі і найгірші результати вашого лікування раку. Найгірший варіант безсумнівно буде почути дуже важко, але краще знати заздалегідь і не мучитися здогадками, найчастіше в таких питаннях наші здогади набагато страшніші дійсності.

Підтримка сім’ї та друзів

Після діагностування раку важливо не закритися і підтримувати зв’язок з вашими близькими людьми і в міру підготовки до лікування. Вони можуть підтримати і заспокоїти вас. Друзі та сім’я часто надають відчутну підтримку. Під час лікування раку попросіть своїх близьких виконувати доручення, приносити вам їжу і допомагати в домашніх справах.

Screenshot_9.png

Спосіб життя і лікування раку

Хіміотерапія і променева терапія можуть тривати тривалий час, і можуть вимагати істотного коректування способу життя. Вам може знадобитися взяти відпустку з роботи. Щоб максимально використовувати свій час вдома, змініть свій життєвий простір, щоб все було зручно і комфортно. Знайдіть набір тумбочок для зберігання ваших ліків і переконайтеся, що у вас є легкий доступ до води з ліжка або дивана.

Харчування при лікуванні раку

Їжте здорову їжу. Це зміцнить ваше тіло і збільшить вашу енергію, необхідну для лікування. Протягом всього процесу лікування, ваші смаки можуть змінитися, і ви також можете відчувати нудоту. Щоб організм отримував все необхідне, намагайтеся їсти більше продуктів з високим вмістом білка і калорій.

Підготуйте продукти харчування, які не вимагають багато часу для приготування або приготуйте їжу заздалегідь і заморозьте її до початку вашого лікування (використовувати куплені в магазині напівфабрикати небажано). Це допоможе зробити процес відновлення легше і більш розслабленим.

Screenshot_13.png

Також важливо підтримувати гідратацію під час лікування. Вода краще, але навіть бульйон краще, ніж нічого. Тримайте рідини в легкому доступі в кожній кімнаті вашого будинку.

Поговоріть з вашим лікарем до того, як ви внесете будь-які зміни в дієту, особливо якщо у вас є втрата ваги.

Групи підтримки для хворих на рак

Важливо, щоб ви могли поділитися досвідом, який ви переживаєте з іншими людьми, які також проходять або вже пройшли лікування раку. Ви можете втішати і заспокоювати один одного, а також ділитися порадами і досвідом лікування, щоб допомогти вам впоратися з вашим лікуванням.

Screenshot_14.png

Поговоріть з вашим клінічним онкологом про групи підтримки людей з вашим конкретним типом раку. Ви також можете приєднатися до онлайн-групі підтримки. Незважаючи на те, що вони не будуть забезпечувати особисте спілкування, вони все одно дозволять вам зв’язатися з людьми і отримати підтримку.

 Дякуємо, що дочитали до кінця
Дякуємо, що дочитали до кінця Будемо раді, якщо скопіюєте посилання клікнувши на “Поширити матеріал” та розкажите про цю статтю вашим друзям.

Інші новини

Усі новини
Відповіді на популярні питання пацієнтів 𝐓𝐨𝐦𝐨𝐂𝐥𝐢𝐧𝐢𝐜 про МРТ Лікування
13.06.2024

Відповіді на популярні питання пацієнтів 𝐓𝐨𝐦𝐨𝐂𝐥𝐢𝐧𝐢𝐜 про МРТ

Що необхідно знати про МРТ Магнітно-резонансна томографія – діагностична процедура, принцип якої заснований на використанні магнітних полів, що дозволяють створювати чіткі та високоінформативні знімки. Проходячи крізь тканини, магнітне поле викликає коливання атомів водню в молекулах води, і отриманий резонанс фіксується апаратурою. Далі сигнали обробляються комп’ютерною програмою і відображаються у вигляді знімків на моніторі. Після дослідження […]

врач
Андрій Сподін
Топ-5 способів профілактики раку Лікування
11.06.2024

Топ-5 способів профілактики раку

Відповідей на запитання: як жити, щоб не захворіти на рак, або як ніколи не захворіти на рак – не існує, але можна постаратися зробити все, що залежить безпосередньо від вас. Профілактика раку включає в себе ряд простих, але дуже важливих кроків, які допоможуть зменшити ризик захворювання. Здорове харчування Включайте в раціон більше фруктів, овочів, цільнозернових […]

Топ-5 способів профілактики раку
Степан Крулько
Перші ознаки раку Лікування
4.06.2024

Перші ознаки раку

Функціонування нашого організму – складна, унікальна, а інколи непередбачувана система. Наше тіло складається з трильйонів клітин. Кожна клітина має ядро, всередині якого є гени. Саме гени вказують клітині коли їй рости, працювати, ділитися та помирати. Зазвичай клітини дотримуються цих інструкцій і ми залишаємося здоровими. Якщо спростити, то гени — це ділянки молекули ДНК, які містять інформацію […]

чернги ш
Олег Черниш
Біопсія щитовидної залози Лікування
31.05.2024

Біопсія щитовидної залози

Сьогодні патології щитоподібної залози досить часто зустрічаються серед захворювань. До 70 років більшість населення стикається з даним захворюванням. Біопсія щитовидної залози – це забір невеликих зразків тканини з щитовидної залози для проведення лабораторних досліджень. Процедура займає всього кілька хвилин і є абсолютно безболісною. Для взяття зразків підозрілих тканин використовується тонка голка та шприц. Вузли щитоподібної […]

blyaher
Анна Бляхер
Доверху