Головна/Доза опромінення. Як визначають і чому не можна дати всю дозу за один сеанс?
11.04.2024

Доза опромінення. Як визначають і чому не можна дати всю дозу за один сеанс?

Такі питання звучать часто. Ми відповімо, щоб ви грамотно володіли інформацією. Нагадуємо, що променева терапія при лікуванні раку необхідна в більшості випадків — або на якомусь етапі як самостійний метод, або в поєднанні з хіміотерапією і хірургією. При багатьох онкологічних захворюваннях променева терапія незамінна.

Доза опромінення: що таке грей

Доза опромінення, яку отримує пацієнт, називається поглинутою дозою. Одиниця виміру поглиненої дози — грей. Пояснимо, що таке грей (Гр): якщо тканина масою 1 кг отримує 1 джоуль енергії (згадуємо шкільну фізику *), то вважається, що вона отримує 1 грей.

Як визначають дозу опромінення?

Величину дози для кожного конкретного випадку визначають лікарі на основі міжнародних стандартів. Важливий момент: при одній і тій же дозі на мішень, органи, які знаходяться поруч, можуть отримати різну дозу опромінення. Це залежить від класу обладнання, від методів променевої терапії. Ось чому ми докладаємо максимум зусиль для того, щоб пухлина отримала вбивчу дозу, а органи біля неї залишилися захищеними.

Як захищають здорові органи?

Максимальний захист можливий завдяки застосуванню новітніх апаратів для проведення променевої терапії, якими оснащений наш центр. Сучасні технології з модуляцією інтенсивності пучка випромінювання і візуальним контролем точності опромінення дозволяють впливати на злоякісні новоутворення з точністю до міліметра. Дозу випромінювання направляємо вибірково в пухлину, не зачіпаючи здорові тканини. Тому побічні ефекти від променевої терапії мінімальні.

Чи можна дати всю дозу за один сеанс?

Це було б просто, але … не можна. Ефективність променевої терапії залежить не тільки від дози. Ракові клітини і клітини здорових тканин мають різну чутливість до опромінення. Необхідну дозу ми не даємо за один сеанс, а розбиваємо на фракції. Це потрібно для того, щоб здорова тканина могла в достатній мірі відновитися між сеансами, а ймовірність довгострокових побічних ефектів була якомога менше.

Наші радіотерапевти визначають тривалість курсу в залежності від рекомендацій міжнародних протоколів проведення променевої терапії при різних онкологічних захворюваннях. Використовуємо схеми так, щоб лікування було оптимальним — максимально ефективним і максимально щадним. Тоді здорові тканини встигають відновитися, а ракові клітини накопичують ефект від опромінення.

Більшість наших пацієнтів отримують променеву терапію, в середньому, протягом п’яти – семи тижнів кожен робочий день. Сеанс променевої терапії триває від 10 до 20 хвилин.

* Джоуль (англ. Joule; позначення кирилицею: Дж; міжнародне: J) — одиниця виміру роботи, енергії і кількості теплоти в Міжнародній системі одиниць (СІ).

 Дякуємо, що дочитали до кінця
Дякуємо, що дочитали до кінця Будемо раді, якщо скопіюєте посилання клікнувши на “Поширити матеріал” та розкажите про цю статтю вашим друзям.

Інші новини

Усі новини
Безоплатне видалення новоутворень шкіри Лікування
21.05.2024

Безоплатне видалення новоутворень шкіри

Були часи, коли родимку вважали ознакою привабливості й домальовували мушки на обличчі. На даний час вже відомо, – чим більше родимок, то більша ймовірність, що якась із них почне перероджуватися у небезпечну меланому. Родимка – пігментне новоутворення коричневого або темно- коричневого кольору, що містить у своїй основі клітини-меланоцити і меланін. І кожна родимка має свій […]

Рак є одним з найбільш поширених та небезпечних хвороб у світі. Лікування
18.05.2024

Рак є одним з найбільш поширених та небезпечних хвороб у світі.

На щастя, сьогодні існує багато ефективних методів боротьби з онкологічними захворюваннями. ЛІКУВАННЯ ОНКОЛОГІЇ Лікування онкології залежить від стадії захворювання, локалізації та типу раку, а також від загального стану пацієнта. Серед основних методів лікування онкології можна виділити: – Хірургічне лікування: виконується з метою видалення пухлини та збереження здорових тканин. Застосовується при ранніх стадіях раку та при […]

Рак завжди повертається!? Лікування
16.05.2024

Рак завжди повертається!?

На щастя, це твердження абсолютно не відповідає дійсності. Методи лікування онкозахворювань постійно вдосконалюються, що дозволяє повністю знищити ракові клітини. Однак, навіть одна життєздатна клітина пухлини може дати початок новому новоутворенню, що обумовить рецидив онкологічної хвороби. Це дуже ускладнює розуміння пацієнтами того, коли вони дійсно можуть бути вилікувані, а коли все ще мають підвищений ризик рецидиву […]

Чому обирають нас? Життя Клініки
8.05.2024

Чому обирають нас?

𝐓𝐨𝐦𝐨𝐂𝐥𝐢𝐧𝐢𝐜 – це передова клініка, яка спеціалізується на діагностиці та лікуванні онкологічних захворювань. Наша місія – обʼєднати передові технології та експертний підхід, щоб забезпечити нашим пацієнтам найкращу можливу медичну допомогу та підтримку. Чому ж пацієнти обирають 𝐓𝐨𝐦𝐨𝐂𝐥𝐢𝐧𝐢𝐜: ми надаємо повний цикл діагностики та лікування онкологічних захворювань в одному місці; ми зібрали найкращу команду майстрів лікарської […]

СКУРЕНКО
Оксана Скуренко
Доверху