Головна/Емоційний стан та особливості догляду після променевого лікування
11.04.2024

Емоційний стан та особливості догляду після променевого лікування

Майже всі пацієнти, які лікуються від раку, відчувають в тій чи іншій мірі емоційне напруження. Найчастіше спостерігаються відчуття депресії, страху, туги, самотності, іноді агресії. З поліпшенням загального стану ці емоційні прояви зменшуються.

Частіше спілкуйтеся з членами сім’ї, близькими друзями. Не замикайтеся в собі. Намагайтеся брати участь в житті оточуючих вас людей, допомагайте їм і не відмовляйтесь від їхньої допомоги. Не бійтесь звернутися до психотерапевта. Можливо, він порекомендує якісь додаткові методи зняття напруги.

Втома

Відчуття втоми зазвичай виникає за кілька тижнів після початку лікування. Воно пов’язане зі значним фізичним навантаженням на організм при проведенні променевої терапії та стресом. Тому на період проведення променевої терапії слід трохи знизити загальну активність, особливо якщо ви звикли працювати в напруженому темпі. Однак не уникайте повністю занять домашніми справами, приймайте участь в сімейному житті.

Зміни крові

При опроміненні значних за розміром ділянок тіла в крові може тимчасово зменшуватися кількість лейкоцитів, тромбоцитів і еритроцитів. Необхідно контролювати функцію кровотворення: здавати кров на аналіз протягом першого місяця після лікування – один раз в тиждень.

Погіршення апетиту

Зазвичай радіотерапія не викликає нудоту і блювання. Однак може спостерігатися погіршення апетиту. Ви повинні розуміти, що для відновлення пошкоджених тканин слід вживати достатню кількість їжі.

Реакції, які можуть зустрічатися після опромінення кісток кінцівок, хребта, кісток таза та інших зон скелета

  • крихкість (ламкість) кістки (в основному для кісток кінцівок);

  • погіршення показників крові;

  • хворобливість м’язів;

  • бувають реакції слизових оболонок стравоходу, кишківника в залежності від того, в якій частині тіла опромінюються кістки;

  • можливі реакції шкіри в зонах опромінення.

Можливі реакції сечового міхура

Променева терапія іноді викликає запалення слизової оболонки сечового міхура. Це може призводити до частого хворобливого сечовипускання та підвищення температури тіла. Зрідка сеча стає червоного кольору. Якщо Ви помітили ці симптоми, обов’язково повідомте про це лікаря-уролога.

Ці ускладнення вимагають спеціального лікування препаратами, які прізначіть лікар відповідно до виду реакції!

Догляд за шкірою після променевого лікування

Після завершення лікування необхідно захищати опромінену шкіру від травм і сонячних променів.

Обов’язково змащуйте 2-3 рази на день опромінені ділянки шкіри живильним кремом навіть тоді, коли вона зажила після лікування.

Намагайтеся звести подразнення шкіри до мінімуму. Віддавайте перевагу душу, а не прийманню ванни. Не використовуйте холодну або гарячу воду.

Приймаючи душ, не тріть мочалкою опромінені ділянки шкіри.

Якщо довго зберігається подразнення опроміненої шкіри, проконсультуйтеся у дерматолога. Він призначить Вам відповідне лікування.

Не слід засмагати. При наявності на шкірі ушкоджень (попрілостей, висипань) необхідно звернути на них увагу лікаря-дерматолога. Він призначить відповідне лікування (присипки, мазі, аерозолі).

 Дякуємо, що дочитали до кінця
Дякуємо, що дочитали до кінця Будемо раді, якщо скопіюєте посилання клікнувши на “Поширити матеріал” та розкажите про цю статтю вашим друзям.

Інші новини

Усі новини
Рак є одним з найбільш поширених та небезпечних хвороб у світі. Лікування
18.05.2024

Рак є одним з найбільш поширених та небезпечних хвороб у світі.

На щастя, сьогодні існує багато ефективних методів боротьби з онкологічними захворюваннями. ЛІКУВАННЯ ОНКОЛОГІЇ Лікування онкології залежить від стадії захворювання, локалізації та типу раку, а також від загального стану пацієнта. Серед основних методів лікування онкології можна виділити: – Хірургічне лікування: виконується з метою видалення пухлини та збереження здорових тканин. Застосовується при ранніх стадіях раку та при […]

Рак завжди повертається!? Лікування
16.05.2024

Рак завжди повертається!?

На щастя, це твердження абсолютно не відповідає дійсності. Методи лікування онкозахворювань постійно вдосконалюються, що дозволяє повністю знищити ракові клітини. Однак, навіть одна життєздатна клітина пухлини може дати початок новому новоутворенню, що обумовить рецидив онкологічної хвороби. Це дуже ускладнює розуміння пацієнтами того, коли вони дійсно можуть бути вилікувані, а коли все ще мають підвищений ризик рецидиву […]

Чому обирають нас? Життя Клініки
8.05.2024

Чому обирають нас?

𝐓𝐨𝐦𝐨𝐂𝐥𝐢𝐧𝐢𝐜 – це передова клініка, яка спеціалізується на діагностиці та лікуванні онкологічних захворювань. Наша місія – обʼєднати передові технології та експертний підхід, щоб забезпечити нашим пацієнтам найкращу можливу медичну допомогу та підтримку. Чому ж пацієнти обирають 𝐓𝐨𝐦𝐨𝐂𝐥𝐢𝐧𝐢𝐜: ми надаємо повний цикл діагностики та лікування онкологічних захворювань в одному місці; ми зібрали найкращу команду майстрів лікарської […]

СКУРЕНКО
Оксана Скуренко
Саме від цієї хвороби найчастіше помирають чоловіки Лікування
6.05.2024

Саме від цієї хвороби найчастіше помирають чоловіки

Коротко розповімо про чотири види онкологічних захворювань, яких потрібно особливо остерігатися сильній статі. Рак простати. Він розвивається у тканинах передміхурової залози. Ця онкопатологія відрізняється повільним та злоякісним перебігом, пухлина росте непомітно і може не проявляти себе багато років. Більшість пацієнтів, у яких рак було діагностовано на пізніх стадіях, говорили, що взагалі ніколи не зверталися до […]

Саме від цієї хвороби найчастіше помирають чоловіки
Степан Крулько
Доверху