Головна/Емоції пацієнта: що робити? до кого звернутись?
11.04.2024

Емоції пацієнта: що робити? до кого звернутись?

Продовжуємо нашу розмову про те, як допомогти пацієнту впоратись з хворобою на психологічному рівні. Адже відомо, що під час лікування людина може переживати різні стани. Розберемо кожен та з’ясуємо, що з ними робити.

1. Тривога: починається з відчуття небезпеки та вразливості. Пацієнт сприймає хворобу як загрозу для самопочуття та соціальної взаємодії, але відчуває замало ресурсів, щоб з цим впоратись. Тривога йде, коли є довіра до лікаря, віра в ефективність лікування та власні сили.

2. Злість/гнів: починається з невиправданого нападу через відчуття несправедливості та загрози, перед якою опинився пацієнт. Іноді через появу захворювання йде обурення на весь Всесвіт, злість спрямовується навіть на близьких, які нібито недостатньо/неправильно підтримують, або лікаря, який нібито недостатньо/неправильно лікує. Злість/гнів — це закритість пацієнта і захист від захворювання та зовнішніх обставин.

3. Почуття провини: виникає від самозвинувачення. Сюди часто додається й пригнічення, що починається з відчуття втрати (частини тіла/волосся, сил та життєдіяльності, позбавлення певних соціальних ролей). Пацієнт не враховує всі обставини появи захворювання, і саме себе вважає цілковито відповідальним за цей факт, звинувачуючи у всьому. Іноді почуття провини може призвести до депресії.

Знайти відповіді та зарадити ситуації може допомогти близька людина, але професійно та ефективно — лише психолог. В нашому центрі працює висококласний психолог Яніна Петренко. Запишіться на прийом за номером клініки — 0 800 33 15 03.

 Дякуємо, що дочитали до кінця
Дякуємо, що дочитали до кінця Будемо раді, якщо скопіюєте посилання клікнувши на “Поширити матеріал” та розкажите про цю статтю вашим друзям.

Інші новини

Усі новини
Безоплатне видалення новоутворень шкіри Лікування
21.05.2024

Безоплатне видалення новоутворень шкіри

Були часи, коли родимку вважали ознакою привабливості й домальовували мушки на обличчі. На даний час вже відомо, – чим більше родимок, то більша ймовірність, що якась із них почне перероджуватися у небезпечну меланому. Родимка – пігментне новоутворення коричневого або темно- коричневого кольору, що містить у своїй основі клітини-меланоцити і меланін. І кожна родимка має свій […]

Рак є одним з найбільш поширених та небезпечних хвороб у світі. Лікування
18.05.2024

Рак є одним з найбільш поширених та небезпечних хвороб у світі.

На щастя, сьогодні існує багато ефективних методів боротьби з онкологічними захворюваннями. ЛІКУВАННЯ ОНКОЛОГІЇ Лікування онкології залежить від стадії захворювання, локалізації та типу раку, а також від загального стану пацієнта. Серед основних методів лікування онкології можна виділити: – Хірургічне лікування: виконується з метою видалення пухлини та збереження здорових тканин. Застосовується при ранніх стадіях раку та при […]

Рак завжди повертається!? Лікування
16.05.2024

Рак завжди повертається!?

На щастя, це твердження абсолютно не відповідає дійсності. Методи лікування онкозахворювань постійно вдосконалюються, що дозволяє повністю знищити ракові клітини. Однак, навіть одна життєздатна клітина пухлини може дати початок новому новоутворенню, що обумовить рецидив онкологічної хвороби. Це дуже ускладнює розуміння пацієнтами того, коли вони дійсно можуть бути вилікувані, а коли все ще мають підвищений ризик рецидиву […]

Чому обирають нас? Життя Клініки
8.05.2024

Чому обирають нас?

𝐓𝐨𝐦𝐨𝐂𝐥𝐢𝐧𝐢𝐜 – це передова клініка, яка спеціалізується на діагностиці та лікуванні онкологічних захворювань. Наша місія – обʼєднати передові технології та експертний підхід, щоб забезпечити нашим пацієнтам найкращу можливу медичну допомогу та підтримку. Чому ж пацієнти обирають 𝐓𝐨𝐦𝐨𝐂𝐥𝐢𝐧𝐢𝐜: ми надаємо повний цикл діагностики та лікування онкологічних захворювань в одному місці; ми зібрали найкращу команду майстрів лікарської […]

СКУРЕНКО
Оксана Скуренко
Доверху