Головна/Це може врятувати тисячі життів щороку. Кому потрібен скринінг раку легень?
11.04.2024

Це може врятувати тисячі життів щороку. Кому потрібен скринінг раку легень?

Проблема захворювань легень стоїть дуже гостро в усьому світі, не тільки в Україні. Рак легень стабільно входить в першу «п’ятірку» за смертністю, а серед чоловіків посідає перше місце. Підступність хвороби в тому, що вона може «маскуватися» під бронхіт, пневмонію і т. і. Тому дуже багато випадків залишається непоміченими, поки хвороба не проявить себе на пізній стадії.

Ось чому раннє виявлення раку легень має величезне значення: правильне лікування на початкових стадіях дає пацієнтові високі шанси на одужання. А в цілому раннє виявлення може істотно зменшити смертність від цього небезпечного захворювання.

Яскравий приклад — це ПАП-тести, які знизили ризик розвитку раку шийки матки; колоноскопія, яка в розвинених країнах призвела до зниження смертності від раку товстої кишки. Такий же скринінговий інструмент необхідний і для виявлення раку легень на ранніх, більш виліковних стадіях.

Кращою процедурою, доступною нашим пацієнтам для скринінгу раку легень до появи симптомів, є низькодозова комп’ютерна томографія.

Наскільки ефективна КТ?

Відповідь на це питання дав результат масштабних досліджень, проведених в США, який показав, що скринінг КТ знижує смертність від раку легень на 20 відсотків. Це може привести до порятунку десятків тисяч життів щороку!

Кому потрібен скринінг раку легень?

Дослідники виділили категорію високого ризику: групу людей, яким у першу чергу необхідний скринінг:

  • люди у віці від 55 до 74 років (у США визначають ширшу групу — до 80 років);
  • курці, а також люди, які курили в минулому і кинули менше 10 років тому;
  • люди, котрі піддаються професійному опроміненню, впливу азбесту, радону і т. і.

Тобто для багатьох чоловіків і жінок є тест, і будь-яка людина може пройти скринінг раку легень у нашому центрі швидко, безпечно і комфортно — з використанням одного з найсучасніших апаратів КТ.

Чи потрібен скринінг саме вам?

Проходження скринінгу раку легень залишається індивідуальним рішенням, яке необхідно обговорити з фахівцем. Консультація досвідченого лікаря допоможе вам зважити переваги процедури.

Якщо результати КТ покажуть відхилення від норми

Це не означає, що у вас обов’язково рак. Якщо наші фахівці визначать, що у вас є ущільнення в легені (маса) або вузлики, вам можуть порекомендувати кілька підходів. Багато чого буде залежати від різних факторів, у тому числі від ступеня ризику розвитку раку легень, розташування вузла або маси. Враховуючи ці фактори, лікар може запропонувати кілька варіантів подальших дій. Все вирішується індивідуально для конкретної ситуації. Деякі варіанти можуть включати в себе:

  • динамічне спостереження;
  • бронхоскопію;
  • біопсію легень під контролем КТ.

Що може бути, якщо це не рак?

Існує безліч причин виникнення вузликів у легенях — від інфекцій до туберкульозу і ущільнень, пов’язаних з ревматоїдним артритом, та інших.

Наші фахівці поставлять правильний діагноз, від якого залежатимуть ваші подальші дії.

До кого звернутися з питаннями?

У разі виникнення проблем, пов’язаних з діагностикою хвороб легень або середостіння, або виникненні питань відносно скринінга, телефонуйте за номерами, вказаними на нашому сайті  — дзвінок безкоштовний з мобільних і стаціонарних телефонів по Україні.

 Дякуємо, що дочитали до кінця
Дякуємо, що дочитали до кінця Будемо раді, якщо скопіюєте посилання клікнувши на “Поширити матеріал” та розкажите про цю статтю вашим друзям.

Інші новини

Усі новини
Безоплатне видалення новоутворень шкіри Лікування
21.05.2024

Безоплатне видалення новоутворень шкіри

Були часи, коли родимку вважали ознакою привабливості й домальовували мушки на обличчі. На даний час вже відомо, – чим більше родимок, то більша ймовірність, що якась із них почне перероджуватися у небезпечну меланому. Родимка – пігментне новоутворення коричневого або темно- коричневого кольору, що містить у своїй основі клітини-меланоцити і меланін. І кожна родимка має свій […]

Рак є одним з найбільш поширених та небезпечних хвороб у світі. Лікування
18.05.2024

Рак є одним з найбільш поширених та небезпечних хвороб у світі.

На щастя, сьогодні існує багато ефективних методів боротьби з онкологічними захворюваннями. ЛІКУВАННЯ ОНКОЛОГІЇ Лікування онкології залежить від стадії захворювання, локалізації та типу раку, а також від загального стану пацієнта. Серед основних методів лікування онкології можна виділити: – Хірургічне лікування: виконується з метою видалення пухлини та збереження здорових тканин. Застосовується при ранніх стадіях раку та при […]

Рак завжди повертається!? Лікування
16.05.2024

Рак завжди повертається!?

На щастя, це твердження абсолютно не відповідає дійсності. Методи лікування онкозахворювань постійно вдосконалюються, що дозволяє повністю знищити ракові клітини. Однак, навіть одна життєздатна клітина пухлини може дати початок новому новоутворенню, що обумовить рецидив онкологічної хвороби. Це дуже ускладнює розуміння пацієнтами того, коли вони дійсно можуть бути вилікувані, а коли все ще мають підвищений ризик рецидиву […]

Чому обирають нас? Життя Клініки
8.05.2024

Чому обирають нас?

𝐓𝐨𝐦𝐨𝐂𝐥𝐢𝐧𝐢𝐜 – це передова клініка, яка спеціалізується на діагностиці та лікуванні онкологічних захворювань. Наша місія – обʼєднати передові технології та експертний підхід, щоб забезпечити нашим пацієнтам найкращу можливу медичну допомогу та підтримку. Чому ж пацієнти обирають 𝐓𝐨𝐦𝐨𝐂𝐥𝐢𝐧𝐢𝐜: ми надаємо повний цикл діагностики та лікування онкологічних захворювань в одному місці; ми зібрали найкращу команду майстрів лікарської […]

СКУРЕНКО
Оксана Скуренко
Доверху