Головна/«Готові вчитися все життя? Вибирайте професію медичного фізика!»
11.04.2024

«Готові вчитися все життя? Вибирайте професію медичного фізика!»

Тисячі пацієнтів пройшли в нашому центрі променеве лікування без руйнівних наслідків для здорових органів. Три «кити», на яких стоїть високоточна радіотерапія, — новітнє обладнання, планування і колосальний досвід медичної команди.

А в команді є фахівці, про яких ви, швидше за все, мало знаєте, але без яких неможлива сучасна радіотерапія. Адже саме вони вирішують одну з головних математичних задач — направити промені точно в ціль: на злоякісну пухлину і тільки на пухлину. Хто вони? Ми вам розповімо.

 width=Це наші медичні фізики — професіонали, які поряд із лікуванням пацієнтів забезпечують їх радіаційний захист і безпеку. Це фахівці, що працюють на стику фізики, математики, біології та медицини. Вимоги до їх професії — найвищі! Спеціалізація поєднує технічну освіту, глибокі знання математики, фізики, електротехніки, радіобіології та основ програмування, а також відмінне володіння комп’ютером і медичну підготовку.

«Готові вчитися все життя? Вибирайте професію медичного фізика», — каже наш старший медичний фізик Микола Гуменюк.

Адже саме його команда контролює якість обладнання, розраховує дози опромінення і створює безпечні плани променевої терапії. Всі наші медичні фізики мають технічну освіту і працюють з дуже складною ультрасучасною апаратурою. Саме завдяки їх роботі ракова пухлина отримує вбивчу дозу, а життєво важливі органи залишаються захищеними.
Перед тим як лікувати пацієнта наші фізики тестують план на фантомі та бачать, наскільки збігається початковий варіант і те, що може виконати апарат.

Тільки при більш ніж 95-процентному збігу ми починаємо променеве лікування. Кожен наш пацієнт проходить таку процедуру. Кожен! Щодня медичні фізики разом із променевими терапевтами контролюють, чи на місці знаходиться пухлина-мішень. Можливість помилки виключена повністю, тому що сама апаратура блокує випромінювання і сигналить медичним фізикам, що необхідне перепланування. Можете уявити, яка це відповідальність, наскільки серйозний процес.

«Вчитися потрібно постійно, — підкреслює Микола Гуменюк. — Ми читаємо багато закордонної літератури, пов’язаної з основними розробками в області медичної фізики; беремо участь у міжнародних конференціях і майстер-класах. До нас також приїжджають фахівці з інших міст України і з-за кордону для обміну досвідом. Цей досвід, нові знання обов’язково повертаються до наших пацієнтів точним, ефективним і безпечним лікуванням».

 Дякуємо, що дочитали до кінця
Дякуємо, що дочитали до кінця Будемо раді, якщо скопіюєте посилання клікнувши на “Поширити матеріал” та розкажите про цю статтю вашим друзям.

Інші новини

Усі новини
Відповіді на популярні питання пацієнтів 𝐓𝐨𝐦𝐨𝐂𝐥𝐢𝐧𝐢𝐜 про МРТ Лікування
13.06.2024

Відповіді на популярні питання пацієнтів 𝐓𝐨𝐦𝐨𝐂𝐥𝐢𝐧𝐢𝐜 про МРТ

Що необхідно знати про МРТ Магнітно-резонансна томографія – діагностична процедура, принцип якої заснований на використанні магнітних полів, що дозволяють створювати чіткі та високоінформативні знімки. Проходячи крізь тканини, магнітне поле викликає коливання атомів водню в молекулах води, і отриманий резонанс фіксується апаратурою. Далі сигнали обробляються комп’ютерною програмою і відображаються у вигляді знімків на моніторі. Після дослідження […]

врач
Андрій Сподін
Топ-5 способів профілактики раку Лікування
11.06.2024

Топ-5 способів профілактики раку

Відповідей на запитання: як жити, щоб не захворіти на рак, або як ніколи не захворіти на рак – не існує, але можна постаратися зробити все, що залежить безпосередньо від вас. Профілактика раку включає в себе ряд простих, але дуже важливих кроків, які допоможуть зменшити ризик захворювання. Здорове харчування Включайте в раціон більше фруктів, овочів, цільнозернових […]

Топ-5 способів профілактики раку
Степан Крулько
Перші ознаки раку Лікування
4.06.2024

Перші ознаки раку

Функціонування нашого організму – складна, унікальна, а інколи непередбачувана система. Наше тіло складається з трильйонів клітин. Кожна клітина має ядро, всередині якого є гени. Саме гени вказують клітині коли їй рости, працювати, ділитися та помирати. Зазвичай клітини дотримуються цих інструкцій і ми залишаємося здоровими. Якщо спростити, то гени — це ділянки молекули ДНК, які містять інформацію […]

чернги ш
Олег Черниш
Біопсія щитовидної залози Лікування
31.05.2024

Біопсія щитовидної залози

Сьогодні патології щитоподібної залози досить часто зустрічаються серед захворювань. До 70 років більшість населення стикається з даним захворюванням. Біопсія щитовидної залози – це забір невеликих зразків тканини з щитовидної залози для проведення лабораторних досліджень. Процедура займає всього кілька хвилин і є абсолютно безболісною. Для взяття зразків підозрілих тканин використовується тонка голка та шприц. Вузли щитоподібної […]

blyaher
Анна Бляхер
Доверху