Головна/«Готові вчитися все життя? Вибирайте професію медичного фізика!»
11.04.2024

«Готові вчитися все життя? Вибирайте професію медичного фізика!»

Тисячі пацієнтів пройшли в нашому центрі променеве лікування без руйнівних наслідків для здорових органів. Три «кити», на яких стоїть високоточна радіотерапія, — новітнє обладнання, планування і колосальний досвід медичної команди.

А в команді є фахівці, про яких ви, швидше за все, мало знаєте, але без яких неможлива сучасна радіотерапія. Адже саме вони вирішують одну з головних математичних задач — направити промені точно в ціль: на злоякісну пухлину і тільки на пухлину. Хто вони? Ми вам розповімо.

 width=Це наші медичні фізики — професіонали, які поряд із лікуванням пацієнтів забезпечують їх радіаційний захист і безпеку. Це фахівці, що працюють на стику фізики, математики, біології та медицини. Вимоги до їх професії — найвищі! Спеціалізація поєднує технічну освіту, глибокі знання математики, фізики, електротехніки, радіобіології та основ програмування, а також відмінне володіння комп’ютером і медичну підготовку.

«Готові вчитися все життя? Вибирайте професію медичного фізика», — каже наш старший медичний фізик Микола Гуменюк.

Адже саме його команда контролює якість обладнання, розраховує дози опромінення і створює безпечні плани променевої терапії. Всі наші медичні фізики мають технічну освіту і працюють з дуже складною ультрасучасною апаратурою. Саме завдяки їх роботі ракова пухлина отримує вбивчу дозу, а життєво важливі органи залишаються захищеними.
Перед тим як лікувати пацієнта наші фізики тестують план на фантомі та бачать, наскільки збігається початковий варіант і те, що може виконати апарат.

Тільки при більш ніж 95-процентному збігу ми починаємо променеве лікування. Кожен наш пацієнт проходить таку процедуру. Кожен! Щодня медичні фізики разом із променевими терапевтами контролюють, чи на місці знаходиться пухлина-мішень. Можливість помилки виключена повністю, тому що сама апаратура блокує випромінювання і сигналить медичним фізикам, що необхідне перепланування. Можете уявити, яка це відповідальність, наскільки серйозний процес.

«Вчитися потрібно постійно, — підкреслює Микола Гуменюк. — Ми читаємо багато закордонної літератури, пов’язаної з основними розробками в області медичної фізики; беремо участь у міжнародних конференціях і майстер-класах. До нас також приїжджають фахівці з інших міст України і з-за кордону для обміну досвідом. Цей досвід, нові знання обов’язково повертаються до наших пацієнтів точним, ефективним і безпечним лікуванням».

 Дякуємо, що дочитали до кінця
Дякуємо, що дочитали до кінця Будемо раді, якщо скопіюєте посилання клікнувши на “Поширити матеріал” та розкажите про цю статтю вашим друзям.

Інші новини

Усі новини
Рак молочної залози — найпоширеніше онкологічне захворювання серед жінок Лікування
17.11.2024

Рак молочної залози — найпоширеніше онкологічне захворювання серед жінок

Рак молочної залози — найпоширеніше онкологічне захворювання серед жінок, яке потребує своєчасної діагностики та лікування. У 2023 році в Україні зареєстровано 12 683 нових випадки, і кожен четвертий випадок діагностується на ІІІ–ІV стадії, коли лікування є складнішим. Фактори ризику для раку молочної залози: наявність у родині випадків захворювання на рак молочної залози, відсутність вагітностей або […]

караськов
Дмитро Караськов
Імунотерапія в лікуванні раку: нові підходи та досягнення в активізації імунної системи для боротьби з онкологічними захворюваннями. Лікування
12.11.2024

Імунотерапія в лікуванні раку: нові підходи та досягнення в активізації імунної системи для боротьби з онкологічними захворюваннями.

Імунотерапія відкрила нові можливості в лікуванні раку, допомагаючи імунній системі пацієнта самостійно боротися з пухлиною. На відміну від традиційних методів, як-от хіміо- та променева терапія, імунотерапія активує природні захисні сили організму, щоб він зміг розпізнати і атакувати ракові клітини. Такий підхід стає особливо ефективним для пацієнтів з пізніми стадіями раку або тих, у кого хвороба […]

Імунотерапія в лікуванні раку: нові підходи та досягнення в активізації імунної системи для боротьби з онкологічними захворюваннями.
Степан Крулько
Паліативна допомога в онкології Лікування
8.11.2024

Паліативна допомога в онкології

Паліативна допомога в онкології: важливість паліативної допомоги для поліпшення якості життя пацієнтів на пізніх стадіях хвороби. Паліативна допомога в онкології забезпечує неоціненну підтримку пацієнтам на пізніх стадіях захворювання, покращуючи їхню якість життя. Основна мета паліативної допомоги — не боротьба з раком як таким, а зменшення симптомів, таких як біль, слабкість, нудота, а також поліпшення емоційного […]

СЕРЬОГІНА
Наталія Серьогіна
Генетичні мутації та рак Лікування
5.11.2024

Генетичні мутації та рак

Генетичні мутації та рак: як генетичні фактори впливають на розвиток раку та можливості персоналізованої медицини. Генетичні мутації грають вирішальну роль у розвитку раку, впливаючи на роботу клітин та здатність організму контролювати їхній ріст. Мутації можуть бути як спадковими, так і набутими. Спадкові мутації передаються від батьків, і вони становлять близько 5-10% усіх випадків раку. Наприклад, […]

Генетичні мутації та рак
Степан Крулько
Доверху