Головна/«Готові вчитися все життя? Вибирайте професію медичного фізика!»
11.04.2024

«Готові вчитися все життя? Вибирайте професію медичного фізика!»

Тисячі пацієнтів пройшли в нашому центрі променеве лікування без руйнівних наслідків для здорових органів. Три «кити», на яких стоїть високоточна радіотерапія, — новітнє обладнання, планування і колосальний досвід медичної команди.

А в команді є фахівці, про яких ви, швидше за все, мало знаєте, але без яких неможлива сучасна радіотерапія. Адже саме вони вирішують одну з головних математичних задач — направити промені точно в ціль: на злоякісну пухлину і тільки на пухлину. Хто вони? Ми вам розповімо.

 width=Це наші медичні фізики — професіонали, які поряд із лікуванням пацієнтів забезпечують їх радіаційний захист і безпеку. Це фахівці, що працюють на стику фізики, математики, біології та медицини. Вимоги до їх професії — найвищі! Спеціалізація поєднує технічну освіту, глибокі знання математики, фізики, електротехніки, радіобіології та основ програмування, а також відмінне володіння комп’ютером і медичну підготовку.

«Готові вчитися все життя? Вибирайте професію медичного фізика», — каже наш старший медичний фізик Микола Гуменюк.

Адже саме його команда контролює якість обладнання, розраховує дози опромінення і створює безпечні плани променевої терапії. Всі наші медичні фізики мають технічну освіту і працюють з дуже складною ультрасучасною апаратурою. Саме завдяки їх роботі ракова пухлина отримує вбивчу дозу, а життєво важливі органи залишаються захищеними.
Перед тим як лікувати пацієнта наші фізики тестують план на фантомі та бачать, наскільки збігається початковий варіант і те, що може виконати апарат.

Тільки при більш ніж 95-процентному збігу ми починаємо променеве лікування. Кожен наш пацієнт проходить таку процедуру. Кожен! Щодня медичні фізики разом із променевими терапевтами контролюють, чи на місці знаходиться пухлина-мішень. Можливість помилки виключена повністю, тому що сама апаратура блокує випромінювання і сигналить медичним фізикам, що необхідне перепланування. Можете уявити, яка це відповідальність, наскільки серйозний процес.

«Вчитися потрібно постійно, — підкреслює Микола Гуменюк. — Ми читаємо багато закордонної літератури, пов’язаної з основними розробками в області медичної фізики; беремо участь у міжнародних конференціях і майстер-класах. До нас також приїжджають фахівці з інших міст України і з-за кордону для обміну досвідом. Цей досвід, нові знання обов’язково повертаються до наших пацієнтів точним, ефективним і безпечним лікуванням».

 Дякуємо, що дочитали до кінця
Дякуємо, що дочитали до кінця Будемо раді, якщо скопіюєте посилання клікнувши на “Поширити матеріал” та розкажите про цю статтю вашим друзям.

Інші новини

Усі новини
Рак є одним з найбільш поширених та небезпечних хвороб у світі. Лікування
18.05.2024

Рак є одним з найбільш поширених та небезпечних хвороб у світі.

На щастя, сьогодні існує багато ефективних методів боротьби з онкологічними захворюваннями. ЛІКУВАННЯ ОНКОЛОГІЇ Лікування онкології залежить від стадії захворювання, локалізації та типу раку, а також від загального стану пацієнта. Серед основних методів лікування онкології можна виділити: – Хірургічне лікування: виконується з метою видалення пухлини та збереження здорових тканин. Застосовується при ранніх стадіях раку та при […]

Рак завжди повертається!? Лікування
16.05.2024

Рак завжди повертається!?

На щастя, це твердження абсолютно не відповідає дійсності. Методи лікування онкозахворювань постійно вдосконалюються, що дозволяє повністю знищити ракові клітини. Однак, навіть одна життєздатна клітина пухлини може дати початок новому новоутворенню, що обумовить рецидив онкологічної хвороби. Це дуже ускладнює розуміння пацієнтами того, коли вони дійсно можуть бути вилікувані, а коли все ще мають підвищений ризик рецидиву […]

Чому обирають нас? Життя Клініки
8.05.2024

Чому обирають нас?

𝐓𝐨𝐦𝐨𝐂𝐥𝐢𝐧𝐢𝐜 – це передова клініка, яка спеціалізується на діагностиці та лікуванні онкологічних захворювань. Наша місія – обʼєднати передові технології та експертний підхід, щоб забезпечити нашим пацієнтам найкращу можливу медичну допомогу та підтримку. Чому ж пацієнти обирають 𝐓𝐨𝐦𝐨𝐂𝐥𝐢𝐧𝐢𝐜: ми надаємо повний цикл діагностики та лікування онкологічних захворювань в одному місці; ми зібрали найкращу команду майстрів лікарської […]

СКУРЕНКО
Оксана Скуренко
Саме від цієї хвороби найчастіше помирають чоловіки Лікування
6.05.2024

Саме від цієї хвороби найчастіше помирають чоловіки

Коротко розповімо про чотири види онкологічних захворювань, яких потрібно особливо остерігатися сильній статі. Рак простати. Він розвивається у тканинах передміхурової залози. Ця онкопатологія відрізняється повільним та злоякісним перебігом, пухлина росте непомітно і може не проявляти себе багато років. Більшість пацієнтів, у яких рак було діагностовано на пізніх стадіях, говорили, що взагалі ніколи не зверталися до […]

Саме від цієї хвороби найчастіше помирають чоловіки
Степан Крулько
Доверху