Головна/Хіміотерапія при раку легень
11.04.2024

Хіміотерапія при раку легень

Хіміотерапія — класичний метод, який часто застосовують при раку легень. Це лікування спеціальними препаратами (цитостатиками). Деякі з них руйнують ракові клітини, інші — пригнічують ділення.

Тобто завдяки хіміотерапії кількість пухлинних клітин не збільшується. Для знищення якомога більшого їх числа необхідна комбінація ліків.

Нашим пацієнтам доступні всі сучасні види хіміотерапії. Вибір препаратів залежить від багатьох чинників: типу пухлини, стадії захворювання, загального стану організму, функції печінки і нирок. Лікування проводять курсами. Пацієнти отримують хіміотерапію, а потім, як правило, три тижні відпочивають. Курс повторюють кілька разів в залежності від конкретної ситуації: стадії захворювання, препаратів, інших методів лікування.

Хіміотерапію призначають на різних етапах:

  • після операції — для знищення ракових клітин;
  • перед операцією — щоб зменшити пухлину: це збільшує шанс на повне видалення злоякісного утворення під час операції;
  • замість операції: в комбінації з променевою терапією — називається хіміопроменевою терапією.

Про хіміопроменеву терапію

Хіміопроменева терапія — комбінація хіміотерапії та опромінення. Пацієнт отримує щодня променеву терапію і раз в тиждень хіміотерапію. Призначають таке лікування, якщо є поширення хвороби в грудній порожнині. Це стосується і стадії ІІІ. Хіміотерапія і опромінення підсилюють дію один одного. Мета терапії — вилікувати рак легень.

Хіміопроменева терапія — нелегке лікування. Тому його призначають тільки пацієнтам, у яких задовільний стан здоров’я. Хіміопроменева терапія не показана, якщо є метастази в інших органах.

Бажано пройти променеву терапію в той же період, що і хіміотерапію. Тоді ефект від комбінованого лікування найбільший.

Для деяких пацієнтів проходити променеву і хіміотерапію одночасно складно: наприклад, при наявності багатьох побічних ефектів. У таких випадках можливо отримати опромінення незабаром після хіміотерапії.

Всі проблеми, які вас турбують, ви обговорите з лікарем і разом знайдете правильне рішення — як пройти необхідний курс лікування і впоратися з побічними явищами.

Хіміотерапія при метастазах

У разі поширеного раку (метастазів) хіміотерапія допоможе сповільнити хворобу і зменшити симптоми. Мета лікування — максимально продовжити життя і поліпшити якість життя. У ряді випадків можливе призначення таргетної терапії, а також поєднання хіміотерапії та імунотерапії.

Таргетна терапія здійснює цілеспрямований вплив на пухлину. Переноситься легше, ніж хіміотерапія, і дає хороший ефект. Схильність до таргетної терапії визначають за допомогою спеціальних досліджень: виявляють мутації (дефекти) в генах та індивідуально підбирають препарати в залежності від молекулярно-генетичних характеристик пухлини.

Як працює імунотерапія і кому призначають?

Імунотерапія — лікування, яке стимулює імунну систему атакувати ракові клітини. Простими словами, імунна система визначає ракові клітини як чужорідні і атакує їх.

Лікування не має прямого впливу на пухлину (як таргетна терапія), а «фокусується» на самій імунній системі. Це унікальна властивість імунотерапії.

Імунотерапію призначають, у першу чергу, пацієнтам з метастатичним раком легень. У ряді випадків лікування допомагає перевести захворювання з невиліковного в хронічне.

При метастатичному раку легень імунотерапія можлива в якості основного лікування, іноді в поєднанні з хіміотерапією.

Імунотерапія також може призначатися як наступний етап після хіміотерапії.

Наші фахівці дадуть відповіді на ваші питання, роз’яснлять, як буде проходити лікування і чого очікувати. Ми готові допомагати вам і підтримувати в усьому як в процесі лікування, так і після його закінчення.

Якщо у вас залишилися питання, телефонуйте за номером, який ви бачите на сайті. Ви отримаєте інформацію і зможете записатися на консультацію до фахівця.

 Дякуємо, що дочитали до кінця
Дякуємо, що дочитали до кінця Будемо раді, якщо скопіюєте посилання клікнувши на “Поширити матеріал” та розкажите про цю статтю вашим друзям.

Інші новини

Усі новини
Обережно, рак! Ворога потрібно знати в обличчя Лікування
23.06.2024

Обережно, рак! Ворога потрібно знати в обличчя

Рак – одне з найнебезпечніших захворювань сучасності, яке може атакувати будь-яку частину нашого організму. Цей ворог не має жалю до своїх жертв, тому важливо бути завжди насторожі і знати його “обличчя”. Основні симптоми раку можуть бути різними і залежать від типу захворювання. Найпоширеніші ознаки раку включають незвичайні кровотечі, швидку втрату ваги, постійне втомлення, зміни в […]

чернги ш
Олег Черниш
Який метод лікування онкології є найкращим? Лікування
20.06.2024

Який метод лікування онкології є найкращим?

Лікування онкологічних захворювань завжди є складним та індивідуальним процесом. Тому вибір методу, який буде застосовуватися, залежить від багатьох факторів, таких як тип раку, стадія захворювання, загальний стан пацієнта та його власні побажання. Отже, важливо розуміти, що немає універсального “найкращого” методу лікування, оскільки кожен випадок є унікальним. Хірургічне втручання є одним із основних методів боротьби з […]

Який метод лікування онкології є найкращим?
Степан Крулько
𝐓𝐨𝐦𝐨𝐂𝐥𝐢𝐧𝐢𝐜 – сучасні рішення для вашого здоров’я. Лікування
17.06.2024

𝐓𝐨𝐦𝐨𝐂𝐥𝐢𝐧𝐢𝐜 – сучасні рішення для вашого здоров’я.

Нові технології та досягнення у лікуванні раку повністю змінили уявлення про можливості медицини. Пацієнти після лікування онкологічних захворювань сьогодні можуть повернутися до повноцінного життя. Вчені сподіваються, що цей прогрес буде зростати з кожним роком. І докладають до цього багато зусиль. Завдяки чому це можливо? На щастя, люди стали більш свідомо ставитися до свого здоров’я, а […]

лікар 18
Алла Кухар
Відповіді на популярні питання пацієнтів 𝐓𝐨𝐦𝐨𝐂𝐥𝐢𝐧𝐢𝐜 про МРТ Лікування
13.06.2024

Відповіді на популярні питання пацієнтів 𝐓𝐨𝐦𝐨𝐂𝐥𝐢𝐧𝐢𝐜 про МРТ

Що необхідно знати про МРТ Магнітно-резонансна томографія – діагностична процедура, принцип якої заснований на використанні магнітних полів, що дозволяють створювати чіткі та високоінформативні знімки. Проходячи крізь тканини, магнітне поле викликає коливання атомів водню в молекулах води, і отриманий резонанс фіксується апаратурою. Далі сигнали обробляються комп’ютерною програмою і відображаються у вигляді знімків на моніторі. Після дослідження […]

врач
Андрій Сподін
Доверху