Головна/Хіміотерапія вбиває? Так — вбиває ракові клітини
11.04.2024

Хіміотерапія вбиває? Так — вбиває ракові клітини

Наші статті, інтерв’ю з лікарями, відеосюжети завжди викликають відгук. Ми не залишаємо без уваги жодне питання, жоден коментар. Завжди готові вам відповісти, доступно і зрозуміло висвітлити будь-яку проблему. Тому просимо тих, хто повторює в листах і коментарях неграмотні, неправдиві та, головне, небезпечні для життя людей вигадки, — подумайте, запитаєте нас, дізнайтеся більше інформації; просто зупиніться, перш ніж написати брехню, яка дійсно може вбити, якщо хвора людина їй повірить.

«Дуже хочеться прокоментувати репліки з приводу того, “що вбиває високодозова хіміотерапія і що пацієнти помирають не від раку, а від хіміотерапії “», — зазначила завідуюча відділенням хіміотерапії TomoClinic, досвідчений лікар Оксана Фрідман. Слово доктору Фрідман.

Хіміотерапію не призначають необґрунтовано

 width=Для проведення хіміотерапії завжди є чіткі показання, і ці показання обумовлені безліччю клінічних досліджень, які проводять по всьому світу, і міжнародними рекомендаціями. Такими рекомендаціями в своїй роботі керуємося ми, клінічні онкологи і хіміотерапевти.

Звичайно, чутливість до хіміотерапії у пухлин різного походження неоднакова. Високочутливі новоутворення, при яких можливо провести лікування тільки за допомогою хіміотерапії, це: хоріонепітеліома матки, лімфома Ходжкіна, злоякісні пухлини яєчка.

У більшості випадків ракових захворювань хіміотерапію ми використовуємо в якості комплексного і комбінованого лікування (із застосуванням хірургії та променевої терапії), що дозволяє домогтися кращих результатів при місцево-поширених захворюваннях молочної залози, раку шлунка, недрібноклітинного і дрібноклітинного раку легень, раку яєчників, раку шийки матки.

Хіміотерапія не вбиває пацієнта, а дозволяє досягти поставленої мети, в залежності від того, радикальне лікування або паліативне (що підтримує)

Основними задачами хіміотерапії вважаються: досягнення повної ремісії, тобто повної регресії всіх пухлинних утворень; збільшення частоти і тривалості ремісій і, як наслідок, збільшення тривалості життя пацієнтів і поліпшення якості життя.

Реалізувати повною мірою можливості хіміотерапії можна тільки при дотриманні поняття «режиму хіміотерапії», який включає адекватність дози хіміопрепарату і правильне його розведення, спосіб і швидкість введення, дотримання інтервалів між циклами, послідовність застосування хіміопрепаратів.

Таким чином, дотримання всіх цих рекомендацій, тобто дотримання протоколу хіміотерапії, дозволяє максимально безпечно для пацієнта проводити лікування.

Якщо пацієнт дотримується всіх рекомендацій лікаря і відповідально ставиться до себе, все побічні ефекти можуть бути куповані (усунуті) вдома або в стаціонарі, якщо стан пацієнта вимагає госпіталізації.

 width=Звичайно, проведення хіміотерапії пов’язане з побічними ефектами. І перед початком лікування кожен пацієнт обов’язково повинен бути ознайомлений з побічними явищами, які можуть у нього розвинутися. Для кожного хіміотерапевтичного препарату характерні свої побічні ефекти, і про це лікар докладно розповідає своєму пацієнтові, і, найголовніше, дає усні і письмові рекомендації, що робити в тих чи інших ситуаціях.

Це завжди достатньо довга розмова, де пацієнт отримує знання, як впоратися з нудотою, проносами, запорами, спастичними болями в животі, онімінням рук і стоп, що робити, якщо підвищується температура тіла, коли здати загальний аналіз крові, щоб вчасно зреагувати на знижений рівень лейкоцитів або тромбоцитів. Пацієнти TomoClinic мають можливість зв’язатися зі своїм лікарем у будь-який час і отримати додаткову консультацію по телефону.

На закінчення

Перед проведенням будь-якого циклу хіміотерапії ми оглядаємо пацієнта, оцінюємо його результати досліджень і кожен раз приймаємо рішення про проведення хіміотерапії і про дози хіміотерапії. На «чаші ваг» завжди знаходяться два основні постулати: максимально ефективне лікування і принцип «не нашкодь».

Я бажаю всім здоров’я. А тим, хто зіткнувся з цією підступною недугою, — сил і терпіння на непростому шляху лікування та віри в зцілення.

Доктор Оксана Фрідман.

 Дякуємо, що дочитали до кінця
Дякуємо, що дочитали до кінця Будемо раді, якщо скопіюєте посилання клікнувши на “Поширити матеріал” та розкажите про цю статтю вашим друзям.

Інші новини

Усі новини
Онкологія сьогодні: про що мовчати вже не можна Лікування
8.04.2025

Онкологія сьогодні: про що мовчати вже не можна

Рак — це не лише медичний діагноз, це особисте випробування, яке торкається кожного на глибокому рівні. Попри прориви в технологіях і розширення можливостей лікування, онкологія досі стикається з серйозними труднощами, які ускладнюють шлях пацієнта до одужання. Про ці проблеми важливо говорити відкрито. Не для того, щоб лякати, а щоб змінювати — разом. Проблема №1: Зволікання […]

krulko
Степан Крулько
Перша допомога при променевих ускладненнях: що потрібно знати онкопацієнтам? Лікування
30.03.2025

Перша допомога при променевих ускладненнях: що потрібно знати онкопацієнтам?

Променева терапія — один із найефективніших методів лікування злоякісних пухлин. Вона прицільно знищує ракові клітини, з мінімальним впливом на здорові тканини. Але як і будь-яке лікування, може супроводжуватись побічними ефектами. У більшості випадків реакції організму на опромінення — контрольовані й тимчасові, але важливо знати, як правильно реагувати на перші симптоми. Які побічні ефекти виникають найчастіше? […]

krulko
Степан Крулько
Загальний вплив хіміотерапії на кров Лікування
21.03.2025

Загальний вплив хіміотерапії на кров

Хіміотерапія є одним із ключових методів лікування онкологічних захворювань, який впливає не лише на пухлинні клітини, а й на весь організм, зокрема на систему кровотворення. Оскільки кров виконує життєво важливі функції, такі як транспортування кисню, захист від інфекцій та згортання, зміни в її складі можуть впливати на загальний стан здоров’я пацієнта. Як хіміотерапія впливає на […]

СКУРЕНКО
Оксана Скуренко
Урологія у TomoClinic: Кому показано, коли потрібно звертатися та з якою метою? Лікування
9.03.2025

Урологія у TomoClinic: Кому показано, коли потрібно звертатися та з якою метою?

Урологія — це медична галузь, яка займається діагностикою та лікуванням захворювань сечостатевої системи у чоловіків та захворювань сечовидільної системи у жінок. У TomoClinic ми пропонуємо сучасний підхід до урологічних проблем, забезпечуючи високий рівень медичної допомоги для пацієнтів різного віку.  Кому варто звертатися до уролога? Чоловікам: для профілактики та лікування захворювань передміхурової залози, сечового міхура, нирок, […]

дікап
Гліб Вовна
Доверху