Головна/Хіміотерапія вбиває? Так — вбиває ракові клітини
11.04.2024

Хіміотерапія вбиває? Так — вбиває ракові клітини

Наші статті, інтерв’ю з лікарями, відеосюжети завжди викликають відгук. Ми не залишаємо без уваги жодне питання, жоден коментар. Завжди готові вам відповісти, доступно і зрозуміло висвітлити будь-яку проблему. Тому просимо тих, хто повторює в листах і коментарях неграмотні, неправдиві та, головне, небезпечні для життя людей вигадки, — подумайте, запитаєте нас, дізнайтеся більше інформації; просто зупиніться, перш ніж написати брехню, яка дійсно може вбити, якщо хвора людина їй повірить.

«Дуже хочеться прокоментувати репліки з приводу того, “що вбиває високодозова хіміотерапія і що пацієнти помирають не від раку, а від хіміотерапії “», — зазначила завідуюча відділенням хіміотерапії TomoClinic, досвідчений лікар Оксана Фрідман. Слово доктору Фрідман.

Хіміотерапію не призначають необґрунтовано

 width=Для проведення хіміотерапії завжди є чіткі показання, і ці показання обумовлені безліччю клінічних досліджень, які проводять по всьому світу, і міжнародними рекомендаціями. Такими рекомендаціями в своїй роботі керуємося ми, клінічні онкологи і хіміотерапевти.

Звичайно, чутливість до хіміотерапії у пухлин різного походження неоднакова. Високочутливі новоутворення, при яких можливо провести лікування тільки за допомогою хіміотерапії, це: хоріонепітеліома матки, лімфома Ходжкіна, злоякісні пухлини яєчка.

У більшості випадків ракових захворювань хіміотерапію ми використовуємо в якості комплексного і комбінованого лікування (із застосуванням хірургії та променевої терапії), що дозволяє домогтися кращих результатів при місцево-поширених захворюваннях молочної залози, раку шлунка, недрібноклітинного і дрібноклітинного раку легень, раку яєчників, раку шийки матки.

Хіміотерапія не вбиває пацієнта, а дозволяє досягти поставленої мети, в залежності від того, радикальне лікування або паліативне (що підтримує)

Основними задачами хіміотерапії вважаються: досягнення повної ремісії, тобто повної регресії всіх пухлинних утворень; збільшення частоти і тривалості ремісій і, як наслідок, збільшення тривалості життя пацієнтів і поліпшення якості життя.

Реалізувати повною мірою можливості хіміотерапії можна тільки при дотриманні поняття «режиму хіміотерапії», який включає адекватність дози хіміопрепарату і правильне його розведення, спосіб і швидкість введення, дотримання інтервалів між циклами, послідовність застосування хіміопрепаратів.

Таким чином, дотримання всіх цих рекомендацій, тобто дотримання протоколу хіміотерапії, дозволяє максимально безпечно для пацієнта проводити лікування.

Якщо пацієнт дотримується всіх рекомендацій лікаря і відповідально ставиться до себе, все побічні ефекти можуть бути куповані (усунуті) вдома або в стаціонарі, якщо стан пацієнта вимагає госпіталізації.

 width=Звичайно, проведення хіміотерапії пов’язане з побічними ефектами. І перед початком лікування кожен пацієнт обов’язково повинен бути ознайомлений з побічними явищами, які можуть у нього розвинутися. Для кожного хіміотерапевтичного препарату характерні свої побічні ефекти, і про це лікар докладно розповідає своєму пацієнтові, і, найголовніше, дає усні і письмові рекомендації, що робити в тих чи інших ситуаціях.

Це завжди достатньо довга розмова, де пацієнт отримує знання, як впоратися з нудотою, проносами, запорами, спастичними болями в животі, онімінням рук і стоп, що робити, якщо підвищується температура тіла, коли здати загальний аналіз крові, щоб вчасно зреагувати на знижений рівень лейкоцитів або тромбоцитів. Пацієнти TomoClinic мають можливість зв’язатися зі своїм лікарем у будь-який час і отримати додаткову консультацію по телефону.

На закінчення

Перед проведенням будь-якого циклу хіміотерапії ми оглядаємо пацієнта, оцінюємо його результати досліджень і кожен раз приймаємо рішення про проведення хіміотерапії і про дози хіміотерапії. На «чаші ваг» завжди знаходяться два основні постулати: максимально ефективне лікування і принцип «не нашкодь».

Я бажаю всім здоров’я. А тим, хто зіткнувся з цією підступною недугою, — сил і терпіння на непростому шляху лікування та віри в зцілення.

Доктор Оксана Фрідман.

 Дякуємо, що дочитали до кінця
Дякуємо, що дочитали до кінця Будемо раді, якщо скопіюєте посилання клікнувши на “Поширити матеріал” та розкажите про цю статтю вашим друзям.

Інші новини

Усі новини
Хто ми такі Життя Клініки
15.04.2024

Хто ми такі

Експертна, сучасна, приватна клініка 𝐓𝐨𝐦𝐨𝐂𝐥𝐢𝐧𝐢𝐜 є лідером в Україні з надання повного циклу медичної допомоги при онкології. Наша місія – створення ідеальних умов для комфортного та якісного лікування пацієнтів, об’єднавши найкращі технології, професійну команду та комплексний підхід. 𝐓𝐨𝐦𝐨𝐂𝐥𝐢𝐧𝐢𝐜 надає повний цикл обслуговування: ви можете отримати будь-яку послугу – від однієї консультації до комплексного обстеження та […]

СКУРЕНКО
Оксана Скуренко
Онкопсихолог TomoClinic: як, з ким і заради яких результатів працює? Онкопсихологія
12.04.2024

Онкопсихолог TomoClinic: як, з ким і заради яких результатів працює?

Прийнято вважати, що першим, хто стукає по допомогу до онкопсихолога, буде саме пацієнт. Проте практика показує: на прийом часто записуються і родичі пацієнта. Тому психолог вирішує складнощі та працює з тими, хто до нього звернувся. Перше завдання — заспокоїти людину, особливо якщо вона емоційно нестабільна, розгублена, плаче. Зрозуміти та показати, що тут можна зустріти комфорт, розуміння, підтримку […]

Психолог Антон Покалюхін: що таке майндфулнес і чим він може бути корисний онкопацієнтам Онкопсихологія
12.04.2024

Психолог Антон Покалюхін: що таке майндфулнес і чим він може бути корисний онкопацієнтам

Хоч про трендовий майндфулнес зараз говорять на кожному розі, до практики справа доходить не у всіх. Однозначного перекладу цей термін не має, але найчастіше його розуміють як «усвідомленість». Отже, майндфулнес — це одночасно і процес зосередження на теперішньому моменті, і назва практики, що розвиває цей процес. Чому це важливо? Тому що ми живемо в часи […]

Психолог TomoClinic Яніна Петренко: Світ дає варіанти вибору — тим і прекрасний Онкопсихологія
12.04.2024

Психолог TomoClinic Яніна Петренко: Світ дає варіанти вибору — тим і прекрасний

Тривожність, непереносимість невизначеності, апатія, усі думки крутяться навколо центральної негативної думки і повторюються («замкнене коло думок», тобто румінація). Все це — знайомі стани для багатьох людей світу під час пандемії, у тому числі і для тих, хто проходить онкологічне лікування. Як долати складнощі без втрати якості життя, пояснила психолог TomoClinic Яніна Петренко. «Щодня у своєму кабінеті […]

Доверху