Головна/Як перемагають рак грудей? 5 методів разом знищують пухлину
11.04.2024

Як перемагають рак грудей? 5 методів разом знищують пухлину

У світі одній з восьми жінок ставлять діагноз «рак молочної залози» протягом життя. Виявляють цей вид раку і у чоловіків, хоча і набагато рідше. Ніхто з нас не застрахований, все в групі ризику.

Ми сподіваємося, що стаття допоможе вам дізнатися про можливості сучасного лікування, і тоді ви не будете відчувати страх, а приділите більше уваги здоров’ю своїх грудей.

Чому не потрібно боятися? Тому що вчені і лікарі набагато більше сьогодні знають про рак грудей, ніж навіть десять років тому. У багатьох випадках вдається вилікувати його повністю при своєчасній діагностиці. Три кити, на яких стоїть одужання: раннє виявлення, настрій самого пацієнта на боротьбу і правильне лікування. Про лікування ми і поговоримо.

Ви дізнаєтеся про основні методи, які можуть допомогти. Поєднання таких методів називається комплексним лікуванням, а весь план складається з окремих етапів, коли застосовують той чи інший спосіб. Незалежно від того, якою буде тактика для конкретного випадку, весь комплекс має дві головні мети:

  • позбавити організм від раку;
  • запобігти поверненню хвороби.

Як фахівці роблять вибір?

Лікарі врахують кілька ключових факторів, перш ніж запропонують пацієнтці лікування:

  • тип раку;
  • розмір пухлини і ступінь її поширення в організмі, яка називається стадією хвороби;
  • чи має пухлина так звані «рецептори» білка HER2, прогестерону і естрогену, або інші особливості;
  • вік, наявність або відсутність менопаузи;
  • загальний стан здоров’я і особисті переваги пацієнтки, які грають важливу роль в усьому процесі прийняття рішення.

Які є види лікування раку молочної залози?

 width=Хірургія — в абсолютній більшості випадків необхідний метод. Важливо видалити злоякісні утворення в молочній залозі і прилеглих тканинах, таких як лімфатичні вузли. Саме операція дозволяє усунути з організму смертоносне пухлинне вогнище.

«Хірургічне лікування — один з найважливіших методів, але не завжди проводиться першим етапом. Все залежить від стадії хвороби. У певних випадках ми призначаємо кілька курсів хіміотерапії перед операцією, щоб зменшити розміри пухлини, її агресивне зростання», — пояснює лікар-мамолог TomoClinic, онкохірург вищої категорії Дмитро Караськов.

— Що найголовніше в хірургічному лікуванні раку грудей?

Дмитро Караськов:

— Безумовно, онкологічний результат! Однак ми розуміємо, що означає для пацієнтки в емоційному, психологічному плані збереження жіночої привабливості. Тому естетичний результат операції для нас також дуже важливий. В нашій роботі є два основних критерії — онкологічна безпека і естетика: радикально видалити пухлину і лімфатичні вузли, якщо вони вражені, і зберегти залозу.

 width=Променева терапія — метод, який використовує високоенергетичні хвилі для знищення клітин злоякісної пухлини. Спрямований на запобігання місцевого рецидиву, який може утворитися в тому ж місці або поруч з пухлиною. Тут вирішальну роль грає клас апаратури і команда фахівців. Онкологічний центр TomoClinic оснащений лінійним прискорювачем останнього покоління Elekta Synergy і унікальною для України системою TomoTherapy, за допомогою яких опромінюють пухлину і тільки пухлину: вплив на прилеглі здорові тканини зведено до мінімуму. А це критично важливо для жінок, у яких рак грудей: при променевому лікуванні захищені і серце, і легені.

Хіміотерапія знищує ракові клітини, які циркулюють в організмі, розносяться з лімфою і кров’ю. Це системний метод з використанням спеціальних препаратів. Найчастіше застосовують поліхіміотерапію, тобто комбінацію декількох ліків. Потужні препарати борються з хворобою, але можуть викликати побічні ефекти, такі як нудота, випадання волосся, припливи і втому. Знайте, що всі ці явища тимчасові, після закінчення лікування проходять. Досвідчені лікарі обов’язково призначать медикаменти, які знизять вплив побічних ефектів.

Гормональна терапія використовує ліки для запобігання дії гормонів, особливо естрогену, щоб зменшити ризик повернення раку. Застосовують зазвичай після хірургії і променевої терапії.

Таргетная терапія — метод, який діє цілеспрямовано на клітини злоякісного утворення. Саме таргетні препарати руйнують захисні механізми ракової пухлини, наносять головний удар, розбиваючи їх «оборону». А решта ліків, діючи на злоякісне утворення, вже «добивають» його. Як застосовувати таргетну терапію — окремо або в комбінації з іншими препаратами — на ці питання лікарям дає відповідь генетика. Досвідчені онкологи вивчають «поломки» генів, мутації, які є в злоякісній пухлині, щоб для кожної пацієнтки підібрати препарат з максимальною ефективністю. В цьому суть індивідуального, персоніфікованого підходу, необхідного для успішного лікування.

Отже, ми розповіли вам про основні сучасні методи лікування раку грудей. Тепер ви знаєте, що немає одного універсального способу і тільки поєднання, комбінація декількох методів призведе жінку до одужання.

Дмитро Караськов зазначає: «Важливо, коли комплексне лікування пацієнтка проходить в одній клініці, коли не потрібно переїжджати з лікарні в лікарню і завжди поруч досвідчені лікарі різних спеціальностей. У TomoClinic жінка з раком грудей поряд з хірургічним і променевим лікуванням може отримати хіміотерапію, гормональну терапію або цільову (таргетну) терапію, яка відповідає сучасним світовим стандартам. Індивідуальний план лікування для пацієнтки розробляє не один фахівець, а консиліум. Кожна жінка, яка звернеться до нас за допомогою, буде знаходитися в центрі уваги всієї нашої медичної команди».

 width=

 Дякуємо, що дочитали до кінця
Дякуємо, що дочитали до кінця Будемо раді, якщо скопіюєте посилання клікнувши на “Поширити матеріал” та розкажите про цю статтю вашим друзям.

Інші новини

Усі новини
Безоплатне видалення новоутворень шкіри Лікування
21.05.2024

Безоплатне видалення новоутворень шкіри

Були часи, коли родимку вважали ознакою привабливості й домальовували мушки на обличчі. На даний час вже відомо, – чим більше родимок, то більша ймовірність, що якась із них почне перероджуватися у небезпечну меланому. Родимка – пігментне новоутворення коричневого або темно- коричневого кольору, що містить у своїй основі клітини-меланоцити і меланін. І кожна родимка має свій […]

Рак є одним з найбільш поширених та небезпечних хвороб у світі. Лікування
18.05.2024

Рак є одним з найбільш поширених та небезпечних хвороб у світі.

На щастя, сьогодні існує багато ефективних методів боротьби з онкологічними захворюваннями. ЛІКУВАННЯ ОНКОЛОГІЇ Лікування онкології залежить від стадії захворювання, локалізації та типу раку, а також від загального стану пацієнта. Серед основних методів лікування онкології можна виділити: – Хірургічне лікування: виконується з метою видалення пухлини та збереження здорових тканин. Застосовується при ранніх стадіях раку та при […]

Рак завжди повертається!? Лікування
16.05.2024

Рак завжди повертається!?

На щастя, це твердження абсолютно не відповідає дійсності. Методи лікування онкозахворювань постійно вдосконалюються, що дозволяє повністю знищити ракові клітини. Однак, навіть одна життєздатна клітина пухлини може дати початок новому новоутворенню, що обумовить рецидив онкологічної хвороби. Це дуже ускладнює розуміння пацієнтами того, коли вони дійсно можуть бути вилікувані, а коли все ще мають підвищений ризик рецидиву […]

Чому обирають нас? Життя Клініки
8.05.2024

Чому обирають нас?

𝐓𝐨𝐦𝐨𝐂𝐥𝐢𝐧𝐢𝐜 – це передова клініка, яка спеціалізується на діагностиці та лікуванні онкологічних захворювань. Наша місія – обʼєднати передові технології та експертний підхід, щоб забезпечити нашим пацієнтам найкращу можливу медичну допомогу та підтримку. Чому ж пацієнти обирають 𝐓𝐨𝐦𝐨𝐂𝐥𝐢𝐧𝐢𝐜: ми надаємо повний цикл діагностики та лікування онкологічних захворювань в одному місці; ми зібрали найкращу команду майстрів лікарської […]

СКУРЕНКО
Оксана Скуренко
Доверху