Головна/Коли і чому всім потрібно обов’язково проходити онкоскринінг?
11.04.2024

Коли і чому всім потрібно обов’язково проходити онкоскринінг?

У цивілізованих країнах давно є поняття обов’язкового скринінгу. Онкоскринінгу – це комплекс досліджень, які дозволяють діагностувати новоутворення на самому початку його розвитку – до того, як у хворого проявляться симптоми. Це зовсім не те, що в Україні розуміється під ранньою діагностикою, коли хворий під тиском болю (а біль – це страж нашого здоров’я) або якихось інших проявів хвороби, звертається до лікаря.
Скрининги потрібно проводити з упором на ті форми раку, які домінують в даній конкретній країні. В Україні до таких належать рак товстого кишечника, простати, молочної залози, шийки матки, шкіри. Людям, які потрапляють до групи ризику через свою погану спадковість або з інших причин, онкоскринінгу потрібно поглиблювати скрупульозним обстеженням тієї форми раку, до якої простежується схильність.
Очікувати, що в Україні незабаром з’являться програми, коли держава буде фінансувати наше обстеження, не варто. Сьогодні в нашій країні здорових людей ніхто не обстежує, тому з метою запобігання онкологічних захворювань, ми самі повинні взяти на себе відповідальність за своє здоров’я.

Що потрібно робити: кожна дівчина від 18 і до 35 років повинна проходити УЗД молочних залоз раз на рік в профілактичних цілях. З 35 і до 75 років – раз на рік обов’язкова мамографія. Ну, трошки некомфортно, і все ж це практично безболісне рентгенологічне дослідження молочних залоз.

онкоскрининг

Важливо знати! Якщо у вас рано почалася менструація (до 12 років), і ви зараз перебуваєте у віці 30 років, у вас ще немає дітей, а рак молочної залози був у ваших близьких, якщо хоч колись лікар ставив щодо вас діагноз фіброаденома (захворювання молочної залози), то вам обов’язково показаний щорічний скринінг. А якщо до цього додається або проявляється самостійно збільшення пахвових лімфатичних вузлів, ущільнення в грудях, зміни на шкірі або виділення з соска, то до лікаря потрібно не йти, а бігти, незалежно від віку (нехай наймолодшого) і від того, як давно ви проходили останній скрініга.
А на закінчення, радимо намагатися вести спокійний розмірений спосіб життя. Тому що гран-прі зі знаком мінус у факторах, що провокують розвиток раку, належить до стресів! А вже за стресами йдуть всі наші шкідливі звички. Стрес б’є по імунітету, запускає гормональні збої, які й призводять до різних онкологічних захворювань.
 Дякуємо, що дочитали до кінця
Дякуємо, що дочитали до кінця Будемо раді, якщо скопіюєте посилання клікнувши на “Поширити матеріал” та розкажите про цю статтю вашим друзям.

Інші новини

Усі новини
Обережно, рак! Ворога потрібно знати в обличчя Лікування
23.06.2024

Обережно, рак! Ворога потрібно знати в обличчя

Рак – одне з найнебезпечніших захворювань сучасності, яке може атакувати будь-яку частину нашого організму. Цей ворог не має жалю до своїх жертв, тому важливо бути завжди насторожі і знати його “обличчя”. Основні симптоми раку можуть бути різними і залежать від типу захворювання. Найпоширеніші ознаки раку включають незвичайні кровотечі, швидку втрату ваги, постійне втомлення, зміни в […]

чернги ш
Олег Черниш
Який метод лікування онкології є найкращим? Лікування
20.06.2024

Який метод лікування онкології є найкращим?

Лікування онкологічних захворювань завжди є складним та індивідуальним процесом. Тому вибір методу, який буде застосовуватися, залежить від багатьох факторів, таких як тип раку, стадія захворювання, загальний стан пацієнта та його власні побажання. Отже, важливо розуміти, що немає універсального “найкращого” методу лікування, оскільки кожен випадок є унікальним. Хірургічне втручання є одним із основних методів боротьби з […]

Який метод лікування онкології є найкращим?
Степан Крулько
𝐓𝐨𝐦𝐨𝐂𝐥𝐢𝐧𝐢𝐜 – сучасні рішення для вашого здоров’я. Лікування
17.06.2024

𝐓𝐨𝐦𝐨𝐂𝐥𝐢𝐧𝐢𝐜 – сучасні рішення для вашого здоров’я.

Нові технології та досягнення у лікуванні раку повністю змінили уявлення про можливості медицини. Пацієнти після лікування онкологічних захворювань сьогодні можуть повернутися до повноцінного життя. Вчені сподіваються, що цей прогрес буде зростати з кожним роком. І докладають до цього багато зусиль. Завдяки чому це можливо? На щастя, люди стали більш свідомо ставитися до свого здоров’я, а […]

лікар 18
Алла Кухар
Відповіді на популярні питання пацієнтів 𝐓𝐨𝐦𝐨𝐂𝐥𝐢𝐧𝐢𝐜 про МРТ Лікування
13.06.2024

Відповіді на популярні питання пацієнтів 𝐓𝐨𝐦𝐨𝐂𝐥𝐢𝐧𝐢𝐜 про МРТ

Що необхідно знати про МРТ Магнітно-резонансна томографія – діагностична процедура, принцип якої заснований на використанні магнітних полів, що дозволяють створювати чіткі та високоінформативні знімки. Проходячи крізь тканини, магнітне поле викликає коливання атомів водню в молекулах води, і отриманий резонанс фіксується апаратурою. Далі сигнали обробляються комп’ютерною програмою і відображаються у вигляді знімків на моніторі. Після дослідження […]

врач
Андрій Сподін
Доверху