Коли потрібна консультація клінічного онколога і тільки клінічного онколога?
До кого ви звернетеся, якщо помітите тривожні симптоми або вже є підозра на рак за результатами обстежень? Практика показує, що нерідко люди відповідають: «До хірурга». На жаль, направлення «до хірурга» іноді «по-старому» дають і сімейні лікарі. Це помилка, ціною якої може стати втрачене здоров’я і навіть життя.
Що ж робити і до кого звертатися?
Тільки до клінічного онколога!
Чому? Знайте головне — ні сімейний лікар, ні хірург, ні рентгенолог не встановлюють діагноз і не призначають лікування.
Встановити діагноз може тільки клінічний онколог і тільки за результатами гістологічного аналізу, який і дасть відповідь про характер утворення — доброякісне воно або злоякісне.
Саме клінічний онколог визначає, яке лікування необхідно в конкретному випадку: з урахуванням типу пухлини, її розташування в організмі, стадії хвороби, загального стану здоров’я людини. Фахівець оцінює переваги різних методів, перш ніж представити їх пацієнтові, щоб прийняти обґрунтоване рішення.
У нашому центрі так само, як і в провідних медичних центрах світу, клінічний онколог робить це не одноосібно, а виносить кожен випадок на консиліум — мультидисциплінарну комісію, в яку входять лікарі різних профілів: онкологи, хірурги, променеві терапевти, хіміотерапевти, патолог, уролог, онкогінеколог та ін.
А саме у консультацію клінічного онколога, яка триває рівно стільки часу, скільки необхідно пацієнту, входять:
- огляд, аналіз медичних документів, консультування;
- призначення необхідних обстежень;
- консиліум лікарів різних спеціальностей;
- розробка тактики лікування.
- видача висновку з повним планом лікування, що включає всі етапи.
Тобто кожна людина, яка звернулася до нас за допомогою, отримує комплексну консультацію і може разом із лікарями прийняти обґрунтоване, зважене рішення про те, де і як лікуватися.
Ви також можете отримати другу думку нашого онкологічного консиліуму, якщо проходите лікування в іншій клініці. Це допоможе вам або зрозуміти, що ви на правильному шляху, або, можливо, знадобиться уточнити діагноз і скоригувати план лікування.
Підсумуємо. Коли вам потрібна консультація клінічного онколога?
- Якщо є підозра на рак.
- Щоб підтвердити, спростувати або скорегувати діагноз.
- Щоб переконатися в правильності призначень, якщо ви вже почали лікування.
- Щоб отримати необхідні рекомендації по додатковим обстеженням.
- Щоб дізнатися про всі варіанти лікування в вашому випадку, включаючи передові методи.
Залишилися питання? Хочете записатися на консультацію до клінічного онколога? Телефонуйте нам за номером, який бачите на сайті.