Комп’ютерна томографія – лідер у встановленні точного діагнозу. Як знайти кращого фахівця?
Будь-які життєві проблеми моментально відсуваються в бік, як тільки людина стикається з проблемами зі здоров’ям. Раптово відчувши біль або нездужання, перше, про що слід подумати – про економію. Не грошей – ні, про економію єдиного ресурсу, якого за гроші не купиш – часу. Успіх в лікуванні хвороби в усі часи залежав від швидкості проведеного обстеження і правильності встановленого діагнозу. Сьогоднішня медицина дуже технологічна, а це дає нам набагато більше шансів в боротьбі з найважчими недугами.
Отже, ви звернулися до лікаря, а він рекомендував вам замість звичного рентгена зробити комп’ютерну томографію (СКТ, КТ). Сумніватися не варто. Краще дійсно зробити КТ. Рентгенівський знімок – річ дуже корисна і навіть багатофункціональна. Рентген дешевше, але метод КТ сьогодні – це стандарт променевої діагностики. Виграючи «копійки» замінюючи СКТ класичним рентгеном ми втрачаємо «сотні» у інформативності та об’єктивності.
Він дозволяє передбачити, виявити і почати лікування онкологічних, кардіологічних, невротичних та інших хвороб на самому ранньому етапі – до того, як запустяться незворотні процеси. Протипоказань у КТ практично немає. КТ-діагностику можуть проходити навіть пацієнти з металевими імплантами. Отримавши на руки диск з результатами КТ-обстеження, ви зможете проконсультуватися в будь-якому профільному медичному закладі, отримати рекомендації різних фахівців, а в подальшому з цим електронним паспортом здоров’я спостерігатися в динаміці.
Якщо рішення відправитися в діагностичний центр прийнято, то тоді саме час подумати і про гроші. Тому що не всі медичні установи, що спеціалізуються на діагностиці, здатні надати якісні послуги на найвищому рівні. Звертатися потрібно туди, де ваші час і гроші не викинуть на вітер. Пам’ятайте, що дорогі комп’ютерні технології оновлюються кожні кілька років, і новітні установки можуть дозволити собі тільки дуже серйозні медичні установи. А значить, потрібно здійснити пошук, не обмежуючись простим дзвінком з проханням записати вас на прийом.
Без жодних вагань ви повинні приступити до «допиту». Хто є виробником апарату, на якому вам будуть робити сканування? В якому році його випустили? Який стаж роботи у лікаря-діагноста цієї медустанови саме на комп’ютерних томографах, а не в променевій діагностиці взагалі? Чи є у цього закладу електронний архів, куди ви завжди зможете звернутися для відновлення свого обстеження в разі втрати вашої копії? Організація архівів вельми затратна, але компанії, лояльні до клієнтів, ведуть бази своїх пацієнтів і не шкодують грошей на зберігання медичних досліджень.
Перебуваючи в потрібному місці, ці дослідження можуть виявитися дуже корисними в потрібний час! Значення має навіть те, на якому носії видається дослідження – плівці або фотопапері. Все просто – чим вище розподільна здатність, тим більше подробиць, нюансів. Так ось, у плівки розподільна здатність – 600 dpi, а у фотопаперу – від 1200 dpi, до того ж папір пацієнтові обійдеться дешевше.
І ще один дуже важливий момент – референс! Шукайте тих, хто видасть вам висновок, в якому будуть відображені думки двох авторитетних в області КТ-діагностики фахівців.
