Головна/Конференція інтервенційних радіологів в Амстердамі: як ми дізналися нове в лікуванні раку
11.04.2024

Конференція інтервенційних радіологів в Амстердамі: як ми дізналися нове в лікуванні раку

У зв’язку з початком роботи нового відділення малоінвазивної інтервенційної радіології в TomoClinic головний лікар центру Степан Крулько взяв участь у Європейській Конференції Інтервенційної Онкології ECIO 2019 (Амстердам). Він вперше відвідав медичний конгрес світового рівня, присвячений саме цьому напрямку.

Надзвичайно цікава конференція включала виступи зарубіжних спікерів та обмін досвідом, дискусійна панель дозволила учасникам задати будь-яке питання з цієї галузі.
Конференція проходила одночасно в 3 залах, в кожному з яких тривали спеціалізовані секції. Доповіді спікерів збирали повні зали, хід конференції транслювався на екранах поза аудиторіями. Інтерактивна форма конгресу дозволяла задавати питання спікерам та голосувати через мобільний додаток онлайн.

Які методи малоінвазивної інтервенції розглядалися на конференції інтервенційних радіологів?

1. Хіміоемболізація, емболізація та радіоемболізація новоутворень — малоінвазивна рентгенохірургічна маніпуляція для перекриття судин, які живлять пухлину.
2. Абляція — метод, який дає можливість знищити пухлину невеликих розмірів за допомогою кріо-, радіочастотного та мікрохвильового аблятора.
3. Радіохірургія променевою терапією — вже розвинений напрямок нашої клініки, який ми застосовуємо для лікування онкологічних захворювань головного мозку, легенів, печінки та підшлункової залози. На конгресі стали відомі нові підходи в радіохірургії, які також використовуються в нашому закладі.
4. Малоінвазивні процедури з діагностичною ціллю (біопсії). Доповідь одного германського професора розкривала тему fusion-біопсії. Саме цей метод вже повноцінно практикується в ТомоКлінік.

Степан Крулько зазначив, що кейси нашого онкологічного центру іноді є навіть більш показовими, ніж були запропоновані колегами на європейській конференції. Тому наступного року клініка планує виступити на конгресі з доповіддю про ефективність малоінвазивних методик в ході проведення біопсій.

Печінка — у зоні особливої уваги

На конференції маса доповідей була присвячена лікуванню печинки та метастазів в печінці ефективними малоінвазивними методами: хіміо- та радіоемболізацією, радіочастотною абляцією. Ці техніки стають на один рівень з оперативним втручанням, а іноді залишаються єдиною достойною альтернативою лікування, особливо при розповсюдженому онкологічному процесі в печінці та метастазах.

Лікування гепатоцелюлярної карциноми — це той випадок, коли малоінвазивна радіологія є одним з основних методів лікування. Нажаль, в Україні це захворювання часто зустрічають у пацієнтів зовсім не на початковому етапі. Малоінвазивні методики, які застосовують у випадку первинних онкозахворювань та метастазів в печінці, ще мало розповсюджені в нашій країні. TomoClinic планує виправити цю ситуацію та опанувати цей вектор діяльності, що потребує повноцінного безперервного навчання спеціалістів та ефективної реалізації.

Новий напрямок роботи

На даний час клініка має повноцінне обладнання для проведення оперативних втручань під контролем сучасної агіографічної системи Toshiba Infinix. Тому в планах нашого онкологічного центру — реалізація малоінвазивної інтервенції в онкології на тому рівні, на якому це роблять в Європі. Це не зовсім класичний, але насамперед ефективний вид хірургії, який потребує фахової команди та експертного обладнання.

Треба зазначити, що перелічені сучасні методи за кордоном є надзвичайно дороговартісними. В нашій країні їх реалізація коштуватиме значно менше і це має бути доступним навіть для пересічного пацієнта.

Діагностика та терапія передміхурової залози: як та коли?

При підозрі на рак простати європейці в першу чергу спрямовують пацієнта на проведення мультипараметричної МРТ малого тазу з контрастом, дифузією, перфузією та певними модальностями сканування. В подальшому проводиться fusion-біопсія передміхурової залози. Британія намагається перейти на біопсію через зону промежини, в інших європейських країнах прийнятним залишається трансректальний спосіб. Іноді через велику чергу пацієнт очікує на результат всієї діагностики 1,5-2 місяця. TomoClinic має можливість якісно провести її більш швидко та за меншу вартість, ніж це є в Європі.

На конференції була заслухана доповідь лікаря із лондонської клініки про гормоно-, брахі- та променеву терапію, оперативне втручання при раку передміхурової залози. Професор наголосив на тому, що пацієнт має знати всі варіанти лікування з їх перевагами та недоліками, щоб прийняти необхідну тактику разом з міждисциплінарною комісією, приймаючи до уваги міжнародні протоколи лікування. Наш онкологічний заклад працює за такою схемою з початку свого створення.

Майбутнє інтервенційної радіології в TomoClinic

«Для нас надзвичайно важливо розуміти, які сучасні методики лікування раку використовують в світі, щоб впровадити їх в роботу нашого онкологічного центру. Справа в тому, що інтервенційна радіологія в Україні майже не розвинена саме в онкологічному ракурсі. За кордоном маємо протилежну картину: наші зарубіжні колеги широко використовують цю методику, допомагаючи пацієнтам у боротьбі з раком. Вважаю, що вже через рік роботи нашого нового відділення ми зможемо продемонструвати й власні досягнення на європейських онкологічних конгресах з інтервенційної радіології, як це відбувається зараз на конференціях з променевої терапії. Сподіваюся, що наші спеціалісти будуть виступаючи на одному рівні з європейськими колегами, доповідаючи з цієї теми і знаючи її на практиці», — висловився Степан Іванович.

 Дякуємо, що дочитали до кінця
Дякуємо, що дочитали до кінця Будемо раді, якщо скопіюєте посилання клікнувши на “Поширити матеріал” та розкажите про цю статтю вашим друзям.

Інші новини

Усі новини
Хто ми такі Життя Клініки
15.04.2024

Хто ми такі

Експертна, сучасна, приватна клініка 𝐓𝐨𝐦𝐨𝐂𝐥𝐢𝐧𝐢𝐜 є лідером в Україні з надання повного циклу медичної допомоги при онкології. Наша місія – створення ідеальних умов для комфортного та якісного лікування пацієнтів, об’єднавши найкращі технології, професійну команду та комплексний підхід. 𝐓𝐨𝐦𝐨𝐂𝐥𝐢𝐧𝐢𝐜 надає повний цикл обслуговування: ви можете отримати будь-яку послугу – від однієї консультації до комплексного обстеження та […]

СКУРЕНКО
Оксана Скуренко
Онкопсихолог TomoClinic: як, з ким і заради яких результатів працює? Онкопсихологія
12.04.2024

Онкопсихолог TomoClinic: як, з ким і заради яких результатів працює?

Прийнято вважати, що першим, хто стукає по допомогу до онкопсихолога, буде саме пацієнт. Проте практика показує: на прийом часто записуються і родичі пацієнта. Тому психолог вирішує складнощі та працює з тими, хто до нього звернувся. Перше завдання — заспокоїти людину, особливо якщо вона емоційно нестабільна, розгублена, плаче. Зрозуміти та показати, що тут можна зустріти комфорт, розуміння, підтримку […]

Психолог Антон Покалюхін: що таке майндфулнес і чим він може бути корисний онкопацієнтам Онкопсихологія
12.04.2024

Психолог Антон Покалюхін: що таке майндфулнес і чим він може бути корисний онкопацієнтам

Хоч про трендовий майндфулнес зараз говорять на кожному розі, до практики справа доходить не у всіх. Однозначного перекладу цей термін не має, але найчастіше його розуміють як «усвідомленість». Отже, майндфулнес — це одночасно і процес зосередження на теперішньому моменті, і назва практики, що розвиває цей процес. Чому це важливо? Тому що ми живемо в часи […]

Психолог TomoClinic Яніна Петренко: Світ дає варіанти вибору — тим і прекрасний Онкопсихологія
12.04.2024

Психолог TomoClinic Яніна Петренко: Світ дає варіанти вибору — тим і прекрасний

Тривожність, непереносимість невизначеності, апатія, усі думки крутяться навколо центральної негативної думки і повторюються («замкнене коло думок», тобто румінація). Все це — знайомі стани для багатьох людей світу під час пандемії, у тому числі і для тих, хто проходить онкологічне лікування. Як долати складнощі без втрати якості життя, пояснила психолог TomoClinic Яніна Петренко. «Щодня у своєму кабінеті […]

Доверху