Головна/Лікарі УЦТ на конференції Асоціації радіологів України «Променева діагностика в онкології»
11.04.2024

Лікарі УЦТ на конференції Асоціації радіологів України «Променева діагностика в онкології»

29-30 вересня 2016 р. у місті Одеса пройшла щорічна конференція Асоціації радіологів України під назвою «Променева діагностика в онкології». УЦТ на конференції представляли лікарі Віталій Цимбал та Олег Горошенко.

За два дні учасниками із Кропивницького, Києва, Харкова, Львова, Одеси, Дніпра, Херсона та інших міст було представлено доповіді, що стосувалися практично всіх аспектів сучасної променевої діагностики – від класичних мамографії та сцинтіографії до останніх новинок у сферах ультразвукової та магнітно-резонансної діагностики.

IMG_0513.JPG

Лікарі УЦТ ділилися досвідом та напрацюваннями у другий день конференції під час наукової сесії, де доповіді мали максимально практичне спрямування. Доповідь Віталія Олександровича Цимбала була присвячена вкрай важливій темі УЗ-діагностики раку молочної залози. Це захворювання входить у трійку найбільш небезпечних онкопатологій жінок, адже щорічно в Україні фіксується більше 16 тис. нових випадків захворювання. Обладнання УЦТ та рівень кваліфікації Віталія Цимбала дозволяють крім традиційних для всіх УЗ-систем функцій використовувати додаткові можливості для пошуку дрібних кальцинатів, що часто є єдиними проявами захворювання на початкових стадіях, та визначити жорсткість утворення за допомогою функцій еластографії зсуву хвилі. Завдяки цьому можна не лише більш точно та на ранніх стадіях діагностувати рак молочної залози, але і використовуючи найсучасніші можливості УЗ-навігації проводити пункції та біопсії підозрілих утворень із метою їх найточнішої верифікації і прийняття рішення про подальшу лікувальну тактику. Теоретичні дані було підкріплено даними гістологічного аналізу зразків узятих під час біопсій проведених у стінах УЦТ, які довели високу точність діагностики.

IMG_0510.JPG

Доповідь Олега Володимировича Горошенка стосувалася МР-діагностики рецидивів пухлин головного мозку. Дані пухлини є дуже різноманітними та непередбачуваними, що вимагає постійних контрольних обстежень пацієнтів, що отримували лікування з приводу даного захворювання. Навіть досвідчені рентгенологи що використовують найсучасніші високопольні МР-системи часто не можуть впевнено відповісти на питання чи не відбувається прогресування або рецидив пухлини. Однією із додаткових методик що використовуються для вирішення даного питання є магнітно-резонансна спектроскопія. Метод базується на зміні поведінки атома водню залежно від хімічного складу речовини у якій той перебуває, що дозволяє дистанційно визначати співвідношення різних сполук у певному об’ємі речовини мозку. Знаючи нормальне співвідношення даних сполук та таке, що зустрічається у рецидивуючих пухлинах, можна зробити висновки про відсутність чи наявність рецидиву у пацієнта. Тема цікава і перспективна, тож напрацювання Олега Горошенка викликали жваву дискусію. Загалом у доповіді була доведена практична ефективність методики МР-спектросопії, що особливо помітно для певних груп пухлин мозку.

IMG_0514.JPG

Спеціалістам УЦТ завжди приємно приймати участь у наукових заходах, адже, як доводить досвід, у сучасній медицині лише спільні зусилля та обмін досвідом ведуть до реального покращення якості роботи та зростання професійного рівня лікарів.

 Дякуємо, що дочитали до кінця
Дякуємо, що дочитали до кінця Будемо раді, якщо скопіюєте посилання клікнувши на “Поширити матеріал” та розкажите про цю статтю вашим друзям.

Інші новини

Усі новини
Відповіді на популярні питання пацієнтів 𝐓𝐨𝐦𝐨𝐂𝐥𝐢𝐧𝐢𝐜 про МРТ Лікування
13.06.2024

Відповіді на популярні питання пацієнтів 𝐓𝐨𝐦𝐨𝐂𝐥𝐢𝐧𝐢𝐜 про МРТ

Що необхідно знати про МРТ Магнітно-резонансна томографія – діагностична процедура, принцип якої заснований на використанні магнітних полів, що дозволяють створювати чіткі та високоінформативні знімки. Проходячи крізь тканини, магнітне поле викликає коливання атомів водню в молекулах води, і отриманий резонанс фіксується апаратурою. Далі сигнали обробляються комп’ютерною програмою і відображаються у вигляді знімків на моніторі. Після дослідження […]

врач
Андрій Сподін
Топ-5 способів профілактики раку Лікування
11.06.2024

Топ-5 способів профілактики раку

Відповідей на запитання: як жити, щоб не захворіти на рак, або як ніколи не захворіти на рак – не існує, але можна постаратися зробити все, що залежить безпосередньо від вас. Профілактика раку включає в себе ряд простих, але дуже важливих кроків, які допоможуть зменшити ризик захворювання. Здорове харчування Включайте в раціон більше фруктів, овочів, цільнозернових […]

Топ-5 способів профілактики раку
Степан Крулько
Перші ознаки раку Лікування
4.06.2024

Перші ознаки раку

Функціонування нашого організму – складна, унікальна, а інколи непередбачувана система. Наше тіло складається з трильйонів клітин. Кожна клітина має ядро, всередині якого є гени. Саме гени вказують клітині коли їй рости, працювати, ділитися та помирати. Зазвичай клітини дотримуються цих інструкцій і ми залишаємося здоровими. Якщо спростити, то гени — це ділянки молекули ДНК, які містять інформацію […]

чернги ш
Олег Черниш
Біопсія щитовидної залози Лікування
31.05.2024

Біопсія щитовидної залози

Сьогодні патології щитоподібної залози досить часто зустрічаються серед захворювань. До 70 років більшість населення стикається з даним захворюванням. Біопсія щитовидної залози – це забір невеликих зразків тканини з щитовидної залози для проведення лабораторних досліджень. Процедура займає всього кілька хвилин і є абсолютно безболісною. Для взяття зразків підозрілих тканин використовується тонка голка та шприц. Вузли щитоподібної […]

blyaher
Анна Бляхер
Доверху