Мамографія та УЗД – два абсолютно різних методи обстеження, які можуть доповнювати один одного.
Необхідність того чи іншого методу повинен визначати лікар, посилаючись на вік, скарги пацієнтки, анамнез, мету обстеження, щільність тканини грудної залози та інші фактори.
Порівнювати мамографію та УЗД досить складно через відмінність методик. Фахівець, який проводить УЗД, бачить стан молочної залози в режимі реального часу та може одразу дати оцінку.
Результати мамографії можна дізнатися лише за допомогою спеціальної комп’ютерної програми.
ОСНОВНІ ВІДМІННОСТІ:
МАМОГРАФІЯ – це рентген молочних залоз. Обстеження дозволяє діагностувати рак молочної залози на ранній стадії, навіть коли пухлину ще неможливо пропальпувати.
Мамографію можна проводити тільки жінкам після 40 років (через анатомічні зміни в тканинах молочних залоз, пов’язані з віком).
Променеве навантаження при мамографії є, але воно невисоке. Проходження мамографії раз на рік – безпечно для здоров’я жінки, а її діагностична цінність дуже висока.
Показаннями до мамографії є:
- жінки після 40 років;
- жінки, у яких є підозра на пухлинні новоутворення, виявлені під час мануального огляду чи УЗД дослідженні;
- жінки, у яких найближчі прямі родички мали/мають рак молочної залози.
УЗД – це безпечний метод обстеження молочної залози, який дозволяє побачити структурні зміни в тканинах молочної залози; не має протипоказань та може застосовуватися у будь-якому віці.
Показання для проведення УЗД:
- Вік до 40 років.
- Протипокази до проведення мамографії.
- Показання при виявлення утворень понад 0,5 см.
- УЗД належить вирішальна роль в діагностиці кіст, де точність методу досягає 98-100%.
ЩО Ж ОБРАТИ?
Обидва методи – УЗД та мамографія – мають свої переваги та обмеження, і вибір між ними залежить від різних факторів, включаючи вік пацієнта, історію захворювання та інші індивідуальні особливості.
Мамографія є стандартним методом для скринінгу та діагностики раку молочної залози. Саме цей вид обстеження може виявити маленькі пухлини або кальцинати, що дозволяє ранню діагностику раку та підвищує шанси на успішне лікування. Однак, у молодих жінок із щільною залозистою тканиною мамографія може створювати хибнопозитивні результати.
УЗД може використовуватися для додаткового обстеження молочних залоз або для жінок із щільною залозистою тканиною. УЗД може допомогти виявити кісти, пухлини або інші аномалії, які можуть бути непомітними на мамографії. Однак, УЗД має обмежені можливості візуалізації пухлин.
Лікар рекомендуватиме відповідний метод обстеження на основі індивідуальних факторів ризику та медичної історії. У деяких випадках комбінація мамографії та УЗД може бути показана для більш точної оцінки молочних залоз.
Звертаємо увагу, що профілактичну діагностику слід починати проходити з 20 років. Тільки при регулярних оглядах можна вчасно виявити недугу і почати вживати заходів. На ранніх стадіях виявлення раку молочної залози прогноз на одужання оптимістичний.
Наголошуємо, що профілактичні обстеження не вимагають багато часу. Не відкладайте свій візит до мамолога, запишіться на консультацію вже сьогодні!
0800301503
м. Кропивницький, вул. Ялтинська 1
м. Київ, вул. Здановської 33/43