Головна/Медичні фізики УЦТ представили Україну на міжнародних змаганнях з планування променевої терапії
11.04.2024

Медичні фізики УЦТ представили Україну на міжнародних змаганнях з планування променевої терапії

Інженери-радіологи (медичні фізики) «Українського Центру Томотерапії» взяли участь в міжнародних змаганнях «Radiotherapy Plan Competition – 2017». Організаторами змагань є ініціативна група з King Faisal Specialist Hospital and Research Centre in Riyadh, Saudi Arabia (в Ер-Ріяд, Саудівська Аравія), результати були представлені на конференції International Conference on Advances in Radiation Oncology (ICARO2) у Відні, Австрія. Також конкурс офіційно визнаний МАГАТЕ (Міжнародне агентство з атомної енергії – світовий комітет з мирного застосування атомних технологій).

В цьому році в змаганнях взяли участь 1660 чоловік з 94 країн світу. Найбільша кількість учасників була представлена Китаєм – 346 осіб, також була велика кількість учасників з Індії (187 осіб) та Сполучених Штатів (147 осіб).

Змагання полягало в розрахунку усіма учасниками планів опромінення пацієнта з локалізацією голова-шия. Всі хто зареєструвався отримували набір, що складався з КТ з оконтуреною мішенню і критичними структурами, і завдання, в якому були чітко прописані цілі планування і вартість кожної з них в балах. Також плани були поділені на фантастичні, коли планувальника обмежував тільки час опромінення, і реальні клінічні з обмеженнями на кількість і напрямок пучків опромінення, а також з більш жорсткими вимогами до часу подачі дози.

У категорії клінічних планів медичний фізик УЦТ, Дмитро Сінчук, показав 34-й результат серед усіх учасників, і 5-й серед користувачів TomoTherapy, які брали участь в змаганні.

Сучасна променева терапія в Україні стала доступна лише кілька років тому. Система TomoTherapy®, – золотий стандарт променевої терапії, з’явилася в нашій країні в 2015 році, з відкриттям «Українського Центру Томотерапіі», який залишається єдиним медичним закладом в Україні, яке може запропонувати пацієнтам з онкологічними захворюваннями лікування методом томотерапії.

 Дякуємо, що дочитали до кінця
Дякуємо, що дочитали до кінця Будемо раді, якщо скопіюєте посилання клікнувши на “Поширити матеріал” та розкажите про цю статтю вашим друзям.

Інші новини

Усі новини
Здоров’я молочної залози Лікування
12.07.2024

Здоров’я молочної залози

Здоров’я молочної залози – тема, яка хвилює багатьох жінок і вимагає особливої уваги. Чи знали ви, що вчасне виявлення та профілактика можуть врятувати ваше життя? Як лікар, я бачив безліч випадків, коли знання і своєчасні дії робили справжні дива. У цій статті я поділюся з вами найважливішими аспектами здоров’я молочних залоз, які повинна знати кожна […]

караськов
Дмитро Караськов
Рак і генетика: як спадковість впливає на ризик захворювання? Лікування
10.07.2024

Рак і генетика: як спадковість впливає на ризик захворювання?

З кожним роком вивчення генетики набирає все більшої популярності, відкриваючи нові горизонти в розумінні складних процесів, які відбуваються в нашому організмі. Одним з таких процесів є розвиток раку. Існує багато факторів, які можуть вплинути на виникнення цього захворювання, і одним із них є спадковість. Генетичні зміни, або мутації, які можуть бути передані від батьків до […]

гречанюк
Вікторія Гречанюк
Онкологічні обстеження: Коли і які дослідження потрібно проходити? Лікування
6.07.2024

Онкологічні обстеження: Коли і які дослідження потрібно проходити?

Онкологічні обстеження відіграють важливу роль у ранньому виявленні та ефективному лікуванні онкопатології. Рання діагностика дозволяє виявити рак на ранніх стадіях, коли він ще не поширився і лікування може бути найбільш успішним. Різні типи онкології вимагають різних підходів до обстеження, і регулярні медичні обстеження можуть суттєво підвищити шанси на успішне лікування. Важливо знати, які обстеження необхідно […]

Онкологічні обстеження: Коли і які дослідження потрібно проходити?
Степан Крулько
Побічні ефекти хіміотерапії: Як зменшити дискомфорт? Лікування
4.07.2024

Побічні ефекти хіміотерапії: Як зменшити дискомфорт?

Хіміотерапія є одним з основних методів лікування онкологічних захворювань, який використовує потужні медикаменти для знищення ракових клітин. Хоча вона може бути дуже дієвою, хіміотерапія часто супроводжується побічними ефектами, що можуть викликати значний дискомфорт. Знання про те, як зменшити ці побічні ефекти, може суттєво покращити якість життя пацієнтів під час терапії. Одним з найбільш поширених побічних […]

лікар 8
Валерія Бірюк
Доверху