Головна/Мовембер і Небритябр: весь світ разом проти раку передміхурової залози
11.04.2024

Мовембер і Небритябр: весь світ разом проти раку передміхурової залози

З 1 листопада по всьому світу стартувала щорічна акція «No Shave November» («Неголений листопад», «Листопад Без гоління» або «Небритябр»), яка триватиме місяць.

Метою акції є привернення уваги до проблеми ракових захворювань передміхурової залози у чоловіків. Головне правило – не голитися протягом усього листопада.

«Неголений листопад» бере свій початок від акції «Movember» або «Усабр» (англ. Moustache – «вуса» і november – листопад), яка зародилася в 2003 році в Австралії. Її суть в тому, що чоловіки кожного листопада відрощують вуса, проводять заходи для залучення уваги до цієї проблеми і роблять пожертвування на дослідження і боротьбу з раком передміхурової залози. Організатори хочуть допомогти чоловікам жити здоровіше, довше і щасливіше. Їх інвестиції спрямовані: на вивчення раку простати, раку яєчок, профілактику самогубств. «Movember» прагне підвищити якість життя хворих на рак, покращуючи фізичне і психічне здоров’я чоловіків.Movember-Feature.png

Хоч ці дві події і переслідують, за великим рахунком, одну мету, фонд «Movember Foundation» досить чітко дає зрозуміти, що «No Shave November» до них не має ніякого відношення.

Варто відзначити, що з роками обидві акції стають популярними і отримують підтримку різного роду організацій і компаній по всьому світу.

movembers.jpg

Наприклад, в Данії з’явилися автобуси «з вусами» і рекламні плакати компаній з відповідною атрибутикою.

Фонд «Movember Foundation» організовує акції в 21 країні і є єдиною світовою благодійною організацією, зосередженою виключно на здоров’ї чоловіків. Організація щорічно привертає увагу понад мільйону учасників. З 2003 року фонд зібрав $ 710 млн.

Ці акції дуже важливі, оскільки рак простати – одне з найпоширеніших злоякісних новоутворень у чоловіків. «Мовембер» не тільки збирає гроші, а й нагадує чоловікам про те, що потрібно стежити за своїм здоров’ям і вчасно перевірятися.

Фактори ризику :

 • Спадкова схильність;
 • Похилий вік (чоловіки старше 65 років);
 • Погана екологія;
 • Порушення гормонального фону;
 • Неправильна дієта (жирна їжа збільшує ризик виникнення раку простати);
 • Робота на виробництві гуми або з кадмієм.
no-shave-november.jpg

Якщо вищеперелічене має до вас відношення, необхідно з 40 років здавати щорічно аналізи і перевіряти рівень ПСА. Навіть, якщо відчуваєте себе абсолютно здоровим. А для решти чоловіків: з 40 років необхідно пальцеве ректальне дослідження щороку і аналіз на рівень ПСА з 50 років.

Пам’ятайте, що рак простати на ранніх стадіях виліковний, але прогресує повільно і спочатку розвивається без яскравої симптоматики.

Для профілактики раку простати потрібно:

 • Обмежити кількість кальцію і тваринних жирів в раціоні;
 • Включити в харчування велику кількість продуктів рослинного походження (соя, капуста, виноград, томати);
 • Якщо курите, потрібно відмовитися від цієї звички;
 • Помірно вживати алкоголь;
 • Займатися спортом, підвищити рівень фізичної активності.

Нагадаємо, у нас в Україні хірургічний метод лікування раку простати все ще залишається основним, не дивлячись на те, що після такого втручання чоловік практично не може повернутися до нормального повноцінного життя. У світі, згідно зі статистикою, успішність лікування раку передміхурової залози без операції становить 94%. Правильно підібрана стратегія лікування допоможе успішно побороти захворювання, уникнувши таких страшних наслідків як нетримання, еректильна дисфункція та інших.

Давайте разом підтримаємо «Мовембер» або «Неголений листопад» і нагадаємо ще раз про існуючу небезпеку раку простати і своєчасні заходи для запобігання найгірших наслідків. Адже хвороба починає проявляти себе вже тоді, коли шансів перемогти її практично не залишається.

 

 Дякуємо, що дочитали до кінця
Дякуємо, що дочитали до кінця Будемо раді, якщо скопіюєте посилання клікнувши на “Поширити матеріал” та розкажите про цю статтю вашим друзям.

Інші новини

Усі новини
Лікуємо без черг! Лікування
19.04.2024

Лікуємо без черг!

Рак – це велика група онкологічних захворювань, для яких характерний швидкий та неконтрольований ріст клітин, що утворюють пухлину. Відсутність лікування призводить тільки до одного результату – загибелі хворого. Тому, абсолютно логічно, що дізнавшись про діагноз, хочеться якнайшвидше розпочати лікування. Завдяки ефективно налагодженому процесу і можливості проведення лікування на двох лінійних прискорювачах, у 𝐓𝐨𝐦𝐨𝐂𝐥𝐢𝐧𝐢𝐜 відсутні черги. […]

Хто ми такі Життя Клініки
15.04.2024

Хто ми такі

Експертна, сучасна, приватна клініка 𝐓𝐨𝐦𝐨𝐂𝐥𝐢𝐧𝐢𝐜 є лідером в Україні з надання повного циклу медичної допомоги при онкології. Наша місія – створення ідеальних умов для комфортного та якісного лікування пацієнтів, об’єднавши найкращі технології, професійну команду та комплексний підхід. 𝐓𝐨𝐦𝐨𝐂𝐥𝐢𝐧𝐢𝐜 надає повний цикл обслуговування: ви можете отримати будь-яку послугу – від однієї консультації до комплексного обстеження та […]

СКУРЕНКО
Оксана Скуренко
Онкопсихолог TomoClinic: як, з ким і заради яких результатів працює? Онкопсихологія
12.04.2024

Онкопсихолог TomoClinic: як, з ким і заради яких результатів працює?

Прийнято вважати, що першим, хто стукає по допомогу до онкопсихолога, буде саме пацієнт. Проте практика показує: на прийом часто записуються і родичі пацієнта. Тому психолог вирішує складнощі та працює з тими, хто до нього звернувся. Перше завдання — заспокоїти людину, особливо якщо вона емоційно нестабільна, розгублена, плаче. Зрозуміти та показати, що тут можна зустріти комфорт, розуміння, підтримку […]

Психолог Антон Покалюхін: що таке майндфулнес і чим він може бути корисний онкопацієнтам Онкопсихологія
12.04.2024

Психолог Антон Покалюхін: що таке майндфулнес і чим він може бути корисний онкопацієнтам

Хоч про трендовий майндфулнес зараз говорять на кожному розі, до практики справа доходить не у всіх. Однозначного перекладу цей термін не має, але найчастіше його розуміють як «усвідомленість». Отже, майндфулнес — це одночасно і процес зосередження на теперішньому моменті, і назва практики, що розвиває цей процес. Чому це важливо? Тому що ми живемо в часи […]

Доверху