Головна/Мовембер і Небритябр: весь світ разом проти раку передміхурової залози
11.04.2024

Мовембер і Небритябр: весь світ разом проти раку передміхурової залози

З 1 листопада по всьому світу стартувала щорічна акція «No Shave November» («Неголений листопад», «Листопад Без гоління» або «Небритябр»), яка триватиме місяць.

Метою акції є привернення уваги до проблеми ракових захворювань передміхурової залози у чоловіків. Головне правило – не голитися протягом усього листопада.

«Неголений листопад» бере свій початок від акції «Movember» або «Усабр» (англ. Moustache – «вуса» і november – листопад), яка зародилася в 2003 році в Австралії. Її суть в тому, що чоловіки кожного листопада відрощують вуса, проводять заходи для залучення уваги до цієї проблеми і роблять пожертвування на дослідження і боротьбу з раком передміхурової залози. Організатори хочуть допомогти чоловікам жити здоровіше, довше і щасливіше. Їх інвестиції спрямовані: на вивчення раку простати, раку яєчок, профілактику самогубств. «Movember» прагне підвищити якість життя хворих на рак, покращуючи фізичне і психічне здоров’я чоловіків.Movember-Feature.png

Хоч ці дві події і переслідують, за великим рахунком, одну мету, фонд «Movember Foundation» досить чітко дає зрозуміти, що «No Shave November» до них не має ніякого відношення.

Варто відзначити, що з роками обидві акції стають популярними і отримують підтримку різного роду організацій і компаній по всьому світу.

movembers.jpg

Наприклад, в Данії з’явилися автобуси «з вусами» і рекламні плакати компаній з відповідною атрибутикою.

Фонд «Movember Foundation» організовує акції в 21 країні і є єдиною світовою благодійною організацією, зосередженою виключно на здоров’ї чоловіків. Організація щорічно привертає увагу понад мільйону учасників. З 2003 року фонд зібрав $ 710 млн.

Ці акції дуже важливі, оскільки рак простати – одне з найпоширеніших злоякісних новоутворень у чоловіків. «Мовембер» не тільки збирає гроші, а й нагадує чоловікам про те, що потрібно стежити за своїм здоров’ям і вчасно перевірятися.

Фактори ризику :

  • Спадкова схильність;
  • Похилий вік (чоловіки старше 65 років);
  • Погана екологія;
  • Порушення гормонального фону;
  • Неправильна дієта (жирна їжа збільшує ризик виникнення раку простати);
  • Робота на виробництві гуми або з кадмієм.
no-shave-november.jpg

Якщо вищеперелічене має до вас відношення, необхідно з 40 років здавати щорічно аналізи і перевіряти рівень ПСА. Навіть, якщо відчуваєте себе абсолютно здоровим. А для решти чоловіків: з 40 років необхідно пальцеве ректальне дослідження щороку і аналіз на рівень ПСА з 50 років.

Пам’ятайте, що рак простати на ранніх стадіях виліковний, але прогресує повільно і спочатку розвивається без яскравої симптоматики.

Для профілактики раку простати потрібно:

  • Обмежити кількість кальцію і тваринних жирів в раціоні;
  • Включити в харчування велику кількість продуктів рослинного походження (соя, капуста, виноград, томати);
  • Якщо курите, потрібно відмовитися від цієї звички;
  • Помірно вживати алкоголь;
  • Займатися спортом, підвищити рівень фізичної активності.

Нагадаємо, у нас в Україні хірургічний метод лікування раку простати все ще залишається основним, не дивлячись на те, що після такого втручання чоловік практично не може повернутися до нормального повноцінного життя. У світі, згідно зі статистикою, успішність лікування раку передміхурової залози без операції становить 94%. Правильно підібрана стратегія лікування допоможе успішно побороти захворювання, уникнувши таких страшних наслідків як нетримання, еректильна дисфункція та інших.

Давайте разом підтримаємо «Мовембер» або «Неголений листопад» і нагадаємо ще раз про існуючу небезпеку раку простати і своєчасні заходи для запобігання найгірших наслідків. Адже хвороба починає проявляти себе вже тоді, коли шансів перемогти її практично не залишається.

 

 Дякуємо, що дочитали до кінця
Дякуємо, що дочитали до кінця Будемо раді, якщо скопіюєте посилання клікнувши на “Поширити матеріал” та розкажите про цю статтю вашим друзям.

Інші новини

Усі новини
Скільки коштує лікування раку у TomoClinic? Лікування
10.01.2025

Скільки коштує лікування раку у TomoClinic?

TomoClinic у Кропивницькому — Це сучасний онкологічний центр повного циклу, де пацієнти отримують комплексну медичну допомогу: від діагностики до лікування. Наша клініка створена, щоб забезпечити якісне лікування онкологічних захворювань із максимальним комфортом для пацієнтів. Безкоштовне лікування у TomoClinic Ми пропонуємо безкоштовні методи лікування раку, що надаються завдяки НСЗУ: Хіміотерапія. Якщо в лікарні є в наявності […]

Скільки коштує лікування раку у TomoClinic?
Степан Крулько
Хіміотерапія: Відповіді на найчастіші питання Лікування
9.01.2025

Хіміотерапія: Відповіді на найчастіші питання

Хіміотерапія є одним із основних методів лікування онкологічних захворювань. Вона допомагає боротися з пухлинами, зупиняючи ріст і розмноження ракових клітин. У цій статті ми відповімо на найпоширеніші запитання, щоб розвіяти міфи й допомогти вам краще розуміти цей вид лікування. Що таке хіміотерапія? Хіміотерапія — це лікування за допомогою спеціальних лікарських засобів (цитостатиків), які впливають на […]

СКУРЕНКО
Оксана Скуренко
Найпоширеніші запитання про магнітно-резонансну томографію (МРТ) Лікування
14.12.2024

Найпоширеніші запитання про магнітно-резонансну томографію (МРТ)

Магнітно-резонансна томографія (МРТ) — це сучасний і безпечний метод діагностики, який дозволяє отримати детальні зображення внутрішніх органів і тканин. Завдяки високій точності цей метод часто використовується для виявлення захворювань, які неможливо діагностувати іншими способами. Якщо вам призначили МРТ або ви розглядаєте можливість пройти таку процедуру, у вас можуть виникати запитання. У TomoClinic ми підготували відповіді […]

врач
Андрій Сподін
Рак молочної залози — найпоширеніше онкологічне захворювання серед жінок Лікування
17.11.2024

Рак молочної залози — найпоширеніше онкологічне захворювання серед жінок

Рак молочної залози — найпоширеніше онкологічне захворювання серед жінок, яке потребує своєчасної діагностики та лікування. У 2023 році в Україні зареєстровано 12 683 нових випадки, і кожен четвертий випадок діагностується на ІІІ–ІV стадії, коли лікування є складнішим. Фактори ризику для раку молочної залози: наявність у родині випадків захворювання на рак молочної залози, відсутність вагітностей або […]

караськов
Дмитро Караськов
Доверху