Головна/Мовембер і Небритябр: весь світ разом проти раку передміхурової залози
11.04.2024

Мовембер і Небритябр: весь світ разом проти раку передміхурової залози

З 1 листопада по всьому світу стартувала щорічна акція «No Shave November» («Неголений листопад», «Листопад Без гоління» або «Небритябр»), яка триватиме місяць.

Метою акції є привернення уваги до проблеми ракових захворювань передміхурової залози у чоловіків. Головне правило – не голитися протягом усього листопада.

«Неголений листопад» бере свій початок від акції «Movember» або «Усабр» (англ. Moustache – «вуса» і november – листопад), яка зародилася в 2003 році в Австралії. Її суть в тому, що чоловіки кожного листопада відрощують вуса, проводять заходи для залучення уваги до цієї проблеми і роблять пожертвування на дослідження і боротьбу з раком передміхурової залози. Організатори хочуть допомогти чоловікам жити здоровіше, довше і щасливіше. Їх інвестиції спрямовані: на вивчення раку простати, раку яєчок, профілактику самогубств. «Movember» прагне підвищити якість життя хворих на рак, покращуючи фізичне і психічне здоров’я чоловіків.Movember-Feature.png

Хоч ці дві події і переслідують, за великим рахунком, одну мету, фонд «Movember Foundation» досить чітко дає зрозуміти, що «No Shave November» до них не має ніякого відношення.

Варто відзначити, що з роками обидві акції стають популярними і отримують підтримку різного роду організацій і компаній по всьому світу.

movembers.jpg

Наприклад, в Данії з’явилися автобуси «з вусами» і рекламні плакати компаній з відповідною атрибутикою.

Фонд «Movember Foundation» організовує акції в 21 країні і є єдиною світовою благодійною організацією, зосередженою виключно на здоров’ї чоловіків. Організація щорічно привертає увагу понад мільйону учасників. З 2003 року фонд зібрав $ 710 млн.

Ці акції дуже важливі, оскільки рак простати – одне з найпоширеніших злоякісних новоутворень у чоловіків. «Мовембер» не тільки збирає гроші, а й нагадує чоловікам про те, що потрібно стежити за своїм здоров’ям і вчасно перевірятися.

Фактори ризику :

 • Спадкова схильність;
 • Похилий вік (чоловіки старше 65 років);
 • Погана екологія;
 • Порушення гормонального фону;
 • Неправильна дієта (жирна їжа збільшує ризик виникнення раку простати);
 • Робота на виробництві гуми або з кадмієм.
no-shave-november.jpg

Якщо вищеперелічене має до вас відношення, необхідно з 40 років здавати щорічно аналізи і перевіряти рівень ПСА. Навіть, якщо відчуваєте себе абсолютно здоровим. А для решти чоловіків: з 40 років необхідно пальцеве ректальне дослідження щороку і аналіз на рівень ПСА з 50 років.

Пам’ятайте, що рак простати на ранніх стадіях виліковний, але прогресує повільно і спочатку розвивається без яскравої симптоматики.

Для профілактики раку простати потрібно:

 • Обмежити кількість кальцію і тваринних жирів в раціоні;
 • Включити в харчування велику кількість продуктів рослинного походження (соя, капуста, виноград, томати);
 • Якщо курите, потрібно відмовитися від цієї звички;
 • Помірно вживати алкоголь;
 • Займатися спортом, підвищити рівень фізичної активності.

Нагадаємо, у нас в Україні хірургічний метод лікування раку простати все ще залишається основним, не дивлячись на те, що після такого втручання чоловік практично не може повернутися до нормального повноцінного життя. У світі, згідно зі статистикою, успішність лікування раку передміхурової залози без операції становить 94%. Правильно підібрана стратегія лікування допоможе успішно побороти захворювання, уникнувши таких страшних наслідків як нетримання, еректильна дисфункція та інших.

Давайте разом підтримаємо «Мовембер» або «Неголений листопад» і нагадаємо ще раз про існуючу небезпеку раку простати і своєчасні заходи для запобігання найгірших наслідків. Адже хвороба починає проявляти себе вже тоді, коли шансів перемогти її практично не залишається.

 

 Дякуємо, що дочитали до кінця
Дякуємо, що дочитали до кінця Будемо раді, якщо скопіюєте посилання клікнувши на “Поширити матеріал” та розкажите про цю статтю вашим друзям.

Інші новини

Усі новини
Пухлина головного мозку. Перші симптоми та лікування Лікування
23.05.2024

Пухлина головного мозку. Перші симптоми та лікування

Пухлина головного мозку – це група внутрішньочерепних новоутворень, які можуть уражати як церебральні тканини, так і залози мозку, його оболонки, кровоносні судини чи нерви. Пухлина може бути доброякісною (відрізняється повільним зростанням і чіткими межами) та злоякісною (коли новоутворення швидко розвивається та проникає у здорові області мозку). Пухлини у головному мозку утворюються шляхом неконтрольованого посиленого поділу […]

Безоплатне видалення новоутворень шкіри Лікування
21.05.2024

Безоплатне видалення новоутворень шкіри

Були часи, коли родимку вважали ознакою привабливості й домальовували мушки на обличчі. На даний час вже відомо, – чим більше родимок, то більша ймовірність, що якась із них почне перероджуватися у небезпечну меланому. Родимка – пігментне новоутворення коричневого або темно- коричневого кольору, що містить у своїй основі клітини-меланоцити і меланін. І кожна родимка має свій […]

Рак є одним з найбільш поширених та небезпечних хвороб у світі. Лікування
18.05.2024

Рак є одним з найбільш поширених та небезпечних хвороб у світі.

На щастя, сьогодні існує багато ефективних методів боротьби з онкологічними захворюваннями. ЛІКУВАННЯ ОНКОЛОГІЇ Лікування онкології залежить від стадії захворювання, локалізації та типу раку, а також від загального стану пацієнта. Серед основних методів лікування онкології можна виділити: – Хірургічне лікування: виконується з метою видалення пухлини та збереження здорових тканин. Застосовується при ранніх стадіях раку та при […]

Рак завжди повертається!? Лікування
16.05.2024

Рак завжди повертається!?

На щастя, це твердження абсолютно не відповідає дійсності. Методи лікування онкозахворювань постійно вдосконалюються, що дозволяє повністю знищити ракові клітини. Однак, навіть одна життєздатна клітина пухлини може дати початок новому новоутворенню, що обумовить рецидив онкологічної хвороби. Це дуже ускладнює розуміння пацієнтами того, коли вони дійсно можуть бути вилікувані, а коли все ще мають підвищений ризик рецидиву […]

Доверху