Мовембер і Небритябр: весь світ разом проти раку передміхурової залози
З 1 листопада по всьому світу стартувала щорічна акція «No Shave November» («Неголений листопад», «Листопад Без гоління» або «Небритябр»), яка триватиме місяць.
Метою акції є привернення уваги до проблеми ракових захворювань передміхурової залози у чоловіків. Головне правило – не голитися протягом усього листопада.
«Неголений листопад» бере свій початок від акції «Movember» або «Усабр» (англ. Moustache – «вуса» і november – листопад), яка зародилася в 2003 році в Австралії. Її суть в тому, що чоловіки кожного листопада відрощують вуса, проводять заходи для залучення уваги до цієї проблеми і роблять пожертвування на дослідження і боротьбу з раком передміхурової залози. Організатори хочуть допомогти чоловікам жити здоровіше, довше і щасливіше. Їх інвестиції спрямовані: на вивчення раку простати, раку яєчок, профілактику самогубств. «Movember» прагне підвищити якість життя хворих на рак, покращуючи фізичне і психічне здоров’я чоловіків.
Хоч ці дві події і переслідують, за великим рахунком, одну мету, фонд «Movember Foundation» досить чітко дає зрозуміти, що «No Shave November» до них не має ніякого відношення.
Варто відзначити, що з роками обидві акції стають популярними і отримують підтримку різного роду організацій і компаній по всьому світу.
Наприклад, в Данії з’явилися автобуси «з вусами» і рекламні плакати компаній з відповідною атрибутикою.
Фонд «Movember Foundation» організовує акції в 21 країні і є єдиною світовою благодійною організацією, зосередженою виключно на здоров’ї чоловіків. Організація щорічно привертає увагу понад мільйону учасників. З 2003 року фонд зібрав $ 710 млн.
Ці акції дуже важливі, оскільки рак простати – одне з найпоширеніших злоякісних новоутворень у чоловіків. «Мовембер» не тільки збирає гроші, а й нагадує чоловікам про те, що потрібно стежити за своїм здоров’ям і вчасно перевірятися.
Фактори ризику :
- Спадкова схильність;
- Похилий вік (чоловіки старше 65 років);
- Погана екологія;
- Порушення гормонального фону;
- Неправильна дієта (жирна їжа збільшує ризик виникнення раку простати);
- Робота на виробництві гуми або з кадмієм.
Якщо вищеперелічене має до вас відношення, необхідно з 40 років здавати щорічно аналізи і перевіряти рівень ПСА. Навіть, якщо відчуваєте себе абсолютно здоровим. А для решти чоловіків: з 40 років необхідно пальцеве ректальне дослідження щороку і аналіз на рівень ПСА з 50 років.
Пам’ятайте, що рак простати на ранніх стадіях виліковний, але прогресує повільно і спочатку розвивається без яскравої симптоматики.
Для профілактики раку простати потрібно:
- Обмежити кількість кальцію і тваринних жирів в раціоні;
- Включити в харчування велику кількість продуктів рослинного походження (соя, капуста, виноград, томати);
- Якщо курите, потрібно відмовитися від цієї звички;
- Помірно вживати алкоголь;
- Займатися спортом, підвищити рівень фізичної активності.
Нагадаємо, у нас в Україні хірургічний метод лікування раку простати все ще залишається основним, не дивлячись на те, що після такого втручання чоловік практично не може повернутися до нормального повноцінного життя. У світі, згідно зі статистикою, успішність лікування раку передміхурової залози без операції становить 94%. Правильно підібрана стратегія лікування допоможе успішно побороти захворювання, уникнувши таких страшних наслідків як нетримання, еректильна дисфункція та інших.
Давайте разом підтримаємо «Мовембер» або «Неголений листопад» і нагадаємо ще раз про існуючу небезпеку раку простати і своєчасні заходи для запобігання найгірших наслідків. Адже хвороба починає проявляти себе вже тоді, коли шансів перемогти її практично не залишається.