Головна/Ми розповімо про рак грудей: що відрізняє «інвазивний» і рак «на місці» та від чого залежить лікування
11.04.2024

Ми розповімо про рак грудей: що відрізняє «інвазивний» і рак «на місці» та від чого залежить лікування

Чи знаєте ви, що існують різні види онкологічної патології молочної залози? Що кожен випадок унікальний і що тип раку грудей і тактику лікування фахівці визначають на основі всіх характеристик пухлини? Що в однієї жінки можуть бути різні типи раку одночасно?

У статті ви знайдете відповіді на ці питання. Дізнаєтеся більше про онкологічне захворювання грудної залози, яке зустрічається найчастіше, — рак.

Походження та поширення раку молочної залози

Рак грудей здебільшого може бути:

  • протоковий — виникає в молочних протоках залози;
  • дольковий — виникає в одній або декількох дольках грудної залози.

Поширюватися рак грудей може також по-різному.

Карцинома — це ще один термін для позначення злоякісної пухлини.

Карцинома іn situ (від лат. «на місці») — означає, що рак обмежений тим місцем, де він виник, не проникає через базальну мембрану в кровоносні і лімфатичні судини. Це один з найбільш ранніх і сприятливих варіантів онкопатології, який відповідає нульовій стадії захворювання.

Інвазивна карцинома — означає, що рак поширився в грудях. Метастазуючи, пухлина може потім поширюватися за межі молочної залози в інші органи.

Відповідно, виділяють протокову і долькову карциноми іn situ, протокову і долькову інвазивні карциноми.

Типи раку молочної залози

Протокова карцинома in situ (DCIS) — як ви вже прочитали вище, це початкова стадія захворювання, при якій у протоках грудної залози знаходяться ракові клітини, але вони ще не прорвалися в навколишні тканини і судини.

Інвазивна протоковая карцинома — означає, що рак виник у протоках молочної залози і поширюється в прилеглі тканини. Пухлина зазвичай швидко збільшується і відчувається як затвердіння в грудях. Цей вид найбільш поширений і зустрічається в 75% випадків.

Інвазивний лобулярний (дольковий) рак — тип онкологічної патології, який розвивається в молочних залозах і часто може відчуватися як виражений набряк грудей.

Дольковий рак in situ (LCIS) — можлива передракова стадія, розвивається в дольках грудей. Може носити мультифакторний характер (в одній залозі — кілька пухлин). Зустрічається не дуже часто.

Є також кілька більш рідкісних видів раку молочної залози

Карцинома запальна — швидкозростаюча форма раку молочної залози. Груди здаються запаленими, тому що шкіра над ними стає почервонілою, з набряками, з підвищеною місцевою температурою. Нагадує клінічні прояви маститу.

Рак соска (рак Педжета) — форма раку молочної залози, яка може бути in situ або інвазивною. Симптоми захворювання зазвичай включають: виділення з соска, лускату ранку в області соска і нерідко ущільнення в грудях.

Типи раку грудей у чоловіків

Рак грудей у ​​чоловіків часто розташовується поруч із соском, тому що саме там знаходиться велика частина тканини грудної залози. Зустрічається досить рідко і може бути спадковим. Ризик поширення пухлини в навколишні тканини і метастазування у чоловіків вище, ніж у жінок.

 width=Чи залежить вибір тактики лікування від типу раку грудної залози?

На це питання нам відповів завідувач хірургічним відділенням TomoClinic, лікар-мамолог Дмитро Караськов:

— Залежить, проте не тільки від гістології. Більшою мірою — від біологічних молекулярних характеристик пухлини, які ми визначаємо за допомогою спеціальних імуногістохімічних методів. В даний час такі дослідження є обов’язковим стандартом, що дає можливість підібрати правильне лікування.

Хотів би ще раз нагадати, щоб ви не забували про регулярні обстеження молочної залози, які включають — в залежності від віку та сімейного історії — мамографію, УЗД грудей, консультацію фахівця. Піклуйтеся про себе і залишайтеся здоровими!

 Дякуємо, що дочитали до кінця
Дякуємо, що дочитали до кінця Будемо раді, якщо скопіюєте посилання клікнувши на “Поширити матеріал” та розкажите про цю статтю вашим друзям.

Інші новини

Усі новини
Скільки живуть з раком? Лікування
21.04.2025

Скільки живуть з раком?

Це одне з найчастіших запитань, яке ми чуємо в онкоклініці після встановлення діагнозу. І водночас — одне з найнепростіших. Виживаність залежить не від діагнозу як ярлика, а від низки факторів: Стадія хвороби на момент виявлення Тип і біологія пухлини (агресивність, гормональна чутливість, наявність мутацій) Індивідуальні особливості пацієнта: вік, загальний стан здоровʼя, супутні захворювання Якість і […]

krulko
Степан Крулько
Онкологія сьогодні: про що мовчати вже не можна Лікування
8.04.2025

Онкологія сьогодні: про що мовчати вже не можна

Рак — це не лише медичний діагноз, це особисте випробування, яке торкається кожного на глибокому рівні. Попри прориви в технологіях і розширення можливостей лікування, онкологія досі стикається з серйозними труднощами, які ускладнюють шлях пацієнта до одужання. Про ці проблеми важливо говорити відкрито. Не для того, щоб лякати, а щоб змінювати — разом. Проблема №1: Зволікання […]

krulko
Степан Крулько
Перша допомога при променевих ускладненнях: що потрібно знати онкопацієнтам? Лікування
30.03.2025

Перша допомога при променевих ускладненнях: що потрібно знати онкопацієнтам?

Променева терапія — один із найефективніших методів лікування злоякісних пухлин. Вона прицільно знищує ракові клітини, з мінімальним впливом на здорові тканини. Але як і будь-яке лікування, може супроводжуватись побічними ефектами. У більшості випадків реакції організму на опромінення — контрольовані й тимчасові, але важливо знати, як правильно реагувати на перші симптоми. Які побічні ефекти виникають найчастіше? […]

krulko
Степан Крулько
Загальний вплив хіміотерапії на кров Лікування
21.03.2025

Загальний вплив хіміотерапії на кров

Хіміотерапія є одним із ключових методів лікування онкологічних захворювань, який впливає не лише на пухлинні клітини, а й на весь організм, зокрема на систему кровотворення. Оскільки кров виконує життєво важливі функції, такі як транспортування кисню, захист від інфекцій та згортання, зміни в її складі можуть впливати на загальний стан здоров’я пацієнта. Як хіміотерапія впливає на […]

СКУРЕНКО
Оксана Скуренко
Доверху