Головна/Ми розповімо про рак грудей: що відрізняє «інвазивний» і рак «на місці» та від чого залежить лікування
11.04.2024

Ми розповімо про рак грудей: що відрізняє «інвазивний» і рак «на місці» та від чого залежить лікування

Чи знаєте ви, що існують різні види онкологічної патології молочної залози? Що кожен випадок унікальний і що тип раку грудей і тактику лікування фахівці визначають на основі всіх характеристик пухлини? Що в однієї жінки можуть бути різні типи раку одночасно?

У статті ви знайдете відповіді на ці питання. Дізнаєтеся більше про онкологічне захворювання грудної залози, яке зустрічається найчастіше, — рак.

Походження та поширення раку молочної залози

Рак грудей здебільшого може бути:

  • протоковий — виникає в молочних протоках залози;
  • дольковий — виникає в одній або декількох дольках грудної залози.

Поширюватися рак грудей може також по-різному.

Карцинома — це ще один термін для позначення злоякісної пухлини.

Карцинома іn situ (від лат. «на місці») — означає, що рак обмежений тим місцем, де він виник, не проникає через базальну мембрану в кровоносні і лімфатичні судини. Це один з найбільш ранніх і сприятливих варіантів онкопатології, який відповідає нульовій стадії захворювання.

Інвазивна карцинома — означає, що рак поширився в грудях. Метастазуючи, пухлина може потім поширюватися за межі молочної залози в інші органи.

Відповідно, виділяють протокову і долькову карциноми іn situ, протокову і долькову інвазивні карциноми.

Типи раку молочної залози

Протокова карцинома in situ (DCIS) — як ви вже прочитали вище, це початкова стадія захворювання, при якій у протоках грудної залози знаходяться ракові клітини, але вони ще не прорвалися в навколишні тканини і судини.

Інвазивна протоковая карцинома — означає, що рак виник у протоках молочної залози і поширюється в прилеглі тканини. Пухлина зазвичай швидко збільшується і відчувається як затвердіння в грудях. Цей вид найбільш поширений і зустрічається в 75% випадків.

Інвазивний лобулярний (дольковий) рак — тип онкологічної патології, який розвивається в молочних залозах і часто може відчуватися як виражений набряк грудей.

Дольковий рак in situ (LCIS) — можлива передракова стадія, розвивається в дольках грудей. Може носити мультифакторний характер (в одній залозі — кілька пухлин). Зустрічається не дуже часто.

Є також кілька більш рідкісних видів раку молочної залози

Карцинома запальна — швидкозростаюча форма раку молочної залози. Груди здаються запаленими, тому що шкіра над ними стає почервонілою, з набряками, з підвищеною місцевою температурою. Нагадує клінічні прояви маститу.

Рак соска (рак Педжета) — форма раку молочної залози, яка може бути in situ або інвазивною. Симптоми захворювання зазвичай включають: виділення з соска, лускату ранку в області соска і нерідко ущільнення в грудях.

Типи раку грудей у чоловіків

Рак грудей у ​​чоловіків часто розташовується поруч із соском, тому що саме там знаходиться велика частина тканини грудної залози. Зустрічається досить рідко і може бути спадковим. Ризик поширення пухлини в навколишні тканини і метастазування у чоловіків вище, ніж у жінок.

 width=Чи залежить вибір тактики лікування від типу раку грудної залози?

На це питання нам відповів завідувач хірургічним відділенням TomoClinic, лікар-мамолог Дмитро Караськов:

— Залежить, проте не тільки від гістології. Більшою мірою — від біологічних молекулярних характеристик пухлини, які ми визначаємо за допомогою спеціальних імуногістохімічних методів. В даний час такі дослідження є обов’язковим стандартом, що дає можливість підібрати правильне лікування.

Хотів би ще раз нагадати, щоб ви не забували про регулярні обстеження молочної залози, які включають — в залежності від віку та сімейного історії — мамографію, УЗД грудей, консультацію фахівця. Піклуйтеся про себе і залишайтеся здоровими!

 Дякуємо, що дочитали до кінця
Дякуємо, що дочитали до кінця Будемо раді, якщо скопіюєте посилання клікнувши на “Поширити матеріал” та розкажите про цю статтю вашим друзям.

Інші новини

Усі новини
Хто ми такі Життя Клініки
15.04.2024

Хто ми такі

Експертна, сучасна, приватна клініка 𝐓𝐨𝐦𝐨𝐂𝐥𝐢𝐧𝐢𝐜 є лідером в Україні з надання повного циклу медичної допомоги при онкології. Наша місія – створення ідеальних умов для комфортного та якісного лікування пацієнтів, об’єднавши найкращі технології, професійну команду та комплексний підхід. 𝐓𝐨𝐦𝐨𝐂𝐥𝐢𝐧𝐢𝐜 надає повний цикл обслуговування: ви можете отримати будь-яку послугу – від однієї консультації до комплексного обстеження та […]

СКУРЕНКО
Оксана Скуренко
Онкопсихолог TomoClinic: як, з ким і заради яких результатів працює? Онкопсихологія
12.04.2024

Онкопсихолог TomoClinic: як, з ким і заради яких результатів працює?

Прийнято вважати, що першим, хто стукає по допомогу до онкопсихолога, буде саме пацієнт. Проте практика показує: на прийом часто записуються і родичі пацієнта. Тому психолог вирішує складнощі та працює з тими, хто до нього звернувся. Перше завдання — заспокоїти людину, особливо якщо вона емоційно нестабільна, розгублена, плаче. Зрозуміти та показати, що тут можна зустріти комфорт, розуміння, підтримку […]

Психолог Антон Покалюхін: що таке майндфулнес і чим він може бути корисний онкопацієнтам Онкопсихологія
12.04.2024

Психолог Антон Покалюхін: що таке майндфулнес і чим він може бути корисний онкопацієнтам

Хоч про трендовий майндфулнес зараз говорять на кожному розі, до практики справа доходить не у всіх. Однозначного перекладу цей термін не має, але найчастіше його розуміють як «усвідомленість». Отже, майндфулнес — це одночасно і процес зосередження на теперішньому моменті, і назва практики, що розвиває цей процес. Чому це важливо? Тому що ми живемо в часи […]

Психолог TomoClinic Яніна Петренко: Світ дає варіанти вибору — тим і прекрасний Онкопсихологія
12.04.2024

Психолог TomoClinic Яніна Петренко: Світ дає варіанти вибору — тим і прекрасний

Тривожність, непереносимість невизначеності, апатія, усі думки крутяться навколо центральної негативної думки і повторюються («замкнене коло думок», тобто румінація). Все це — знайомі стани для багатьох людей світу під час пандемії, у тому числі і для тих, хто проходить онкологічне лікування. Як долати складнощі без втрати якості життя, пояснила психолог TomoClinic Яніна Петренко. «Щодня у своєму кабінеті […]

Доверху