Головна/Наскільки ефективне лікування раку простати методом томотерапії
11.04.2024

Наскільки ефективне лікування раку простати методом томотерапії

Передміхурова залоза надзвичайно чутлива до радіоактивного опромінення, тому з появою установки променевої терапії з модульованої інтенсивністю (IMRT) – Томотерапіі, радіотерапія висунулася вперед як основний метод лікування раку простати.

Томотерапія здатна не просто повернути пацієнта до життя. Томотерапія здатна повернути чоловіка до безрецидивной і повноцінного життя. Після курсу Томотерапіі неможливо зіткнутися з такими побічними ефектами лікування як еректильна дисфункція (імпотенція) або нетримання сечі, як це часто буває після операцій.

Успішність лікування раку простати безпосередньо залежить від правильно обраної дози опромінення. Тому вже на етапі планування лікування потрібно розглядати ймовірні сценарії розвитку подій. Повторне опромінення рідко кому буває показано, тому шанс вилікувати рак простати за допомогою Томотерапіі зі щадним впливом на весь організм потрібно використовувати максимально.

prostate-cancer-depiction copy.jpg

Висока доза опромінення злоякісної пухлини простати дуже серйозно цей шанс підвищує. Однак збільшити інтенсивність опромінення в традиційних методиках, можливості немає. Будь-яка людина дихає, і як би він не старався бути нерухомим, вдих і видих призводять до зміщення новоутворення, підбиваючи під опромінення не тільки злоякісні клітини, але і здорові. Тому навіть невисокі дози опромінення іноді призводять до ускладнень. Потрібно чітко розуміти, що стандартні методи радіотерапії раку простати є менш ефективними, ніж Томотерапія, а ризик небажаних наслідків за собою тягнуть набагато більший. Томотерапія всі ці питання знімає завдяки можливості регулювання дози опромінення і надточних попаданню променів в злоякісну мета.

Через 10 років у пацієнтів, які пройшли радіотерапію з високою інтенсивністю опромінення в 76-80 Грей, рецидиви трапляються незрівнянно рідше, ніж у тих, хто проходив лікування з меншою інтенсивністю опромінення в 70 Грей.

Так що якщо сьогодні у вас на руках неприємний діагноз – рак простати, не впадайте в ступор. Так, ще недавно це звучало б як вирок до тривалої гормональної терапії з її можливими наслідками – імпотенцією, зростанням грудних залоз, ожирінням, проблемами з серцем, або хіміотерапію, або хірургічне втручання. Але Томотерапія дійсно дає шанс перемогти захворювання і при цьому зберегти колишній темп і якість життя.

 Дякуємо, що дочитали до кінця
Дякуємо, що дочитали до кінця Будемо раді, якщо скопіюєте посилання клікнувши на “Поширити матеріал” та розкажите про цю статтю вашим друзям.

Інші новини

Усі новини
Здоров’я молочної залози Лікування
12.07.2024

Здоров’я молочної залози

Здоров’я молочної залози – тема, яка хвилює багатьох жінок і вимагає особливої уваги. Чи знали ви, що вчасне виявлення та профілактика можуть врятувати ваше життя? Як лікар, я бачив безліч випадків, коли знання і своєчасні дії робили справжні дива. У цій статті я поділюся з вами найважливішими аспектами здоров’я молочних залоз, які повинна знати кожна […]

караськов
Дмитро Караськов
Рак і генетика: як спадковість впливає на ризик захворювання? Лікування
10.07.2024

Рак і генетика: як спадковість впливає на ризик захворювання?

З кожним роком вивчення генетики набирає все більшої популярності, відкриваючи нові горизонти в розумінні складних процесів, які відбуваються в нашому організмі. Одним з таких процесів є розвиток раку. Існує багато факторів, які можуть вплинути на виникнення цього захворювання, і одним із них є спадковість. Генетичні зміни, або мутації, які можуть бути передані від батьків до […]

гречанюк
Вікторія Гречанюк
Онкологічні обстеження: Коли і які дослідження потрібно проходити? Лікування
6.07.2024

Онкологічні обстеження: Коли і які дослідження потрібно проходити?

Онкологічні обстеження відіграють важливу роль у ранньому виявленні та ефективному лікуванні онкопатології. Рання діагностика дозволяє виявити рак на ранніх стадіях, коли він ще не поширився і лікування може бути найбільш успішним. Різні типи онкології вимагають різних підходів до обстеження, і регулярні медичні обстеження можуть суттєво підвищити шанси на успішне лікування. Важливо знати, які обстеження необхідно […]

Онкологічні обстеження: Коли і які дослідження потрібно проходити?
Степан Крулько
Побічні ефекти хіміотерапії: Як зменшити дискомфорт? Лікування
4.07.2024

Побічні ефекти хіміотерапії: Як зменшити дискомфорт?

Хіміотерапія є одним з основних методів лікування онкологічних захворювань, який використовує потужні медикаменти для знищення ракових клітин. Хоча вона може бути дуже дієвою, хіміотерапія часто супроводжується побічними ефектами, що можуть викликати значний дискомфорт. Знання про те, як зменшити ці побічні ефекти, може суттєво покращити якість життя пацієнтів під час терапії. Одним з найбільш поширених побічних […]

лікар 8
Валерія Бірюк
Доверху