Головна/Наслідки видалення передміхурової залози (радикальної простатектомії)
11.04.2024

Наслідки видалення передміхурової залози (радикальної простатектомії)

На сьогоднішній день розвиток і вдосконалення медичних технологій головним чином спрямоване на точність, ефективність і безболісність лікування, а також мінімізацію хірургічних втручань. Деякі операції не критичні, і залишають після себе всього лише шрам, інші ж можуть завдати незворотної шкоди, і повне відновлення не гарантовано навіть після довгого періоду реабілітації.

Передміхурова залоза (простата) – одна з непарних залоз статевої системи чоловіка. Вона розташована під сечовим пузерем, між лобком і прямою кишкою, і за формою схожа з великим каштаном. Крізь тканину передміхурової залози проходить частина сечівника, так званий простатичний відділ.

Функція передміхурової залози багатогранна. Крім регуляції статевої діяльності, вона впливає на процес сечовипускання, на обмін речовин в організмі, на стан сечової, серцево-судинної, нервової та інших систем. Існує негласне назву, яке підкреслює роль простати в організмі чоловіка – «друге серце чоловіка».

удаление предстательной железы

Побічні ефекти після видалення простати

Неізвергается сперма

У медичній термінології таке ускладнення називається «ретроградної еякуляцією», і за деякими джерелами, після видалення простати зустрічається в 99% випадків. Сперма при оргазмі не тільки не виділяється назовні, вона закидається в сечовий міхур.

Проблеми з потенцією

Саме ця «чоловіча проблема» найбільше лякає сильна стать. Проблеми з ерекцією є одним із серйозних побічних ефектів радикальної простатектомії. Це пояснюється тим, що нерви, які контролюють здатність мати ерекцію розташовані поруч з передміхурової залозою. При операції вони дуже часто пошкоджуються або видаляються зовсім. Близько половини чоловіків можуть відновити цю функцію, але на це потрібен час – від 6 місяців до 1 року.

Кровотеча

Одне з найбільш поширених ускладнень. Згідно зі статистикою воно виникає в 2,5 випадках з 10. Як наслідок може виникнути закупорка уретри кров’яними згустками і сильна крововтрата. У деяких випадках потрібне переливання крові.

Водна інтоксикація

Також поширене і серйозне ускладнення. Причиною є потрапляння в кров рідини, яка під час видалення залози використовується для зрошення уретри.

Гостра затримка сечі

Причиною можуть служити різні чинники: від закупорки уретри згустками крові до фізіологічного зміни в будову м’язів сечового міхура або банальної лікарської помилки в ході проведення резекції.

Запальні захворювання

За статистикою таке ускладнення виникає при кожній п’ятій операції. До видалення, передміхурова залоза була природним бар’єром на шляху хвороботворних бактерій, який відтепер відсутня. Захворювання можуть переходити в хронічну форму і час від часу загостряться.

Неодружені

Стан може бути постійним або ж виникати тільки при фізичній напрузі. На ранніх стадіях нетримання є наслідком нестабільності м’язів сфінктера і сечового міхура.

У малому тазі знаходиться велике скупчення нервових волокон, які дуже складно піддаються відновленню, і перш ніж погоджуватися на радикальне хірургічне втручання, переконайтеся, що у вашому випадку такий метод дійсно буде найбільш ефективним, а також заздалегідь дізнайтеся про всі наслідки операції. Не потрібно думати тільки про усунення проблеми, потрібно враховувати і якість свого подальшого життя. Найкраще консультуватися з кількома фахівцями, так як покладаючись на думку одного, Ви обмежуєте себе і можливо піддаєте невиправданого ризику.

 Дякуємо, що дочитали до кінця
Дякуємо, що дочитали до кінця Будемо раді, якщо скопіюєте посилання клікнувши на “Поширити матеріал” та розкажите про цю статтю вашим друзям.

Інші новини

Усі новини
Відповіді на популярні питання пацієнтів 𝐓𝐨𝐦𝐨𝐂𝐥𝐢𝐧𝐢𝐜 про МРТ Лікування
13.06.2024

Відповіді на популярні питання пацієнтів 𝐓𝐨𝐦𝐨𝐂𝐥𝐢𝐧𝐢𝐜 про МРТ

Що необхідно знати про МРТ Магнітно-резонансна томографія – діагностична процедура, принцип якої заснований на використанні магнітних полів, що дозволяють створювати чіткі та високоінформативні знімки. Проходячи крізь тканини, магнітне поле викликає коливання атомів водню в молекулах води, і отриманий резонанс фіксується апаратурою. Далі сигнали обробляються комп’ютерною програмою і відображаються у вигляді знімків на моніторі. Після дослідження […]

врач
Андрій Сподін
Топ-5 способів профілактики раку Лікування
11.06.2024

Топ-5 способів профілактики раку

Відповідей на запитання: як жити, щоб не захворіти на рак, або як ніколи не захворіти на рак – не існує, але можна постаратися зробити все, що залежить безпосередньо від вас. Профілактика раку включає в себе ряд простих, але дуже важливих кроків, які допоможуть зменшити ризик захворювання. Здорове харчування Включайте в раціон більше фруктів, овочів, цільнозернових […]

Топ-5 способів профілактики раку
Степан Крулько
Перші ознаки раку Лікування
4.06.2024

Перші ознаки раку

Функціонування нашого організму – складна, унікальна, а інколи непередбачувана система. Наше тіло складається з трильйонів клітин. Кожна клітина має ядро, всередині якого є гени. Саме гени вказують клітині коли їй рости, працювати, ділитися та помирати. Зазвичай клітини дотримуються цих інструкцій і ми залишаємося здоровими. Якщо спростити, то гени — це ділянки молекули ДНК, які містять інформацію […]

чернги ш
Олег Черниш
Біопсія щитовидної залози Лікування
31.05.2024

Біопсія щитовидної залози

Сьогодні патології щитоподібної залози досить часто зустрічаються серед захворювань. До 70 років більшість населення стикається з даним захворюванням. Біопсія щитовидної залози – це забір невеликих зразків тканини з щитовидної залози для проведення лабораторних досліджень. Процедура займає всього кілька хвилин і є абсолютно безболісною. Для взяття зразків підозрілих тканин використовується тонка голка та шприц. Вузли щитоподібної […]

blyaher
Анна Бляхер
Доверху