Головна/Новини світової онкології. Лід і полум’я: протипухлинна відповідь імунної системи
11.04.2024

Новини світової онкології. Лід і полум’я: протипухлинна відповідь імунної системи

Про гаряче і холодне в онкології

Злоякісні пухлини поділяють на гарячі та холодні типи за сприйнятливістю до імунотерапії. Гарячі більш чутливі до імунотерапії, тоді як холодні не викликають необхідної для лікування реакції імунної системи.

Так звані «гарячі» пухлини «пронизані» певними імунними клітинами. Цей взвод імунної армії не вбиває пухлину, а, навпаки, як прихований ніндзя, може мобілізуватися з потужним запальним вибухом. «Гарячі» пухлини часто мають безліч мутацій: у них накопичуються поломки ДНК, що змушує ракові клітини продукувати специфічні молекули на своїй клітинній поверхні.

Ці молекули роблять пухлину більш уразливою для розпізнавання імунною системою і, таким чином, з більшою ймовірністю викликають сильну імунну відповідь і, як наслідок, сприйнятливість до імунотерапії. Серед злоякісних утворень вважаються «гарячими»: рак сечового міхура, голови та шиї, рак нирки, рак печінки, меланома, недрібноклітинний рак легені та ін.

Також існують «холодні» пухлини, які нагадують неприступну фортецю, оточену ровом. У їхніх «стінах» мало клітин, що дозволяють мобілізувати імунну відповідь. У топі «крижаних брил»: гліобластома, рак яєчників, передміхурової залози та підшлункової залози.

Запалити «холодне серце» та зупинити ріст пухлини

Однією із серйозних задач для вчених стала доставка імунотерапевтичних засобів до «холодних» пухлин. Дослідники з британського Ноттінгемського університету, китайських Університету Нінбо та Сільськогосподарського університету Шаньсі зробили важливий крок у вирішенні цієї проблеми.

Вчені виявили паразита, здатного допомогти у боротьбі з такими пухлинами. Дослідження опубліковано в журналі Journal for ImmunoTherapy Cancer

Зазначається, що паразит Toxoplasma gondii живе в організмі та може виділяти велику кількість білків для протидії його імунному захисту. У ході експерименту над мишами дослідники створили мутантний штам цього паразита, здатність до розмноження якого була обмежена. За допомогою ін’єкції фахівці ввели його безпосередньо в холодні пухлини гризунів (такі новоутворення не запалені та не провокують імунну відповідь). У результаті вдалося «запалити холодне серце», тобто почалося запалення у місці пухлини, підвищилася ефективність імунних контрольних точок, і виживання тварин збільшилося. Зростання пухлин сповільнилося.

Онкологи сподіваються, що найближчим часом вдасться розробити схеми лікування «холодних» пухлин для людей. Новий метод дозволить також лікувати карциному простати та багато новоутворень у дітей.

 Дякуємо, що дочитали до кінця
Дякуємо, що дочитали до кінця Будемо раді, якщо скопіюєте посилання клікнувши на “Поширити матеріал” та розкажите про цю статтю вашим друзям.

Інші новини

Усі новини
Безоплатне видалення новоутворень шкіри Лікування
21.05.2024

Безоплатне видалення новоутворень шкіри

Були часи, коли родимку вважали ознакою привабливості й домальовували мушки на обличчі. На даний час вже відомо, – чим більше родимок, то більша ймовірність, що якась із них почне перероджуватися у небезпечну меланому. Родимка – пігментне новоутворення коричневого або темно- коричневого кольору, що містить у своїй основі клітини-меланоцити і меланін. І кожна родимка має свій […]

Рак є одним з найбільш поширених та небезпечних хвороб у світі. Лікування
18.05.2024

Рак є одним з найбільш поширених та небезпечних хвороб у світі.

На щастя, сьогодні існує багато ефективних методів боротьби з онкологічними захворюваннями. ЛІКУВАННЯ ОНКОЛОГІЇ Лікування онкології залежить від стадії захворювання, локалізації та типу раку, а також від загального стану пацієнта. Серед основних методів лікування онкології можна виділити: – Хірургічне лікування: виконується з метою видалення пухлини та збереження здорових тканин. Застосовується при ранніх стадіях раку та при […]

Рак завжди повертається!? Лікування
16.05.2024

Рак завжди повертається!?

На щастя, це твердження абсолютно не відповідає дійсності. Методи лікування онкозахворювань постійно вдосконалюються, що дозволяє повністю знищити ракові клітини. Однак, навіть одна життєздатна клітина пухлини може дати початок новому новоутворенню, що обумовить рецидив онкологічної хвороби. Це дуже ускладнює розуміння пацієнтами того, коли вони дійсно можуть бути вилікувані, а коли все ще мають підвищений ризик рецидиву […]

Чому обирають нас? Життя Клініки
8.05.2024

Чому обирають нас?

𝐓𝐨𝐦𝐨𝐂𝐥𝐢𝐧𝐢𝐜 – це передова клініка, яка спеціалізується на діагностиці та лікуванні онкологічних захворювань. Наша місія – обʼєднати передові технології та експертний підхід, щоб забезпечити нашим пацієнтам найкращу можливу медичну допомогу та підтримку. Чому ж пацієнти обирають 𝐓𝐨𝐦𝐨𝐂𝐥𝐢𝐧𝐢𝐜: ми надаємо повний цикл діагностики та лікування онкологічних захворювань в одному місці; ми зібрали найкращу команду майстрів лікарської […]

СКУРЕНКО
Оксана Скуренко
Доверху