Головна/Новини світової онкології. Лід і полум’я: протипухлинна відповідь імунної системи
11.04.2024

Новини світової онкології. Лід і полум’я: протипухлинна відповідь імунної системи

Про гаряче і холодне в онкології

Злоякісні пухлини поділяють на гарячі та холодні типи за сприйнятливістю до імунотерапії. Гарячі більш чутливі до імунотерапії, тоді як холодні не викликають необхідної для лікування реакції імунної системи.

Так звані «гарячі» пухлини «пронизані» певними імунними клітинами. Цей взвод імунної армії не вбиває пухлину, а, навпаки, як прихований ніндзя, може мобілізуватися з потужним запальним вибухом. «Гарячі» пухлини часто мають безліч мутацій: у них накопичуються поломки ДНК, що змушує ракові клітини продукувати специфічні молекули на своїй клітинній поверхні.

Ці молекули роблять пухлину більш уразливою для розпізнавання імунною системою і, таким чином, з більшою ймовірністю викликають сильну імунну відповідь і, як наслідок, сприйнятливість до імунотерапії. Серед злоякісних утворень вважаються «гарячими»: рак сечового міхура, голови та шиї, рак нирки, рак печінки, меланома, недрібноклітинний рак легені та ін.

Також існують «холодні» пухлини, які нагадують неприступну фортецю, оточену ровом. У їхніх «стінах» мало клітин, що дозволяють мобілізувати імунну відповідь. У топі «крижаних брил»: гліобластома, рак яєчників, передміхурової залози та підшлункової залози.

Запалити «холодне серце» та зупинити ріст пухлини

Однією із серйозних задач для вчених стала доставка імунотерапевтичних засобів до «холодних» пухлин. Дослідники з британського Ноттінгемського університету, китайських Університету Нінбо та Сільськогосподарського університету Шаньсі зробили важливий крок у вирішенні цієї проблеми.

Вчені виявили паразита, здатного допомогти у боротьбі з такими пухлинами. Дослідження опубліковано в журналі Journal for ImmunoTherapy Cancer

Зазначається, що паразит Toxoplasma gondii живе в організмі та може виділяти велику кількість білків для протидії його імунному захисту. У ході експерименту над мишами дослідники створили мутантний штам цього паразита, здатність до розмноження якого була обмежена. За допомогою ін’єкції фахівці ввели його безпосередньо в холодні пухлини гризунів (такі новоутворення не запалені та не провокують імунну відповідь). У результаті вдалося «запалити холодне серце», тобто почалося запалення у місці пухлини, підвищилася ефективність імунних контрольних точок, і виживання тварин збільшилося. Зростання пухлин сповільнилося.

Онкологи сподіваються, що найближчим часом вдасться розробити схеми лікування «холодних» пухлин для людей. Новий метод дозволить також лікувати карциному простати та багато новоутворень у дітей.

 Дякуємо, що дочитали до кінця
Дякуємо, що дочитали до кінця Будемо раді, якщо скопіюєте посилання клікнувши на “Поширити матеріал” та розкажите про цю статтю вашим друзям.

Інші новини

Усі новини
Хто ми такі Життя Клініки
15.04.2024

Хто ми такі

Експертна, сучасна, приватна клініка 𝐓𝐨𝐦𝐨𝐂𝐥𝐢𝐧𝐢𝐜 є лідером в Україні з надання повного циклу медичної допомоги при онкології. Наша місія – створення ідеальних умов для комфортного та якісного лікування пацієнтів, об’єднавши найкращі технології, професійну команду та комплексний підхід. 𝐓𝐨𝐦𝐨𝐂𝐥𝐢𝐧𝐢𝐜 надає повний цикл обслуговування: ви можете отримати будь-яку послугу – від однієї консультації до комплексного обстеження та […]

СКУРЕНКО
Оксана Скуренко
Онкопсихолог TomoClinic: як, з ким і заради яких результатів працює? Онкопсихологія
12.04.2024

Онкопсихолог TomoClinic: як, з ким і заради яких результатів працює?

Прийнято вважати, що першим, хто стукає по допомогу до онкопсихолога, буде саме пацієнт. Проте практика показує: на прийом часто записуються і родичі пацієнта. Тому психолог вирішує складнощі та працює з тими, хто до нього звернувся. Перше завдання — заспокоїти людину, особливо якщо вона емоційно нестабільна, розгублена, плаче. Зрозуміти та показати, що тут можна зустріти комфорт, розуміння, підтримку […]

Психолог Антон Покалюхін: що таке майндфулнес і чим він може бути корисний онкопацієнтам Онкопсихологія
12.04.2024

Психолог Антон Покалюхін: що таке майндфулнес і чим він може бути корисний онкопацієнтам

Хоч про трендовий майндфулнес зараз говорять на кожному розі, до практики справа доходить не у всіх. Однозначного перекладу цей термін не має, але найчастіше його розуміють як «усвідомленість». Отже, майндфулнес — це одночасно і процес зосередження на теперішньому моменті, і назва практики, що розвиває цей процес. Чому це важливо? Тому що ми живемо в часи […]

Психолог TomoClinic Яніна Петренко: Світ дає варіанти вибору — тим і прекрасний Онкопсихологія
12.04.2024

Психолог TomoClinic Яніна Петренко: Світ дає варіанти вибору — тим і прекрасний

Тривожність, непереносимість невизначеності, апатія, усі думки крутяться навколо центральної негативної думки і повторюються («замкнене коло думок», тобто румінація). Все це — знайомі стани для багатьох людей світу під час пандемії, у тому числі і для тих, хто проходить онкологічне лікування. Як долати складнощі без втрати якості життя, пояснила психолог TomoClinic Яніна Петренко. «Щодня у своєму кабінеті […]

Доверху