Головна/НОВИНИ СВІТОВОЇ ОНКОЛОГІЇ: РАКОВІ КЛІТИНИ ПРОКОВТНУТЬ «ТРОЯНСЬКОГО КОНЯ» І БУДУТЬ ЗНИЩЕНІ
11.04.2024

НОВИНИ СВІТОВОЇ ОНКОЛОГІЇ: РАКОВІ КЛІТИНИ ПРОКОВТНУТЬ «ТРОЯНСЬКОГО КОНЯ» І БУДУТЬ ЗНИЩЕНІ

Успішне випробування ліків від рака, яке шотландські вчені назвали «Троянський кінь», знаменує собою ще один важливий шаг уперед у розвитку онкології. Про це повідомляє видання London Evening Standard. Препарат, вироблений фахівцями Единбурзького університету, порівняли з троянським конем*, а його дію — з «метаболічною боєголовкою».

Дослідники заявили, що ці ліки є «ідеальною здобиччю для шкідливих клітин». Вчені успішно протестували препарат «Троянський кінь», який може вбивати ракові та бактеріальні клітини, не пошкоджуючи прилеглі здорові тканини.

Як це було?

Вчені з Единбурзького університету об’єднали крихітну молекулу SeNBD, яка вбиває рак, з хімічним харчовим з’єднанням, щоб змусити злоякісні клітини «проковтнути» її.

Експеримент провели на клітинах рибок даніо і людини. Однак, за словом фахівців, необхідні додаткові дослідження для підтвердження, що «Троянський кінь» є безпечним і швидким методом лікування раку на ранніх стадіях і способом знищення стійких до ліків бактерій.

За заявою вчених з Единбурзького університету, ракові клітини «жадібні», потребують значної кількості «їжі» для отримання енергії та зазвичай поглинають більше, ніж здорові клітини. При об’єднанні SeNBD з хімічним харчовим з’єднанням препарат стає «ідеальною здобиччю для шкідливих клітин», які «ковтають» його, «не підозрюючи про його токсичну природу».

SeNBD також є фотосенсибілізатором **, тобто вбиває клітини лише після впливу світла.

«Це означає, що фахівець може точно вирішити, коли активувати препарат, тим самим зменшуючи ймовірність того, що лікарський засіб знищить здорові тканини. Таким чином можна уникнути побічних ефектів, наприклад, випадіння волосся, яке визивають інші протиракові засоби», — заявили в університеті.

Результати опубліковані в журналі Nature Communications.
Провідний дослідник професор Марк Вендрелл, завідуючий кафедрою трансляційної хімії та біомедицинської візуалізації в Единбурзькому університеті, сказав: «Це дослідження представляє собою важливий шаг уперед у розробці нових методів лікування, які можна просто активувати світловим випромінюванням, що в цілому дуже безпечно».

Доктор Сем Бенсон, науковий співробітник університету, зазначив, що механізм доставки ліків полягає у тому, що препарат проходить через «вхідні двері клітини» і не «знаходить засобу прорватися через захист клітини».

Важливо! SeNBD — один із найменших фотосенсибілізаторів, коли-небудь створених, і його використання в якості «троянського коня» відкриває багато нових можливостей в інтервенційній медицині для знищення шкідливих клітин без впливу на навколишні здорові тканини.

* Легенда про троянського коня в грецькій міфології розкриває історію про грецьких вояків, що побудували гігантського, видовбленого з дерева коня, в якому вони сховалися, щоб отримати доступ до міста Троя, вдаючи, що покинули поле бою. Троянці прийняли масивну споруду в подарунок і пронесли його за міські стени. Після цього грецькі воїни вийшли з «коня» і підкорили місто.

** Фотосенсибілізатор — природна або штучно синтезована речовина, здатна до фотосенсибілізації біологічних тканин, тобто збільшенню їх чутливості до впливу світла.

 Дякуємо, що дочитали до кінця
Дякуємо, що дочитали до кінця Будемо раді, якщо скопіюєте посилання клікнувши на “Поширити матеріал” та розкажите про цю статтю вашим друзям.

Інші новини

Усі новини
Безоплатне видалення новоутворень шкіри Лікування
21.05.2024

Безоплатне видалення новоутворень шкіри

Були часи, коли родимку вважали ознакою привабливості й домальовували мушки на обличчі. На даний час вже відомо, – чим більше родимок, то більша ймовірність, що якась із них почне перероджуватися у небезпечну меланому. Родимка – пігментне новоутворення коричневого або темно- коричневого кольору, що містить у своїй основі клітини-меланоцити і меланін. І кожна родимка має свій […]

Рак є одним з найбільш поширених та небезпечних хвороб у світі. Лікування
18.05.2024

Рак є одним з найбільш поширених та небезпечних хвороб у світі.

На щастя, сьогодні існує багато ефективних методів боротьби з онкологічними захворюваннями. ЛІКУВАННЯ ОНКОЛОГІЇ Лікування онкології залежить від стадії захворювання, локалізації та типу раку, а також від загального стану пацієнта. Серед основних методів лікування онкології можна виділити: – Хірургічне лікування: виконується з метою видалення пухлини та збереження здорових тканин. Застосовується при ранніх стадіях раку та при […]

Рак завжди повертається!? Лікування
16.05.2024

Рак завжди повертається!?

На щастя, це твердження абсолютно не відповідає дійсності. Методи лікування онкозахворювань постійно вдосконалюються, що дозволяє повністю знищити ракові клітини. Однак, навіть одна життєздатна клітина пухлини може дати початок новому новоутворенню, що обумовить рецидив онкологічної хвороби. Це дуже ускладнює розуміння пацієнтами того, коли вони дійсно можуть бути вилікувані, а коли все ще мають підвищений ризик рецидиву […]

Чому обирають нас? Життя Клініки
8.05.2024

Чому обирають нас?

𝐓𝐨𝐦𝐨𝐂𝐥𝐢𝐧𝐢𝐜 – це передова клініка, яка спеціалізується на діагностиці та лікуванні онкологічних захворювань. Наша місія – обʼєднати передові технології та експертний підхід, щоб забезпечити нашим пацієнтам найкращу можливу медичну допомогу та підтримку. Чому ж пацієнти обирають 𝐓𝐨𝐦𝐨𝐂𝐥𝐢𝐧𝐢𝐜: ми надаємо повний цикл діагностики та лікування онкологічних захворювань в одному місці; ми зібрали найкращу команду майстрів лікарської […]

СКУРЕНКО
Оксана Скуренко
Доверху