Головна/Новини світової онкології: надії та перспективи 2021
11.04.2024

Новини світової онкології: надії та перспективи 2021

Ми вступаємо в Новий рік з новими надіями. Віримо, що для наших пацієнтів також відкриються нові можливості, і лікування раку стане простішим і менш болючим.

Ми вже широко застосовуємо імунотерапію, завдяки якій імунна система організму може виявити і «атакувати» клітини злоякісної пухлини. Цей метод, можливо, стане ще більш дієвим: нещодавно вчені з Єльського університету (США) створили штучні імунні клітини-кілери, які безпомилково знищують рак.

Імунотерапія ефективна не при всіх видах онкологічних захворювань, однак дослідники з університету Тель-Авіва знайшли спосіб лікування, який допоможе обійти це обмеження. Вони пропонують використовувати мікро-пухирці газу (зараз їх застосовують, щоб краще бачити судини на знімках). Бульбашки вводять у пухлину і впливають на них за допомогою низькочастотного ультразвуку. У результаті вони вибухають і знищують 80% пухлини. Лікування завершують за допомогою генної терапії. Метод знаходиться на стадії випробувань.

«За певних частот і тисках звукові хвилі змушують мікро-пухирці діяти як повітряні кулі: вони періодично розширюються і стискуються. Мікро-пухирці можуть значно розширюватися, поки не вибухнуть. Ми зрозуміли, що це відкриття може бути використаним у якості платформи для лікування раку і почали вводити мікро-пухирці безпосередньо в пухлини грудей у ​​мишей», — розповіла Талі Іловіч, доктор філософії, доцент кафедри біомедичної інженерії Тель-Авівського університету в Ізраїлі.

Одним з великих переваг цього типу терапії є те, що застосування ультразвуку не інвазивне, що не завдає ніякої травми, а використання мікро-пухирців обмежує будь-яке пошкодження здорових тканин.

Тобто новий підхід виключає важкі побічні ефекти.

За словами ізраїльських вчених, хоча ці результати є обнадійливими, метод з використанням мікро-пухирців ще не зовсім готовий для лікування людей. Необхідне додаткове доопрацювання другого етапу «генної терапії», перш ніж він потрапить у клініку.
Чекаємо результатів, сподіваємося на прорив і віримо в краще у Новому році.

 Дякуємо, що дочитали до кінця
Дякуємо, що дочитали до кінця Будемо раді, якщо скопіюєте посилання клікнувши на “Поширити матеріал” та розкажите про цю статтю вашим друзям.

Інші новини

Усі новини
Обережно, рак! Ворога потрібно знати в обличчя Лікування
23.06.2024

Обережно, рак! Ворога потрібно знати в обличчя

Рак – одне з найнебезпечніших захворювань сучасності, яке може атакувати будь-яку частину нашого організму. Цей ворог не має жалю до своїх жертв, тому важливо бути завжди насторожі і знати його “обличчя”. Основні симптоми раку можуть бути різними і залежать від типу захворювання. Найпоширеніші ознаки раку включають незвичайні кровотечі, швидку втрату ваги, постійне втомлення, зміни в […]

чернги ш
Олег Черниш
Який метод лікування онкології є найкращим? Лікування
20.06.2024

Який метод лікування онкології є найкращим?

Лікування онкологічних захворювань завжди є складним та індивідуальним процесом. Тому вибір методу, який буде застосовуватися, залежить від багатьох факторів, таких як тип раку, стадія захворювання, загальний стан пацієнта та його власні побажання. Отже, важливо розуміти, що немає універсального “найкращого” методу лікування, оскільки кожен випадок є унікальним. Хірургічне втручання є одним із основних методів боротьби з […]

Який метод лікування онкології є найкращим?
Степан Крулько
𝐓𝐨𝐦𝐨𝐂𝐥𝐢𝐧𝐢𝐜 – сучасні рішення для вашого здоров’я. Лікування
17.06.2024

𝐓𝐨𝐦𝐨𝐂𝐥𝐢𝐧𝐢𝐜 – сучасні рішення для вашого здоров’я.

Нові технології та досягнення у лікуванні раку повністю змінили уявлення про можливості медицини. Пацієнти після лікування онкологічних захворювань сьогодні можуть повернутися до повноцінного життя. Вчені сподіваються, що цей прогрес буде зростати з кожним роком. І докладають до цього багато зусиль. Завдяки чому це можливо? На щастя, люди стали більш свідомо ставитися до свого здоров’я, а […]

лікар 18
Алла Кухар
Відповіді на популярні питання пацієнтів 𝐓𝐨𝐦𝐨𝐂𝐥𝐢𝐧𝐢𝐜 про МРТ Лікування
13.06.2024

Відповіді на популярні питання пацієнтів 𝐓𝐨𝐦𝐨𝐂𝐥𝐢𝐧𝐢𝐜 про МРТ

Що необхідно знати про МРТ Магнітно-резонансна томографія – діагностична процедура, принцип якої заснований на використанні магнітних полів, що дозволяють створювати чіткі та високоінформативні знімки. Проходячи крізь тканини, магнітне поле викликає коливання атомів водню в молекулах води, і отриманий резонанс фіксується апаратурою. Далі сигнали обробляються комп’ютерною програмою і відображаються у вигляді знімків на моніторі. Після дослідження […]

врач
Андрій Сподін
Доверху