Головна/Обережно, рак! Ворога потрібно знати в обличчя
Олег Черниш
Олег Черниш
23.06.2024
Лікування

Обережно, рак! Ворога потрібно знати в обличчя

Обережно, рак! Ворога потрібно знати в обличчя

Рак – одне з найнебезпечніших захворювань сучасності, яке може атакувати будь-яку частину нашого організму. Цей ворог не має жалю до своїх жертв, тому важливо бути завжди насторожі і знати його “обличчя”.

Основні симптоми раку можуть бути різними і залежать від типу захворювання. Найпоширеніші ознаки раку включають незвичайні кровотечі, швидку втрату ваги, постійне втомлення, зміни в формі або розмірі новоутворень, а також болі, які не зникають.

Важливо пам’ятати, що рання діагностика раку може значно полегшити лікування та покращити прогноз. Регулярні медичні огляди, здоровий спосіб життя і уважне ставлення до свого організму допоможуть вчасно виявити будь-які патологічні процеси.

Знання ворога – це перший крок до перемоги. Будьте уважними до свого здоров’я, слухайте своє тіло і не вагайтеся звертатися до лікаря при найменших підозрах на можливий рак. Пам’ятайте: обережно, рак!

Як знизити ризик виникнення раку?

До 50% онконедуг можна уникнути, якщо вести здоровий спосіб життя: відмовитись від вживання тютюну та алкоголю, дбати про збалансоване харчування, бути фізично активними, не засмагати, вакцинуватися, уникати стресу та регулярно проходити профілактичні огляди.

У яких випадках варто звернутися до клінічного онколога негайно:

 • Якщо вас турбує: постійна втома;
 • різка втрата ваги;
 • кров у сечі;
 • розлади випорожнень;
 • збільшення лімфовузлів;
 • постійний кашель;
 • зміни утворень на шкірі;
 • хрипота, сиплий голос;
 • погано заживають рани;
 • часте тривале підвищення температури, лихоманка.

Ви можете прийти на консультацію онколога з профілактичною метою:

 • Якщо вас нічого не турбує, але ви хочете виключити появу та розвиток раку.
 • Якщо ви в зоні підвищеного ризику – у вас є випадки онкології у найближчих родичів.

📲 𝟎𝟖𝟎𝟎𝟑𝟎𝟏𝟓𝟎𝟑 запис на безоплатну консультацію до онколога 𝐓𝐨𝐦𝐨𝐂𝐥𝐢𝐧𝐢𝐜.

📍м. Кропивницький, вул. Ялтинська 1

 Дякуємо, що дочитали до кінця
Дякуємо, що дочитали до кінця Будемо раді, якщо скопіюєте посилання клікнувши на “Поширити матеріал” та розкажите про цю статтю вашим друзям.

Інші новини

Усі новини
Здоров’я молочної залози Лікування
12.07.2024

Здоров’я молочної залози

Здоров’я молочної залози – тема, яка хвилює багатьох жінок і вимагає особливої уваги. Чи знали ви, що вчасне виявлення та профілактика можуть врятувати ваше життя? Як лікар, я бачив безліч випадків, коли знання і своєчасні дії робили справжні дива. У цій статті я поділюся з вами найважливішими аспектами здоров’я молочних залоз, які повинна знати кожна […]

караськов
Дмитро Караськов
Рак і генетика: як спадковість впливає на ризик захворювання? Лікування
10.07.2024

Рак і генетика: як спадковість впливає на ризик захворювання?

З кожним роком вивчення генетики набирає все більшої популярності, відкриваючи нові горизонти в розумінні складних процесів, які відбуваються в нашому організмі. Одним з таких процесів є розвиток раку. Існує багато факторів, які можуть вплинути на виникнення цього захворювання, і одним із них є спадковість. Генетичні зміни, або мутації, які можуть бути передані від батьків до […]

гречанюк
Вікторія Гречанюк
Онкологічні обстеження: Коли і які дослідження потрібно проходити? Лікування
6.07.2024

Онкологічні обстеження: Коли і які дослідження потрібно проходити?

Онкологічні обстеження відіграють важливу роль у ранньому виявленні та ефективному лікуванні онкопатології. Рання діагностика дозволяє виявити рак на ранніх стадіях, коли він ще не поширився і лікування може бути найбільш успішним. Різні типи онкології вимагають різних підходів до обстеження, і регулярні медичні обстеження можуть суттєво підвищити шанси на успішне лікування. Важливо знати, які обстеження необхідно […]

Онкологічні обстеження: Коли і які дослідження потрібно проходити?
Степан Крулько
Побічні ефекти хіміотерапії: Як зменшити дискомфорт? Лікування
4.07.2024

Побічні ефекти хіміотерапії: Як зменшити дискомфорт?

Хіміотерапія є одним з основних методів лікування онкологічних захворювань, який використовує потужні медикаменти для знищення ракових клітин. Хоча вона може бути дуже дієвою, хіміотерапія часто супроводжується побічними ефектами, що можуть викликати значний дискомфорт. Знання про те, як зменшити ці побічні ефекти, може суттєво покращити якість життя пацієнтів під час терапії. Одним з найбільш поширених побічних […]

лікар 8
Валерія Бірюк
Доверху