Головна/Онкологія і грип: настав час про це поговорити
11.04.2024

Онкологія і грип: настав час про це поговорити

Хочемо ми чи ні, але осінь принесла перші холоди, а це значить, що сезон грипу скоро настане. Давайте розберемося, що таке грип, що робити, щоб не захворіти, і чому це питання є важливим для людей, які перенесли рак.

Грип — інфекція, яку викликає вірус; дуже заразне захворювання. Найчастіше ми інфікуємося від кашлю і чхання людей, у яких такий вірус вже є. Симптоми проявляються швидко: високою температурою тіла, головним болем, ниючими м’язами. Будь-яка людина, яка захворіла грипом, почуває себе жахливо. Однак більшість здорових людей протягом декількох днів одужують — сильний організм позбавляється від вірусу. Але якщо імунітет ослаблений, можуть розвинутися ускладнення, наприклад, пневмонія. А це серйозна хвороба, яка потребує стаціонарного лікування. Бувають і смертельні випадки через ускладнення грипу.

Що робити, щоб не захворіти?

Вакцинація проти грипу суттєво знижує ризик зараження. Якщо вам зробили щеплення, і ви все ж захворієте грипом (що буває рідко), то, швидше за все, швидко видужаєте.

Вірус часто змінюється, тому вакцинуватися вам потрібно щорічно, щоб захистити себе від найбільш поширеного типу грипу, прогнозованого на цей рік.

Якщо ви перенесли рак, вам необхідний захист, тому що онкологічне лікування послаблює імунітет і знижує вашу опірність грипу. Після такого лікування ваша стійкість до інфекції може бути низькою протягом декількох місяців або навіть років.

Перед тим як зробити щеплення обов’язково проконсультуйтеся зі своїм лікарем-онкологом. Можливо, якщо ви ще проходите хіміотерапію або радіотерапію, фахівець порекомендує відкласти вакцинацію до закінчення лікування. У будь-якому випадку запитайте лікаря, в який час вам краще це зробити.

Побічні ефекти вакцини проти грипу

Вакцина зазвичай не викликає значних побічних ефектів. Після ін’єкції може бути невелика хворобливість навколо місця уколу, а також невелика лихоманка і біль в суглобах, які швидко проходять і не призводять до грипу.

Коли робити щеплення

Важливо зробити щеплення до того як вірус грипу почне поширюватися. Швидше за все, це станеться в наближаються зимові місяці. Тому вакцинація зазвичай починається в кінці вересня і триває до середини листопада. Час настав! Поцікавтеся наявністю вакцини у сімейного лікаря або фармацевта в аптеці.

Бажаємо вам здоров’я!

 Дякуємо, що дочитали до кінця
Дякуємо, що дочитали до кінця Будемо раді, якщо скопіюєте посилання клікнувши на “Поширити матеріал” та розкажите про цю статтю вашим друзям.

Інші новини

Усі новини
Пухлина головного мозку. Перші симптоми та лікування Лікування
23.05.2024

Пухлина головного мозку. Перші симптоми та лікування

Пухлина головного мозку – це група внутрішньочерепних новоутворень, які можуть уражати як церебральні тканини, так і залози мозку, його оболонки, кровоносні судини чи нерви. Пухлина може бути доброякісною (відрізняється повільним зростанням і чіткими межами) та злоякісною (коли новоутворення швидко розвивається та проникає у здорові області мозку). Пухлини у головному мозку утворюються шляхом неконтрольованого посиленого поділу […]

Безоплатне видалення новоутворень шкіри Лікування
21.05.2024

Безоплатне видалення новоутворень шкіри

Були часи, коли родимку вважали ознакою привабливості й домальовували мушки на обличчі. На даний час вже відомо, – чим більше родимок, то більша ймовірність, що якась із них почне перероджуватися у небезпечну меланому. Родимка – пігментне новоутворення коричневого або темно- коричневого кольору, що містить у своїй основі клітини-меланоцити і меланін. І кожна родимка має свій […]

Рак є одним з найбільш поширених та небезпечних хвороб у світі. Лікування
18.05.2024

Рак є одним з найбільш поширених та небезпечних хвороб у світі.

На щастя, сьогодні існує багато ефективних методів боротьби з онкологічними захворюваннями. ЛІКУВАННЯ ОНКОЛОГІЇ Лікування онкології залежить від стадії захворювання, локалізації та типу раку, а також від загального стану пацієнта. Серед основних методів лікування онкології можна виділити: – Хірургічне лікування: виконується з метою видалення пухлини та збереження здорових тканин. Застосовується при ранніх стадіях раку та при […]

Рак завжди повертається!? Лікування
16.05.2024

Рак завжди повертається!?

На щастя, це твердження абсолютно не відповідає дійсності. Методи лікування онкозахворювань постійно вдосконалюються, що дозволяє повністю знищити ракові клітини. Однак, навіть одна життєздатна клітина пухлини може дати початок новому новоутворенню, що обумовить рецидив онкологічної хвороби. Це дуже ускладнює розуміння пацієнтами того, коли вони дійсно можуть бути вилікувані, а коли все ще мають підвищений ризик рецидиву […]

Доверху