Головна/Онкологія і грип: настав час про це поговорити
11.04.2024

Онкологія і грип: настав час про це поговорити

Хочемо ми чи ні, але осінь принесла перші холоди, а це значить, що сезон грипу скоро настане. Давайте розберемося, що таке грип, що робити, щоб не захворіти, і чому це питання є важливим для людей, які перенесли рак.

Грип — інфекція, яку викликає вірус; дуже заразне захворювання. Найчастіше ми інфікуємося від кашлю і чхання людей, у яких такий вірус вже є. Симптоми проявляються швидко: високою температурою тіла, головним болем, ниючими м’язами. Будь-яка людина, яка захворіла грипом, почуває себе жахливо. Однак більшість здорових людей протягом декількох днів одужують — сильний організм позбавляється від вірусу. Але якщо імунітет ослаблений, можуть розвинутися ускладнення, наприклад, пневмонія. А це серйозна хвороба, яка потребує стаціонарного лікування. Бувають і смертельні випадки через ускладнення грипу.

Що робити, щоб не захворіти?

Вакцинація проти грипу суттєво знижує ризик зараження. Якщо вам зробили щеплення, і ви все ж захворієте грипом (що буває рідко), то, швидше за все, швидко видужаєте.

Вірус часто змінюється, тому вакцинуватися вам потрібно щорічно, щоб захистити себе від найбільш поширеного типу грипу, прогнозованого на цей рік.

Якщо ви перенесли рак, вам необхідний захист, тому що онкологічне лікування послаблює імунітет і знижує вашу опірність грипу. Після такого лікування ваша стійкість до інфекції може бути низькою протягом декількох місяців або навіть років.

Перед тим як зробити щеплення обов’язково проконсультуйтеся зі своїм лікарем-онкологом. Можливо, якщо ви ще проходите хіміотерапію або радіотерапію, фахівець порекомендує відкласти вакцинацію до закінчення лікування. У будь-якому випадку запитайте лікаря, в який час вам краще це зробити.

Побічні ефекти вакцини проти грипу

Вакцина зазвичай не викликає значних побічних ефектів. Після ін’єкції може бути невелика хворобливість навколо місця уколу, а також невелика лихоманка і біль в суглобах, які швидко проходять і не призводять до грипу.

Коли робити щеплення

Важливо зробити щеплення до того як вірус грипу почне поширюватися. Швидше за все, це станеться в наближаються зимові місяці. Тому вакцинація зазвичай починається в кінці вересня і триває до середини листопада. Час настав! Поцікавтеся наявністю вакцини у сімейного лікаря або фармацевта в аптеці.

Бажаємо вам здоров’я!

 Дякуємо, що дочитали до кінця
Дякуємо, що дочитали до кінця Будемо раді, якщо скопіюєте посилання клікнувши на “Поширити матеріал” та розкажите про цю статтю вашим друзям.

Інші новини

Усі новини
Обережно, рак! Ворога потрібно знати в обличчя Лікування
23.06.2024

Обережно, рак! Ворога потрібно знати в обличчя

Рак – одне з найнебезпечніших захворювань сучасності, яке може атакувати будь-яку частину нашого організму. Цей ворог не має жалю до своїх жертв, тому важливо бути завжди насторожі і знати його “обличчя”. Основні симптоми раку можуть бути різними і залежать від типу захворювання. Найпоширеніші ознаки раку включають незвичайні кровотечі, швидку втрату ваги, постійне втомлення, зміни в […]

чернги ш
Олег Черниш
Який метод лікування онкології є найкращим? Лікування
20.06.2024

Який метод лікування онкології є найкращим?

Лікування онкологічних захворювань завжди є складним та індивідуальним процесом. Тому вибір методу, який буде застосовуватися, залежить від багатьох факторів, таких як тип раку, стадія захворювання, загальний стан пацієнта та його власні побажання. Отже, важливо розуміти, що немає універсального “найкращого” методу лікування, оскільки кожен випадок є унікальним. Хірургічне втручання є одним із основних методів боротьби з […]

Який метод лікування онкології є найкращим?
Степан Крулько
𝐓𝐨𝐦𝐨𝐂𝐥𝐢𝐧𝐢𝐜 – сучасні рішення для вашого здоров’я. Лікування
17.06.2024

𝐓𝐨𝐦𝐨𝐂𝐥𝐢𝐧𝐢𝐜 – сучасні рішення для вашого здоров’я.

Нові технології та досягнення у лікуванні раку повністю змінили уявлення про можливості медицини. Пацієнти після лікування онкологічних захворювань сьогодні можуть повернутися до повноцінного життя. Вчені сподіваються, що цей прогрес буде зростати з кожним роком. І докладають до цього багато зусиль. Завдяки чому це можливо? На щастя, люди стали більш свідомо ставитися до свого здоров’я, а […]

лікар 18
Алла Кухар
Відповіді на популярні питання пацієнтів 𝐓𝐨𝐦𝐨𝐂𝐥𝐢𝐧𝐢𝐜 про МРТ Лікування
13.06.2024

Відповіді на популярні питання пацієнтів 𝐓𝐨𝐦𝐨𝐂𝐥𝐢𝐧𝐢𝐜 про МРТ

Що необхідно знати про МРТ Магнітно-резонансна томографія – діагностична процедура, принцип якої заснований на використанні магнітних полів, що дозволяють створювати чіткі та високоінформативні знімки. Проходячи крізь тканини, магнітне поле викликає коливання атомів водню в молекулах води, і отриманий резонанс фіксується апаратурою. Далі сигнали обробляються комп’ютерною програмою і відображаються у вигляді знімків на моніторі. Після дослідження […]

врач
Андрій Сподін
Доверху