Головна/Онкологія і грип: настав час про це поговорити
11.04.2024

Онкологія і грип: настав час про це поговорити

Хочемо ми чи ні, але осінь принесла перші холоди, а це значить, що сезон грипу скоро настане. Давайте розберемося, що таке грип, що робити, щоб не захворіти, і чому це питання є важливим для людей, які перенесли рак.

Грип — інфекція, яку викликає вірус; дуже заразне захворювання. Найчастіше ми інфікуємося від кашлю і чхання людей, у яких такий вірус вже є. Симптоми проявляються швидко: високою температурою тіла, головним болем, ниючими м’язами. Будь-яка людина, яка захворіла грипом, почуває себе жахливо. Однак більшість здорових людей протягом декількох днів одужують — сильний організм позбавляється від вірусу. Але якщо імунітет ослаблений, можуть розвинутися ускладнення, наприклад, пневмонія. А це серйозна хвороба, яка потребує стаціонарного лікування. Бувають і смертельні випадки через ускладнення грипу.

Що робити, щоб не захворіти?

Вакцинація проти грипу суттєво знижує ризик зараження. Якщо вам зробили щеплення, і ви все ж захворієте грипом (що буває рідко), то, швидше за все, швидко видужаєте.

Вірус часто змінюється, тому вакцинуватися вам потрібно щорічно, щоб захистити себе від найбільш поширеного типу грипу, прогнозованого на цей рік.

Якщо ви перенесли рак, вам необхідний захист, тому що онкологічне лікування послаблює імунітет і знижує вашу опірність грипу. Після такого лікування ваша стійкість до інфекції може бути низькою протягом декількох місяців або навіть років.

Перед тим як зробити щеплення обов’язково проконсультуйтеся зі своїм лікарем-онкологом. Можливо, якщо ви ще проходите хіміотерапію або радіотерапію, фахівець порекомендує відкласти вакцинацію до закінчення лікування. У будь-якому випадку запитайте лікаря, в який час вам краще це зробити.

Побічні ефекти вакцини проти грипу

Вакцина зазвичай не викликає значних побічних ефектів. Після ін’єкції може бути невелика хворобливість навколо місця уколу, а також невелика лихоманка і біль в суглобах, які швидко проходять і не призводять до грипу.

Коли робити щеплення

Важливо зробити щеплення до того як вірус грипу почне поширюватися. Швидше за все, це станеться в наближаються зимові місяці. Тому вакцинація зазвичай починається в кінці вересня і триває до середини листопада. Час настав! Поцікавтеся наявністю вакцини у сімейного лікаря або фармацевта в аптеці.

Бажаємо вам здоров’я!

 Дякуємо, що дочитали до кінця
Дякуємо, що дочитали до кінця Будемо раді, якщо скопіюєте посилання клікнувши на “Поширити матеріал” та розкажите про цю статтю вашим друзям.

Інші новини

Усі новини
Здоров’я молочної залози Лікування
12.07.2024

Здоров’я молочної залози

Здоров’я молочної залози – тема, яка хвилює багатьох жінок і вимагає особливої уваги. Чи знали ви, що вчасне виявлення та профілактика можуть врятувати ваше життя? Як лікар, я бачив безліч випадків, коли знання і своєчасні дії робили справжні дива. У цій статті я поділюся з вами найважливішими аспектами здоров’я молочних залоз, які повинна знати кожна […]

караськов
Дмитро Караськов
Рак і генетика: як спадковість впливає на ризик захворювання? Лікування
10.07.2024

Рак і генетика: як спадковість впливає на ризик захворювання?

З кожним роком вивчення генетики набирає все більшої популярності, відкриваючи нові горизонти в розумінні складних процесів, які відбуваються в нашому організмі. Одним з таких процесів є розвиток раку. Існує багато факторів, які можуть вплинути на виникнення цього захворювання, і одним із них є спадковість. Генетичні зміни, або мутації, які можуть бути передані від батьків до […]

гречанюк
Вікторія Гречанюк
Онкологічні обстеження: Коли і які дослідження потрібно проходити? Лікування
6.07.2024

Онкологічні обстеження: Коли і які дослідження потрібно проходити?

Онкологічні обстеження відіграють важливу роль у ранньому виявленні та ефективному лікуванні онкопатології. Рання діагностика дозволяє виявити рак на ранніх стадіях, коли він ще не поширився і лікування може бути найбільш успішним. Різні типи онкології вимагають різних підходів до обстеження, і регулярні медичні обстеження можуть суттєво підвищити шанси на успішне лікування. Важливо знати, які обстеження необхідно […]

Онкологічні обстеження: Коли і які дослідження потрібно проходити?
Степан Крулько
Побічні ефекти хіміотерапії: Як зменшити дискомфорт? Лікування
4.07.2024

Побічні ефекти хіміотерапії: Як зменшити дискомфорт?

Хіміотерапія є одним з основних методів лікування онкологічних захворювань, який використовує потужні медикаменти для знищення ракових клітин. Хоча вона може бути дуже дієвою, хіміотерапія часто супроводжується побічними ефектами, що можуть викликати значний дискомфорт. Знання про те, як зменшити ці побічні ефекти, може суттєво покращити якість життя пацієнтів під час терапії. Одним з найбільш поширених побічних […]

лікар 8
Валерія Бірюк
Доверху