Головна/Особливості харчування після променевої терапії
11.04.2024

Особливості харчування після променевої терапії

Правильне харчування і здоровий спосіб життя після проходження курсу променевої терапії в деяких випадках допомагає запобігти небажаних ефектів від лікування або зменшити їх силу.

В першу чергу в дієту потребують пацієнти, які перенесли опромінення таза або живота.

Вживати їжу слід не менше 4-х разів на день, але не пізніше, ніж за 2 години до сну.

Які продукти і страви можна і потрібно вживати після променевої терапії?

М’ясо: Головним чином біле м’язове або органне (серце, нирки, язик, печінка)

Риба: переважно морська.

Яйця: курячі і перепелині.

Кисломолочні продукти: всю кисломолочну продукцію, особливо сир.

Свіжа зелень: часник, петрушка, кріп, селера, цибуля, щавель, шпинат.

Овочі: морква, помідори, буряк, гарбуз, кабачки, патисони, солодкий перець, редька, пастернак, капуста.

Ягоди: чорноплідна і червона горобина, смородина, аґрус, вишні, абрикоси, сливи, шипшина, журавлина. Можна вживати як свіжі так і морожені.

Фрукти: яблука, груші, грейпфрут.

Сухофрукти: родзинки, чорнослив, інжир, курага, хурма.

Горіхи і насіння.

Прянощі: негострий карі, куркума, коріандр, базилік, майоран, кмин, кориця.

Рослинні масла: льону, волоського горіха, зародків пшениці, конопляне – в холодному вигляді по 1 чайній ложці перед їжею. В салатах та для страв, що передбачають теплову обробку, бажано використовувати оливкову олію.

Хліб «Бородинський» та інші бездріжджові сорти.

З особливих продуктів слід згадати мед (!) і печені в духовці, а не в мікрохвильовій печі, яблука і гарбуз.

Не вживайте кислі, гострі продукти.

Намагайтеся вживати м’яку їжу (дитяче харчування, пюре, каші, пудинги, желе і т.д.). Тверду і суху їжу розмочуйте в воді.

Пити краще мінеральну або джерельну воду, відвари лікувальних трав (наприклад: стевії), ягід (шипшина), чайні напої (мате, каркаде), компоти з сухофруктів. Соки варто пити тільки натуральні і без цукру (морквяний, буряковий, яблучний, томатний і ін.) і обов’язково з м’якоттю.

 Дякуємо, що дочитали до кінця
Дякуємо, що дочитали до кінця Будемо раді, якщо скопіюєте посилання клікнувши на “Поширити матеріал” та розкажите про цю статтю вашим друзям.

Інші новини

Усі новини
Скільки живуть з раком? Лікування
21.04.2025

Скільки живуть з раком?

Це одне з найчастіших запитань, яке ми чуємо в онкоклініці після встановлення діагнозу. І водночас — одне з найнепростіших. Виживаність залежить не від діагнозу як ярлика, а від низки факторів: Стадія хвороби на момент виявлення Тип і біологія пухлини (агресивність, гормональна чутливість, наявність мутацій) Індивідуальні особливості пацієнта: вік, загальний стан здоровʼя, супутні захворювання Якість і […]

krulko
Степан Крулько
Онкологія сьогодні: про що мовчати вже не можна Лікування
8.04.2025

Онкологія сьогодні: про що мовчати вже не можна

Рак — це не лише медичний діагноз, це особисте випробування, яке торкається кожного на глибокому рівні. Попри прориви в технологіях і розширення можливостей лікування, онкологія досі стикається з серйозними труднощами, які ускладнюють шлях пацієнта до одужання. Про ці проблеми важливо говорити відкрито. Не для того, щоб лякати, а щоб змінювати — разом. Проблема №1: Зволікання […]

krulko
Степан Крулько
Перша допомога при променевих ускладненнях: що потрібно знати онкопацієнтам? Лікування
30.03.2025

Перша допомога при променевих ускладненнях: що потрібно знати онкопацієнтам?

Променева терапія — один із найефективніших методів лікування злоякісних пухлин. Вона прицільно знищує ракові клітини, з мінімальним впливом на здорові тканини. Але як і будь-яке лікування, може супроводжуватись побічними ефектами. У більшості випадків реакції організму на опромінення — контрольовані й тимчасові, але важливо знати, як правильно реагувати на перші симптоми. Які побічні ефекти виникають найчастіше? […]

krulko
Степан Крулько
Загальний вплив хіміотерапії на кров Лікування
21.03.2025

Загальний вплив хіміотерапії на кров

Хіміотерапія є одним із ключових методів лікування онкологічних захворювань, який впливає не лише на пухлинні клітини, а й на весь організм, зокрема на систему кровотворення. Оскільки кров виконує життєво важливі функції, такі як транспортування кисню, захист від інфекцій та згортання, зміни в її складі можуть впливати на загальний стан здоров’я пацієнта. Як хіміотерапія впливає на […]

СКУРЕНКО
Оксана Скуренко
Доверху