Головна/Особливості харчування після променевої терапії
11.04.2024

Особливості харчування після променевої терапії

Правильне харчування і здоровий спосіб життя після проходження курсу променевої терапії в деяких випадках допомагає запобігти небажаних ефектів від лікування або зменшити їх силу.

В першу чергу в дієту потребують пацієнти, які перенесли опромінення таза або живота.

Вживати їжу слід не менше 4-х разів на день, але не пізніше, ніж за 2 години до сну.

Які продукти і страви можна і потрібно вживати після променевої терапії?

М’ясо: Головним чином біле м’язове або органне (серце, нирки, язик, печінка)

Риба: переважно морська.

Яйця: курячі і перепелині.

Кисломолочні продукти: всю кисломолочну продукцію, особливо сир.

Свіжа зелень: часник, петрушка, кріп, селера, цибуля, щавель, шпинат.

Овочі: морква, помідори, буряк, гарбуз, кабачки, патисони, солодкий перець, редька, пастернак, капуста.

Ягоди: чорноплідна і червона горобина, смородина, аґрус, вишні, абрикоси, сливи, шипшина, журавлина. Можна вживати як свіжі так і морожені.

Фрукти: яблука, груші, грейпфрут.

Сухофрукти: родзинки, чорнослив, інжир, курага, хурма.

Горіхи і насіння.

Прянощі: негострий карі, куркума, коріандр, базилік, майоран, кмин, кориця.

Рослинні масла: льону, волоського горіха, зародків пшениці, конопляне – в холодному вигляді по 1 чайній ложці перед їжею. В салатах та для страв, що передбачають теплову обробку, бажано використовувати оливкову олію.

Хліб «Бородинський» та інші бездріжджові сорти.

З особливих продуктів слід згадати мед (!) і печені в духовці, а не в мікрохвильовій печі, яблука і гарбуз.

Не вживайте кислі, гострі продукти.

Намагайтеся вживати м’яку їжу (дитяче харчування, пюре, каші, пудинги, желе і т.д.). Тверду і суху їжу розмочуйте в воді.

Пити краще мінеральну або джерельну воду, відвари лікувальних трав (наприклад: стевії), ягід (шипшина), чайні напої (мате, каркаде), компоти з сухофруктів. Соки варто пити тільки натуральні і без цукру (морквяний, буряковий, яблучний, томатний і ін.) і обов’язково з м’якоттю.

 Дякуємо, що дочитали до кінця
Дякуємо, що дочитали до кінця Будемо раді, якщо скопіюєте посилання клікнувши на “Поширити матеріал” та розкажите про цю статтю вашим друзям.

Інші новини

Усі новини
Як зменшити ризики виникнення раку простати? Лікування
17.09.2024

Як зменшити ризики виникнення раку простати?

Рак простати — це поширене захворювання серед чоловіків, яке часто розвивається без помітних симптомів на ранніх стадіях. Проте своєчасна діагностика та профілактика можуть значно знизити ризик його виникнення та підвищити шанси на успішне лікування. Як лікар, я рекомендую звертати увагу на основні профілактичні заходи. Регулярна фізична активність відіграє ключову роль у підтриманні здоров’я. Навіть помірні […]

Як зменшити ризики виникнення раку простати?
Степан Крулько
Як зберегти та підтримувати чоловіче здоров’я Лікування
13.09.2024

Як зберегти та підтримувати чоловіче здоров’я

Чоловіче здоров’я потребує комплексного підходу для його підтримки та збереження. Профілактика відіграє важливу роль у попередженні захворювань, і регулярні медичні огляди є ключовим кроком для раннього виявлення проблем. Після 40 років рекомендується звертати увагу на здоров’я простати, рівень тестостерону та серцево-судинну систему. Своєчасні обстеження, такі як аналіз крові та перевірка артеріального тиску, допоможуть уникнути багатьох […]

Як зберегти та підтримувати чоловіче здоров’я
Степан Крулько
Органозберігаючі операції при захворюванні молочної залози Лікування
31.08.2024

Органозберігаючі операції при захворюванні молочної залози

Органозберігаючі операції (ОЗО) є важливим кроком у лікуванні захворювань молочної залози, зокрема раку. Ці операції дозволяють видалити пухлину з мінімальним впливом на здорові тканини грудей, зберігаючи її форму і функцію. ОЗО мають велике значення для пацієнтів, які прагнуть зберегти естетичний вигляд молочної залози і покращити якість життя після операції. Органозберігаюча операція — це хірургічне втручання, […]

караськов
Дмитро Караськов
Лікування раку молочної залози Лікування
29.08.2024

Лікування раку молочної залози

Лікування раку молочної залози в TomoClinic базується на сучасних методах і персоналізованому підході до кожної пацієнтки. Вибір терапії залежить від стадії захворювання, типу пухлини та індивідуальних особливостей організму. Основні методи лікування включають хірургію, хіміотерапію, променеву терапію та таргетну терапію. Хірургічне втручання в TomoClinic може бути як органозберігаючим, так і радикальним. Органозберігаючі операції, такі як лампектомія, […]

караськов
Дмитро Караськов
Доверху