Головна/П’ ять поширених упереджень про важкі захворювання
11.04.2024

П’ ять поширених упереджень про важкі захворювання

Міф №1: онкохвороби заразні

«Збій» в організмі викликаний безконтрольним розмноженням клітин, вони можуть вторгатися в навколишні тканини, ставати «безсмертними». Зазвичай імунна система та інші захисні механізми їх швидко знищують. Але іноді такі клітини виживають, з них виростає злоякісна пухлина, але вона неспроможна передаватися іншій людині.

Міф №2: онкологічні недуги передаються у спадок

Більшість злоякісних пухлин виникає внаслідок мутацій генів, і лише 5–10% усіх випадків вважаються спадковими. Людина може отримати від батьків деякі дефектні гени, але вони лише підвищують ризик, а не викликають хвороби зі стовідсотковою ймовірністю! Таким пацієнтам треба проходити спеціальні програми скринінгу (профілактичних обстежень).

Міф №3: онкохвороби виникли тільки нещодавно

Багато хто вважає саме так через погану екологічну обстановку, випромінювання різних приладів. Але ці важкі недуги з’явилися задовго до людства: ознаки ураження кісток метастазами знаходять навіть у динозаврів.

Міф №4: онко виникає через смартфони, мікрохвильові печі, Wi-Fi

В смартфонах та побутових приладах іонізуючі випромінювання не використовуються. Ці пристрої генерують лише електромагнітні хвилі у різному спектрі.

Велике міжнародне дослідження INTERPHONE не підтвердило, що використання мобільних телефонів збільшує ризик пухлин головного мозку.

Міф №5: лікування вб’є швидше, ніж сама хвороба

Терапія буває агресивною і іноді призводить до побічних ефектів. Однак з’явилися нові класи протипухлинних препаратів, які переносяться краще, ніж класична хіміотерапія. Удосконалюються схеми терапії. Операції стають дбайливішими, хірурги намагаються видалити тільки пухлину і не тягнути час.

 Дякуємо, що дочитали до кінця
Дякуємо, що дочитали до кінця Будемо раді, якщо скопіюєте посилання клікнувши на “Поширити матеріал” та розкажите про цю статтю вашим друзям.

Інші новини

Усі новини
Онкологія сьогодні: про що мовчати вже не можна Лікування
8.04.2025

Онкологія сьогодні: про що мовчати вже не можна

Рак — це не лише медичний діагноз, це особисте випробування, яке торкається кожного на глибокому рівні. Попри прориви в технологіях і розширення можливостей лікування, онкологія досі стикається з серйозними труднощами, які ускладнюють шлях пацієнта до одужання. Про ці проблеми важливо говорити відкрито. Не для того, щоб лякати, а щоб змінювати — разом. Проблема №1: Зволікання […]

krulko
Степан Крулько
Перша допомога при променевих ускладненнях: що потрібно знати онкопацієнтам? Лікування
30.03.2025

Перша допомога при променевих ускладненнях: що потрібно знати онкопацієнтам?

Променева терапія — один із найефективніших методів лікування злоякісних пухлин. Вона прицільно знищує ракові клітини, з мінімальним впливом на здорові тканини. Але як і будь-яке лікування, може супроводжуватись побічними ефектами. У більшості випадків реакції організму на опромінення — контрольовані й тимчасові, але важливо знати, як правильно реагувати на перші симптоми. Які побічні ефекти виникають найчастіше? […]

krulko
Степан Крулько
Загальний вплив хіміотерапії на кров Лікування
21.03.2025

Загальний вплив хіміотерапії на кров

Хіміотерапія є одним із ключових методів лікування онкологічних захворювань, який впливає не лише на пухлинні клітини, а й на весь організм, зокрема на систему кровотворення. Оскільки кров виконує життєво важливі функції, такі як транспортування кисню, захист від інфекцій та згортання, зміни в її складі можуть впливати на загальний стан здоров’я пацієнта. Як хіміотерапія впливає на […]

СКУРЕНКО
Оксана Скуренко
Урологія у TomoClinic: Кому показано, коли потрібно звертатися та з якою метою? Лікування
9.03.2025

Урологія у TomoClinic: Кому показано, коли потрібно звертатися та з якою метою?

Урологія — це медична галузь, яка займається діагностикою та лікуванням захворювань сечостатевої системи у чоловіків та захворювань сечовидільної системи у жінок. У TomoClinic ми пропонуємо сучасний підхід до урологічних проблем, забезпечуючи високий рівень медичної допомоги для пацієнтів різного віку.  Кому варто звертатися до уролога? Чоловікам: для профілактики та лікування захворювань передміхурової залози, сечового міхура, нирок, […]

дікап
Гліб Вовна
Доверху