Головна/П’ ять поширених упереджень про важкі захворювання
11.04.2024

П’ ять поширених упереджень про важкі захворювання

Міф №1: онкохвороби заразні

«Збій» в організмі викликаний безконтрольним розмноженням клітин, вони можуть вторгатися в навколишні тканини, ставати «безсмертними». Зазвичай імунна система та інші захисні механізми їх швидко знищують. Але іноді такі клітини виживають, з них виростає злоякісна пухлина, але вона неспроможна передаватися іншій людині.

Міф №2: онкологічні недуги передаються у спадок

Більшість злоякісних пухлин виникає внаслідок мутацій генів, і лише 5–10% усіх випадків вважаються спадковими. Людина може отримати від батьків деякі дефектні гени, але вони лише підвищують ризик, а не викликають хвороби зі стовідсотковою ймовірністю! Таким пацієнтам треба проходити спеціальні програми скринінгу (профілактичних обстежень).

Міф №3: онкохвороби виникли тільки нещодавно

Багато хто вважає саме так через погану екологічну обстановку, випромінювання різних приладів. Але ці важкі недуги з’явилися задовго до людства: ознаки ураження кісток метастазами знаходять навіть у динозаврів.

Міф №4: онко виникає через смартфони, мікрохвильові печі, Wi-Fi

В смартфонах та побутових приладах іонізуючі випромінювання не використовуються. Ці пристрої генерують лише електромагнітні хвилі у різному спектрі.

Велике міжнародне дослідження INTERPHONE не підтвердило, що використання мобільних телефонів збільшує ризик пухлин головного мозку.

Міф №5: лікування вб’є швидше, ніж сама хвороба

Терапія буває агресивною і іноді призводить до побічних ефектів. Однак з’явилися нові класи протипухлинних препаратів, які переносяться краще, ніж класична хіміотерапія. Удосконалюються схеми терапії. Операції стають дбайливішими, хірурги намагаються видалити тільки пухлину і не тягнути час.

 Дякуємо, що дочитали до кінця
Дякуємо, що дочитали до кінця Будемо раді, якщо скопіюєте посилання клікнувши на “Поширити матеріал” та розкажите про цю статтю вашим друзям.

Інші новини

Усі новини
Безоплатне видалення новоутворень шкіри Лікування
21.05.2024

Безоплатне видалення новоутворень шкіри

Були часи, коли родимку вважали ознакою привабливості й домальовували мушки на обличчі. На даний час вже відомо, – чим більше родимок, то більша ймовірність, що якась із них почне перероджуватися у небезпечну меланому. Родимка – пігментне новоутворення коричневого або темно- коричневого кольору, що містить у своїй основі клітини-меланоцити і меланін. І кожна родимка має свій […]

Рак є одним з найбільш поширених та небезпечних хвороб у світі. Лікування
18.05.2024

Рак є одним з найбільш поширених та небезпечних хвороб у світі.

На щастя, сьогодні існує багато ефективних методів боротьби з онкологічними захворюваннями. ЛІКУВАННЯ ОНКОЛОГІЇ Лікування онкології залежить від стадії захворювання, локалізації та типу раку, а також від загального стану пацієнта. Серед основних методів лікування онкології можна виділити: – Хірургічне лікування: виконується з метою видалення пухлини та збереження здорових тканин. Застосовується при ранніх стадіях раку та при […]

Рак завжди повертається!? Лікування
16.05.2024

Рак завжди повертається!?

На щастя, це твердження абсолютно не відповідає дійсності. Методи лікування онкозахворювань постійно вдосконалюються, що дозволяє повністю знищити ракові клітини. Однак, навіть одна життєздатна клітина пухлини може дати початок новому новоутворенню, що обумовить рецидив онкологічної хвороби. Це дуже ускладнює розуміння пацієнтами того, коли вони дійсно можуть бути вилікувані, а коли все ще мають підвищений ризик рецидиву […]

Чому обирають нас? Життя Клініки
8.05.2024

Чому обирають нас?

𝐓𝐨𝐦𝐨𝐂𝐥𝐢𝐧𝐢𝐜 – це передова клініка, яка спеціалізується на діагностиці та лікуванні онкологічних захворювань. Наша місія – обʼєднати передові технології та експертний підхід, щоб забезпечити нашим пацієнтам найкращу можливу медичну допомогу та підтримку. Чому ж пацієнти обирають 𝐓𝐨𝐦𝐨𝐂𝐥𝐢𝐧𝐢𝐜: ми надаємо повний цикл діагностики та лікування онкологічних захворювань в одному місці; ми зібрали найкращу команду майстрів лікарської […]

СКУРЕНКО
Оксана Скуренко
Доверху