Головна/Чи передається рак спадково?
11.04.2024

Чи передається рак спадково?

У моїй родині були випадки смертей від раку, наскільки велика загроза для мене?

Якщо у одного з батьків рак, в небезпеки чи дитина?

Як дізнатися чи є схильність до раку в моїй родині?

Подібні питання напевно хвилюють безліч людей, які не ігнорують проблему раку, людей, які стикалися з онкологічними захворюваннях у кого-то зі своїх близьких, родичів або хворі самі.

Важливо розуміти, що рак – не смертельно вирок, це захворювання, яке не потрібно ігнорувати, адже незнання не вбереже вас від небезпеки або відповідальності, а навпаки – позбавить можливості своєчасно усунути проблему у себе і своїх рідних.

«Рак» це не просто агресивна пухлина, що виникає з нізвідки, це поняття об’єднує понад 100 різних захворювань, основною характеристикою яких є неконтрольоване і ненормальне поділ клітин.

Організм людини складається з мільйонів клітин, кожна з яких має певні функціями. Нормальні клітини ростуть, діляться і вмирають в певній закономірності. Цей процес, строго контролюється організмом. Швидкість поділу клітин різна в різних органах і тканинах.

У тих випадках, коли структура клітин змінюється, вони починають ділитися безконтрольно і втрачають здатність розпізнавати свої клітини і структури і стають раковими клітинами, вони формують пухлину і можуть проникати в інші органи і тканини, порушуючи їх функції. Деякі форми раку, такі, наприклад, як рак крові, не утворюють пухлинну масу.

Причини мутацій в клітинах індивідуальні для кожного окремо взятого випадку захворювання, це скоріше «колаборація факторів», які комусь не завдають ніякої шкоди, а у кого-то призводять до онкологічних новоутворень. Найбільш значущі фактори – екологія, радіаційний фон, неправильне харчування, стреси, шкідливі звички, спадковість.

Раковые клетки.jpg

Генетично передається лише спадкова схильність до раку, тому родичі хворого на рак свідомо входять у групу ризику, але це ні в якому разі не закономірність. Гени – крихітне речовина, розташоване в самому центрі будь-якої живої клітини – в її ядрі, вони є функціональним і фізичним носієм інформації, яка передається від батьків до дітей. Гени контролюють більшість процесів, які відбуваються всередині організму. При нормальній, злагодженій роботі гени підтримують нормальне ділення і зростання клітин.

Існує думка, що під «спадковою схильністю» слід мати на увазі не тільки гени, але і успадкований спосіб життя людини. Так, існують деякі чинники та обставини, але в кінцевому рахунку кожен сам вибирає як йому жити, тому не потрібно перекладати відповідальність за своє здоров’я і своє життя на погану генетику, родичів, умови життя, низький дохід або інші відмовки, арсенал яких, при бажанні , досить великий.

Найбільш ефективний метод попередити або успішно вилікувати будь-яке захворювання – це відповідальний підхід до свого образу і якості життя, своєчасне звернення до фахівця при наявності тривожних симптомів і звичайно ж регулярна діагностика, при наявності показань. Будьте у відповіді за своє життя, це вбереже і Ваше здоров’я і Ваші фінанси!

 Дякуємо, що дочитали до кінця
Дякуємо, що дочитали до кінця Будемо раді, якщо скопіюєте посилання клікнувши на “Поширити матеріал” та розкажите про цю статтю вашим друзям.

Інші новини

Усі новини
Рак є одним з найбільш поширених та небезпечних хвороб у світі. Лікування
18.05.2024

Рак є одним з найбільш поширених та небезпечних хвороб у світі.

На щастя, сьогодні існує багато ефективних методів боротьби з онкологічними захворюваннями. ЛІКУВАННЯ ОНКОЛОГІЇ Лікування онкології залежить від стадії захворювання, локалізації та типу раку, а також від загального стану пацієнта. Серед основних методів лікування онкології можна виділити: – Хірургічне лікування: виконується з метою видалення пухлини та збереження здорових тканин. Застосовується при ранніх стадіях раку та при […]

Рак завжди повертається!? Лікування
16.05.2024

Рак завжди повертається!?

На щастя, це твердження абсолютно не відповідає дійсності. Методи лікування онкозахворювань постійно вдосконалюються, що дозволяє повністю знищити ракові клітини. Однак, навіть одна життєздатна клітина пухлини може дати початок новому новоутворенню, що обумовить рецидив онкологічної хвороби. Це дуже ускладнює розуміння пацієнтами того, коли вони дійсно можуть бути вилікувані, а коли все ще мають підвищений ризик рецидиву […]

Чому обирають нас? Життя Клініки
8.05.2024

Чому обирають нас?

𝐓𝐨𝐦𝐨𝐂𝐥𝐢𝐧𝐢𝐜 – це передова клініка, яка спеціалізується на діагностиці та лікуванні онкологічних захворювань. Наша місія – обʼєднати передові технології та експертний підхід, щоб забезпечити нашим пацієнтам найкращу можливу медичну допомогу та підтримку. Чому ж пацієнти обирають 𝐓𝐨𝐦𝐨𝐂𝐥𝐢𝐧𝐢𝐜: ми надаємо повний цикл діагностики та лікування онкологічних захворювань в одному місці; ми зібрали найкращу команду майстрів лікарської […]

СКУРЕНКО
Оксана Скуренко
Саме від цієї хвороби найчастіше помирають чоловіки Лікування
6.05.2024

Саме від цієї хвороби найчастіше помирають чоловіки

Коротко розповімо про чотири види онкологічних захворювань, яких потрібно особливо остерігатися сильній статі. Рак простати. Він розвивається у тканинах передміхурової залози. Ця онкопатологія відрізняється повільним та злоякісним перебігом, пухлина росте непомітно і може не проявляти себе багато років. Більшість пацієнтів, у яких рак було діагностовано на пізніх стадіях, говорили, що взагалі ніколи не зверталися до […]

Саме від цієї хвороби найчастіше помирають чоловіки
Степан Крулько
Доверху