Головна/Чи передається рак спадково?
11.04.2024

Чи передається рак спадково?

У моїй родині були випадки смертей від раку, наскільки велика загроза для мене?

Якщо у одного з батьків рак, в небезпеки чи дитина?

Як дізнатися чи є схильність до раку в моїй родині?

Подібні питання напевно хвилюють безліч людей, які не ігнорують проблему раку, людей, які стикалися з онкологічними захворюваннях у кого-то зі своїх близьких, родичів або хворі самі.

Важливо розуміти, що рак – не смертельно вирок, це захворювання, яке не потрібно ігнорувати, адже незнання не вбереже вас від небезпеки або відповідальності, а навпаки – позбавить можливості своєчасно усунути проблему у себе і своїх рідних.

«Рак» це не просто агресивна пухлина, що виникає з нізвідки, це поняття об’єднує понад 100 різних захворювань, основною характеристикою яких є неконтрольоване і ненормальне поділ клітин.

Організм людини складається з мільйонів клітин, кожна з яких має певні функціями. Нормальні клітини ростуть, діляться і вмирають в певній закономірності. Цей процес, строго контролюється організмом. Швидкість поділу клітин різна в різних органах і тканинах.

У тих випадках, коли структура клітин змінюється, вони починають ділитися безконтрольно і втрачають здатність розпізнавати свої клітини і структури і стають раковими клітинами, вони формують пухлину і можуть проникати в інші органи і тканини, порушуючи їх функції. Деякі форми раку, такі, наприклад, як рак крові, не утворюють пухлинну масу.

Причини мутацій в клітинах індивідуальні для кожного окремо взятого випадку захворювання, це скоріше «колаборація факторів», які комусь не завдають ніякої шкоди, а у кого-то призводять до онкологічних новоутворень. Найбільш значущі фактори – екологія, радіаційний фон, неправильне харчування, стреси, шкідливі звички, спадковість.

Раковые клетки.jpg

Генетично передається лише спадкова схильність до раку, тому родичі хворого на рак свідомо входять у групу ризику, але це ні в якому разі не закономірність. Гени – крихітне речовина, розташоване в самому центрі будь-якої живої клітини – в її ядрі, вони є функціональним і фізичним носієм інформації, яка передається від батьків до дітей. Гени контролюють більшість процесів, які відбуваються всередині організму. При нормальній, злагодженій роботі гени підтримують нормальне ділення і зростання клітин.

Існує думка, що під «спадковою схильністю» слід мати на увазі не тільки гени, але і успадкований спосіб життя людини. Так, існують деякі чинники та обставини, але в кінцевому рахунку кожен сам вибирає як йому жити, тому не потрібно перекладати відповідальність за своє здоров’я і своє життя на погану генетику, родичів, умови життя, низький дохід або інші відмовки, арсенал яких, при бажанні , досить великий.

Найбільш ефективний метод попередити або успішно вилікувати будь-яке захворювання – це відповідальний підхід до свого образу і якості життя, своєчасне звернення до фахівця при наявності тривожних симптомів і звичайно ж регулярна діагностика, при наявності показань. Будьте у відповіді за своє життя, це вбереже і Ваше здоров’я і Ваші фінанси!

 Дякуємо, що дочитали до кінця
Дякуємо, що дочитали до кінця Будемо раді, якщо скопіюєте посилання клікнувши на “Поширити матеріал” та розкажите про цю статтю вашим друзям.

Інші новини

Усі новини
Стереотаксична променева терапія в TomoClinic — швидко, точно й безоплатно Лікування
12.06.2025

Стереотаксична променева терапія в TomoClinic — швидко, точно й безоплатно

Що це таке Стереотаксична променева терапія — сучасний метод, коли на пухлину спрямовують дуже високу дозу опромінення за один-п’ять коротких сеансів. Спеціальна навігація тримає промінь «у цілі» з точністю до часток міліметра, тож здорові органи майже не отримують променевого навантаження. Як відбувається лікування Планування. Робимо КТ або МРТ, щоби чітко окреслити межі пухлини. Підготовка плану. […]

СЕРЬОГІНА
Наталія Серьогіна
Чи може сонце викликати рак шкіри? Як захиститися влітку Лікування
5.06.2025

Чи може сонце викликати рак шкіри? Як захиститися влітку

Ультрафіолет і ризик раку Тривале або інтенсивне перебування на сонці підвищує ризик розвитку раку шкіри. Основна причина — ультрафіолетове (УФ) випромінювання, яке пошкоджує ДНК клітин шкіри. Це може призвести до мутацій і запуску онкологічного процесу. Основні типи раку шкіри, пов’язані з УФ-випромінюванням: Базально-клітинна карцинома — найпоширеніший тип, рідко метастазує, але руйнує прилеглі тканини. Плоскоклітинна карцинома […]

bahmatska
Олена Бахмацька
Які аналізи потрібно здати, щоб перевіритись на онкологію? Лікування
22.05.2025

Які аналізи потрібно здати, щоб перевіритись на онкологію?

Онкологічні захворювання на ранніх етапах часто не дають яскраво виражених симптомів. Саме тому профілактична діагностика відіграє ключову роль у виявленні раку на стадії, коли його ще можна ефективно лікувати. У цьому матеріалі ми розповідаємо про 5 основних аналізів і методів обстеження, які найчастіше використовуються для первинного виявлення онкопатологій. 1. Загальний аналіз крові (ЗАК) Це базове […]

СКУРЕНКО
Оксана Скуренко
Медикаментозне лікування в TomoClinic Лікування
15.05.2025

Медикаментозне лікування в TomoClinic

У сучасній медицині медикаментозна терапія залишається основою лікування більшості гострих та хронічних станів. Це не просто «пігулки» — а комплексна, персоналізована стратегія допомоги, що базується на точній діагностиці, доказових клінічних протоколах та глибокому розумінні індивідуальних потреб пацієнта. У TomoClinic медикаментозне лікування є невіддільною частиною щоденної практики — особливо в таких напрямках, як гінекологія, мамологія, урологія […]

СЕРЬОГІНА
Наталія Серьогіна
Доверху