Головна/Переваги медичного туризму: чи актуальний він для українців?
11.04.2024

Переваги медичного туризму: чи актуальний він для українців?

Згідно даних ВООЗ, в світі щорічний грошовий обіг у сфері медичного туризму становить близько $ 60 млрд., і за прогнозами експертів через кілька років ця галузь буде однією з найбільш значущих в глобальній економіці.
Термін «медичний туризм» означає практику надання медичних послуг за межами країни проживання, поєднуючи відпочинок за кордоном з отриманням необхідної медичної допомоги. Популярними також є послуги діагностики та профілактики захворювань. Кожен медичний турист керується своїми цілями: комусь не підходить рівень послуг, що надаються, комусь вартість, також існують рідкісні або складні захворювання, які здатні лікувати не у всіх країнах, і подорож за кордон є безальтернативною.
Можна сміливо стверджувати, що концепція медичного туризму стара, як і сама медицина. У всі часи при наявності будь-яких труднощів з медичним обслуговуванням – неважливо, де і коли – люди відправлялися в подорож в пошуках кращих цілителів або лікарів.
 
Медичний туризм в Україні
Щорічно Україна приймає 45-50 тисяч медичних туристів. Найпопулярнішими медичними послугами, заради яких приїжджають іноземці, є штучне запліднення, лікування стовбуровими клітинами, сурогатне материнство, також особливим попитом користуються офтальмологічні та стоматологічні послуги – на ці сфери припадає 18% всіх медичних туристів. Середній чек медичного туриста в Україні становить 2-2,5 тис. доларів США.
Надати якісне лікування в Україні можуть тільки приватні медичні установи, де рівень надаваних послуг не поступається багатьом зарубіжним клінікам, але ціни нижчі за європейські на 30-70%. Крім європейців Україна приваблює медичних туристів з Азейбарджану, Узбекистану і Казахстану.

medical1.jpg

Для порівняння – лікування безпліддя українськими фахівцями коштує близько 2,5 тис. євро, в той час як у Великобританії потрібно буде заплатити близько 5 тис. євро. Результативність наданих послуг практично однакова – успішність проведених процедур у пацієнток до 35 років в Україні становить 50,7%, у Великобританії – 50%.

Серед основних переваг медичного туризму:

  • унікальні методики, аналогів яких ще немає в Україні;
  • новітнє обладнання;
  • лікарі зі світовим ім’ям за своєю спеціалізацією;
  • доступ до маніпуляцій, які не практикуються в Україні.

Українські медичні туристи останнім часом змінили свої уподобання і замість популярних раніше Німеччини, Ізраїлю та Туреччини, вибирають такі країни як Польща, Іспанія і Угорщина, де якість обслуговування і технології на такому ж високому рівні, але ціни значно нижче.

За запевненнями компаній, які займаються організацією медичного туризму, пацієнт з будь-якої країни світу отримує можливість отримати найбільш повну медичну допомогу з використанням новітніх технологій в будь-якій точці земної кулі. Але наскільки це актуально для українців? Якщо це стосується захворювань, які не піддаються лікуванню в нашій країні або ж відсутність технологій не дозволяє досягти бажаного результату – це одне. Але існують ситуації, в яких рішення приймається імпульсивно. Зневірившись отримати якісну допомогу після невдалого досвіду або навіть неправильно поставленого діагнозу людина готова віддати будь-які гроші, аби йому допомогли. Але для цього не завжди доцільно залишати межі країни. Помилки можуть здійснювати лікарі з будь-яким громадянством, важливо знайти кваліфікованого фахівця або клініку європейського рівня, і зараз це вже стало можливим.

Багато людей, які все ж приймають рішення лікуватися за кордоном бажаючи заощадити не враховують, що в більшості випадків вони не знають мови і законодавства країни, вони як правило не вчитуються в нюанси договорів з медичними установами та в результаті бажання заощадити виливається в значні витрати.

Наприклад обіцяне якісне і недороге лікування раку за кордоном з використанням тих же технологій може обійтися в три, а то і в чотири рази дорожче ніж в Україні. У тому ж Ізраїлі українці не мають страховки, яку мають ізраїльтяни, і лікування ним, як і іншим іноземним громадянам, обходиться набагато дорожче. У Туреччині за лікування на звичайному лінійному прискорювачі (не на Тоmo-апараті який є найбільш сучасним видом променевої терапії) обійдеться як мінімум в 3 рази дорожче ніж в Україні. Також людям, які проходять лікування за кордоном потрібно враховувати, що їм належить оплата житла, послуг перекладача, фірм, що займаються медичним туризмом, харчування тощо. Також при лікуванні складних захворювань важлива психологічна підтримка близьких людей, які не завжди можуть собі дозволити супроводжувати на подібне лікування.

Перш ніж піддаватися впливу поширеної думки, що якісна медицина може бути тільки за кордоном, спочатку вивчіть питання, розгляньте всі варіанти, і тільки з повною обгрунтованою впевненістю починайте збирати валізи. У більшості випадків кваліфіковану допомогу можна отримати не виїжджаючи за кордон, головне не перекладати відповідальність за своє здоров’я на лікаря, а особисто зробити все можливе, щоб бути впевненим в точності поставленого діагнозу і стратегії обраного лікування. Не бійтеся просити у фахівців стільки обґрунтувань і пояснень, скільки буде потрібно, звертайтеся до декількох фахівців або вимагайте референс (другу думку фахівця). Це Ваше здоров’я.

 Дякуємо, що дочитали до кінця
Дякуємо, що дочитали до кінця Будемо раді, якщо скопіюєте посилання клікнувши на “Поширити матеріал” та розкажите про цю статтю вашим друзям.

Інші новини

Усі новини
Який метод лікування онкології є найкращим? Лікування
20.06.2024

Який метод лікування онкології є найкращим?

Лікування онкологічних захворювань завжди є складним та індивідуальним процесом. Тому вибір методу, який буде застосовуватися, залежить від багатьох факторів, таких як тип раку, стадія захворювання, загальний стан пацієнта та його власні побажання. Отже, важливо розуміти, що немає універсального “найкращого” методу лікування, оскільки кожен випадок є унікальним. Хірургічне втручання є одним із основних методів боротьби з […]

Який метод лікування онкології є найкращим?
Степан Крулько
𝐓𝐨𝐦𝐨𝐂𝐥𝐢𝐧𝐢𝐜 – сучасні рішення для вашого здоров’я. Лікування
17.06.2024

𝐓𝐨𝐦𝐨𝐂𝐥𝐢𝐧𝐢𝐜 – сучасні рішення для вашого здоров’я.

Нові технології та досягнення у лікуванні раку повністю змінили уявлення про можливості медицини. Пацієнти після лікування онкологічних захворювань сьогодні можуть повернутися до повноцінного життя. Вчені сподіваються, що цей прогрес буде зростати з кожним роком. І докладають до цього багато зусиль. Завдяки чому це можливо? На щастя, люди стали більш свідомо ставитися до свого здоров’я, а […]

лікар 18
Алла Кухар
Відповіді на популярні питання пацієнтів 𝐓𝐨𝐦𝐨𝐂𝐥𝐢𝐧𝐢𝐜 про МРТ Лікування
13.06.2024

Відповіді на популярні питання пацієнтів 𝐓𝐨𝐦𝐨𝐂𝐥𝐢𝐧𝐢𝐜 про МРТ

Що необхідно знати про МРТ Магнітно-резонансна томографія – діагностична процедура, принцип якої заснований на використанні магнітних полів, що дозволяють створювати чіткі та високоінформативні знімки. Проходячи крізь тканини, магнітне поле викликає коливання атомів водню в молекулах води, і отриманий резонанс фіксується апаратурою. Далі сигнали обробляються комп’ютерною програмою і відображаються у вигляді знімків на моніторі. Після дослідження […]

врач
Андрій Сподін
Топ-5 способів профілактики раку Лікування
11.06.2024

Топ-5 способів профілактики раку

Відповідей на запитання: як жити, щоб не захворіти на рак, або як ніколи не захворіти на рак – не існує, але можна постаратися зробити все, що залежить безпосередньо від вас. Профілактика раку включає в себе ряд простих, але дуже важливих кроків, які допоможуть зменшити ризик захворювання. Здорове харчування Включайте в раціон більше фруктів, овочів, цільнозернових […]

Топ-5 способів профілактики раку
Степан Крулько
Доверху