Головна/Перші ознаки раку
Олег Черниш
Олег Черниш
04.06.2024
Лікування

Перші ознаки раку

Перші ознаки раку

Функціонування нашого організму – складна, унікальна, а інколи непередбачувана система.
Наше тіло складається з трильйонів клітин.
Кожна клітина має ядро, всередині якого є гени. Саме гени вказують клітині коли їй рости, працювати, ділитися та помирати. Зазвичай клітини дотримуються цих інструкцій і ми залишаємося здоровими.
Якщо спростити, то гени — це ділянки молекули ДНК, які містять інформацію про те, як побудувати клітину. Коли відбуваються раптові зміни в молекулі ДНК або вона пошкоджується, це називається мутація. Якщо виникає пошкодження ділянки важливого гену, то це спричиняє його мутацію.

Як виникає рак?

Мутовані гени не працюють правильно, адже інструкції в їхній ДНК плутаються. Це може призвести до того, що клітини, які мають відпочивати починають активно ділитися, а їхня кількість безконтрольно рости. Такі атипові мутовані клітини, зовсім не схожі на нормальні,  формують ракову пухлину.

Які симптоми онкології?

Їх досить багато, при цьому кожен з них може бути симптомом захворювання, не пов’язаного з онкологією. В силу цього хвороба важко піддається діагностуванню на ранній стадії. Тим не менш, є загальні характерні симптоми, які дозволяють фахівцеві припустити наявність раку і почати спеціальне обстеження пацієнта. Тому, якщо є підозра на перші ознаки онкології, життєво важливо негайно звернутися до лікарів-онкологів TomoClinic.

Кваліфікована консультація і вчасно розпочате лікування дозволяють перемогти хворобу або домогтися стійкої ремісії.

Перші ознаки раку

Оскільки рання діагностика дуже важлива для успішного лікування раку, важливо не пропустити перші ознаки онкології.
Обов’язково зверніться до фахівця при наявності нижчезазначених станів, це можуть бути перші симптоми раку:

  • Незрозуміла стомлюваність.
  • Постійна слабкість і нездужання.
  • Прощупуються підшкірні ущільнення. У жінок першими ознаками раку можуть бути пухлини в грудях і в пахвових западинах, чоловіків — в паховій зоні.
  • Збільшилися лімфатичні вузли.
  • Довго не проходить біль в будь-якій зоні або органі.
  • Часто перші ознаки раку — зниження апетиту, а також різка втрата ваги при незмінному режимі харчування і фізичної активності.
  • Тривалий кашель і відчуття браку кисню.
  • Хрипота, сиплий голос.
  • Погано заживають рани.
  • Часте тривале підвищення температури до 38˚С, лихоманка.
  • Нестабільна робота кишечника.
  • Кровотеча.
  • Пітливість під час нічного сну.
  • Родимки змінили форму, колір, почали збільшуватися.

Уважне ставлення до власного організму допоможе виявити перші симптоми онкології і почати продуктивне лікування.

Загальні симптоми раку

Прояви онкологічних захворювань індивідуальні у кожного пацієнта. Проте, існують загальні ознаки раку, появу яких не варто ігнорувати. Які симптоми раку повинні насторожити?

Одним із загальних симптомів раку є пухлина. Якщо помітили пухлину, візит до онколога відкладати не варто. Дуже допомагає правильно поставити діагноз, якщо пацієнт точно знає, коли пухлина з’явилася, змінювала чи свої розміри. У разі підозри, що це злоякісне утворення, лікар рекомендує пройти обстеження.

Ще один загальний симптом раку — кровотечі . Потрібно розуміти, що при будь-якій кровотечі потрібно поспішити до фахівця, оскільки вона може нести загрозу життю, навіть якщо не є ознакою онкологічного захворювання. Особливо потрібно бути уважними жінкам під час клімаксу.

На те, що у людини рак, симптоми можуть вказувати наступні: змінився тембр голосу, з’явилася хрипота, задишка при помірних фізичних навантаженнях.

Якщо виник шкірний рак, симптоми основні — зміна зовнішнього вигляду родимок: краю стають нерівними, може з’явитися кірка, змінитися колір. Такі родимки сверблять, іноді кровоточать. Меланома збільшується в розмірі, тому, якщо діаметр родимки більше 6 мм, це привід відвідати лікаря.

Для точного визначення характеру утворень та виявлення можливих метастазів лікарем може бути призначена комп’ютерна томографія (КТ). КТ дозволяє отримати детальне зображення внутрішніх органів і тканин, що є важливим для встановлення стадії захворювання та планування подальшого лікування.

Також можуть проявитися такі симптоми, які є імунними реакціями організму:

  • Поява тромбів.
  • Висип на шкірі.
  • Зниження рівня цукру в крові.
  • Патології нирок.
  • Розлад кровотоку.
  • Руйнування еритроцитів.
  • Патології трубчастих кісток (великих і малих).

Знаючи, які бувають ознаки раку і помітивши їх у себе, важливо не сподіватися на те, що хвороба зникне сама собою.

Своєчасне звернення до TomoClinic дозволяє виявити проблеми зі здоровʼям на початковому етапі й усунути їх без ризику і болю, а у разі виявлення серйозних змін – призначити необхідне лікування!

Записуйтесь на безоплатну консультацію клінічного онколога, обирайте найкраще!
📍м. Кропивницький, вул. Ялтинська 1

 Дякуємо, що дочитали до кінця
Дякуємо, що дочитали до кінця Будемо раді, якщо скопіюєте посилання клікнувши на “Поширити матеріал” та розкажите про цю статтю вашим друзям.

Інші новини

Усі новини
Стереотаксична променева терапія в TomoClinic — швидко, точно й безоплатно Лікування
12.06.2025

Стереотаксична променева терапія в TomoClinic — швидко, точно й безоплатно

Що це таке Стереотаксична променева терапія — сучасний метод, коли на пухлину спрямовують дуже високу дозу опромінення за один-п’ять коротких сеансів. Спеціальна навігація тримає промінь «у цілі» з точністю до часток міліметра, тож здорові органи майже не отримують променевого навантаження. Як відбувається лікування Планування. Робимо КТ або МРТ, щоби чітко окреслити межі пухлини. Підготовка плану. […]

СЕРЬОГІНА
Наталія Серьогіна
Чи може сонце викликати рак шкіри? Як захиститися влітку Лікування
5.06.2025

Чи може сонце викликати рак шкіри? Як захиститися влітку

Ультрафіолет і ризик раку Тривале або інтенсивне перебування на сонці підвищує ризик розвитку раку шкіри. Основна причина — ультрафіолетове (УФ) випромінювання, яке пошкоджує ДНК клітин шкіри. Це може призвести до мутацій і запуску онкологічного процесу. Основні типи раку шкіри, пов’язані з УФ-випромінюванням: Базально-клітинна карцинома — найпоширеніший тип, рідко метастазує, але руйнує прилеглі тканини. Плоскоклітинна карцинома […]

bahmatska
Олена Бахмацька
Які аналізи потрібно здати, щоб перевіритись на онкологію? Лікування
22.05.2025

Які аналізи потрібно здати, щоб перевіритись на онкологію?

Онкологічні захворювання на ранніх етапах часто не дають яскраво виражених симптомів. Саме тому профілактична діагностика відіграє ключову роль у виявленні раку на стадії, коли його ще можна ефективно лікувати. У цьому матеріалі ми розповідаємо про 5 основних аналізів і методів обстеження, які найчастіше використовуються для первинного виявлення онкопатологій. 1. Загальний аналіз крові (ЗАК) Це базове […]

СКУРЕНКО
Оксана Скуренко
Медикаментозне лікування в TomoClinic Лікування
15.05.2025

Медикаментозне лікування в TomoClinic

У сучасній медицині медикаментозна терапія залишається основою лікування більшості гострих та хронічних станів. Це не просто «пігулки» — а комплексна, персоналізована стратегія допомоги, що базується на точній діагностиці, доказових клінічних протоколах та глибокому розумінні індивідуальних потреб пацієнта. У TomoClinic медикаментозне лікування є невіддільною частиною щоденної практики — особливо в таких напрямках, як гінекологія, мамологія, урологія […]

СЕРЬОГІНА
Наталія Серьогіна
Доверху