Головна/Перші ознаки раку
Олег Черниш
Олег Черниш
04.06.2024
Лікування

Перші ознаки раку

Перші ознаки раку

Функціонування нашого організму – складна, унікальна, а інколи непередбачувана система.
Наше тіло складається з трильйонів клітин.
Кожна клітина має ядро, всередині якого є гени. Саме гени вказують клітині коли їй рости, працювати, ділитися та помирати. Зазвичай клітини дотримуються цих інструкцій і ми залишаємося здоровими.
Якщо спростити, то гени — це ділянки молекули ДНК, які містять інформацію про те, як побудувати клітину. Коли відбуваються раптові зміни в молекулі ДНК або вона пошкоджується, це називається мутація. Якщо виникає пошкодження ділянки важливого гену, то це спричиняє його мутацію.

Як виникає рак?

Мутовані гени не працюють правильно, адже інструкції в їхній ДНК плутаються. Це може призвести до того, що клітини, які мають відпочивати починають активно ділитися, а їхня кількість безконтрольно рости. Такі атипові мутовані клітини, зовсім не схожі на нормальні,  формують ракову пухлину.

Які симптоми онкології?

Їх досить багато, при цьому кожен з них може бути симптомом захворювання, не пов’язаного з онкологією. В силу цього хвороба важко піддається діагностуванню на ранній стадії. Тим не менш, є загальні характерні симптоми, які дозволяють фахівцеві припустити наявність раку і почати спеціальне обстеження пацієнта. Тому, якщо є підозра на перші ознаки онкології, життєво важливо негайно звернутися до лікарів-онкологів TomoClinic.

Кваліфікована консультація і вчасно розпочате лікування дозволяють перемогти хворобу або домогтися стійкої ремісії.

Перші ознаки раку

Оскільки рання діагностика дуже важлива для успішного лікування раку, важливо не пропустити перші ознаки онкології.
Обов’язково зверніться до фахівця при наявності нижчезазначених станів, це можуть бути перші симптоми раку:

 • Незрозуміла стомлюваність.
 • Постійна слабкість і нездужання.
 • Прощупуються підшкірні ущільнення. У жінок першими ознаками раку можуть бути пухлини в грудях і в пахвових западинах, чоловіків — в паховій зоні.
 • Збільшилися лімфатичні вузли.
 • Довго не проходить біль в будь-якій зоні або органі.
 • Часто перші ознаки раку — зниження апетиту, а також різка втрата ваги при незмінному режимі харчування і фізичної активності.
 • Тривалий кашель і відчуття браку кисню.
 • Хрипота, сиплий голос.
 • Погано заживають рани.
 • Часте тривале підвищення температури до 38˚С, лихоманка.
 • Нестабільна робота кишечника.
 • Кровотеча.
 • Пітливість під час нічного сну.
 • Родимки змінили форму, колір, почали збільшуватися.

Уважне ставлення до власного організму допоможе виявити перші симптоми онкології і почати продуктивне лікування.

Загальні симптоми раку

Прояви онкологічних захворювань індивідуальні у кожного пацієнта. Проте, існують загальні ознаки раку, появу яких не варто ігнорувати. Які симптоми раку повинні насторожити?

Одним із загальних симптомів раку є пухлина. Якщо помітили пухлину, візит до онколога відкладати не варто. Дуже допомагає правильно поставити діагноз, якщо пацієнт точно знає, коли пухлина з’явилася, змінювала чи свої розміри. У разі підозри, що це злоякісне утворення, лікар рекомендує пройти обстеження.

Ще один загальний симптом раку — кровотечі . Потрібно розуміти, що при будь-якій кровотечі потрібно поспішити до фахівця, оскільки вона може нести загрозу життю, навіть якщо не є ознакою онкологічного захворювання. Особливо потрібно бути уважними жінкам під час клімаксу.

На те, що у людини рак, симптоми можуть вказувати наступні: змінився тембр голосу, з’явилася хрипота, задишка при помірних фізичних навантаженнях.

Якщо виник шкірний рак, симптоми основні — зміна зовнішнього вигляду родимок: краю стають нерівними, може з’явитися кірка, змінитися колір. Такі родимки сверблять, іноді кровоточать. Меланома збільшується в розмірі, тому, якщо діаметр родимки більше 6 мм, це привід відвідати лікаря.

Також можуть проявитися такі симптоми, які є імунними реакціями організму:

 • Поява тромбів.
 • Висип на шкірі.
 • Зниження рівня цукру в крові.
 • Патології нирок.
 • Розлад кровотоку.
 • Руйнування еритроцитів.
 • Патології трубчастих кісток (великих і малих).

Знаючи, які бувають ознаки раку і помітивши їх у себе, важливо не сподіватися на те, що хвороба зникне сама собою.

Своєчасне звернення до TomoClinic дозволяє виявити проблеми зі здоровʼям на початковому етапі й усунути їх без ризику і болю, а у разі виявлення серйозних змін – призначити необхідне лікування!

📲 𝟎𝟖𝟎𝟎𝟑𝟎𝟏𝟓𝟎𝟑 – записуйтесь на безоплатну консультацію клінічного онколога, обирайте найкраще!
📍м. Кропивницький, вул. Ялтинська 1

 Дякуємо, що дочитали до кінця
Дякуємо, що дочитали до кінця Будемо раді, якщо скопіюєте посилання клікнувши на “Поширити матеріал” та розкажите про цю статтю вашим друзям.

Інші новини

Усі новини
Обережно, рак! Ворога потрібно знати в обличчя Лікування
23.06.2024

Обережно, рак! Ворога потрібно знати в обличчя

Рак – одне з найнебезпечніших захворювань сучасності, яке може атакувати будь-яку частину нашого організму. Цей ворог не має жалю до своїх жертв, тому важливо бути завжди насторожі і знати його “обличчя”. Основні симптоми раку можуть бути різними і залежать від типу захворювання. Найпоширеніші ознаки раку включають незвичайні кровотечі, швидку втрату ваги, постійне втомлення, зміни в […]

чернги ш
Олег Черниш
Який метод лікування онкології є найкращим? Лікування
20.06.2024

Який метод лікування онкології є найкращим?

Лікування онкологічних захворювань завжди є складним та індивідуальним процесом. Тому вибір методу, який буде застосовуватися, залежить від багатьох факторів, таких як тип раку, стадія захворювання, загальний стан пацієнта та його власні побажання. Отже, важливо розуміти, що немає універсального “найкращого” методу лікування, оскільки кожен випадок є унікальним. Хірургічне втручання є одним із основних методів боротьби з […]

Який метод лікування онкології є найкращим?
Степан Крулько
𝐓𝐨𝐦𝐨𝐂𝐥𝐢𝐧𝐢𝐜 – сучасні рішення для вашого здоров’я. Лікування
17.06.2024

𝐓𝐨𝐦𝐨𝐂𝐥𝐢𝐧𝐢𝐜 – сучасні рішення для вашого здоров’я.

Нові технології та досягнення у лікуванні раку повністю змінили уявлення про можливості медицини. Пацієнти після лікування онкологічних захворювань сьогодні можуть повернутися до повноцінного життя. Вчені сподіваються, що цей прогрес буде зростати з кожним роком. І докладають до цього багато зусиль. Завдяки чому це можливо? На щастя, люди стали більш свідомо ставитися до свого здоров’я, а […]

лікар 18
Алла Кухар
Відповіді на популярні питання пацієнтів 𝐓𝐨𝐦𝐨𝐂𝐥𝐢𝐧𝐢𝐜 про МРТ Лікування
13.06.2024

Відповіді на популярні питання пацієнтів 𝐓𝐨𝐦𝐨𝐂𝐥𝐢𝐧𝐢𝐜 про МРТ

Що необхідно знати про МРТ Магнітно-резонансна томографія – діагностична процедура, принцип якої заснований на використанні магнітних полів, що дозволяють створювати чіткі та високоінформативні знімки. Проходячи крізь тканини, магнітне поле викликає коливання атомів водню в молекулах води, і отриманий резонанс фіксується апаратурою. Далі сигнали обробляються комп’ютерною програмою і відображаються у вигляді знімків на моніторі. Після дослідження […]

врач
Андрій Сподін
Доверху