Головна/За підсумками «Білих ночей». Тетяна Бойко: Форум «Білі ночі» став однією з найбільш значущих подій онкологічного співтовариства в цьому році
11.04.2024

За підсумками «Білих ночей». Тетяна Бойко: Форум «Білі ночі» став однією з найбільш значущих подій онкологічного співтовариства в цьому році

У кінці червня відбувся VI міжнародний онкологічний форум «Білі ночі». Як і всі масштабні заходи, медичний конгрес в цьому році пройшов у віртуальному форматі, і лікарі нашого центру отримали унікальну можливість відвідати в онлайн-режимі практично всі сесії.

Буквально «перемикаючи канали», фахівці слухали доповіді провідних онкологів світу, знайомилися з презентаціями, брали участь у дискусіях і майстер-класах.

Про підсумки заходу, про перспективи і нові можливості для пацієнтів розповіла заступник головного лікаря ТomoClinic, променевий терапевт Тетяна Бойко:

— Це був цікавий і яскравий науково-практичний форум: 198 годин ефіру, під час якого спікери з 23 країн представили 470 доповідей. Експерти світового рівня і молоді вчені, організатори охорони здоров’я та практикуючі лікарі ділилися знаннями, досягненнями, досвідом.

Що найважливіше ви можете відзначити?

З насиченої, змістовної програми форуму складно виділити щось найбільш значуще. Варто відзначити, що всі спікери і учасники дискусій наголошували на необхідності мультидисциплінарного підходу до лікування онкологічного пацієнта. І для мене як для лікаря, і для всіх пацієнтів важливо, що підхід у нашому центрі не відрізняється від світового,— для кожної людини індивідуально тактику лікування розробляє комісія фахівців різних профілів.

Які новини в області променевої терапії? Чим ділилися ваші колеги?

Радіотерапевтам TomoClinic був цікавий досвід колег при виконанні променевої терапії пацієнткам з раком молочної залози після реконструктивних і онкопластичних операцій. Адже в нашому центрі успішно проводиться радіотерапія таким пацієнткам. І ми ще раз змогли переконатися, що завдяки унікальним можливостям сучасних лінійних прискорювачів та високому професіоналізму лікарів, фізиків, рентгенлаборанта наші пацієнтки отримують променеве лікування на найвищому, світовому рівні.

Що вам запам’яталося найбільше — найяскравіше, цікаве, перспективне для пацієнтів?

З того, що найбільше запам’яталося, хочу відзначити секцію Європейської школи онкології, де обговорювалися проблеми діагностики і оптимального лікування рідкісних типів пухлин. Пухлину відносять до рідкісної, якщо реєструється менше 6 нових випадків на 100 тис. населення в рік. У наш центр звертаються пацієнти з усіх регіонів України та інших країн, і випадки рідкісних пухлин зустрічаються досить часто. Тому у нас є досвід лікування таких пацієнтів. На жаль, у зв’язку з «рідкістю» в більшості випадків чітких стандартів ведення цієї патології немає. Кожна клініка в світі приймає рішення по оптимальному лікуванню рідкісної онкопатології, яке ґрунтується на власному досвіді і аналізі даних літератури. Міжнародний онкологічний форум надав ще одну можливість поповнити свої знання, що вкрай важливо для наших пацієнтів.

Крім того, цікаво пройшла секція під інтригуючим гаслом «Руйнівники легенд». Учасники обговорювали зміну стратегії лікування пацієнтів з раком простати і нирки в епоху імунотерапії і таргетної терапії.

Ще одне дуже важливе, на мій погляд, нововведення цього року — в рамках форуму вперше була проведена онлайн-сесія для пацієнтів і їх родичів «Що потрібно знати онкологічному пацієнтові?» 14 експертів дали відповіді на популярні питання про діагностику, лікування раку і профілактику ускладнень.

 width=

«Жива хірургія» з показовими демонстраціями хірургічних втручань з операційних блоків провідних клінік Європи, інтерактивне обговорення складних випадків, новітніх досягнень молекулярної діагностики, перспектив індивідуалізованого лікування, соціальної та психологічної реабілітації пацієнтів — ось лише неповний перелік розширених можливостей онлайн-трансляції, завдяки чому форум «Білі ночі»став, мабуть, одним з найбільш значущих подій онкологічного співтовариства в цьому році.

 Дякуємо, що дочитали до кінця
Дякуємо, що дочитали до кінця Будемо раді, якщо скопіюєте посилання клікнувши на “Поширити матеріал” та розкажите про цю статтю вашим друзям.

Інші новини

Усі новини
Скільки живуть з раком? Лікування
21.04.2025

Скільки живуть з раком?

Це одне з найчастіших запитань, яке ми чуємо в онкоклініці після встановлення діагнозу. І водночас — одне з найнепростіших. Виживаність залежить не від діагнозу як ярлика, а від низки факторів: Стадія хвороби на момент виявлення Тип і біологія пухлини (агресивність, гормональна чутливість, наявність мутацій) Індивідуальні особливості пацієнта: вік, загальний стан здоровʼя, супутні захворювання Якість і […]

krulko
Степан Крулько
Онкологія сьогодні: про що мовчати вже не можна Лікування
8.04.2025

Онкологія сьогодні: про що мовчати вже не можна

Рак — це не лише медичний діагноз, це особисте випробування, яке торкається кожного на глибокому рівні. Попри прориви в технологіях і розширення можливостей лікування, онкологія досі стикається з серйозними труднощами, які ускладнюють шлях пацієнта до одужання. Про ці проблеми важливо говорити відкрито. Не для того, щоб лякати, а щоб змінювати — разом. Проблема №1: Зволікання […]

krulko
Степан Крулько
Перша допомога при променевих ускладненнях: що потрібно знати онкопацієнтам? Лікування
30.03.2025

Перша допомога при променевих ускладненнях: що потрібно знати онкопацієнтам?

Променева терапія — один із найефективніших методів лікування злоякісних пухлин. Вона прицільно знищує ракові клітини, з мінімальним впливом на здорові тканини. Але як і будь-яке лікування, може супроводжуватись побічними ефектами. У більшості випадків реакції організму на опромінення — контрольовані й тимчасові, але важливо знати, як правильно реагувати на перші симптоми. Які побічні ефекти виникають найчастіше? […]

krulko
Степан Крулько
Загальний вплив хіміотерапії на кров Лікування
21.03.2025

Загальний вплив хіміотерапії на кров

Хіміотерапія є одним із ключових методів лікування онкологічних захворювань, який впливає не лише на пухлинні клітини, а й на весь організм, зокрема на систему кровотворення. Оскільки кров виконує життєво важливі функції, такі як транспортування кисню, захист від інфекцій та згортання, зміни в її складі можуть впливати на загальний стан здоров’я пацієнта. Як хіміотерапія впливає на […]

СКУРЕНКО
Оксана Скуренко
Доверху