Головна/Чому потрібно обстежитися, навіть якщо нічого не турбує?
11.04.2024

Чому потрібно обстежитися, навіть якщо нічого не турбує?

Якщо вас нічого не турбує – це не означає, що у вашому організмі не відбувається ніяких серйозних змін. Існує група дуже небезпечних захворювань – злоякісні новоутворення, які часто страшні тим, що виникають і ростуть непомітно для людини, при цьому дають про себе знати вже на тій стадії захворювання, коли допомогти хворому вже не в змозі жоден з існуючих на сьогоднішній день методів лікування.

Однак якщо виявити онкологічне захворювання на ранній стадії, то в більшості випадків результат лікування буде позитивний, життя буде продовжена і якість життя також може бути на високому рівні, тобто людина залишається соціально-адаптованим, продовжуючи жити звичним життям, а найголовніше є можливість зберегти орган, а це те чого найбільше бояться пацієнти.

Як же не пропустити пухлину і вчасно вжити необхідних заходів? У радянському союзі існувала дуже правильна система – регулярні профілактичні огляди. Одним з методів раннього виявлення онкопатології є скринінг.

Основною причиною виявлення онкопроцесу на II-III і IV стадіях – є відмова населення від проходження своєчасних профоглядів. Дуже часто люди не проходять їх по 5 – 10 і більше років. Навіть власноруч пишуть відмову від огляду попросьбе лікарів пройти обстеження.

Про це говорять і цифри. За 2013 рік в Україні зареєстровано 164 485 нових випадків злоякісних захворювань і тільки 26,4% виявлені при профілатіческіх оглядах відповідно діагноз рак виявлено в IV стадії у 15% – 24672 людини і в ІІІ стадії 18% – 29607 осіб. Давайте вдумаймось в ці цифри вони – шокуючі з безвідповідальне ставлення до свого здоров’я

Нагадуємо, що щорічний онкопрофогляд – це огляд і обстеження здорової людини, який не має ніяких скарг і відхилень в стані свого здоров’я. Онкопрофоглядів проводяться в оглядовому кабінеті. Цим оглядам підлягають всі люди раз на рік.

Скринінг – це регулярне обстеження популяції з метою раннього виявлення захворювання, використовуючи самий інформативний метод виявлення певного виду онкозахворювання.

Якщо за скрініга його організацію має відповідати держава то за проходження профоглядів відповідає сама людина.

У зв’язку з тим, що ризик виникнення злоякісних новоутворень зростає з віком, в першу чергу більш уважним на можливий розвиток онкології треба бути людям у віці старше 40 років. І починаючи з цього віку проходити регулярне обстеження. Що включає в себе регулярне обстеження? Жінкам, у першу чергу, робити цитологічні мазки для виявлення патології шийки матки, мамографію і УЗД молочних залоз (скринінг раку молочної залози), трансвагинальное УЗД органів малого таза (скринінг раку яєчників, раку ендометрія). Чоловічій половині здавати онкомаркер ПСА і робити Трансанальна УЗД передміхурової залози (скринінг раку передміхурової залози). І чоловікам і жінкам необхідно регулярно проходити такі малоприємні дослідження, як езофагогастроскопія (ЕГДС) (для виявлення раку стравоходу, шлунка) і колоноскопія (для виявлення раку товстої кишки), УЗД органів черевної порожнини (скринінг раку органів гепатобіліарної зони: печінки, жовчного міхура, підшлункової залози), УЗД нирок (скринінг раку нирок) і УЗД щитовидної залози (скринінг раку щитовидної залози), флюорографію (скринінг раку легкого). Так само при необхідності, використовується МРТ (Магнітно-резонансний томограф), КТ (комп’ютерна томографія), ПЕТ-КТ Цим переліком обстежень можна виявити найбільш поширені форми онкологічних захворювань.

Деякі з цих досліджень мало приємні, і є певний контингент людей, які до останнього будуть терпіти біль і дискомфорт, але ту ж ЕГДС зроблять в останню чергу. А тепер подумайте, на шальках терезів перебувають 10 хвилинна маніпуляція, неприємна, але пережити можна, і ваше життя або життя вашого близького.

Ще раз хочу акцентувати увагу, що рак можна вилікувати в тому випадку, якщо він виявлений на ранній стадії. Якщо ж стадія запущена, то маніфестувати рак (коли вже з’явилися ознаки захворювання) забирає хворого швидко і нещадно, незалежно від фінансового стану хворого, рівня лікувального закладу, кваліфікації фахівців і дорожнечі обладнання, які тільки можуть продовжити життя на кілька місяців.

У наші дні онкологія молодіє, тому молодим також не варто забувати про періодичний похід в діагностичний кабінет. Не варто, звичайно, при найменшому нездужанні кидатися в паніку з криками «про Боже, я вмираю, це рак!». А розумно підходити до цього питання – йти на консультацію до фахівця і проходити необхідне обстеження.

Візьміть профілактику за норму!

Пам’ятайте будь-яке захворювання легше запобігти, ніж лікувати!

Онкопрофогляд – правильний підхід до свого здоров’я!

 Дякуємо, що дочитали до кінця
Дякуємо, що дочитали до кінця Будемо раді, якщо скопіюєте посилання клікнувши на “Поширити матеріал” та розкажите про цю статтю вашим друзям.

Інші новини

Усі новини
Пухлина головного мозку. Перші симптоми та лікування Лікування
23.05.2024

Пухлина головного мозку. Перші симптоми та лікування

Пухлина головного мозку – це група внутрішньочерепних новоутворень, які можуть уражати як церебральні тканини, так і залози мозку, його оболонки, кровоносні судини чи нерви. Пухлина може бути доброякісною (відрізняється повільним зростанням і чіткими межами) та злоякісною (коли новоутворення швидко розвивається та проникає у здорові області мозку). Пухлини у головному мозку утворюються шляхом неконтрольованого посиленого поділу […]

Безоплатне видалення новоутворень шкіри Лікування
21.05.2024

Безоплатне видалення новоутворень шкіри

Були часи, коли родимку вважали ознакою привабливості й домальовували мушки на обличчі. На даний час вже відомо, – чим більше родимок, то більша ймовірність, що якась із них почне перероджуватися у небезпечну меланому. Родимка – пігментне новоутворення коричневого або темно- коричневого кольору, що містить у своїй основі клітини-меланоцити і меланін. І кожна родимка має свій […]

Рак є одним з найбільш поширених та небезпечних хвороб у світі. Лікування
18.05.2024

Рак є одним з найбільш поширених та небезпечних хвороб у світі.

На щастя, сьогодні існує багато ефективних методів боротьби з онкологічними захворюваннями. ЛІКУВАННЯ ОНКОЛОГІЇ Лікування онкології залежить від стадії захворювання, локалізації та типу раку, а також від загального стану пацієнта. Серед основних методів лікування онкології можна виділити: – Хірургічне лікування: виконується з метою видалення пухлини та збереження здорових тканин. Застосовується при ранніх стадіях раку та при […]

Рак завжди повертається!? Лікування
16.05.2024

Рак завжди повертається!?

На щастя, це твердження абсолютно не відповідає дійсності. Методи лікування онкозахворювань постійно вдосконалюються, що дозволяє повністю знищити ракові клітини. Однак, навіть одна життєздатна клітина пухлини може дати початок новому новоутворенню, що обумовить рецидив онкологічної хвороби. Це дуже ускладнює розуміння пацієнтами того, коли вони дійсно можуть бути вилікувані, а коли все ще мають підвищений ризик рецидиву […]

Доверху