Головна/Чому рентген легень, а не флюорографія?
11.04.2024

Чому рентген легень, а не флюорографія?

Ми часто чуємо це питання від пацієнтів, які звертаються до нас, щоб пройти обстеження. Давайте розбиратися.

Профілактична флюорографія знайома майже кожному. Багато років тому це обстеження набуло масового поширення через високу захворюваність на туберкульоз. Щоб попередити зараження,  ввели обов’язкове проходження флюорографії.

Однак за останнє десятиліття ставлення лікарів до такого методу діагностики захворювань легень різко змінилося. Хоча флюорографію все ще продовжують «по-старому» призначати в Україні, досвідчені фахівці розуміють, наскільки малоефективна ця методика, і не рекомендують її.

Чому флюорографія заборонена практично в усьому світі?

Причин кілька: низька якість зображень; високе променеве навантаження; трудомісткий процес архівування даних. Тобто, флюорографія — неінформативний і небезпечний профілактичний метод.

Рішенням Всесвітньої організації охорони здоров’я з-за підвищеного радіаційного впливу на пацієнта плівкова флюорографія заборонена в багатьох державах з розвиненою медициною і не рекомендована для тих країн, де її все ще використовують.

Як перевірити легені і уберегти себе від зайвого опромінення?

Якісна альтернатива флюорографії — рентген легень. На рентгенограмі можна розрізнити утворення розміром в 2 мм, а при флюорографічному дослідженні — не менше 6 мм. Рентгенографію ми призначаємо і як профілактичний метод для людей, які вважають себе здоровими (скринінг), і при підозрі на захворювання легенів, такі як туберкульоз, пневмонія, рак та ін.

Переваги скринингової цифрової рентгенографії:

  • висока точність;
  • зменшення в 15-20 разів променевого навантаження на пацієнтів;
  • відмова від плівкового архіву: електронний архів рентгенограм в сотні разів менше плівкового за обсягом і більш доступний для пошуку та аналізу рентгенівських зображень.

Завдяки цифровому формату зображень ми формуємо рентгенівські архіви. Інформацію з них можна тиражувати, уникаючи повторних обстежень, а також використовувати для швидкого і повноцінного порівняння знімків, зроблених в різний час.

Недоліки флюорографії

Дає зменшене, неякісне зображення об’єкта: на флюорографії будь-які відхилення від норми помітні набагато гірше, ніж на рентгенівському знімку, і при сумнівах лікарі призначають рентген, тобто повторне обстеження.

Рентген дасть точну відповідь на питання, чи здорові ваші легені

Рентгенологічні методи постійно удосконалюються. Завдяки цифровій обробці інформації дози опромінення скоротилися в рази. У нашому діагностичному трейлері встановлений новий цифровий апарат, тому переживати через опромінення немає взагалі ніяких підстав. Більш того, жінки можуть пройти в один день і рентген легень, і мамографію (також цифрову!) — це дуже зручно і абсолютно безпечно для організму.

Будьте уважні до свого здоров’я, завжди вибирайте для обстежень найбільш інформативні та безпечні методи.

Запишіться на обстеження за безкоштовними телефонами, вказаними на сайті.

 Дякуємо, що дочитали до кінця
Дякуємо, що дочитали до кінця Будемо раді, якщо скопіюєте посилання клікнувши на “Поширити матеріал” та розкажите про цю статтю вашим друзям.

Інші новини

Усі новини
Паліативна допомога в онкології Лікування
8.11.2024

Паліативна допомога в онкології

Паліативна допомога в онкології: важливість паліативної допомоги для поліпшення якості життя пацієнтів на пізніх стадіях хвороби. Паліативна допомога в онкології забезпечує неоціненну підтримку пацієнтам на пізніх стадіях захворювання, покращуючи їхню якість життя. Основна мета паліативної допомоги — не боротьба з раком як таким, а зменшення симптомів, таких як біль, слабкість, нудота, а також поліпшення емоційного […]

СЕРЬОГІНА
Наталія Серьогіна
Генетичні мутації та рак Лікування
5.11.2024

Генетичні мутації та рак

Генетичні мутації та рак: як генетичні фактори впливають на розвиток раку та можливості персоналізованої медицини. Генетичні мутації грають вирішальну роль у розвитку раку, впливаючи на роботу клітин та здатність організму контролювати їхній ріст. Мутації можуть бути як спадковими, так і набутими. Спадкові мутації передаються від батьків, і вони становлять близько 5-10% усіх випадків раку. Наприклад, […]

Генетичні мутації та рак
Степан Крулько
Лінійний прискорювач: головні переваги Лікування
21.10.2024

Лінійний прискорювач: головні переваги

Сучасний лінійний прискорювач – це високотехнологічний апарат для променевої терапії, який дозволяє максимально точно впливати на пухлину, захищаючи здорові тканини. Завдяки цій технології лікування стає ефективнішим, комфортнішим і менш травматичним для пацієнта. У TomoClinic ми застосовуємо найновіші моделі прискорювачів, включно з Elekta Synergy, що забезпечує високоточне опромінення з мінімальним впливом на здорові тканини завдяки інтегрованій […]

лікар 12
Микола Гуменюк
TomoClinic – це не просто клініка, а місце, де пацієнта супроводжують на кожному етапі. Лікування
20.10.2024

TomoClinic – це не просто клініка, а місце, де пацієнта супроводжують на кожному етапі.

Вибір місця для лікування онкології – це не просто рішення, а крок, який може вплинути на всю подальшу історію вашого здоров’я. У TomoClinic ми переконані, що правильний вибір допоможе не лише ефективніше боротися з хворобою, а й полегшить шлях до одужання завдяки підтримці професійної команди. Важливо обирати клініку, яка спеціалізується саме на вашому типі захворювання. […]

лікар 18
Алла Кухар
Доверху