Головна/Чому рентген легень, а не флюорографія?
11.04.2024

Чому рентген легень, а не флюорографія?

Ми часто чуємо це питання від пацієнтів, які звертаються до нас, щоб пройти обстеження. Давайте розбиратися.

Профілактична флюорографія знайома майже кожному. Багато років тому це обстеження набуло масового поширення через високу захворюваність на туберкульоз. Щоб попередити зараження,  ввели обов’язкове проходження флюорографії.

Однак за останнє десятиліття ставлення лікарів до такого методу діагностики захворювань легень різко змінилося. Хоча флюорографію все ще продовжують «по-старому» призначати в Україні, досвідчені фахівці розуміють, наскільки малоефективна ця методика, і не рекомендують її.

Чому флюорографія заборонена практично в усьому світі?

Причин кілька: низька якість зображень; високе променеве навантаження; трудомісткий процес архівування даних. Тобто, флюорографія — неінформативний і небезпечний профілактичний метод.

Рішенням Всесвітньої організації охорони здоров’я з-за підвищеного радіаційного впливу на пацієнта плівкова флюорографія заборонена в багатьох державах з розвиненою медициною і не рекомендована для тих країн, де її все ще використовують.

Як перевірити легені і уберегти себе від зайвого опромінення?

Якісна альтернатива флюорографії — рентген легень. На рентгенограмі можна розрізнити утворення розміром в 2 мм, а при флюорографічному дослідженні — не менше 6 мм. Рентгенографію ми призначаємо і як профілактичний метод для людей, які вважають себе здоровими (скринінг), і при підозрі на захворювання легенів, такі як туберкульоз, пневмонія, рак та ін.

Переваги скринингової цифрової рентгенографії:

  • висока точність;
  • зменшення в 15-20 разів променевого навантаження на пацієнтів;
  • відмова від плівкового архіву: електронний архів рентгенограм в сотні разів менше плівкового за обсягом і більш доступний для пошуку та аналізу рентгенівських зображень.

Завдяки цифровому формату зображень ми формуємо рентгенівські архіви. Інформацію з них можна тиражувати, уникаючи повторних обстежень, а також використовувати для швидкого і повноцінного порівняння знімків, зроблених в різний час.

Недоліки флюорографії

Дає зменшене, неякісне зображення об’єкта: на флюорографії будь-які відхилення від норми помітні набагато гірше, ніж на рентгенівському знімку, і при сумнівах лікарі призначають рентген, тобто повторне обстеження.

Рентген дасть точну відповідь на питання, чи здорові ваші легені

Рентгенологічні методи постійно удосконалюються. Завдяки цифровій обробці інформації дози опромінення скоротилися в рази. У нашому діагностичному трейлері встановлений новий цифровий апарат, тому переживати через опромінення немає взагалі ніяких підстав. Більш того, жінки можуть пройти в один день і рентген легень, і мамографію (також цифрову!) — це дуже зручно і абсолютно безпечно для організму.

Будьте уважні до свого здоров’я, завжди вибирайте для обстежень найбільш інформативні та безпечні методи.

Запишіться на обстеження за безкоштовними телефонами, вказаними на сайті.

 Дякуємо, що дочитали до кінця
Дякуємо, що дочитали до кінця Будемо раді, якщо скопіюєте посилання клікнувши на “Поширити матеріал” та розкажите про цю статтю вашим друзям.

Інші новини

Усі новини
Здоров’я молочної залози Лікування
12.07.2024

Здоров’я молочної залози

Здоров’я молочної залози – тема, яка хвилює багатьох жінок і вимагає особливої уваги. Чи знали ви, що вчасне виявлення та профілактика можуть врятувати ваше життя? Як лікар, я бачив безліч випадків, коли знання і своєчасні дії робили справжні дива. У цій статті я поділюся з вами найважливішими аспектами здоров’я молочних залоз, які повинна знати кожна […]

караськов
Дмитро Караськов
Рак і генетика: як спадковість впливає на ризик захворювання? Лікування
10.07.2024

Рак і генетика: як спадковість впливає на ризик захворювання?

З кожним роком вивчення генетики набирає все більшої популярності, відкриваючи нові горизонти в розумінні складних процесів, які відбуваються в нашому організмі. Одним з таких процесів є розвиток раку. Існує багато факторів, які можуть вплинути на виникнення цього захворювання, і одним із них є спадковість. Генетичні зміни, або мутації, які можуть бути передані від батьків до […]

гречанюк
Вікторія Гречанюк
Онкологічні обстеження: Коли і які дослідження потрібно проходити? Лікування
6.07.2024

Онкологічні обстеження: Коли і які дослідження потрібно проходити?

Онкологічні обстеження відіграють важливу роль у ранньому виявленні та ефективному лікуванні онкопатології. Рання діагностика дозволяє виявити рак на ранніх стадіях, коли він ще не поширився і лікування може бути найбільш успішним. Різні типи онкології вимагають різних підходів до обстеження, і регулярні медичні обстеження можуть суттєво підвищити шанси на успішне лікування. Важливо знати, які обстеження необхідно […]

Онкологічні обстеження: Коли і які дослідження потрібно проходити?
Степан Крулько
Побічні ефекти хіміотерапії: Як зменшити дискомфорт? Лікування
4.07.2024

Побічні ефекти хіміотерапії: Як зменшити дискомфорт?

Хіміотерапія є одним з основних методів лікування онкологічних захворювань, який використовує потужні медикаменти для знищення ракових клітин. Хоча вона може бути дуже дієвою, хіміотерапія часто супроводжується побічними ефектами, що можуть викликати значний дискомфорт. Знання про те, як зменшити ці побічні ефекти, може суттєво покращити якість життя пацієнтів під час терапії. Одним з найбільш поширених побічних […]

лікар 8
Валерія Бірюк
Доверху