Головна/Чому рентген легень, а не флюорографія?
11.04.2024

Чому рентген легень, а не флюорографія?

Ми часто чуємо це питання від пацієнтів, які звертаються до нас, щоб пройти обстеження. Давайте розбиратися.

Профілактична флюорографія знайома майже кожному. Багато років тому це обстеження набуло масового поширення через високу захворюваність на туберкульоз. Щоб попередити зараження,  ввели обов’язкове проходження флюорографії.

Однак за останнє десятиліття ставлення лікарів до такого методу діагностики захворювань легень різко змінилося. Хоча флюорографію все ще продовжують «по-старому» призначати в Україні, досвідчені фахівці розуміють, наскільки малоефективна ця методика, і не рекомендують її.

Чому флюорографія заборонена практично в усьому світі?

Причин кілька: низька якість зображень; високе променеве навантаження; трудомісткий процес архівування даних. Тобто, флюорографія — неінформативний і небезпечний профілактичний метод.

Рішенням Всесвітньої організації охорони здоров’я з-за підвищеного радіаційного впливу на пацієнта плівкова флюорографія заборонена в багатьох державах з розвиненою медициною і не рекомендована для тих країн, де її все ще використовують.

Як перевірити легені і уберегти себе від зайвого опромінення?

Якісна альтернатива флюорографії — рентген легень. На рентгенограмі можна розрізнити утворення розміром в 2 мм, а при флюорографічному дослідженні — не менше 6 мм. Рентгенографію ми призначаємо і як профілактичний метод для людей, які вважають себе здоровими (скринінг), і при підозрі на захворювання легенів, такі як туберкульоз, пневмонія, рак та ін.

Переваги скринингової цифрової рентгенографії:

  • висока точність;
  • зменшення в 15-20 разів променевого навантаження на пацієнтів;
  • відмова від плівкового архіву: електронний архів рентгенограм в сотні разів менше плівкового за обсягом і більш доступний для пошуку та аналізу рентгенівських зображень.

Завдяки цифровому формату зображень ми формуємо рентгенівські архіви. Інформацію з них можна тиражувати, уникаючи повторних обстежень, а також використовувати для швидкого і повноцінного порівняння знімків, зроблених в різний час.

Недоліки флюорографії

Дає зменшене, неякісне зображення об’єкта: на флюорографії будь-які відхилення від норми помітні набагато гірше, ніж на рентгенівському знімку, і при сумнівах лікарі призначають рентген, тобто повторне обстеження.

Рентген дасть точну відповідь на питання, чи здорові ваші легені

Рентгенологічні методи постійно удосконалюються. Завдяки цифровій обробці інформації дози опромінення скоротилися в рази. У нашому діагностичному трейлері встановлений новий цифровий апарат, тому переживати через опромінення немає взагалі ніяких підстав. Більш того, жінки можуть пройти в один день і рентген легень, і мамографію (також цифрову!) — це дуже зручно і абсолютно безпечно для організму.

Будьте уважні до свого здоров’я, завжди вибирайте для обстежень найбільш інформативні та безпечні методи.

Запишіться на обстеження за безкоштовними телефонами, вказаними на сайті.

 Дякуємо, що дочитали до кінця
Дякуємо, що дочитали до кінця Будемо раді, якщо скопіюєте посилання клікнувши на “Поширити матеріал” та розкажите про цю статтю вашим друзям.

Інші новини

Усі новини
Хто ми такі Життя Клініки
15.04.2024

Хто ми такі

Експертна, сучасна, приватна клініка 𝐓𝐨𝐦𝐨𝐂𝐥𝐢𝐧𝐢𝐜 є лідером в Україні з надання повного циклу медичної допомоги при онкології. Наша місія – створення ідеальних умов для комфортного та якісного лікування пацієнтів, об’єднавши найкращі технології, професійну команду та комплексний підхід. 𝐓𝐨𝐦𝐨𝐂𝐥𝐢𝐧𝐢𝐜 надає повний цикл обслуговування: ви можете отримати будь-яку послугу – від однієї консультації до комплексного обстеження та […]

СКУРЕНКО
Оксана Скуренко
Онкопсихолог TomoClinic: як, з ким і заради яких результатів працює? Онкопсихологія
12.04.2024

Онкопсихолог TomoClinic: як, з ким і заради яких результатів працює?

Прийнято вважати, що першим, хто стукає по допомогу до онкопсихолога, буде саме пацієнт. Проте практика показує: на прийом часто записуються і родичі пацієнта. Тому психолог вирішує складнощі та працює з тими, хто до нього звернувся. Перше завдання — заспокоїти людину, особливо якщо вона емоційно нестабільна, розгублена, плаче. Зрозуміти та показати, що тут можна зустріти комфорт, розуміння, підтримку […]

Психолог Антон Покалюхін: що таке майндфулнес і чим він може бути корисний онкопацієнтам Онкопсихологія
12.04.2024

Психолог Антон Покалюхін: що таке майндфулнес і чим він може бути корисний онкопацієнтам

Хоч про трендовий майндфулнес зараз говорять на кожному розі, до практики справа доходить не у всіх. Однозначного перекладу цей термін не має, але найчастіше його розуміють як «усвідомленість». Отже, майндфулнес — це одночасно і процес зосередження на теперішньому моменті, і назва практики, що розвиває цей процес. Чому це важливо? Тому що ми живемо в часи […]

Психолог TomoClinic Яніна Петренко: Світ дає варіанти вибору — тим і прекрасний Онкопсихологія
12.04.2024

Психолог TomoClinic Яніна Петренко: Світ дає варіанти вибору — тим і прекрасний

Тривожність, непереносимість невизначеності, апатія, усі думки крутяться навколо центральної негативної думки і повторюються («замкнене коло думок», тобто румінація). Все це — знайомі стани для багатьох людей світу під час пандемії, у тому числі і для тих, хто проходить онкологічне лікування. Як долати складнощі без втрати якості життя, пояснила психолог TomoClinic Яніна Петренко. «Щодня у своєму кабінеті […]

Доверху