Чому рентген легень, а не флюорографія?
Ми часто чуємо це питання від пацієнтів, які звертаються до нас, щоб пройти обстеження. Давайте розбиратися.
Профілактична флюорографія знайома майже кожному. Багато років тому це обстеження набуло масового поширення через високу захворюваність на туберкульоз. Щоб попередити зараження, ввели обов’язкове проходження флюорографії.
Однак за останнє десятиліття ставлення лікарів до такого методу діагностики захворювань легень різко змінилося. Хоча флюорографію все ще продовжують «по-старому» призначати в Україні, досвідчені фахівці розуміють, наскільки малоефективна ця методика, і не рекомендують її.
Чому флюорографія заборонена практично в усьому світі?
Причин кілька: низька якість зображень; високе променеве навантаження; трудомісткий процес архівування даних. Тобто, флюорографія — неінформативний і небезпечний профілактичний метод.
Рішенням Всесвітньої організації охорони здоров’я з-за підвищеного радіаційного впливу на пацієнта плівкова флюорографія заборонена в багатьох державах з розвиненою медициною і не рекомендована для тих країн, де її все ще використовують.
Як перевірити легені і уберегти себе від зайвого опромінення?
Якісна альтернатива флюорографії — рентген легень. На рентгенограмі можна розрізнити утворення розміром в 2 мм, а при флюорографічному дослідженні — не менше 6 мм. Рентгенографію ми призначаємо і як профілактичний метод для людей, які вважають себе здоровими (скринінг), і при підозрі на захворювання легенів, такі як туберкульоз, пневмонія, рак та ін.
Переваги скринингової цифрової рентгенографії:
- висока точність;
- зменшення в 15-20 разів променевого навантаження на пацієнтів;
- відмова від плівкового архіву: електронний архів рентгенограм в сотні разів менше плівкового за обсягом і більш доступний для пошуку та аналізу рентгенівських зображень.
Завдяки цифровому формату зображень ми формуємо рентгенівські архіви. Інформацію з них можна тиражувати, уникаючи повторних обстежень, а також використовувати для швидкого і повноцінного порівняння знімків, зроблених в різний час.
Недоліки флюорографії
Дає зменшене, неякісне зображення об’єкта: на флюорографії будь-які відхилення від норми помітні набагато гірше, ніж на рентгенівському знімку, і при сумнівах лікарі призначають рентген, тобто повторне обстеження.
Рентген дасть точну відповідь на питання, чи здорові ваші легені
Рентгенологічні методи постійно удосконалюються. Завдяки цифровій обробці інформації дози опромінення скоротилися в рази. У нашому діагностичному трейлері встановлений новий цифровий апарат, тому переживати через опромінення немає взагалі ніяких підстав. Більш того, жінки можуть пройти в один день і рентген легень, і мамографію (також цифрову!) — це дуже зручно і абсолютно безпечно для організму.
Будьте уважні до свого здоров’я, завжди вибирайте для обстежень найбільш інформативні та безпечні методи.
Запишіться на обстеження за безкоштовними телефонами, вказаними на сайті.