Головна/Потрібно лікувати: ТЕЛА та променева терапія
11.04.2024

Потрібно лікувати: ТЕЛА та променева терапія

Тромбоемболія легеневої артерії (ТЕЛА) — це закупорка однієї або більше артерій у легенях. У быльшості випадків захворювання викликається кров’яними згустками (тромбами), які переміщаються з інших частин тіла, найчастіше з нижніх кінцівок. ТЕЛА — небезпечне захворюванням, тому необхідно вчасно провести лікування.

Чому ми розповідаємо про ТЕЛА?

Пояснює променевий терапевт Тетяна Бойко: «Близько половини пацієнтів після операції на головному мозку приходять до нас із таким ускладненням, і ми перш ніж розпочати спеціальне лікування реагуємо на це».

— Як реагуєте? Як визначаєте наявність таких ускладнень?

— У нас у клініці пацієнти обов’язково проходять КТ органів грудної клітки для виключення ТЕЛА та інших можливих змін (наприклад, пневмонії). Також ми досліджуємо стан судин нижніх кінцівок (УЗД) і проводимо дослідження згортання крові (коагулограма). Оперативне втручання (не тільки на головному мозку, а будь-яке) — це досить серйозний фактор, що провокує розвиток тромбозів, найсерйозніший з яких — ТЕЛА. Та й саме онкологічне захворювання збільшує ризик тромбозів. Якщо виявляємо ознаки тромбоемболії (тромбоз судин нижніх кінцівок, ТЕЛА), пацієнта консультують судинний хірург, кардіолог.

— Коли пацієнт може розпочати онкологічне лікування?

— Ми призначаємо відповідне лікування ускладнень (антикоагулянти) на якийсь час, а потім, зазвичай через два тижні, приступаємо до спеціального лікування, зокрема до променевої терапії, попередньо провівши контроль КТ, УЗД, коагулограму.

Пацієнт отримує променеву терапію та продовжує стандартну тривалу антикоагулянтну терапію. Якщо при первинному КТ ми виявляємо таке ускладнення, як інфаркт-пневмонію, направляємо людину до спеціалізованого стаціонару, — це може бути кардіологічне або пульмонологічне відділення. У таких випадках вирішення питання щодо спеціального лікування відкладаємо до стабілізації стану пацієнта.

Щоб записатись на консультацію або отримати додаткову інформацію, телефонуйте на номер, який бачите на сайті.

 Дякуємо, що дочитали до кінця
Дякуємо, що дочитали до кінця Будемо раді, якщо скопіюєте посилання клікнувши на “Поширити матеріал” та розкажите про цю статтю вашим друзям.

Інші новини

Усі новини
Безоплатне видалення новоутворень шкіри Лікування
21.05.2024

Безоплатне видалення новоутворень шкіри

Були часи, коли родимку вважали ознакою привабливості й домальовували мушки на обличчі. На даний час вже відомо, – чим більше родимок, то більша ймовірність, що якась із них почне перероджуватися у небезпечну меланому. Родимка – пігментне новоутворення коричневого або темно- коричневого кольору, що містить у своїй основі клітини-меланоцити і меланін. І кожна родимка має свій […]

Рак є одним з найбільш поширених та небезпечних хвороб у світі. Лікування
18.05.2024

Рак є одним з найбільш поширених та небезпечних хвороб у світі.

На щастя, сьогодні існує багато ефективних методів боротьби з онкологічними захворюваннями. ЛІКУВАННЯ ОНКОЛОГІЇ Лікування онкології залежить від стадії захворювання, локалізації та типу раку, а також від загального стану пацієнта. Серед основних методів лікування онкології можна виділити: – Хірургічне лікування: виконується з метою видалення пухлини та збереження здорових тканин. Застосовується при ранніх стадіях раку та при […]

Рак завжди повертається!? Лікування
16.05.2024

Рак завжди повертається!?

На щастя, це твердження абсолютно не відповідає дійсності. Методи лікування онкозахворювань постійно вдосконалюються, що дозволяє повністю знищити ракові клітини. Однак, навіть одна життєздатна клітина пухлини може дати початок новому новоутворенню, що обумовить рецидив онкологічної хвороби. Це дуже ускладнює розуміння пацієнтами того, коли вони дійсно можуть бути вилікувані, а коли все ще мають підвищений ризик рецидиву […]

Чому обирають нас? Життя Клініки
8.05.2024

Чому обирають нас?

𝐓𝐨𝐦𝐨𝐂𝐥𝐢𝐧𝐢𝐜 – це передова клініка, яка спеціалізується на діагностиці та лікуванні онкологічних захворювань. Наша місія – обʼєднати передові технології та експертний підхід, щоб забезпечити нашим пацієнтам найкращу можливу медичну допомогу та підтримку. Чому ж пацієнти обирають 𝐓𝐨𝐦𝐨𝐂𝐥𝐢𝐧𝐢𝐜: ми надаємо повний цикл діагностики та лікування онкологічних захворювань в одному місці; ми зібрали найкращу команду майстрів лікарської […]

СКУРЕНКО
Оксана Скуренко
Доверху