Головна/Потрібно лікувати: ТЕЛА та променева терапія
11.04.2024

Потрібно лікувати: ТЕЛА та променева терапія

Тромбоемболія легеневої артерії (ТЕЛА) — це закупорка однієї або більше артерій у легенях. У быльшості випадків захворювання викликається кров’яними згустками (тромбами), які переміщаються з інших частин тіла, найчастіше з нижніх кінцівок. ТЕЛА — небезпечне захворюванням, тому необхідно вчасно провести лікування.

Чому ми розповідаємо про ТЕЛА?

Пояснює променевий терапевт Тетяна Бойко: «Близько половини пацієнтів після операції на головному мозку приходять до нас із таким ускладненням, і ми перш ніж розпочати спеціальне лікування реагуємо на це».

— Як реагуєте? Як визначаєте наявність таких ускладнень?

— У нас у клініці пацієнти обов’язково проходять КТ органів грудної клітки для виключення ТЕЛА та інших можливих змін (наприклад, пневмонії). Також ми досліджуємо стан судин нижніх кінцівок (УЗД) і проводимо дослідження згортання крові (коагулограма). Оперативне втручання (не тільки на головному мозку, а будь-яке) — це досить серйозний фактор, що провокує розвиток тромбозів, найсерйозніший з яких — ТЕЛА. Та й саме онкологічне захворювання збільшує ризик тромбозів. Якщо виявляємо ознаки тромбоемболії (тромбоз судин нижніх кінцівок, ТЕЛА), пацієнта консультують судинний хірург, кардіолог.

— Коли пацієнт може розпочати онкологічне лікування?

— Ми призначаємо відповідне лікування ускладнень (антикоагулянти) на якийсь час, а потім, зазвичай через два тижні, приступаємо до спеціального лікування, зокрема до променевої терапії, попередньо провівши контроль КТ, УЗД, коагулограму.

Пацієнт отримує променеву терапію та продовжує стандартну тривалу антикоагулянтну терапію. Якщо при первинному КТ ми виявляємо таке ускладнення, як інфаркт-пневмонію, направляємо людину до спеціалізованого стаціонару, — це може бути кардіологічне або пульмонологічне відділення. У таких випадках вирішення питання щодо спеціального лікування відкладаємо до стабілізації стану пацієнта.

Щоб записатись на консультацію або отримати додаткову інформацію, телефонуйте на номер, який бачите на сайті.

 Дякуємо, що дочитали до кінця
Дякуємо, що дочитали до кінця Будемо раді, якщо скопіюєте посилання клікнувши на “Поширити матеріал” та розкажите про цю статтю вашим друзям.

Інші новини

Усі новини
Лікуємо без черг! Лікування
19.04.2024

Лікуємо без черг!

Рак – це велика група онкологічних захворювань, для яких характерний швидкий та неконтрольований ріст клітин, що утворюють пухлину. Відсутність лікування призводить тільки до одного результату – загибелі хворого. Тому, абсолютно логічно, що дізнавшись про діагноз, хочеться якнайшвидше розпочати лікування. Завдяки ефективно налагодженому процесу і можливості проведення лікування на двох лінійних прискорювачах, у 𝐓𝐨𝐦𝐨𝐂𝐥𝐢𝐧𝐢𝐜 відсутні черги. […]

Хто ми такі Життя Клініки
15.04.2024

Хто ми такі

Експертна, сучасна, приватна клініка 𝐓𝐨𝐦𝐨𝐂𝐥𝐢𝐧𝐢𝐜 є лідером в Україні з надання повного циклу медичної допомоги при онкології. Наша місія – створення ідеальних умов для комфортного та якісного лікування пацієнтів, об’єднавши найкращі технології, професійну команду та комплексний підхід. 𝐓𝐨𝐦𝐨𝐂𝐥𝐢𝐧𝐢𝐜 надає повний цикл обслуговування: ви можете отримати будь-яку послугу – від однієї консультації до комплексного обстеження та […]

СКУРЕНКО
Оксана Скуренко
Онкопсихолог TomoClinic: як, з ким і заради яких результатів працює? Онкопсихологія
12.04.2024

Онкопсихолог TomoClinic: як, з ким і заради яких результатів працює?

Прийнято вважати, що першим, хто стукає по допомогу до онкопсихолога, буде саме пацієнт. Проте практика показує: на прийом часто записуються і родичі пацієнта. Тому психолог вирішує складнощі та працює з тими, хто до нього звернувся. Перше завдання — заспокоїти людину, особливо якщо вона емоційно нестабільна, розгублена, плаче. Зрозуміти та показати, що тут можна зустріти комфорт, розуміння, підтримку […]

Психолог Антон Покалюхін: що таке майндфулнес і чим він може бути корисний онкопацієнтам Онкопсихологія
12.04.2024

Психолог Антон Покалюхін: що таке майндфулнес і чим він може бути корисний онкопацієнтам

Хоч про трендовий майндфулнес зараз говорять на кожному розі, до практики справа доходить не у всіх. Однозначного перекладу цей термін не має, але найчастіше його розуміють як «усвідомленість». Отже, майндфулнес — це одночасно і процес зосередження на теперішньому моменті, і назва практики, що розвиває цей процес. Чому це важливо? Тому що ми живемо в часи […]

Доверху