Головна/Про чоловіче здоров’я: передміхурова залоза
11.04.2024

Про чоловіче здоров’я: передміхурова залоза

На календарі листопад — традиційно місяць поінформованості про рак простати. Це одне з найбільш поширених онкологічних захворювань сильної статі, від якого при ранньому виявленні та правильному лікуванні чоловіка можна повністю позбавити.

Обізнаний — значить озброєний. Знайте фактори ризику

 • Вік: чим старший чоловік, тим більший ризик розвитку раку простати.
 • Історія сім’ї: якщо у батька або брата був рак простати, ймовірність розвитку цього захворювання зростає.

Симптоми

Слід звернути особливу увагу на зміни у сечовипусканні та сексуальній функції:

 • часте сечовипускання, особливо вночі;
 • складність початку сечовипускання;
 • слабкий чи переривчастий потік сечі;
 • хворобливе сечовипускання;
 • проблеми з ерекцією;
 • хворобливе сім’явипорскування;
 • кров у сечі чи спермі;
 • частий біль або скутість у нижній частині спини або верхній частині стегон.

Як не пропустити початкову стадію захворювання?

Важливо знати, що симптоми відчуваються не завжди, часто на ранніх стадіях хвороба не виявляє жодних ознак.

Регулярна перевірка рівня ПСА, починаючи з 45 років, — найпростіший спосіб виявити чоловіків з ризиком розвитку раку простати. Цей тест ви можете пройти в нашому центрі та отримати консультацію досвідченого лікаря-уролога.

Існує два важливі дослідження для раннього виявлення захворювання.

 • Аналіз крові ПСА: зразки крові досліджують, щоб виміряти кількість простат-специфічного антигену (ПСА) — білка, що виробляється у простаті.
 • Трансректальне дослідження — лікар визначає розмір, форму і поверхню простати, якщо рівень ПСА буде вищим за норму.

Коли потрібна біопсія?

Залежно від результатів фахівець може направити на проведення біопсії простати. Це єдиний спосіб визначити характер захворювання — доброякісне чи злоякісне.

Головне, що потрібно знати, — у разі потреби ми проводимо прицільну біопсію простати, використовуємо найточнішу і найбезпечнішу сучасну Фьюжн-технологію. Разом із нашим лікарем-урологом можна обговорити ситуацію та вибрати найкращий план дій.

Лікування

Варіанти лікування включають:

 • активне спостереження;
 • простатектомію — хірургічне втручання;
 • променеву терапію;
 • гормональну терапію;
 • хіміотерапію.

Обґрунтоване рішення кожен пацієнт приймає, консультуючись із досвідченими клінічними онкологами.

Без ускладнень

Побоюватися ускладнень не потрібно. Їхня ймовірність (те, чого бояться чоловіки, — нетримання сечі, ослаблення сексуальної функції) при лікуванні в нашому центрі зведена до мінімуму. Зокрема, при проведенні променевої терапії ми застосовуємо лише найсучасніші методи, а саме інтенсивно модульовану променеву терапію. Інноваційний спосіб дозволяє максимально знизити дозу випромінювання на критичні органи, розташовані поруч із передміхурової залозою, і при цьому забезпечити високу дозу в пухлину, яка буде для неї смертельною.

Чи можна запобігти хворобі?

Універсального рецепту немає. Потрібно відмовитися від куріння, пам’ятати, що надмірне споживання алкоголю підвищує ризик розвитку раку простати.

Коли чоловікові, навіть якщо немає скарг, треба звертатися до уролога?

Після 40 років варто показатися лікареві. А проводити повне обстеження, тобто здавати кров на ПСА і робити УЗД, — після 45 років.

Щоб отримати детальну інформацію про діагностику і лікування захворювань простати та записатися на прийом до лікаря-уролога, телефонуйте на номер, який бачите на сайті.

 Дякуємо, що дочитали до кінця
Дякуємо, що дочитали до кінця Будемо раді, якщо скопіюєте посилання клікнувши на “Поширити матеріал” та розкажите про цю статтю вашим друзям.

Інші новини

Усі новини
Пухлина головного мозку. Перші симптоми та лікування Лікування
23.05.2024

Пухлина головного мозку. Перші симптоми та лікування

Пухлина головного мозку – це група внутрішньочерепних новоутворень, які можуть уражати як церебральні тканини, так і залози мозку, його оболонки, кровоносні судини чи нерви. Пухлина може бути доброякісною (відрізняється повільним зростанням і чіткими межами) та злоякісною (коли новоутворення швидко розвивається та проникає у здорові області мозку). Пухлини у головному мозку утворюються шляхом неконтрольованого посиленого поділу […]

Безоплатне видалення новоутворень шкіри Лікування
21.05.2024

Безоплатне видалення новоутворень шкіри

Були часи, коли родимку вважали ознакою привабливості й домальовували мушки на обличчі. На даний час вже відомо, – чим більше родимок, то більша ймовірність, що якась із них почне перероджуватися у небезпечну меланому. Родимка – пігментне новоутворення коричневого або темно- коричневого кольору, що містить у своїй основі клітини-меланоцити і меланін. І кожна родимка має свій […]

Рак є одним з найбільш поширених та небезпечних хвороб у світі. Лікування
18.05.2024

Рак є одним з найбільш поширених та небезпечних хвороб у світі.

На щастя, сьогодні існує багато ефективних методів боротьби з онкологічними захворюваннями. ЛІКУВАННЯ ОНКОЛОГІЇ Лікування онкології залежить від стадії захворювання, локалізації та типу раку, а також від загального стану пацієнта. Серед основних методів лікування онкології можна виділити: – Хірургічне лікування: виконується з метою видалення пухлини та збереження здорових тканин. Застосовується при ранніх стадіях раку та при […]

Рак завжди повертається!? Лікування
16.05.2024

Рак завжди повертається!?

На щастя, це твердження абсолютно не відповідає дійсності. Методи лікування онкозахворювань постійно вдосконалюються, що дозволяє повністю знищити ракові клітини. Однак, навіть одна життєздатна клітина пухлини може дати початок новому новоутворенню, що обумовить рецидив онкологічної хвороби. Це дуже ускладнює розуміння пацієнтами того, коли вони дійсно можуть бути вилікувані, а коли все ще мають підвищений ризик рецидиву […]

Доверху