Головна/Променева терапія з модульованою інтенсивністю — IMRT (Intensity Modulated Radiation Therapy)
11.04.2024

Променева терапія з модульованою інтенсивністю — IMRT (Intensity Modulated Radiation Therapy)

Променева терапія з модульованою інтенсивністю (IMRT) — це один з найбільш ефективних і сучасних методів боротьби з доброякісними і онкологічними новоутвореннями, який здатний впливати навіть на пухлини, що не піддаються хірургічному лікуванню або розташовані в важкодоступних місцях.

Метод полягає в обробці пухлини точно розрахованою дозою радіоактивного випромінювання (від 2 до 5 грей за сеанс). Процедурі передує ретельна діагностика пухлини засобами комп’ютерної томографії та детальне фокусування керованих пучків випромінювання.
За допомогою комп’ютерного візуалізування лікар виявляє чіткі межі новоутворення, що відокремлюють його від здорових тканин: це дозволяє уникнути опромінення критичних органів і тканин, які розташовані поблизу с пухлиною. Побічні ефекти і ускладнення, характерні для променевої терапії, при цьому методі зведені до мінімуму, а період реабілітації пацієнта в рази коротший, ніж при традиційній зовнішній променевій терапії.

Перед процедурою IMRT проводиться побудова тривимірної моделі пухлини з подальшим моделюванням процесу опромінення. Обчислення кутів обробки новоутворень, дози опромінення та визначення інших процесів обчислюється комп’ютером. У процесі опромінення комп’ютерна система безперервно стежить за станом пацієнта, за ходом обробки пухлини і регулює інтенсивність випромінювання.

Наявність системи IMRT- IGRT передбачає зміну розміру, форми і інтенсивності пучка випромінювання для повної відповідності розмірам, формі та розташуванню пухлини пацієнта. Система використовує запатентований бінарний багатопелюстковий коліматор, який ділить віяловий пучок випромінювання на бімлети, тобто тонкі промені. Кожен бімлет керується індивідуально, що дозволяє з високою точністю маніпулювати розподілом дози в мішені.

Бінарний коліматор і спіральний режим підведення дози випромінювання забезпечує оптимальне формування дозового розподілу всередині тіла пацієнта.

 Дякуємо, що дочитали до кінця
Дякуємо, що дочитали до кінця Будемо раді, якщо скопіюєте посилання клікнувши на “Поширити матеріал” та розкажите про цю статтю вашим друзям.

Інші новини

Усі новини
Пухлина головного мозку. Перші симптоми та лікування Лікування
23.05.2024

Пухлина головного мозку. Перші симптоми та лікування

Пухлина головного мозку – це група внутрішньочерепних новоутворень, які можуть уражати як церебральні тканини, так і залози мозку, його оболонки, кровоносні судини чи нерви. Пухлина може бути доброякісною (відрізняється повільним зростанням і чіткими межами) та злоякісною (коли новоутворення швидко розвивається та проникає у здорові області мозку). Пухлини у головному мозку утворюються шляхом неконтрольованого посиленого поділу […]

Безоплатне видалення новоутворень шкіри Лікування
21.05.2024

Безоплатне видалення новоутворень шкіри

Були часи, коли родимку вважали ознакою привабливості й домальовували мушки на обличчі. На даний час вже відомо, – чим більше родимок, то більша ймовірність, що якась із них почне перероджуватися у небезпечну меланому. Родимка – пігментне новоутворення коричневого або темно- коричневого кольору, що містить у своїй основі клітини-меланоцити і меланін. І кожна родимка має свій […]

Рак є одним з найбільш поширених та небезпечних хвороб у світі. Лікування
18.05.2024

Рак є одним з найбільш поширених та небезпечних хвороб у світі.

На щастя, сьогодні існує багато ефективних методів боротьби з онкологічними захворюваннями. ЛІКУВАННЯ ОНКОЛОГІЇ Лікування онкології залежить від стадії захворювання, локалізації та типу раку, а також від загального стану пацієнта. Серед основних методів лікування онкології можна виділити: – Хірургічне лікування: виконується з метою видалення пухлини та збереження здорових тканин. Застосовується при ранніх стадіях раку та при […]

Рак завжди повертається!? Лікування
16.05.2024

Рак завжди повертається!?

На щастя, це твердження абсолютно не відповідає дійсності. Методи лікування онкозахворювань постійно вдосконалюються, що дозволяє повністю знищити ракові клітини. Однак, навіть одна життєздатна клітина пухлини може дати початок новому новоутворенню, що обумовить рецидив онкологічної хвороби. Це дуже ускладнює розуміння пацієнтами того, коли вони дійсно можуть бути вилікувані, а коли все ще мають підвищений ризик рецидиву […]

Доверху