Головна/Променева терапія з модульованою інтенсивністю — IMRT (Intensity Modulated Radiation Therapy)
11.04.2024

Променева терапія з модульованою інтенсивністю — IMRT (Intensity Modulated Radiation Therapy)

Променева терапія з модульованою інтенсивністю (IMRT) — це один з найбільш ефективних і сучасних методів боротьби з доброякісними і онкологічними новоутвореннями, який здатний впливати навіть на пухлини, що не піддаються хірургічному лікуванню або розташовані в важкодоступних місцях.

Метод полягає в обробці пухлини точно розрахованою дозою радіоактивного випромінювання (від 2 до 5 грей за сеанс). Процедурі передує ретельна діагностика пухлини засобами комп’ютерної томографії та детальне фокусування керованих пучків випромінювання.
За допомогою комп’ютерного візуалізування лікар виявляє чіткі межі новоутворення, що відокремлюють його від здорових тканин: це дозволяє уникнути опромінення критичних органів і тканин, які розташовані поблизу с пухлиною. Побічні ефекти і ускладнення, характерні для променевої терапії, при цьому методі зведені до мінімуму, а період реабілітації пацієнта в рази коротший, ніж при традиційній зовнішній променевій терапії.

Перед процедурою IMRT проводиться побудова тривимірної моделі пухлини з подальшим моделюванням процесу опромінення. Обчислення кутів обробки новоутворень, дози опромінення та визначення інших процесів обчислюється комп’ютером. У процесі опромінення комп’ютерна система безперервно стежить за станом пацієнта, за ходом обробки пухлини і регулює інтенсивність випромінювання.

Наявність системи IMRT- IGRT передбачає зміну розміру, форми і інтенсивності пучка випромінювання для повної відповідності розмірам, формі та розташуванню пухлини пацієнта. Система використовує запатентований бінарний багатопелюстковий коліматор, який ділить віяловий пучок випромінювання на бімлети, тобто тонкі промені. Кожен бімлет керується індивідуально, що дозволяє з високою точністю маніпулювати розподілом дози в мішені.

Бінарний коліматор і спіральний режим підведення дози випромінювання забезпечує оптимальне формування дозового розподілу всередині тіла пацієнта.

 Дякуємо, що дочитали до кінця
Дякуємо, що дочитали до кінця Будемо раді, якщо скопіюєте посилання клікнувши на “Поширити матеріал” та розкажите про цю статтю вашим друзям.

Інші новини

Усі новини
Рак молочної залози — найпоширеніше онкологічне захворювання серед жінок Лікування
17.11.2024

Рак молочної залози — найпоширеніше онкологічне захворювання серед жінок

Рак молочної залози — найпоширеніше онкологічне захворювання серед жінок, яке потребує своєчасної діагностики та лікування. У 2023 році в Україні зареєстровано 12 683 нових випадки, і кожен четвертий випадок діагностується на ІІІ–ІV стадії, коли лікування є складнішим. Фактори ризику для раку молочної залози: наявність у родині випадків захворювання на рак молочної залози, відсутність вагітностей або […]

караськов
Дмитро Караськов
Імунотерапія в лікуванні раку: нові підходи та досягнення в активізації імунної системи для боротьби з онкологічними захворюваннями. Лікування
12.11.2024

Імунотерапія в лікуванні раку: нові підходи та досягнення в активізації імунної системи для боротьби з онкологічними захворюваннями.

Імунотерапія відкрила нові можливості в лікуванні раку, допомагаючи імунній системі пацієнта самостійно боротися з пухлиною. На відміну від традиційних методів, як-от хіміо- та променева терапія, імунотерапія активує природні захисні сили організму, щоб він зміг розпізнати і атакувати ракові клітини. Такий підхід стає особливо ефективним для пацієнтів з пізніми стадіями раку або тих, у кого хвороба […]

Імунотерапія в лікуванні раку: нові підходи та досягнення в активізації імунної системи для боротьби з онкологічними захворюваннями.
Степан Крулько
Паліативна допомога в онкології Лікування
8.11.2024

Паліативна допомога в онкології

Паліативна допомога в онкології: важливість паліативної допомоги для поліпшення якості життя пацієнтів на пізніх стадіях хвороби. Паліативна допомога в онкології забезпечує неоціненну підтримку пацієнтам на пізніх стадіях захворювання, покращуючи їхню якість життя. Основна мета паліативної допомоги — не боротьба з раком як таким, а зменшення симптомів, таких як біль, слабкість, нудота, а також поліпшення емоційного […]

СЕРЬОГІНА
Наталія Серьогіна
Генетичні мутації та рак Лікування
5.11.2024

Генетичні мутації та рак

Генетичні мутації та рак: як генетичні фактори впливають на розвиток раку та можливості персоналізованої медицини. Генетичні мутації грають вирішальну роль у розвитку раку, впливаючи на роботу клітин та здатність організму контролювати їхній ріст. Мутації можуть бути як спадковими, так і набутими. Спадкові мутації передаються від батьків, і вони становлять близько 5-10% усіх випадків раку. Наприклад, […]

Генетичні мутації та рак
Степан Крулько
Доверху