Головна/Променеве лікування пухлин простати: енергія, що вбиває рак
11.04.2024

Променеве лікування пухлин простати: енергія, що вбиває рак

Променева терапія при раку простати — це ефективне лікування, яке вбиває клітини раку передміхурової залози за допомогою часток високої енергії. Застосовують і на ранніх стадіях захворювання, і на пізніх, коли пухлина поширюється за межі простати. Використовують як самостійно, так і у поєднанні з іншими методами, такими як хірургія та гормональна терапія.
При виборі схеми лікування вирішальну роль відіграють вік пацієнта, супутні захворювання та пухлинна стадія.

У яких випадках призначають радіотерапію?

  • При нерозповсюдженій пухлині як самостійне лікування.
  • Після операції для зниження ризику рецидиву раку.
  • При обмеженому поширенні (олігометастатичному раку) для зменшення розміру пухлини та покращення якості життя.
  • Як паліативне лікування для зняття болю при прогресуючому раку.

У нашому центрі застосовують зовнішню (дистанційну) променеву терапію. Перед початком лікування за допомогою комп’ютерної томографії (КТ) або магнітно-резонансної томографії (МРТ) визначають точне розташування пухлини.

Під час кожного сеансу лікування промені фокусують на цільових областях (мішенях). Завдяки використанню найсучасніших методів наші фахівці можуть змінювати інтенсивність доз і пучків радіації, щоб доставляти високі дози до пухлинних клітин і мінімізувати дози до оточуючих здорових тканин.

Які методи променевої терапії використовують для лікування раку простати?

Технологія IMRT

Променева терапія з модульованою інтенсивністю (IMRT) — це складна форма зовнішнього опромінення. Сенс технології в тому, що IMRT використовує тривимірні зображення ракової пухлини та навколишніх тканин, щоб «узгодити» потік випромінювання з розміром і формою пухлини, тобто щоб цей потік бив точно в ціль.

Фахівці-радіологи можуть змінювати інтенсивність і форму променів, щоб націлювати їх точно на пухлину, та зводити до мінімуму вплив на прилеглі тканини сечового міхура та прямої кишки. Завдяки плануванню лікування лікар призначає точні, інтенсивні та ефективні дози опромінення з мінімальним ризиком ушкодження здорових органів.

За останні кілька років IMRT став поширеним та успішним методом лікування раку простати. Технологію застосовують у всіх розвинених країнах світу, і вона доступна пацієнтам TomoClinic.

Використовуючи IMRT, лікарі-радіологи досягають максимального скорочення обсягів опромінення. Це відбувається за рахунок того, що на кожному сеансі променевої терапії контролюють положення пухлини. Таку можливість дає застосування методу IGRT.

Технологія IGRT

Променева терапія під візуальним контролем (IGRT) є способом лікування раку, в якому використовують спеціальні методи (зокрема, комп’ютерну томографію) для точної та безпечної доставки випромінювання до пухлинних клітин. Новітні лінійні прискорювачі, які ми застосовуємо, оснащені комп’ютерним томографом для візуалізації, щоб лікарі могли визначити, де пухлина знаходиться в організмі до і під час лікування.

У чому наші переваги?

Саме сучасні методики планування, щоденний візуальний контроль положення пацієнта дозволяють досягти максимальної точності. Коли чоловік проходить лікування передміхурової залози, ми контролюємо стан прямої кишки, головок стегнових кісток, ступінь наповнення сечового міхура і можемо підводити високі дози в пухлину з мінімальним ризиком для цих органів.

У порівнянні з більш ранніми методами опромінення сучасні способи знижують ймовірність виникнення проблем із сечовипусканням і роботою кишківника. Володіючи різними методами променевої терапії, наші лікарі розробляють план лікування, яке точно діє на рак простати, зводячи до мінімуму ризик для навколишніх тканин.

Ось чому важливо вибрати клініку, в якій спеціалізуються на лікуванні раку передміхурової залози. У нашому центрі фахівці мають значний досвід і лікують велику кількість пацієнтів із раком простати: як наслідок, гарні результати та менша кількість побічних ефектів. У пацієнтів, які пройшли променеву терапію, не відзначають стійкого впливу на функцію кишківника або сечовипускання.

Щоб отримати більше інформації та записатися на прийом до спеціаліста, телефонуйте на номер, який бачите на сайті.

 Дякуємо, що дочитали до кінця
Дякуємо, що дочитали до кінця Будемо раді, якщо скопіюєте посилання клікнувши на “Поширити матеріал” та розкажите про цю статтю вашим друзям.

Інші новини

Усі новини
Обережно, рак! Ворога потрібно знати в обличчя Лікування
23.06.2024

Обережно, рак! Ворога потрібно знати в обличчя

Рак – одне з найнебезпечніших захворювань сучасності, яке може атакувати будь-яку частину нашого організму. Цей ворог не має жалю до своїх жертв, тому важливо бути завжди насторожі і знати його “обличчя”. Основні симптоми раку можуть бути різними і залежать від типу захворювання. Найпоширеніші ознаки раку включають незвичайні кровотечі, швидку втрату ваги, постійне втомлення, зміни в […]

чернги ш
Олег Черниш
Який метод лікування онкології є найкращим? Лікування
20.06.2024

Який метод лікування онкології є найкращим?

Лікування онкологічних захворювань завжди є складним та індивідуальним процесом. Тому вибір методу, який буде застосовуватися, залежить від багатьох факторів, таких як тип раку, стадія захворювання, загальний стан пацієнта та його власні побажання. Отже, важливо розуміти, що немає універсального “найкращого” методу лікування, оскільки кожен випадок є унікальним. Хірургічне втручання є одним із основних методів боротьби з […]

Який метод лікування онкології є найкращим?
Степан Крулько
𝐓𝐨𝐦𝐨𝐂𝐥𝐢𝐧𝐢𝐜 – сучасні рішення для вашого здоров’я. Лікування
17.06.2024

𝐓𝐨𝐦𝐨𝐂𝐥𝐢𝐧𝐢𝐜 – сучасні рішення для вашого здоров’я.

Нові технології та досягнення у лікуванні раку повністю змінили уявлення про можливості медицини. Пацієнти після лікування онкологічних захворювань сьогодні можуть повернутися до повноцінного життя. Вчені сподіваються, що цей прогрес буде зростати з кожним роком. І докладають до цього багато зусиль. Завдяки чому це можливо? На щастя, люди стали більш свідомо ставитися до свого здоров’я, а […]

лікар 18
Алла Кухар
Відповіді на популярні питання пацієнтів 𝐓𝐨𝐦𝐨𝐂𝐥𝐢𝐧𝐢𝐜 про МРТ Лікування
13.06.2024

Відповіді на популярні питання пацієнтів 𝐓𝐨𝐦𝐨𝐂𝐥𝐢𝐧𝐢𝐜 про МРТ

Що необхідно знати про МРТ Магнітно-резонансна томографія – діагностична процедура, принцип якої заснований на використанні магнітних полів, що дозволяють створювати чіткі та високоінформативні знімки. Проходячи крізь тканини, магнітне поле викликає коливання атомів водню в молекулах води, і отриманий резонанс фіксується апаратурою. Далі сигнали обробляються комп’ютерною програмою і відображаються у вигляді знімків на моніторі. Після дослідження […]

врач
Андрій Сподін
Доверху