Головна/Променеве лікування пухлин простати: енергія, що вбиває рак
11.04.2024

Променеве лікування пухлин простати: енергія, що вбиває рак

Променева терапія при раку простати — це ефективне лікування, яке вбиває клітини раку передміхурової залози за допомогою часток високої енергії. Застосовують і на ранніх стадіях захворювання, і на пізніх, коли пухлина поширюється за межі простати. Використовують як самостійно, так і у поєднанні з іншими методами, такими як хірургія та гормональна терапія.
При виборі схеми лікування вирішальну роль відіграють вік пацієнта, супутні захворювання та пухлинна стадія.

У яких випадках призначають радіотерапію?

  • При нерозповсюдженій пухлині як самостійне лікування.
  • Після операції для зниження ризику рецидиву раку.
  • При обмеженому поширенні (олігометастатичному раку) для зменшення розміру пухлини та покращення якості життя.
  • Як паліативне лікування для зняття болю при прогресуючому раку.

У нашому центрі застосовують зовнішню (дистанційну) променеву терапію. Перед початком лікування за допомогою комп’ютерної томографії (КТ) або магнітно-резонансної томографії (МРТ) визначають точне розташування пухлини.

Під час кожного сеансу лікування промені фокусують на цільових областях (мішенях). Завдяки використанню найсучасніших методів наші фахівці можуть змінювати інтенсивність доз і пучків радіації, щоб доставляти високі дози до пухлинних клітин і мінімізувати дози до оточуючих здорових тканин.

Які методи променевої терапії використовують для лікування раку простати?

Технологія IMRT

Променева терапія з модульованою інтенсивністю (IMRT) — це складна форма зовнішнього опромінення. Сенс технології в тому, що IMRT використовує тривимірні зображення ракової пухлини та навколишніх тканин, щоб «узгодити» потік випромінювання з розміром і формою пухлини, тобто щоб цей потік бив точно в ціль.

Фахівці-радіологи можуть змінювати інтенсивність і форму променів, щоб націлювати їх точно на пухлину, та зводити до мінімуму вплив на прилеглі тканини сечового міхура та прямої кишки. Завдяки плануванню лікування лікар призначає точні, інтенсивні та ефективні дози опромінення з мінімальним ризиком ушкодження здорових органів.

За останні кілька років IMRT став поширеним та успішним методом лікування раку простати. Технологію застосовують у всіх розвинених країнах світу, і вона доступна пацієнтам TomoClinic.

Використовуючи IMRT, лікарі-радіологи досягають максимального скорочення обсягів опромінення. Це відбувається за рахунок того, що на кожному сеансі променевої терапії контролюють положення пухлини. Таку можливість дає застосування методу IGRT.

Технологія IGRT

Променева терапія під візуальним контролем (IGRT) є способом лікування раку, в якому використовують спеціальні методи (зокрема, комп’ютерну томографію) для точної та безпечної доставки випромінювання до пухлинних клітин. Новітні лінійні прискорювачі, які ми застосовуємо, оснащені комп’ютерним томографом для візуалізації, щоб лікарі могли визначити, де пухлина знаходиться в організмі до і під час лікування.

У чому наші переваги?

Саме сучасні методики планування, щоденний візуальний контроль положення пацієнта дозволяють досягти максимальної точності. Коли чоловік проходить лікування передміхурової залози, ми контролюємо стан прямої кишки, головок стегнових кісток, ступінь наповнення сечового міхура і можемо підводити високі дози в пухлину з мінімальним ризиком для цих органів.

У порівнянні з більш ранніми методами опромінення сучасні способи знижують ймовірність виникнення проблем із сечовипусканням і роботою кишківника. Володіючи різними методами променевої терапії, наші лікарі розробляють план лікування, яке точно діє на рак простати, зводячи до мінімуму ризик для навколишніх тканин.

Ось чому важливо вибрати клініку, в якій спеціалізуються на лікуванні раку передміхурової залози. У нашому центрі фахівці мають значний досвід і лікують велику кількість пацієнтів із раком простати: як наслідок, гарні результати та менша кількість побічних ефектів. У пацієнтів, які пройшли променеву терапію, не відзначають стійкого впливу на функцію кишківника або сечовипускання.

Щоб отримати більше інформації та записатися на прийом до спеціаліста, телефонуйте на номер, який бачите на сайті.

 Дякуємо, що дочитали до кінця
Дякуємо, що дочитали до кінця Будемо раді, якщо скопіюєте посилання клікнувши на “Поширити матеріал” та розкажите про цю статтю вашим друзям.

Інші новини

Усі новини
Безоплатне видалення новоутворень шкіри Лікування
21.05.2024

Безоплатне видалення новоутворень шкіри

Були часи, коли родимку вважали ознакою привабливості й домальовували мушки на обличчі. На даний час вже відомо, – чим більше родимок, то більша ймовірність, що якась із них почне перероджуватися у небезпечну меланому. Родимка – пігментне новоутворення коричневого або темно- коричневого кольору, що містить у своїй основі клітини-меланоцити і меланін. І кожна родимка має свій […]

Рак є одним з найбільш поширених та небезпечних хвороб у світі. Лікування
18.05.2024

Рак є одним з найбільш поширених та небезпечних хвороб у світі.

На щастя, сьогодні існує багато ефективних методів боротьби з онкологічними захворюваннями. ЛІКУВАННЯ ОНКОЛОГІЇ Лікування онкології залежить від стадії захворювання, локалізації та типу раку, а також від загального стану пацієнта. Серед основних методів лікування онкології можна виділити: – Хірургічне лікування: виконується з метою видалення пухлини та збереження здорових тканин. Застосовується при ранніх стадіях раку та при […]

Рак завжди повертається!? Лікування
16.05.2024

Рак завжди повертається!?

На щастя, це твердження абсолютно не відповідає дійсності. Методи лікування онкозахворювань постійно вдосконалюються, що дозволяє повністю знищити ракові клітини. Однак, навіть одна життєздатна клітина пухлини може дати початок новому новоутворенню, що обумовить рецидив онкологічної хвороби. Це дуже ускладнює розуміння пацієнтами того, коли вони дійсно можуть бути вилікувані, а коли все ще мають підвищений ризик рецидиву […]

Чому обирають нас? Життя Клініки
8.05.2024

Чому обирають нас?

𝐓𝐨𝐦𝐨𝐂𝐥𝐢𝐧𝐢𝐜 – це передова клініка, яка спеціалізується на діагностиці та лікуванні онкологічних захворювань. Наша місія – обʼєднати передові технології та експертний підхід, щоб забезпечити нашим пацієнтам найкращу можливу медичну допомогу та підтримку. Чому ж пацієнти обирають 𝐓𝐨𝐦𝐨𝐂𝐥𝐢𝐧𝐢𝐜: ми надаємо повний цикл діагностики та лікування онкологічних захворювань в одному місці; ми зібрали найкращу команду майстрів лікарської […]

СКУРЕНКО
Оксана Скуренко
Доверху