Головна/Променеве лікування. Що потрібно знати, щоб позбавитися пухлини і не надбати нових хвороб?
11.04.2024

Променеве лікування. Що потрібно знати, щоб позбавитися пухлини і не надбати нових хвороб?

Коли ми розповідаємо вам про променеву терапію, то, звичайно, маємо на увазі знищення пухлини за допомогою радіоактивного випромінювання. Тобто пухлину потрібно вбити або значно уповільнити її зростання і поділ.

І тут криється велике «але», що пов‘язане із застарілою апаратурою, яку ще використовують у більшості медичних закладів України, — на кобальтових апаратах і навіть на старих лінійних прискорювачах неможливо захистити органи, які знаходяться поруч із злоякісним утворенням.

Адже наші органи інтимно зв’язані, тісно прилягають один до одного, знаходяться у постійному русі. Крім того, в організмі людини все має неправильні контури: немає ідеальних квадратів, прямокутників або овалів. А променям «все одно», самі по собі вони не розрізняють ракову і здорову тканину, можуть пройти крізь тіло людини, як стріла. Звідти і значні ускладнення, нові хвороби, які виникають після опромінення на застарілій апаратурі. Ії конструкція не дозволяє точно вдарити в ціль, тобто опромінити тільки пухлину. Саме тому, наприклад, при лікуванні раку грудей на застарілому обладнанні страждають часто серце та легені, і нерідко у жінок з часом виникають важкі серцево-судинні або легеневі хвороби.

Що ж робити? На допомогу прийдуть високі технології. Їх застосування дає можливість направити промені точно в ціль — на злоякісне утворення. Тому у нашому центрі сама підготовка пацієнта до опромінення — величезна математична робота. В наші ультрасучасні лінійні прискорювачі вбудовані комп’ютерні томографи: перед опроміненням кожен пацієнт проходить КТ, і фахівці бачать межі утворення.

Точність планування променевої терапії полягає саме в чіткості визначення контурів пухлини, а візуальний контроль у нас проводиться щодня, тобто щодня наші лікарі бачать, як змінилося положення пухлини.

Якщо орган-мішень змінює свої координати — наприклад, в процесі лікування пацієнт може схуднути або набрати вагу, може з’явитися набряклість, — необхідна корекція, щоб не опромінювалися прилеглі органи. Можливість помилки виключена повністю, тому що сама апаратура блокує випромінювання і сигналить медичним фізикам, що необхідно перепланування.

Найпотужніші сервери більше двох діб роблять обчислення, щоб передати математичну модель машині і машина виконала б завдання. Перед тим як лікувати пацієнта ми все «відкатуємо» на фантомі, тобто на спеціальному пристрої проводиться опромінення, і фахівці бачать, наскільки збігається початковий план і те, що може виконати апарат. Тільки при більш ніж 95-процентному збігу беремо пацієнта на опромінення.

Кожен наш пацієнт проходить таку процедуру. Кожен! Щодня ми контролюємо, чи на місці знаходиться мішень. І тоді пухлина отримує вбивчу для неї дозу, а життєво важливі органи залишаються захищеними.

Для запису телефонуйте на номер гарячої лінії, вказанними на сайті.

 Дякуємо, що дочитали до кінця
Дякуємо, що дочитали до кінця Будемо раді, якщо скопіюєте посилання клікнувши на “Поширити матеріал” та розкажите про цю статтю вашим друзям.

Інші новини

Усі новини
Відповіді на популярні питання пацієнтів 𝐓𝐨𝐦𝐨𝐂𝐥𝐢𝐧𝐢𝐜 про МРТ Лікування
13.06.2024

Відповіді на популярні питання пацієнтів 𝐓𝐨𝐦𝐨𝐂𝐥𝐢𝐧𝐢𝐜 про МРТ

Що необхідно знати про МРТ Магнітно-резонансна томографія – діагностична процедура, принцип якої заснований на використанні магнітних полів, що дозволяють створювати чіткі та високоінформативні знімки. Проходячи крізь тканини, магнітне поле викликає коливання атомів водню в молекулах води, і отриманий резонанс фіксується апаратурою. Далі сигнали обробляються комп’ютерною програмою і відображаються у вигляді знімків на моніторі. Після дослідження […]

врач
Андрій Сподін
Топ-5 способів профілактики раку Лікування
11.06.2024

Топ-5 способів профілактики раку

Відповідей на запитання: як жити, щоб не захворіти на рак, або як ніколи не захворіти на рак – не існує, але можна постаратися зробити все, що залежить безпосередньо від вас. Профілактика раку включає в себе ряд простих, але дуже важливих кроків, які допоможуть зменшити ризик захворювання. Здорове харчування Включайте в раціон більше фруктів, овочів, цільнозернових […]

Топ-5 способів профілактики раку
Степан Крулько
Перші ознаки раку Лікування
4.06.2024

Перші ознаки раку

Функціонування нашого організму – складна, унікальна, а інколи непередбачувана система. Наше тіло складається з трильйонів клітин. Кожна клітина має ядро, всередині якого є гени. Саме гени вказують клітині коли їй рости, працювати, ділитися та помирати. Зазвичай клітини дотримуються цих інструкцій і ми залишаємося здоровими. Якщо спростити, то гени — це ділянки молекули ДНК, які містять інформацію […]

чернги ш
Олег Черниш
Біопсія щитовидної залози Лікування
31.05.2024

Біопсія щитовидної залози

Сьогодні патології щитоподібної залози досить часто зустрічаються серед захворювань. До 70 років більшість населення стикається з даним захворюванням. Біопсія щитовидної залози – це забір невеликих зразків тканини з щитовидної залози для проведення лабораторних досліджень. Процедура займає всього кілька хвилин і є абсолютно безболісною. Для взяття зразків підозрілих тканин використовується тонка голка та шприц. Вузли щитоподібної […]

blyaher
Анна Бляхер
Доверху