Головна/Променеве лікування. Що потрібно знати, щоб позбавитися пухлини і не надбати нових хвороб?
11.04.2024

Променеве лікування. Що потрібно знати, щоб позбавитися пухлини і не надбати нових хвороб?

Коли ми розповідаємо вам про променеву терапію, то, звичайно, маємо на увазі знищення пухлини за допомогою радіоактивного випромінювання. Тобто пухлину потрібно вбити або значно уповільнити її зростання і поділ.

І тут криється велике «але», що пов‘язане із застарілою апаратурою, яку ще використовують у більшості медичних закладів України, — на кобальтових апаратах і навіть на старих лінійних прискорювачах неможливо захистити органи, які знаходяться поруч із злоякісним утворенням.

Адже наші органи інтимно зв’язані, тісно прилягають один до одного, знаходяться у постійному русі. Крім того, в організмі людини все має неправильні контури: немає ідеальних квадратів, прямокутників або овалів. А променям «все одно», самі по собі вони не розрізняють ракову і здорову тканину, можуть пройти крізь тіло людини, як стріла. Звідти і значні ускладнення, нові хвороби, які виникають після опромінення на застарілій апаратурі. Ії конструкція не дозволяє точно вдарити в ціль, тобто опромінити тільки пухлину. Саме тому, наприклад, при лікуванні раку грудей на застарілому обладнанні страждають часто серце та легені, і нерідко у жінок з часом виникають важкі серцево-судинні або легеневі хвороби.

Що ж робити? На допомогу прийдуть високі технології. Їх застосування дає можливість направити промені точно в ціль — на злоякісне утворення. Тому у нашому центрі сама підготовка пацієнта до опромінення — величезна математична робота. В наші ультрасучасні лінійні прискорювачі вбудовані комп’ютерні томографи: перед опроміненням кожен пацієнт проходить КТ, і фахівці бачать межі утворення.

Точність планування променевої терапії полягає саме в чіткості визначення контурів пухлини, а візуальний контроль у нас проводиться щодня, тобто щодня наші лікарі бачать, як змінилося положення пухлини.

Якщо орган-мішень змінює свої координати — наприклад, в процесі лікування пацієнт може схуднути або набрати вагу, може з’явитися набряклість, — необхідна корекція, щоб не опромінювалися прилеглі органи. Можливість помилки виключена повністю, тому що сама апаратура блокує випромінювання і сигналить медичним фізикам, що необхідно перепланування.

Найпотужніші сервери більше двох діб роблять обчислення, щоб передати математичну модель машині і машина виконала б завдання. Перед тим як лікувати пацієнта ми все «відкатуємо» на фантомі, тобто на спеціальному пристрої проводиться опромінення, і фахівці бачать, наскільки збігається початковий план і те, що може виконати апарат. Тільки при більш ніж 95-процентному збігу беремо пацієнта на опромінення.

Кожен наш пацієнт проходить таку процедуру. Кожен! Щодня ми контролюємо, чи на місці знаходиться мішень. І тоді пухлина отримує вбивчу для неї дозу, а життєво важливі органи залишаються захищеними.

Для запису телефонуйте на номер гарячої лінії, вказанними на сайті.

 Дякуємо, що дочитали до кінця
Дякуємо, що дочитали до кінця Будемо раді, якщо скопіюєте посилання клікнувши на “Поширити матеріал” та розкажите про цю статтю вашим друзям.

Інші новини

Усі новини
Пухлина головного мозку. Перші симптоми та лікування Лікування
23.05.2024

Пухлина головного мозку. Перші симптоми та лікування

Пухлина головного мозку – це група внутрішньочерепних новоутворень, які можуть уражати як церебральні тканини, так і залози мозку, його оболонки, кровоносні судини чи нерви. Пухлина може бути доброякісною (відрізняється повільним зростанням і чіткими межами) та злоякісною (коли новоутворення швидко розвивається та проникає у здорові області мозку). Пухлини у головному мозку утворюються шляхом неконтрольованого посиленого поділу […]

Безоплатне видалення новоутворень шкіри Лікування
21.05.2024

Безоплатне видалення новоутворень шкіри

Були часи, коли родимку вважали ознакою привабливості й домальовували мушки на обличчі. На даний час вже відомо, – чим більше родимок, то більша ймовірність, що якась із них почне перероджуватися у небезпечну меланому. Родимка – пігментне новоутворення коричневого або темно- коричневого кольору, що містить у своїй основі клітини-меланоцити і меланін. І кожна родимка має свій […]

Рак є одним з найбільш поширених та небезпечних хвороб у світі. Лікування
18.05.2024

Рак є одним з найбільш поширених та небезпечних хвороб у світі.

На щастя, сьогодні існує багато ефективних методів боротьби з онкологічними захворюваннями. ЛІКУВАННЯ ОНКОЛОГІЇ Лікування онкології залежить від стадії захворювання, локалізації та типу раку, а також від загального стану пацієнта. Серед основних методів лікування онкології можна виділити: – Хірургічне лікування: виконується з метою видалення пухлини та збереження здорових тканин. Застосовується при ранніх стадіях раку та при […]

Рак завжди повертається!? Лікування
16.05.2024

Рак завжди повертається!?

На щастя, це твердження абсолютно не відповідає дійсності. Методи лікування онкозахворювань постійно вдосконалюються, що дозволяє повністю знищити ракові клітини. Однак, навіть одна життєздатна клітина пухлини може дати початок новому новоутворенню, що обумовить рецидив онкологічної хвороби. Це дуже ускладнює розуміння пацієнтами того, коли вони дійсно можуть бути вилікувані, а коли все ще мають підвищений ризик рецидиву […]

Доверху