Головна/Променеве лікування у TomoClinic
Ірина Бондар
Ірина Бондар
23.03.2024

Променеве лікування у TomoClinic

Променеве лікування у TomoClinic

ПРОМЕНЕВА ТЕРАПІЯ — один з основних та ефективних методів лікування онкологічних захворювань, який постійно вдосконалюється і з появою нових технологій стає ще дієвішим, безпечнішим та точнішим.

Для лікування раку застосовують особливий вид енергії електромагнітних випромінювань або пучків елементарних ядерних частинок. Вони здатні знищувати пухлинні клітини або стримувати їх зростання і поділ шляхом пошкодження ДНК патологічних клітин.

Променеву терапію застосовують для лікування пухлин практично будь-якої локалізації та на будь-якій стадії онкологічного захворювання.

Важливий етап до початку променевої терапії у TomoClinic — передпроменева підготовка — створення ефективного плану лікування.

Перша процедура, на яку приходить пацієнт після прийняття рішення консиліуму про необхідність променевої терапії — КТ-симуляція. Комп’ютерна томографія проводиться у тій позиції, в якій пацієнт потім буде лікуватись.

Критично важливо, щоб на кожному сеансі опромінення пацієнт лежав в одному положенні, бо похибка не має перевищувати 1-3 мм. Щоб контролювати правильність позиціонування, виготовляється індивідуальна термопластична маска та використовуються інші фіксувальні пристрої.

Відповідно до даних КТ та рекомендацій міжнародних протоколів, променевий терапевт визначає обсяг та режим опромінення. Він оконтурює пухлину, яка буде мішенню для опромінення, та критичні органи — тобто ті тканини, які потребують особливого захисту від впливу радіації.

Таким чином створюється тривимірна модель пацієнта, яка передається медичним фізикам. Вони обирають форму поля опромінення, розраховують напрямок, кути, дозу, її розподіл тощо.

Виконується симуляція лікування на моделі-фантомі, під час якої контролюється доза опромінення, з можливістю зробити правки, якщо це потрібно.

План узгоджується з завідувачем відділення променевої терапії.

Променеве лікування у TomoClinic фінансується державою за програмою НСЗУ, тож для пацієнтів є безоплатним.

Для запису на консультацію телефонуйте:  0800301503

📍м. Кропивницький, вул. Ялтинська 1
📍м. Київ, вул. Здановської 33/43

 Дякуємо, що дочитали до кінця
Дякуємо, що дочитали до кінця Будемо раді, якщо скопіюєте посилання клікнувши на “Поширити матеріал” та розкажите про цю статтю вашим друзям.

Інші новини

Усі новини
Хто ми такі Життя Клініки
15.04.2024

Хто ми такі

Експертна, сучасна, приватна клініка 𝐓𝐨𝐦𝐨𝐂𝐥𝐢𝐧𝐢𝐜 є лідером в Україні з надання повного циклу медичної допомоги при онкології. Наша місія – створення ідеальних умов для комфортного та якісного лікування пацієнтів, об’єднавши найкращі технології, професійну команду та комплексний підхід. 𝐓𝐨𝐦𝐨𝐂𝐥𝐢𝐧𝐢𝐜 надає повний цикл обслуговування: ви можете отримати будь-яку послугу – від однієї консультації до комплексного обстеження та […]

СКУРЕНКО
Оксана Скуренко
Онкопсихолог TomoClinic: як, з ким і заради яких результатів працює? Онкопсихологія
12.04.2024

Онкопсихолог TomoClinic: як, з ким і заради яких результатів працює?

Прийнято вважати, що першим, хто стукає по допомогу до онкопсихолога, буде саме пацієнт. Проте практика показує: на прийом часто записуються і родичі пацієнта. Тому психолог вирішує складнощі та працює з тими, хто до нього звернувся. Перше завдання — заспокоїти людину, особливо якщо вона емоційно нестабільна, розгублена, плаче. Зрозуміти та показати, що тут можна зустріти комфорт, розуміння, підтримку […]

Психолог Антон Покалюхін: що таке майндфулнес і чим він може бути корисний онкопацієнтам Онкопсихологія
12.04.2024

Психолог Антон Покалюхін: що таке майндфулнес і чим він може бути корисний онкопацієнтам

Хоч про трендовий майндфулнес зараз говорять на кожному розі, до практики справа доходить не у всіх. Однозначного перекладу цей термін не має, але найчастіше його розуміють як «усвідомленість». Отже, майндфулнес — це одночасно і процес зосередження на теперішньому моменті, і назва практики, що розвиває цей процес. Чому це важливо? Тому що ми живемо в часи […]

Психолог TomoClinic Яніна Петренко: Світ дає варіанти вибору — тим і прекрасний Онкопсихологія
12.04.2024

Психолог TomoClinic Яніна Петренко: Світ дає варіанти вибору — тим і прекрасний

Тривожність, непереносимість невизначеності, апатія, усі думки крутяться навколо центральної негативної думки і повторюються («замкнене коло думок», тобто румінація). Все це — знайомі стани для багатьох людей світу під час пандемії, у тому числі і для тих, хто проходить онкологічне лікування. Як долати складнощі без втрати якості життя, пояснила психолог TomoClinic Яніна Петренко. «Щодня у своєму кабінеті […]

Доверху