Головна/Психоонкологія в TomoClinic
11.04.2024

Психоонкологія в TomoClinic

Психоонкологія (або онкопсихологія) — клінічна дисципліна, яка почала формуватися з середини 80-х років, а в 1995 році в клініках США і Європи почали з’являтися перші психоонкологи. Її засновником є американський лікар Джиммі Холланд, який заснував Міжнародну психоонкологічну спілку і міжнародний журнал Psycho Oncology.

З першого дня роботи TomoClinic в складі лікарів працює онкопсихолог, який не тільки веде роботу з пацієнтами та їхніми близькими, але і на постійній основі бере участь у медичних консиліумах.

Здається очевидним, що хворий на рак і його близькі вимагають психологічної підтримки, але це не єдиний об’єкт вивчення психоонкології.
Психоонкологія вивчає вплив психологічних чинників на розвиток онкології; соціальну і психологічну взаємодію лікарів, пацієнта і його оточення; найкращі способи і методи адаптації хворого та його близьких до діагнозу, когнітивні порушення після променевої терапії та хіміотерапії, а також ефект плацебо.

Термін «окнопсихологія» найчастіше використовується для позначення роботи з психотравмуючими факторами онкологічних захворювань.

Степан Крулько, головний лікар TomoClinic: «У боротьбі з такою хворобою, як рак, необхідність в психологічній підтримці величезна. Ми дотримуємося тільки міжнародних стандартів і протоколів лікування онкології, тому приділяємо велику увагу розвитку психоонкології в клініці».
 width=
Антон Покалюхін (онкопсихолог TomoClinic) допомагає пацієнтам з прийняттям діагнозу, адаптацією до процесу лікування, вчить навичкам самоконтролю, допомагає боротися з депресією, налагодженню відносин з близькими. У його арсеналі — психологічна консультація, психодіагностика, арт-терапія, навчання (тренінги, майстер-класи).

Лікарям TomoClinic доводиться працювати з важкими випадками через низький рівень профілактики раку в країні, а також з лікуванням раку у дітей. Та й взагалі, за кожним випадком захворювання стоїть жива людина і його близькі зі своєю історією, емоціями і надіями на одужання. «Пропускаючи» через себе кожен випадок пацієнта, у кожного лікаря є високий ризик професійного вигорання і депресії. Щоб цього не сталося, онкопсихолог TomoClinic проводить регулярну роботу з персоналом клініки.
 width=

  • Щоб бути в курсі останніх тенденцій псіхоонкологіі, Антон Покалюхін регулярно бере участь у всіх значущих конференціях:
    «Психотерапевтична допомога особам з больовим синдромом і соматичними захворюваннями» (м.Львів, викладач Х. Макдональд, Англія)
  • Міжнародний конгрес з медичної та психологічної реабілітації (м.Київ)
  • Конференція по псіхоонкологіі в клініці ЛІСОД (м.Київ), доповідь на тему «Психотерапевтичні методи роботи з депресією і тривоги у онкопацієнтів».
  • В рамках соціальної ініціативи онкопсихолог TomoClinic проводить лекції, пов’язані з його професійною діяльністю:
  • «Особливості надання психологічної допомоги онкопацієнтів» (в Центрі реабілітації військових «Коловорот»)
  • «Депресія: причини, профілактика та шляхи виходу» (в психологічній майстерні «Інсайт»)

 

Антон Покалюхін, онкопсихолог TomoClinic: «Людина з діагнозом« рак »перебуває в стані стресу і страху за своє життя. Підтримати і налаштувати його на боротьбу з небезпечною недугою – це основне завдання онкопсихолог ».

 Дякуємо, що дочитали до кінця
Дякуємо, що дочитали до кінця Будемо раді, якщо скопіюєте посилання клікнувши на “Поширити матеріал” та розкажите про цю статтю вашим друзям.

Інші новини

Усі новини
Здоров’я молочної залози Лікування
12.07.2024

Здоров’я молочної залози

Здоров’я молочної залози – тема, яка хвилює багатьох жінок і вимагає особливої уваги. Чи знали ви, що вчасне виявлення та профілактика можуть врятувати ваше життя? Як лікар, я бачив безліч випадків, коли знання і своєчасні дії робили справжні дива. У цій статті я поділюся з вами найважливішими аспектами здоров’я молочних залоз, які повинна знати кожна […]

караськов
Дмитро Караськов
Рак і генетика: як спадковість впливає на ризик захворювання? Лікування
10.07.2024

Рак і генетика: як спадковість впливає на ризик захворювання?

З кожним роком вивчення генетики набирає все більшої популярності, відкриваючи нові горизонти в розумінні складних процесів, які відбуваються в нашому організмі. Одним з таких процесів є розвиток раку. Існує багато факторів, які можуть вплинути на виникнення цього захворювання, і одним із них є спадковість. Генетичні зміни, або мутації, які можуть бути передані від батьків до […]

гречанюк
Вікторія Гречанюк
Онкологічні обстеження: Коли і які дослідження потрібно проходити? Лікування
6.07.2024

Онкологічні обстеження: Коли і які дослідження потрібно проходити?

Онкологічні обстеження відіграють важливу роль у ранньому виявленні та ефективному лікуванні онкопатології. Рання діагностика дозволяє виявити рак на ранніх стадіях, коли він ще не поширився і лікування може бути найбільш успішним. Різні типи онкології вимагають різних підходів до обстеження, і регулярні медичні обстеження можуть суттєво підвищити шанси на успішне лікування. Важливо знати, які обстеження необхідно […]

Онкологічні обстеження: Коли і які дослідження потрібно проходити?
Степан Крулько
Побічні ефекти хіміотерапії: Як зменшити дискомфорт? Лікування
4.07.2024

Побічні ефекти хіміотерапії: Як зменшити дискомфорт?

Хіміотерапія є одним з основних методів лікування онкологічних захворювань, який використовує потужні медикаменти для знищення ракових клітин. Хоча вона може бути дуже дієвою, хіміотерапія часто супроводжується побічними ефектами, що можуть викликати значний дискомфорт. Знання про те, як зменшити ці побічні ефекти, може суттєво покращити якість життя пацієнтів під час терапії. Одним з найбільш поширених побічних […]

лікар 8
Валерія Бірюк
Доверху