Головна/Пухлина головного мозку. Перші симптоми та лікування
Супрун Дар'я
Супрун Дар'я
23.05.2024
Лікування

Пухлина головного мозку. Перші симптоми та лікування

Пухлина головного мозку. Перші симптоми та лікування

Пухлина головного мозку – це група внутрішньочерепних новоутворень, які можуть уражати як церебральні тканини, так і залози мозку, його оболонки, кровоносні судини чи нерви. Пухлина може бути доброякісною (відрізняється повільним зростанням і чіткими межами) та злоякісною (коли новоутворення швидко розвивається та проникає у здорові області мозку).

Пухлини у головному мозку утворюються шляхом неконтрольованого посиленого поділу клітин мозкових структур або метастазування з пухлинного вогнища іншого органу, коли зі струмом крові у мозок заносяться злоякісні клітини з інших органів (часто це легені, органи травного тракту та репродуктивної системи). Звідси мозкові новоутворення класифікують на:

  • первинні, що беруть свій початок у тканинах мозку, його оболонках і черепних нервах, є результатом поділу клітин, які у минулому були нормальними. 40% первинних утворень є доброякісними;
  • вторинні (метастатичні пухлини) обумовлені метастазуванням через гемато- або лімфогенну дисемінацію. Зустрічаються у 8-10 разів частіше за первинні. Такі пухлини завжди відносять до злоякісних (вони походять від ракових клітин і швидко розвиваються).

Доброякісна пухлина вважається злоякісною у разі її локалізації у вкрай важливій ділянці мозку (критичній), а також, якщо вона несе загрозу для життя пацієнта через значний розмір.

Які симптоми раку головного мозку?

Будь-яка пухлина, утворена в мозку, тисне на мозкову тканину, що викликає підвищений внутрішньочерепний тиск і сприяє виникненню таких симптомів:

  • Головний біль, часто розпираючого характеру;
  • Нудота, блювота, яка тимчасово дає полегшення;
  • Двоїння в очах;
  • Запаморочення;
  • Порушення свідомості;
  • Геміпарез (параліч руки і ноги з одного боку);
  • Судоми.

Лікування пухлини головного мозку

Лікування пухлин головного мозку – одне з найбільш складних завдань.

Для боротьби з цією онкологічною хворобою використовуються:

  • хірургічне лікування;
  • променева терапія;
  • хімієтерапія;
  • консервативне лікування.

Вибір курсу лікувальних заходів залежить від виду пухлини, стадії її розвитку та місця локалізації. У 𝐓𝐨𝐦𝐨𝐂𝐥𝐢𝐧𝐢𝐜 для кожного пацієнта підбирається індивідуальна схема лікування, також враховуються тяжкість стану хворого та його хронічні захворювання. Боротьбі з останніми, у межах лікування пухлини, відводиться важлива роль – суміжні фахівці прописують схеми лікування супутніх патологій.

Якщо у вас є підозри на наявність пухлини або ви шукаєте де отримати якісне лікування, обов’язково звертайтесь до клінічного онколога 𝐓𝐨𝐦𝐨𝐂𝐥𝐢𝐧𝐢𝐜, який допоможе вам провести необхідну діагностику, встановити діагноз або спільно з колегами на міждисциплінарному консиліумі підбере індивідуальну програму лікування.

Пам’ятайте, рак не вирок!

Запис на БЕЗКОШТОВНУ консультацію онколога.

📍м. Кропивницький, вул. Ялтинська 1

 Дякуємо, що дочитали до кінця
Дякуємо, що дочитали до кінця Будемо раді, якщо скопіюєте посилання клікнувши на “Поширити матеріал” та розкажите про цю статтю вашим друзям.

Інші новини

Усі новини
Скільки живуть з раком? Лікування
21.04.2025

Скільки живуть з раком?

Це одне з найчастіших запитань, яке ми чуємо в онкоклініці після встановлення діагнозу. І водночас — одне з найнепростіших. Виживаність залежить не від діагнозу як ярлика, а від низки факторів: Стадія хвороби на момент виявлення Тип і біологія пухлини (агресивність, гормональна чутливість, наявність мутацій) Індивідуальні особливості пацієнта: вік, загальний стан здоровʼя, супутні захворювання Якість і […]

krulko
Степан Крулько
Онкологія сьогодні: про що мовчати вже не можна Лікування
8.04.2025

Онкологія сьогодні: про що мовчати вже не можна

Рак — це не лише медичний діагноз, це особисте випробування, яке торкається кожного на глибокому рівні. Попри прориви в технологіях і розширення можливостей лікування, онкологія досі стикається з серйозними труднощами, які ускладнюють шлях пацієнта до одужання. Про ці проблеми важливо говорити відкрито. Не для того, щоб лякати, а щоб змінювати — разом. Проблема №1: Зволікання […]

krulko
Степан Крулько
Перша допомога при променевих ускладненнях: що потрібно знати онкопацієнтам? Лікування
30.03.2025

Перша допомога при променевих ускладненнях: що потрібно знати онкопацієнтам?

Променева терапія — один із найефективніших методів лікування злоякісних пухлин. Вона прицільно знищує ракові клітини, з мінімальним впливом на здорові тканини. Але як і будь-яке лікування, може супроводжуватись побічними ефектами. У більшості випадків реакції організму на опромінення — контрольовані й тимчасові, але важливо знати, як правильно реагувати на перші симптоми. Які побічні ефекти виникають найчастіше? […]

krulko
Степан Крулько
Загальний вплив хіміотерапії на кров Лікування
21.03.2025

Загальний вплив хіміотерапії на кров

Хіміотерапія є одним із ключових методів лікування онкологічних захворювань, який впливає не лише на пухлинні клітини, а й на весь організм, зокрема на систему кровотворення. Оскільки кров виконує життєво важливі функції, такі як транспортування кисню, захист від інфекцій та згортання, зміни в її складі можуть впливати на загальний стан здоров’я пацієнта. Як хіміотерапія впливає на […]

СКУРЕНКО
Оксана Скуренко
Доверху