Головна/Пухлина головного мозку. Перші симптоми та лікування
Супрун Дар'я
Супрун Дар'я
23.05.2024
Лікування

Пухлина головного мозку. Перші симптоми та лікування

Пухлина головного мозку. Перші симптоми та лікування

Пухлина головного мозку – це група внутрішньочерепних новоутворень, які можуть уражати як церебральні тканини, так і залози мозку, його оболонки, кровоносні судини чи нерви. Пухлина може бути доброякісною (відрізняється повільним зростанням і чіткими межами) та злоякісною (коли новоутворення швидко розвивається та проникає у здорові області мозку).

Пухлини у головному мозку утворюються шляхом неконтрольованого посиленого поділу клітин мозкових структур або метастазування з пухлинного вогнища іншого органу, коли зі струмом крові у мозок заносяться злоякісні клітини з інших органів (часто це легені, органи травного тракту та репродуктивної системи). Звідси мозкові новоутворення класифікують на:

 • первинні, що беруть свій початок у тканинах мозку, його оболонках і черепних нервах, є результатом поділу клітин, які у минулому були нормальними. 40% первинних утворень є доброякісними;
 • вторинні (метастатичні пухлини) обумовлені метастазуванням через гемато- або лімфогенну дисемінацію. Зустрічаються у 8-10 разів частіше за первинні. Такі пухлини завжди відносять до злоякісних (вони походять від ракових клітин і швидко розвиваються).

Доброякісна пухлина вважається злоякісною у разі її локалізації у вкрай важливій ділянці мозку (критичній), а також, якщо вона несе загрозу для життя пацієнта через значний розмір.

Які симптоми раку головного мозку?

Будь-яка пухлина, утворена в мозку, тисне на мозкову тканину, що викликає підвищений внутрішньочерепний тиск і сприяє виникненню таких симптомів:

 • Головний біль, часто розпираючого характеру;
 • Нудота, блювота, яка тимчасово дає полегшення;
 • Двоїння в очах;
 • Запаморочення;
 • Порушення свідомості;
 • Геміпарез (параліч руки і ноги з одного боку);
 • Судоми.

Лікування пухлини головного мозку

Лікування пухлин головного мозку – одне з найбільш складних завдань.

Для боротьби з цією онкологічною хворобою використовуються:

 • хірургічне лікування;
 • променева терапія;
 • хімієтерапія;
 • консервативне лікування.

Вибір курсу лікувальних заходів залежить від виду пухлини, стадії її розвитку та місця локалізації. У 𝐓𝐨𝐦𝐨𝐂𝐥𝐢𝐧𝐢𝐜 для кожного пацієнта підбирається індивідуальна схема лікування, також враховуються тяжкість стану хворого та його хронічні захворювання. Боротьбі з останніми, у межах лікування пухлини, відводиться важлива роль – суміжні фахівці прописують схеми лікування супутніх патологій.

Якщо у вас є підозри на наявність пухлини або ви шукаєте де отримати якісне лікування, обов’язково звертайтесь до клінічного онколога 𝐓𝐨𝐦𝐨𝐂𝐥𝐢𝐧𝐢𝐜, який допоможе вам провести необхідну діагностику, встановити діагноз або спільно з колегами на міждисциплінарному консиліумі підбере індивідуальну програму лікування.

Пам’ятайте, рак не вирок!

☎️ 𝟎𝟖𝟎𝟎𝟑𝟎𝟏𝟓𝟎𝟑 – запис на БЕЗКОШТОВНУ консультацію онколога.

📍м. Кропивницький, вул. Ялтинська 1

 Дякуємо, що дочитали до кінця
Дякуємо, що дочитали до кінця Будемо раді, якщо скопіюєте посилання клікнувши на “Поширити матеріал” та розкажите про цю статтю вашим друзям.

Інші новини

Усі новини
Обережно, рак! Ворога потрібно знати в обличчя Лікування
23.06.2024

Обережно, рак! Ворога потрібно знати в обличчя

Рак – одне з найнебезпечніших захворювань сучасності, яке може атакувати будь-яку частину нашого організму. Цей ворог не має жалю до своїх жертв, тому важливо бути завжди насторожі і знати його “обличчя”. Основні симптоми раку можуть бути різними і залежать від типу захворювання. Найпоширеніші ознаки раку включають незвичайні кровотечі, швидку втрату ваги, постійне втомлення, зміни в […]

чернги ш
Олег Черниш
Який метод лікування онкології є найкращим? Лікування
20.06.2024

Який метод лікування онкології є найкращим?

Лікування онкологічних захворювань завжди є складним та індивідуальним процесом. Тому вибір методу, який буде застосовуватися, залежить від багатьох факторів, таких як тип раку, стадія захворювання, загальний стан пацієнта та його власні побажання. Отже, важливо розуміти, що немає універсального “найкращого” методу лікування, оскільки кожен випадок є унікальним. Хірургічне втручання є одним із основних методів боротьби з […]

Який метод лікування онкології є найкращим?
Степан Крулько
𝐓𝐨𝐦𝐨𝐂𝐥𝐢𝐧𝐢𝐜 – сучасні рішення для вашого здоров’я. Лікування
17.06.2024

𝐓𝐨𝐦𝐨𝐂𝐥𝐢𝐧𝐢𝐜 – сучасні рішення для вашого здоров’я.

Нові технології та досягнення у лікуванні раку повністю змінили уявлення про можливості медицини. Пацієнти після лікування онкологічних захворювань сьогодні можуть повернутися до повноцінного життя. Вчені сподіваються, що цей прогрес буде зростати з кожним роком. І докладають до цього багато зусиль. Завдяки чому це можливо? На щастя, люди стали більш свідомо ставитися до свого здоров’я, а […]

лікар 18
Алла Кухар
Відповіді на популярні питання пацієнтів 𝐓𝐨𝐦𝐨𝐂𝐥𝐢𝐧𝐢𝐜 про МРТ Лікування
13.06.2024

Відповіді на популярні питання пацієнтів 𝐓𝐨𝐦𝐨𝐂𝐥𝐢𝐧𝐢𝐜 про МРТ

Що необхідно знати про МРТ Магнітно-резонансна томографія – діагностична процедура, принцип якої заснований на використанні магнітних полів, що дозволяють створювати чіткі та високоінформативні знімки. Проходячи крізь тканини, магнітне поле викликає коливання атомів водню в молекулах води, і отриманий резонанс фіксується апаратурою. Далі сигнали обробляються комп’ютерною програмою і відображаються у вигляді знімків на моніторі. Після дослідження […]

врач
Андрій Сподін
Доверху