Головна/Рак кишківника можна попередити, лікувати і перемогти
11.04.2024

Рак кишківника можна попередити, лікувати і перемогти

Розмовляючи з пацієнтами, ми часто чуємо абсолютно неправильні судження про рак кишківника. Одне з них, наприклад, що жінкам не потрібно робити колоноскопію.

Це неправда, і у нас є докази. Однією з наших найбільш пам’ятних пацієнток була жінка у віці 37 років. Коли вона помітила кров в своєму калі, то спочатку не надала цьому значення, але пізніше вирішила прочитати про такий симптом і вже через місяць вчинила правильно — зробила колоноскопію.

Через кілька днів ми поставили їй діагноз — рак товстої кишки 4-ї стадії. Звичайно, життя пацієнтки повністю змінилася. Вона пройшла хіміопроменеве лікування. Їй видалили пухлину в кишківнику і частину печінки, в якій був метастаз. Зараз, через чотири роки, у нашої пацієнтки все добре.

 width=А нам з вами треба буде пройти ще довгий шлях навчання, щоб ви позбулися неправильних уявлень про онкологічні хвороби. Розберемо деякі з найпоширеніших міфів, які ми чули про рак товстої і прямої кишки.

Міф. Якщо у мене рак товстої або прямої кишки, мені вже, напевно, нічого не допоможе.

Факт. Більшість пацієнтів з діагнозом рак кишківника успішно проходять лікування. Ми застосовуємо комплексний підхід, що включає променеву терапію, хіміотерапію, таргетну терапію, хірургічне видалення пухлини.

Міф. Якщо у вас виявлять рак товстої або прямої кишки, значить, він вже поширився на інші частини тіла.

Факт. Це просто неправда. Більшість пацієнтів з діагнозом рак  кишківника можна вилікувати, і людина буде жити повноцінно. Чим раніше ми виявимо злоякісне утворення, тим менш імовірно, що пухлина пошириться на інші частини вашого тіла. Як тільки рак діагностують, наші фахівці проведуть вам кілька досліджень, щоб визначити, чи поширилася пухлина, і якими будуть етапи лікування.

Міф. Якщо рак кишківника поширився на інші органи, я, ймовірно, не проживу довго. Такий рак ніколи не вилікується.

Факт. Нашим пацієнтам сьогодні доступні більше варіантів лікування, ніж будь-коли раніше. Яскравий приклад — пацієнтка, про яку ми розповіли вам спочатку.

Міф. Я жінка, і мені не потрібна колоноскопія.

Факт. Рак кишківника унікальний тим, що є інструменти для його виявлення на ранній стадії. Будь-яка людина старше 50 років — і чоловіки, і жінки — повинна проходити колоноскопію. Якщо у вас є близький родич з діагнозом рак кишківника, вам слід поговорити з клінічним онкологом про проведення колоноскопії у більш ранньому віці. Досвідчений фахівець дасть необхідні рекомендації.

Міф. Мені не потрібна колоноскопія, тому що в мене немає ніяких симптомів.

Факт. У багатьох пацієнтів ми діагностуємо рак товстої або прямої кишки, коли вони нормально себе почувають. Люди навіть не підозрюють, що у них може бути рак кишківника при гарному самопочутті. Якщо вам більше 50 років і ви відкладаєте колоноскопію, тому що немає симптомів, ви ризикуєте здоров’ям.

Міф. Колоноскопія — це важка процедура, і все одно лікарі нічого не знайдуть.

Факт. Сучасні технології дозволяють провести дослідження дуже ретельно і абсолютно безболісно для пацієнта. Досвідчені фахівці виявлять будь-які зміни в кишківнику, будь-які відхилення від норми. Якщо у вас знайдуть поліпи, їх видалять під час процедури — це найкраща профілактика раку, золотий стандарт, який діє у всьому світі.

Міф. Мені більше 50 років, але мій сімейний лікар нічого не сказав про колоноскопію, тому вона мені не потрібна.

Факт. В Україні це одна з найбільш поширених причин, через які люди не проходять вчасно колоноскопію. Ми рекомендуємо не чекати нагадувань сімейного лікаря, а бути самим активним. Контролюйте своє здоров’я і задавайте нам питання.

Рак  кишківника можна попередити, лікувати і перемогти. Важливо грамотно користуватися інформацією і діяти, особливо якщо вам більше 50 років.

Щоб отримати консультацію у вашій конкретній ситуації, запишіться на прийом за телефонами, вказаними на сайті.

 Дякуємо, що дочитали до кінця
Дякуємо, що дочитали до кінця Будемо раді, якщо скопіюєте посилання клікнувши на “Поширити матеріал” та розкажите про цю статтю вашим друзям.

Інші новини

Усі новини
Пухлина головного мозку. Перші симптоми та лікування Лікування
23.05.2024

Пухлина головного мозку. Перші симптоми та лікування

Пухлина головного мозку – це група внутрішньочерепних новоутворень, які можуть уражати як церебральні тканини, так і залози мозку, його оболонки, кровоносні судини чи нерви. Пухлина може бути доброякісною (відрізняється повільним зростанням і чіткими межами) та злоякісною (коли новоутворення швидко розвивається та проникає у здорові області мозку). Пухлини у головному мозку утворюються шляхом неконтрольованого посиленого поділу […]

Безоплатне видалення новоутворень шкіри Лікування
21.05.2024

Безоплатне видалення новоутворень шкіри

Були часи, коли родимку вважали ознакою привабливості й домальовували мушки на обличчі. На даний час вже відомо, – чим більше родимок, то більша ймовірність, що якась із них почне перероджуватися у небезпечну меланому. Родимка – пігментне новоутворення коричневого або темно- коричневого кольору, що містить у своїй основі клітини-меланоцити і меланін. І кожна родимка має свій […]

Рак є одним з найбільш поширених та небезпечних хвороб у світі. Лікування
18.05.2024

Рак є одним з найбільш поширених та небезпечних хвороб у світі.

На щастя, сьогодні існує багато ефективних методів боротьби з онкологічними захворюваннями. ЛІКУВАННЯ ОНКОЛОГІЇ Лікування онкології залежить від стадії захворювання, локалізації та типу раку, а також від загального стану пацієнта. Серед основних методів лікування онкології можна виділити: – Хірургічне лікування: виконується з метою видалення пухлини та збереження здорових тканин. Застосовується при ранніх стадіях раку та при […]

Рак завжди повертається!? Лікування
16.05.2024

Рак завжди повертається!?

На щастя, це твердження абсолютно не відповідає дійсності. Методи лікування онкозахворювань постійно вдосконалюються, що дозволяє повністю знищити ракові клітини. Однак, навіть одна життєздатна клітина пухлини може дати початок новому новоутворенню, що обумовить рецидив онкологічної хвороби. Це дуже ускладнює розуміння пацієнтами того, коли вони дійсно можуть бути вилікувані, а коли все ще мають підвищений ризик рецидиву […]

Доверху