Головна/Рак простати: як виявляють і лікують
11.04.2024

Рак простати: як виявляють і лікують

Відразу про головне: рак передміхурової залози — не вирок. При ранньому виявленні та правильному лікуванні чоловіка можна повністю позбавити від цього захворювання.

Що таке простата і як в ній розвивається рак?

Простата — залоза у чоловіків, яка знаходиться трохи нижче сечового міхура, перед кишківником. Цей орган виробляє рідину, яка захищає і збагачує сперму.

Рак передміхурової залози виникає тоді, коли деякі клітини простати розмножуються набагато швидше, ніж зазвичай, що і призводить до утворення пухлини. Якщо захворювання не почати вчасно лікувати, ракові клітини можуть поширюватися з передміхурової залози на інші частини тіла, особливо на лімфатичні вузли та скелет, і викликати вторинні пухлини. Такий процес називається метастазуванням.

Один з найбільш тривожних моментів захворювання — в більшості випадків рак передміхурової залози розвивається без симптомів на початкових стадіях.

Знайте фактори ризику

Вік: чим старше чоловік, тим більше ризик розвитку раку простати.

Історія родини: якщо у батька або брата чоловіка був рак простати, ймовірність розвитку цього захворювання в два рази вище.

Етнос: захворювання частіше зустрічається серед чорношкірих чоловіків.

Симптоми

Далеко не всі відчувають симптоми раку простати. Часто ознаки захворювання вперше виявляють лікарі під час оглядів.

Однак деякі чоловіки помічають зміни в сечовипусканні і сексуальній функції, які можуть вказувати на наявність раку простати.

Такі симптоми включають у себе:

 • часте сечовипускання, особливо вночі;
 • труднощі початку сечовипускання;
 • слабкий або переривчастий потік сечі;
 • сечовипускання з болем;
 • труднощі з ерекцією;
 • сім’явиверження з болем;
 • кров у сечі або спермі;
 • часті болі або скутість у нижній частині спини або верхній частині стегон.

Що робити?

Проконсультуйтеся з досвідченим лікарем-урологом і пройдіть спеціальне дослідження.

Мета обстежень — виявлення раку передміхурової залози на ранній стадії до серйозного розвитку хвороби. Існує два важливих дослідження для раннього виявлення захворювання.

 • Аналіз крові ПСА: зразки крові досліджують, щоб виміряти кількість простат-специфічного антигену (ПСА) — білка, який виробляється в простаті.
 • Трансректальне дослідження — лікар визначить розмір, форму і поверхню вашої простати, якщо ваш рівень ПСА буде вищим за норму.

Регулярна перевірка рівня ПСА, починаючи з 45 років, — найпростіший спосіб виявити чоловіків з ризиком розвитку раку простати. Цей тест за попереднім записом ви можете пройти в нашому центрі або в діагностичному трейлері.

Біопсія

Залежно від результатів вас можуть направити на проведення біопсії простати. Це єдиний спосіб визначити характер захворювання — доброякісне або злоякісне.

Головне, що ви повинні знати, — в разі необхідності ми проводимо прицільну біопсію простати, використовуємо найточнішу і безпечну сучасну Фьюжн-технологію. Разом з нашими фахівцями-експертами ви зможете обговорити ситуацію і вибрати найкращий план дій.

 width=

Лікування

Якщо у вас діагностували рак простати, важливо пам’ятати, що такий вид раку часто розвивається повільно, і тому не завжди потрібні хірургічне втручання або інші комплексні методи. Все дуже індивідуально.

Варіанти лікування включають в себе:

 • активне спостереження;
 • простатектомію — хірургічне втручання;
 • променеву терапію;
 • гормональну терапію;
 • хіміотерапію.

Ви приймете обґрунтоване рішення для вашого конкретного випадку, консультуючись з нашими досвідченими клінічними онкологами.

Важливо. У TomoClinic при лікуванні раку простати ймовірність ускладнень, яких так побоюються чоловіки (нетримання сечі, ослаблення сексуальної функції), зведені до мінімуму. При проведенні променевої терапії ми застосовуємо тільки найсучасніші методи, а саме — інтенсивно модульовану променеву терапію. Інноваційний спосіб дозволяє максимально знизити дозу випромінювання на критичні органи, розташовані поруч із передміхуровою залозою, і при цьому забезпечити високу дозу в пухлині, яка буде для неї смертельною.

Куди звернутися з питаннями?

Телефонуйте за номерами, вказаними на сайті. Вам дадуть докладну відповідять на питання і запишуть на консультацію до фахівця.

 Дякуємо, що дочитали до кінця
Дякуємо, що дочитали до кінця Будемо раді, якщо скопіюєте посилання клікнувши на “Поширити матеріал” та розкажите про цю статтю вашим друзям.

Інші новини

Усі новини
Пухлина головного мозку. Перші симптоми та лікування Лікування
23.05.2024

Пухлина головного мозку. Перші симптоми та лікування

Пухлина головного мозку – це група внутрішньочерепних новоутворень, які можуть уражати як церебральні тканини, так і залози мозку, його оболонки, кровоносні судини чи нерви. Пухлина може бути доброякісною (відрізняється повільним зростанням і чіткими межами) та злоякісною (коли новоутворення швидко розвивається та проникає у здорові області мозку). Пухлини у головному мозку утворюються шляхом неконтрольованого посиленого поділу […]

Безоплатне видалення новоутворень шкіри Лікування
21.05.2024

Безоплатне видалення новоутворень шкіри

Були часи, коли родимку вважали ознакою привабливості й домальовували мушки на обличчі. На даний час вже відомо, – чим більше родимок, то більша ймовірність, що якась із них почне перероджуватися у небезпечну меланому. Родимка – пігментне новоутворення коричневого або темно- коричневого кольору, що містить у своїй основі клітини-меланоцити і меланін. І кожна родимка має свій […]

Рак є одним з найбільш поширених та небезпечних хвороб у світі. Лікування
18.05.2024

Рак є одним з найбільш поширених та небезпечних хвороб у світі.

На щастя, сьогодні існує багато ефективних методів боротьби з онкологічними захворюваннями. ЛІКУВАННЯ ОНКОЛОГІЇ Лікування онкології залежить від стадії захворювання, локалізації та типу раку, а також від загального стану пацієнта. Серед основних методів лікування онкології можна виділити: – Хірургічне лікування: виконується з метою видалення пухлини та збереження здорових тканин. Застосовується при ранніх стадіях раку та при […]

Рак завжди повертається!? Лікування
16.05.2024

Рак завжди повертається!?

На щастя, це твердження абсолютно не відповідає дійсності. Методи лікування онкозахворювань постійно вдосконалюються, що дозволяє повністю знищити ракові клітини. Однак, навіть одна життєздатна клітина пухлини може дати початок новому новоутворенню, що обумовить рецидив онкологічної хвороби. Це дуже ускладнює розуміння пацієнтами того, коли вони дійсно можуть бути вилікувані, а коли все ще мають підвищений ризик рецидиву […]

Доверху