Головна/Рак яєчок: про чоловіче здоров’я
11.04.2024

Рак яєчок: про чоловіче здоров’я

Ця підступна хвороба найчастіше вражає молодих чоловіків віком від 20 до 40 років. Рак яєчок зазвичай починається з невеликого твердого утворення на одному з яєчок, яке повільно, від кількох днів до тижнів, збільшується, не викликає болю і не проходить саме по собі. У цьому випадку, або якщо є якісь сумніви, слід негайно звернутися до лікаря. Буде проведено ультразвукове дослідження мошонки.

Які фактори ризику?

Як ми вже зазначили, найбільший ризик розвитку раку яєчок у молодих чоловіків. Причини невідомі, однак деякі фактори можуть підвищувати ризик, у тому числі:

 • сімейний анамнез: наприклад, у брата чи батька був рак яєчок;
 • попередній діагноз: якщо чоловік уже переніс раніше рак яєчок;
 • яєчко, що не опустилося при народженні.

Немає доведеного зв’язку між раком яєчок та носінням тісного одягу, прийомом гарячих ванн або травмою яєчка.

Симптоми

Деякі чоловіки практично не помічають жодних симптомів раку яєчок. Однак є важливі попереджувальні знаки, на які слід звернути увагу, наприклад:

 • набряк або ущільнення в одному або обох яєчках (зазвичай безболісне);
 • відчуття важкості у мошонці;
 • зміни розмірів і форми яєчок;
 • біль унизу живота або в області паху;
 • раптове збільшення кількості рідини у мошонці;
 • біль чи дискомфорт у яєчку чи мошонці;
 • набрякла тканина грудей.

Що робити?

Якщо ви стурбовані або думаєте, що у вас можуть бути якісь із цих симптомів, необхідно записатися на прийом до лікаря-уролога.

Про важливість самообстеження

Регулярні самообстеження є дуже важливими для молодих чоловіків, особливо з групи ризику.
Знання нормального розміру та форми яєчок допоможе помітити, коли щось не так. Самостійне обстеження дасть змогу виявити зміни раніше і розпочати лікування (при необхідності) якнайшвидше.

Можливі методи лікування

Рак яєчок — це захворювання, яке можна ефективно лікувати і вилікувати за допомогою сучасних методів. Аналізи крові, КТ черевної порожнини і легень застосовують для виявлення можливого поширення (метастазування) захворювання на лімфатичні вузли або інші органи.

Можливі методи лікування включають:

 • орхіектомію — хірургічне видалення ураженого яєчка;
 •  хіміотерапію чи променеву терапію — ці методи використовують після операції для знищення залишкових ракових клітин, які могли поширитися на інші частини тіла, наприклад, на лімфатичні вузли.

Якщо встановлено діагноз рак яєчок

Найважливіший крок — обговорити з фахівцем доступні методи лікування. У нашому центрі приймає досвідчений уролог-онколог, до якого завжди можна звернутися за допомогою. Ви також можете отримати в нашій клініці другу чи третю думку.

Чи впливає рак яєчка на сексуальне життя і фертильність?

Видалене яєчко не обов’язково вплине на сексуальне життя чи фертильність. Вплив на фертильність після видалення мінімальний, тому що одне яєчко виробляє багато сперматозоїдів.

У чоловіків, які потребують подальшого лікування після операції, можливий вплив на фертильність, принаймні тимчасовий.

Чоловіки з раком яєчок можуть обговорити з онкологом питання про те, чи має сенс зберегти сперму перед початком хіміотерапії чи променевої терапії.

Чи можна запобігти раку яєчок?

Неможливо уникнути раку, але можна зробити кілька важливих речей, щоб знизити ризик захворювання: не куріть, використовуйте сонце з розумом, стримайте споживання алкоголю, їжте здорову їжу і займайтеся спортом.

Якщо у вас залишилися питання або ви хочете записатися на прийом до лікаря-уролога, телефонуйте за номером, який бачите на сайті.

 Дякуємо, що дочитали до кінця
Дякуємо, що дочитали до кінця Будемо раді, якщо скопіюєте посилання клікнувши на “Поширити матеріал” та розкажите про цю статтю вашим друзям.

Інші новини

Усі новини
Відповіді на популярні питання пацієнтів 𝐓𝐨𝐦𝐨𝐂𝐥𝐢𝐧𝐢𝐜 про МРТ Лікування
13.06.2024

Відповіді на популярні питання пацієнтів 𝐓𝐨𝐦𝐨𝐂𝐥𝐢𝐧𝐢𝐜 про МРТ

Що необхідно знати про МРТ Магнітно-резонансна томографія – діагностична процедура, принцип якої заснований на використанні магнітних полів, що дозволяють створювати чіткі та високоінформативні знімки. Проходячи крізь тканини, магнітне поле викликає коливання атомів водню в молекулах води, і отриманий резонанс фіксується апаратурою. Далі сигнали обробляються комп’ютерною програмою і відображаються у вигляді знімків на моніторі. Після дослідження […]

врач
Андрій Сподін
Топ-5 способів профілактики раку Лікування
11.06.2024

Топ-5 способів профілактики раку

Відповідей на запитання: як жити, щоб не захворіти на рак, або як ніколи не захворіти на рак – не існує, але можна постаратися зробити все, що залежить безпосередньо від вас. Профілактика раку включає в себе ряд простих, але дуже важливих кроків, які допоможуть зменшити ризик захворювання. Здорове харчування Включайте в раціон більше фруктів, овочів, цільнозернових […]

Топ-5 способів профілактики раку
Степан Крулько
Перші ознаки раку Лікування
4.06.2024

Перші ознаки раку

Функціонування нашого організму – складна, унікальна, а інколи непередбачувана система. Наше тіло складається з трильйонів клітин. Кожна клітина має ядро, всередині якого є гени. Саме гени вказують клітині коли їй рости, працювати, ділитися та помирати. Зазвичай клітини дотримуються цих інструкцій і ми залишаємося здоровими. Якщо спростити, то гени — це ділянки молекули ДНК, які містять інформацію […]

чернги ш
Олег Черниш
Біопсія щитовидної залози Лікування
31.05.2024

Біопсія щитовидної залози

Сьогодні патології щитоподібної залози досить часто зустрічаються серед захворювань. До 70 років більшість населення стикається з даним захворюванням. Біопсія щитовидної залози – це забір невеликих зразків тканини з щитовидної залози для проведення лабораторних досліджень. Процедура займає всього кілька хвилин і є абсолютно безболісною. Для взяття зразків підозрілих тканин використовується тонка голка та шприц. Вузли щитоподібної […]

blyaher
Анна Бляхер
Доверху