Головна/Руйнуємо 5 стереотипів про рак разом з лікарем-радіологом Аллою Кухар
11.04.2024

Руйнуємо 5 стереотипів про рак разом з лікарем-радіологом Аллою Кухар

Світ переходить на нові методи терапії раку, завдяки яким тепер можна  продовжити життя пацієнтам і поліпшити її якість. Незважаючи на це люди продовжують ставити сотні питань в пошуках причин розвитку злоякісних пухлин і більше дізнаються про його лікування. Ми зібрали 5 стійких стереотипів про онкологічні захворювання і запросили лікаря-радіолога першої категорії TomoClinic Аллу Кухар прокоментувати їх. Адже обговорення цих питань важливо виводити в публічний простір для більшого інформування громадян.

— Чи правда, що штучне запліднення може викликати рак?

— Екстракорпоральне запліднення (ЕКЗ) не може ініціювати або провокувати початок розвитку онкологічного захворювань. Тільки якщо в організмі присутні передумови до розвитку передракових гормонозалежних станів, ЕКО може стимулювати їх появу.

— Чи сумісні рак і вагітність?

— Ще 10 років тому при виявленні раку у майбутньої мами лікарі шукали екстрене і категоричне рішення цього питання. На сьогоднішній день розроблені препарати, які в багатьох випадках дозволяють продовжувати виношувати дитину і лікуватися. Зрозуміло, важливо враховувати термін вагітності, захворювання матері і його стадію. Наприклад, при раку шийки матки можна виношувати малюка до 27 тижнів. У той же час лікування лімфоми і лейкемії вимагає якнайшвидшого народження дитини через негативний вплив на плід.

— Чи буває так, що онкологічне захворювання перешкоджає мати дітей в майбутньому? Яка ймовірність народити здорову дитину після променевої терапії (якщо пацієнт — чоловік/жінка/дитина)?

— Завжди важливо розуміти, який вид раку був пролікований, в якому віці пацієнт отримав терапію, яку область організму опромінювали і на якому апараті. В інтересах пацієнта знати і повідомляти всі ці дані, щоб отримати максимально точну відповідь лікаря про свої репродуктивні можливості.

— Чи однаково впливає променева терапія на пухлину і здорові органи/тканини?

Променева терапія — це метод апаратного впливу на пухлину за допомогою іонізуючого випромінювання (ІВ). Воно надає шкідливу дію на ДНК клітини, однак наше завдання — звести до мінімуму ураження прилеглих до пухлини здорових тканин і критичних органів. Завдяки прогресивній апаратурі в центрі TomoClinic, кваліфікації фахівців і інноваційним технологіям це можливо. Ми не можемо змінити закони фізики, але можемо застосувати їх ефективно — для користі пацієнта!

— Чому рак не можна пролікувати за 1 сеанс променевої терапії?

— Це можливо, і тоді такий метод буде називатися не радіотерапія, а радіохірургія. Наша клініка широко застосовує саме променеву терапію, при якій дозу випромінювання отримують ракові клітини з мінімальним впливом на нормальні. Відновлюються клітини по-різному. Тому завдання лікарів — збільшити загибель пухлинних клітин, але щоб при цьому регенерація нормальних клітин випереджала відновлення ракових. Також важливо по максимуму уникнути променевих ушкоджень і застосовувати толерантну (переносиму) дозу променевої терапії, щоб звести до мінімуму частоту пізніх ускладнень. Для цього ми завжди враховуємо вид випромінювання, режим опромінення, площу і вид тканини/органу.

Для уточнення цих та інших питань про онкологічні захворювання телефонуйте за номерами, вказаними на сайті нашої клініки — www.tomocenter.com.ua

 Дякуємо, що дочитали до кінця
Дякуємо, що дочитали до кінця Будемо раді, якщо скопіюєте посилання клікнувши на “Поширити матеріал” та розкажите про цю статтю вашим друзям.

Інші новини

Усі новини
Відповіді на популярні питання пацієнтів 𝐓𝐨𝐦𝐨𝐂𝐥𝐢𝐧𝐢𝐜 про МРТ Лікування
13.06.2024

Відповіді на популярні питання пацієнтів 𝐓𝐨𝐦𝐨𝐂𝐥𝐢𝐧𝐢𝐜 про МРТ

Що необхідно знати про МРТ Магнітно-резонансна томографія – діагностична процедура, принцип якої заснований на використанні магнітних полів, що дозволяють створювати чіткі та високоінформативні знімки. Проходячи крізь тканини, магнітне поле викликає коливання атомів водню в молекулах води, і отриманий резонанс фіксується апаратурою. Далі сигнали обробляються комп’ютерною програмою і відображаються у вигляді знімків на моніторі. Після дослідження […]

врач
Андрій Сподін
Топ-5 способів профілактики раку Лікування
11.06.2024

Топ-5 способів профілактики раку

Відповідей на запитання: як жити, щоб не захворіти на рак, або як ніколи не захворіти на рак – не існує, але можна постаратися зробити все, що залежить безпосередньо від вас. Профілактика раку включає в себе ряд простих, але дуже важливих кроків, які допоможуть зменшити ризик захворювання. Здорове харчування Включайте в раціон більше фруктів, овочів, цільнозернових […]

Топ-5 способів профілактики раку
Степан Крулько
Перші ознаки раку Лікування
4.06.2024

Перші ознаки раку

Функціонування нашого організму – складна, унікальна, а інколи непередбачувана система. Наше тіло складається з трильйонів клітин. Кожна клітина має ядро, всередині якого є гени. Саме гени вказують клітині коли їй рости, працювати, ділитися та помирати. Зазвичай клітини дотримуються цих інструкцій і ми залишаємося здоровими. Якщо спростити, то гени — це ділянки молекули ДНК, які містять інформацію […]

чернги ш
Олег Черниш
Біопсія щитовидної залози Лікування
31.05.2024

Біопсія щитовидної залози

Сьогодні патології щитоподібної залози досить часто зустрічаються серед захворювань. До 70 років більшість населення стикається з даним захворюванням. Біопсія щитовидної залози – це забір невеликих зразків тканини з щитовидної залози для проведення лабораторних досліджень. Процедура займає всього кілька хвилин і є абсолютно безболісною. Для взяття зразків підозрілих тканин використовується тонка голка та шприц. Вузли щитоподібної […]

blyaher
Анна Бляхер
Доверху