Головна/Руйнуємо 5 стереотипів про рак разом з лікарем-радіологом Аллою Кухар
11.04.2024

Руйнуємо 5 стереотипів про рак разом з лікарем-радіологом Аллою Кухар

Світ переходить на нові методи терапії раку, завдяки яким тепер можна  продовжити життя пацієнтам і поліпшити її якість. Незважаючи на це люди продовжують ставити сотні питань в пошуках причин розвитку злоякісних пухлин і більше дізнаються про його лікування. Ми зібрали 5 стійких стереотипів про онкологічні захворювання і запросили лікаря-радіолога першої категорії TomoClinic Аллу Кухар прокоментувати їх. Адже обговорення цих питань важливо виводити в публічний простір для більшого інформування громадян.

— Чи правда, що штучне запліднення може викликати рак?

— Екстракорпоральне запліднення (ЕКЗ) не може ініціювати або провокувати початок розвитку онкологічного захворювань. Тільки якщо в організмі присутні передумови до розвитку передракових гормонозалежних станів, ЕКО може стимулювати їх появу.

— Чи сумісні рак і вагітність?

— Ще 10 років тому при виявленні раку у майбутньої мами лікарі шукали екстрене і категоричне рішення цього питання. На сьогоднішній день розроблені препарати, які в багатьох випадках дозволяють продовжувати виношувати дитину і лікуватися. Зрозуміло, важливо враховувати термін вагітності, захворювання матері і його стадію. Наприклад, при раку шийки матки можна виношувати малюка до 27 тижнів. У той же час лікування лімфоми і лейкемії вимагає якнайшвидшого народження дитини через негативний вплив на плід.

— Чи буває так, що онкологічне захворювання перешкоджає мати дітей в майбутньому? Яка ймовірність народити здорову дитину після променевої терапії (якщо пацієнт — чоловік/жінка/дитина)?

— Завжди важливо розуміти, який вид раку був пролікований, в якому віці пацієнт отримав терапію, яку область організму опромінювали і на якому апараті. В інтересах пацієнта знати і повідомляти всі ці дані, щоб отримати максимально точну відповідь лікаря про свої репродуктивні можливості.

— Чи однаково впливає променева терапія на пухлину і здорові органи/тканини?

Променева терапія — це метод апаратного впливу на пухлину за допомогою іонізуючого випромінювання (ІВ). Воно надає шкідливу дію на ДНК клітини, однак наше завдання — звести до мінімуму ураження прилеглих до пухлини здорових тканин і критичних органів. Завдяки прогресивній апаратурі в центрі TomoClinic, кваліфікації фахівців і інноваційним технологіям це можливо. Ми не можемо змінити закони фізики, але можемо застосувати їх ефективно — для користі пацієнта!

— Чому рак не можна пролікувати за 1 сеанс променевої терапії?

— Це можливо, і тоді такий метод буде називатися не радіотерапія, а радіохірургія. Наша клініка широко застосовує саме променеву терапію, при якій дозу випромінювання отримують ракові клітини з мінімальним впливом на нормальні. Відновлюються клітини по-різному. Тому завдання лікарів — збільшити загибель пухлинних клітин, але щоб при цьому регенерація нормальних клітин випереджала відновлення ракових. Також важливо по максимуму уникнути променевих ушкоджень і застосовувати толерантну (переносиму) дозу променевої терапії, щоб звести до мінімуму частоту пізніх ускладнень. Для цього ми завжди враховуємо вид випромінювання, режим опромінення, площу і вид тканини/органу.

Для уточнення цих та інших питань про онкологічні захворювання телефонуйте за номерами, вказаними на сайті нашої клініки — www.tomocenter.com.ua

 Дякуємо, що дочитали до кінця
Дякуємо, що дочитали до кінця Будемо раді, якщо скопіюєте посилання клікнувши на “Поширити матеріал” та розкажите про цю статтю вашим друзям.

Інші новини

Усі новини
Здоров’я молочної залози Лікування
12.07.2024

Здоров’я молочної залози

Здоров’я молочної залози – тема, яка хвилює багатьох жінок і вимагає особливої уваги. Чи знали ви, що вчасне виявлення та профілактика можуть врятувати ваше життя? Як лікар, я бачив безліч випадків, коли знання і своєчасні дії робили справжні дива. У цій статті я поділюся з вами найважливішими аспектами здоров’я молочних залоз, які повинна знати кожна […]

караськов
Дмитро Караськов
Рак і генетика: як спадковість впливає на ризик захворювання? Лікування
10.07.2024

Рак і генетика: як спадковість впливає на ризик захворювання?

З кожним роком вивчення генетики набирає все більшої популярності, відкриваючи нові горизонти в розумінні складних процесів, які відбуваються в нашому організмі. Одним з таких процесів є розвиток раку. Існує багато факторів, які можуть вплинути на виникнення цього захворювання, і одним із них є спадковість. Генетичні зміни, або мутації, які можуть бути передані від батьків до […]

гречанюк
Вікторія Гречанюк
Онкологічні обстеження: Коли і які дослідження потрібно проходити? Лікування
6.07.2024

Онкологічні обстеження: Коли і які дослідження потрібно проходити?

Онкологічні обстеження відіграють важливу роль у ранньому виявленні та ефективному лікуванні онкопатології. Рання діагностика дозволяє виявити рак на ранніх стадіях, коли він ще не поширився і лікування може бути найбільш успішним. Різні типи онкології вимагають різних підходів до обстеження, і регулярні медичні обстеження можуть суттєво підвищити шанси на успішне лікування. Важливо знати, які обстеження необхідно […]

Онкологічні обстеження: Коли і які дослідження потрібно проходити?
Степан Крулько
Побічні ефекти хіміотерапії: Як зменшити дискомфорт? Лікування
4.07.2024

Побічні ефекти хіміотерапії: Як зменшити дискомфорт?

Хіміотерапія є одним з основних методів лікування онкологічних захворювань, який використовує потужні медикаменти для знищення ракових клітин. Хоча вона може бути дуже дієвою, хіміотерапія часто супроводжується побічними ефектами, що можуть викликати значний дискомфорт. Знання про те, як зменшити ці побічні ефекти, може суттєво покращити якість життя пацієнтів під час терапії. Одним з найбільш поширених побічних […]

лікар 8
Валерія Бірюк
Доверху