Головна/Руйнуємо 5 стереотипів про рак разом з лікарем-радіологом Аллою Кухар
11.04.2024

Руйнуємо 5 стереотипів про рак разом з лікарем-радіологом Аллою Кухар

Світ переходить на нові методи терапії раку, завдяки яким тепер можна  продовжити життя пацієнтам і поліпшити її якість. Незважаючи на це люди продовжують ставити сотні питань в пошуках причин розвитку злоякісних пухлин і більше дізнаються про його лікування. Ми зібрали 5 стійких стереотипів про онкологічні захворювання і запросили лікаря-радіолога першої категорії TomoClinic Аллу Кухар прокоментувати їх. Адже обговорення цих питань важливо виводити в публічний простір для більшого інформування громадян.

— Чи правда, що штучне запліднення може викликати рак?

— Екстракорпоральне запліднення (ЕКЗ) не може ініціювати або провокувати початок розвитку онкологічного захворювань. Тільки якщо в організмі присутні передумови до розвитку передракових гормонозалежних станів, ЕКО може стимулювати їх появу.

— Чи сумісні рак і вагітність?

— Ще 10 років тому при виявленні раку у майбутньої мами лікарі шукали екстрене і категоричне рішення цього питання. На сьогоднішній день розроблені препарати, які в багатьох випадках дозволяють продовжувати виношувати дитину і лікуватися. Зрозуміло, важливо враховувати термін вагітності, захворювання матері і його стадію. Наприклад, при раку шийки матки можна виношувати малюка до 27 тижнів. У той же час лікування лімфоми і лейкемії вимагає якнайшвидшого народження дитини через негативний вплив на плід.

— Чи буває так, що онкологічне захворювання перешкоджає мати дітей в майбутньому? Яка ймовірність народити здорову дитину після променевої терапії (якщо пацієнт — чоловік/жінка/дитина)?

— Завжди важливо розуміти, який вид раку був пролікований, в якому віці пацієнт отримав терапію, яку область організму опромінювали і на якому апараті. В інтересах пацієнта знати і повідомляти всі ці дані, щоб отримати максимально точну відповідь лікаря про свої репродуктивні можливості.

— Чи однаково впливає променева терапія на пухлину і здорові органи/тканини?

Променева терапія — це метод апаратного впливу на пухлину за допомогою іонізуючого випромінювання (ІВ). Воно надає шкідливу дію на ДНК клітини, однак наше завдання — звести до мінімуму ураження прилеглих до пухлини здорових тканин і критичних органів. Завдяки прогресивній апаратурі в центрі TomoClinic, кваліфікації фахівців і інноваційним технологіям це можливо. Ми не можемо змінити закони фізики, але можемо застосувати їх ефективно — для користі пацієнта!

— Чому рак не можна пролікувати за 1 сеанс променевої терапії?

— Це можливо, і тоді такий метод буде називатися не радіотерапія, а радіохірургія. Наша клініка широко застосовує саме променеву терапію, при якій дозу випромінювання отримують ракові клітини з мінімальним впливом на нормальні. Відновлюються клітини по-різному. Тому завдання лікарів — збільшити загибель пухлинних клітин, але щоб при цьому регенерація нормальних клітин випереджала відновлення ракових. Також важливо по максимуму уникнути променевих ушкоджень і застосовувати толерантну (переносиму) дозу променевої терапії, щоб звести до мінімуму частоту пізніх ускладнень. Для цього ми завжди враховуємо вид випромінювання, режим опромінення, площу і вид тканини/органу.

Для уточнення цих та інших питань про онкологічні захворювання телефонуйте за номерами, вказаними на сайті нашої клініки — www.tomocenter.com.ua

 Дякуємо, що дочитали до кінця
Дякуємо, що дочитали до кінця Будемо раді, якщо скопіюєте посилання клікнувши на “Поширити матеріал” та розкажите про цю статтю вашим друзям.

Інші новини

Усі новини
Рак молочної залози — найпоширеніше онкологічне захворювання серед жінок Лікування
17.11.2024

Рак молочної залози — найпоширеніше онкологічне захворювання серед жінок

Рак молочної залози — найпоширеніше онкологічне захворювання серед жінок, яке потребує своєчасної діагностики та лікування. У 2023 році в Україні зареєстровано 12 683 нових випадки, і кожен четвертий випадок діагностується на ІІІ–ІV стадії, коли лікування є складнішим. Фактори ризику для раку молочної залози: наявність у родині випадків захворювання на рак молочної залози, відсутність вагітностей або […]

караськов
Дмитро Караськов
Імунотерапія в лікуванні раку: нові підходи та досягнення в активізації імунної системи для боротьби з онкологічними захворюваннями. Лікування
12.11.2024

Імунотерапія в лікуванні раку: нові підходи та досягнення в активізації імунної системи для боротьби з онкологічними захворюваннями.

Імунотерапія відкрила нові можливості в лікуванні раку, допомагаючи імунній системі пацієнта самостійно боротися з пухлиною. На відміну від традиційних методів, як-от хіміо- та променева терапія, імунотерапія активує природні захисні сили організму, щоб він зміг розпізнати і атакувати ракові клітини. Такий підхід стає особливо ефективним для пацієнтів з пізніми стадіями раку або тих, у кого хвороба […]

Імунотерапія в лікуванні раку: нові підходи та досягнення в активізації імунної системи для боротьби з онкологічними захворюваннями.
Степан Крулько
Паліативна допомога в онкології Лікування
8.11.2024

Паліативна допомога в онкології

Паліативна допомога в онкології: важливість паліативної допомоги для поліпшення якості життя пацієнтів на пізніх стадіях хвороби. Паліативна допомога в онкології забезпечує неоціненну підтримку пацієнтам на пізніх стадіях захворювання, покращуючи їхню якість життя. Основна мета паліативної допомоги — не боротьба з раком як таким, а зменшення симптомів, таких як біль, слабкість, нудота, а також поліпшення емоційного […]

СЕРЬОГІНА
Наталія Серьогіна
Генетичні мутації та рак Лікування
5.11.2024

Генетичні мутації та рак

Генетичні мутації та рак: як генетичні фактори впливають на розвиток раку та можливості персоналізованої медицини. Генетичні мутації грають вирішальну роль у розвитку раку, впливаючи на роботу клітин та здатність організму контролювати їхній ріст. Мутації можуть бути як спадковими, так і набутими. Спадкові мутації передаються від батьків, і вони становлять близько 5-10% усіх випадків раку. Наприклад, […]

Генетичні мутації та рак
Степан Крулько
Доверху