Головна/Рецидив раку
11.04.2024

Рецидив раку

Рецидив раку – це повернення того ж типу онкологічного захворювання, яке розвинулося вперше. Він не завжди утворюється у тому самому органі або навіть системі.

Будь-який метод лікування не може гарантувати повного знищення всіх онкологічних клітин. Причина рецидиву раку – високий ступінь ураження організму раковими клітинами, які можуть вільно перебувати в організмі людини тривалий час в неактивній формі та в якийсь момент стати активними і почати розмножуватися. Головною причиною розвитку рецидиву є неможливість визначення цих клітин діагностичними методами дослідження відразу після проведеного лікування.

Специфічних симптомів рецидиву раку може не бути. Їх наявність і прояви будуть залежати від органу, в якому розвивається вторинна пухлина. Наприклад, якщо процес відбувається у тому ж органі, де був первинний рак – можуть зʼявлятися ті ж симптоми, що були під час його розвитку.
Формування ракових клітин в інших органах може супроводжуватися місцевою хворобливістю та порушенням їх функцій. Загальні симптоми характеризуються тривалим стійким, але незначним підвищенням температури тіла до 37,5 градусів, а також запаленням місцевих лімфатичних вузлів.

Ризик повернення захворювання залежить від:

  • типу раку;
  • виду терапії;
  • віку пацієнта;
  • загального стану здоров’я;
  • індивідуальних особливостей організму;
  • стадії первинного раку.

Кожен, хто переборов рак, не хоче, щоб він повернувся знову. Але, на жаль, це може статися незалежно від локалізації пухлини та проведеного лікування. Щоб мінімізувати ризик рецидиву, важливо дотримуватись рекомендацій лікаря, проводити своєчасну діагностику протягом 5 років після лікування, а також уважно спостерігати за своїм здоров’ям та проходити профілактичні дослідження протягом усього життя.

Якщо рецидив раку трапився – не опускайте руки, зверніться за кваліфікованою допомогою, дізнайтеся все про свій діагноз.

Пам’ятайте, якщо ви впоралися вперше – впораєтеся знову!

Запис на безкоштовну консультацію онколога: 0800301503

м. Кропивницький, вул. Ялтинська 1
м. Київ, вул. Здановської 33/43

 Дякуємо, що дочитали до кінця
Дякуємо, що дочитали до кінця Будемо раді, якщо скопіюєте посилання клікнувши на “Поширити матеріал” та розкажите про цю статтю вашим друзям.

Інші новини

Усі новини
Пухлина головного мозку. Перші симптоми та лікування Лікування
23.05.2024

Пухлина головного мозку. Перші симптоми та лікування

Пухлина головного мозку – це група внутрішньочерепних новоутворень, які можуть уражати як церебральні тканини, так і залози мозку, його оболонки, кровоносні судини чи нерви. Пухлина може бути доброякісною (відрізняється повільним зростанням і чіткими межами) та злоякісною (коли новоутворення швидко розвивається та проникає у здорові області мозку). Пухлини у головному мозку утворюються шляхом неконтрольованого посиленого поділу […]

Безоплатне видалення новоутворень шкіри Лікування
21.05.2024

Безоплатне видалення новоутворень шкіри

Були часи, коли родимку вважали ознакою привабливості й домальовували мушки на обличчі. На даний час вже відомо, – чим більше родимок, то більша ймовірність, що якась із них почне перероджуватися у небезпечну меланому. Родимка – пігментне новоутворення коричневого або темно- коричневого кольору, що містить у своїй основі клітини-меланоцити і меланін. І кожна родимка має свій […]

Рак є одним з найбільш поширених та небезпечних хвороб у світі. Лікування
18.05.2024

Рак є одним з найбільш поширених та небезпечних хвороб у світі.

На щастя, сьогодні існує багато ефективних методів боротьби з онкологічними захворюваннями. ЛІКУВАННЯ ОНКОЛОГІЇ Лікування онкології залежить від стадії захворювання, локалізації та типу раку, а також від загального стану пацієнта. Серед основних методів лікування онкології можна виділити: – Хірургічне лікування: виконується з метою видалення пухлини та збереження здорових тканин. Застосовується при ранніх стадіях раку та при […]

Рак завжди повертається!? Лікування
16.05.2024

Рак завжди повертається!?

На щастя, це твердження абсолютно не відповідає дійсності. Методи лікування онкозахворювань постійно вдосконалюються, що дозволяє повністю знищити ракові клітини. Однак, навіть одна життєздатна клітина пухлини може дати початок новому новоутворенню, що обумовить рецидив онкологічної хвороби. Це дуже ускладнює розуміння пацієнтами того, коли вони дійсно можуть бути вилікувані, а коли все ще мають підвищений ризик рецидиву […]

Доверху