Головна/Роль психологічної підтримки пацієнтів з хронічним болем в успішному лікуванні різних захворювань
11.04.2024

Роль психологічної підтримки пацієнтів з хронічним болем в успішному лікуванні різних захворювань

У місті Львові «Український інститут когнітивно-поведінкової терапії» провів навчальний семінар «Когнітивно-поведінкова терапія у допомозі особам з соматичними захворюваннями та больовим синдромом», в якому взяв участь психолог «Українського Центру Томотерапії» Антон Покалюхін.

Головною метою семінару було ознайомити фахівців, які вже мають базову освіту в когнітивно-поведінковій терапії, з особливостями її застосування в допомозі особам, які страждають від важких, хронічних, термінальних соматичних розладів (наприклад онкологія, цукровий діабет, серцево-судинні та ін.), а також специфіку застосування технік когнітивно-поведінкової терапії для осіб, які страждають хронічними болями.

Велику увагу було приділено розумінню мішеней і механізмів застосування технік когнітивно-поведінкової терапії, нейробіологічних основ больових синдромів, емпіричної бази ефективності когнітивно-поведінкової терапії, а також навчанню конкретних технік.

P70420-095925.jpg

Всього на семінарі взяло участь близько 40 осіб. Ведуча семінару Хелен Макдональд (м. Шеффілд, Великобританія) розповіла про сучасні підходи в психотерапії пацієнтів з хронічним болем і розладами з соматичними симптомами. Хелен Макдональд є міжнародним експертом з роботи в даній сфері, має великий клінічний і викладацький досвід.

Були детально розглянуті і випробувані в рольових іграх психологічні обстеження пацієнтів, тактика і основні техніки терапії. Велика увага приділялася особливостям використання класичних технік когнітивно-поведінкової психотерапії в таких випадках, а також взаємозв’язок хронічного болю з іншими розладами: депресією, тривожним розладом і т.д.

Даний семінар показав, що в сучасній медицині психологічна підтримка пацієнтів з хронічним болем грає важливу роль і може ефективно використовуватися спільно з медикаментозним лікуванням для підвищення якості життя пацієнтів.

 Дякуємо, що дочитали до кінця
Дякуємо, що дочитали до кінця Будемо раді, якщо скопіюєте посилання клікнувши на “Поширити матеріал” та розкажите про цю статтю вашим друзям.

Інші новини

Усі новини
Хто ми такі Життя Клініки
15.04.2024

Хто ми такі

Експертна, сучасна, приватна клініка 𝐓𝐨𝐦𝐨𝐂𝐥𝐢𝐧𝐢𝐜 є лідером в Україні з надання повного циклу медичної допомоги при онкології. Наша місія – створення ідеальних умов для комфортного та якісного лікування пацієнтів, об’єднавши найкращі технології, професійну команду та комплексний підхід. 𝐓𝐨𝐦𝐨𝐂𝐥𝐢𝐧𝐢𝐜 надає повний цикл обслуговування: ви можете отримати будь-яку послугу – від однієї консультації до комплексного обстеження та […]

СКУРЕНКО
Оксана Скуренко
Онкопсихолог TomoClinic: як, з ким і заради яких результатів працює? Онкопсихологія
12.04.2024

Онкопсихолог TomoClinic: як, з ким і заради яких результатів працює?

Прийнято вважати, що першим, хто стукає по допомогу до онкопсихолога, буде саме пацієнт. Проте практика показує: на прийом часто записуються і родичі пацієнта. Тому психолог вирішує складнощі та працює з тими, хто до нього звернувся. Перше завдання — заспокоїти людину, особливо якщо вона емоційно нестабільна, розгублена, плаче. Зрозуміти та показати, що тут можна зустріти комфорт, розуміння, підтримку […]

Психолог Антон Покалюхін: що таке майндфулнес і чим він може бути корисний онкопацієнтам Онкопсихологія
12.04.2024

Психолог Антон Покалюхін: що таке майндфулнес і чим він може бути корисний онкопацієнтам

Хоч про трендовий майндфулнес зараз говорять на кожному розі, до практики справа доходить не у всіх. Однозначного перекладу цей термін не має, але найчастіше його розуміють як «усвідомленість». Отже, майндфулнес — це одночасно і процес зосередження на теперішньому моменті, і назва практики, що розвиває цей процес. Чому це важливо? Тому що ми живемо в часи […]

Психолог TomoClinic Яніна Петренко: Світ дає варіанти вибору — тим і прекрасний Онкопсихологія
12.04.2024

Психолог TomoClinic Яніна Петренко: Світ дає варіанти вибору — тим і прекрасний

Тривожність, непереносимість невизначеності, апатія, усі думки крутяться навколо центральної негативної думки і повторюються («замкнене коло думок», тобто румінація). Все це — знайомі стани для багатьох людей світу під час пандемії, у тому числі і для тих, хто проходить онкологічне лікування. Як долати складнощі без втрати якості життя, пояснила психолог TomoClinic Яніна Петренко. «Щодня у своєму кабінеті […]

Доверху